Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abrenax

Kaç gün beklettiğimizde tıkanma yapıyor? Tıkandığında tekrar açılabiliyor mu, yoksa kartuş değişimi mi gerekiyor?

Bir süre sonra kartuş da bozulacağı için onun değişim maliyeti ne kadar?
    Epson Micro Piezo™ baskı kafası, standart kartuşlu yazıcılardan farklı bir çalışma sistemine sahiptir. Diğer yazıcılarda ısınmaya dayalı bir sistem yüzünden daha çabuk yıpranma yaşanırken Epson baskı kafası elektriksel çalışma sistemi sayesinde daha uzun ömürlüdür. Kafa tıkanıklığının nasıl açılacağı ile ilgili videoları internette bulabilirsiniz. Epson Micro Piezo™ baskı kafası 70 Euro demişti servis. Ancak Epson yazıcılarına 3 yıl garanti veriyor. Zaten ben 4 farklı model Epson yazıcımda ayrı ayrı 100000 çıktıyı geçmeme rağmen, bırakın kafa değiştirmeyi, kafa açmaya bile gerek duymadım, çünkü öyle bir tıkanma yaşamadım. Bunda en önemli faktör bence yazıcıları aktif bir şekilde kullanmış olmamdır, eğer yazıcıları bir köşede unutursanız, nadiren yazdırma işlemi yaparsanız bu yazıcılar işinize yaramaz. Yazıcıların 100000 çıktıda ömrünü tamamladığını kabül etsek bile 1000 TL değerinde bir yazıcının çıktı maliyetine sayfa başı yükü sadece 1 kuruş olacaktır. Fotokopi işleri için çok para harcayanların bunu bir düşünmesi faydalarına olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 10 Şubat 2019; 20:22:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osmntskn

Merhabalar
    Ben de forumda bu sayfayı okuyarak bir L3151 siparişi verdim. Bu kulübün bir üyesi olduk. Bu yazıcıyı kullanan arkadaşların bir tavsiyesi var mı acaba? Güncelleme, kullanım, dikkat etmemiz gerekenler...
    Şimdiden teşekkürler
    YENİ BİR EPSON YAZICI ALAN ARKADAŞLAR YAZICILARINI 30 GÜN İÇİNDE KAYDEDEREK GARANTİYİ 3 YILA UZATMAYI UNUTMASINLAR!..
    https://www.epson.com.tr/promotions/extended-warranty

Aramıza hoşgeldiniz.
    Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, yazıcıyı düzenli kullanmanız, uzun aralar vermemenizdir. "İşleyen demir ışıldar" misali bu yazıcılar çalıştıkça kolay kolay sorun çıkarmaz, tersine çalışmadıkça-uzun aralar verdikçe sorun çıkarır. Söylenebilecek şeylerin çoğundan bu sayfada ve bu konunun ilk sayfasında bahsettim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 10 Şubat 2019; 20:32:32 >

• murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Buyrun

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ
  • şuan aktif olarak firma için de kullanılan L386 ve L1300 var

L386 bugün itibari ile servise power sorunu ile gitti. bakalım ne sonuç çıkacak... mefta oldu mu diye baya merakım var...
    L1300 hemen yanı başımda.. sürekli üstünü örtülü bulunduruyorum. mekanın aşırı tozlu ve iş ortamına uygun olmayışı... diğer arkadaşlara da öneriyorum

ikisinde de 664 serisi orjinal mürekkeb kullanıyorum ki şu ana kadar ne maliyet nede baskı sorunum olmadı... bu yazıcılar ile ilgli en büyük sorunum.... ped dolumu ve Gerçek Renk sorunu..

youtube de bu konuda çok aşırı video paylaşmışlar ama ortak paylaşım kafa temizleme üzerine...
    benim gerçek renk deki sorunum kafa temizlemesi filan değil. premium parlak 200gr lık kağıtlarda ekran renginden 2 ton koyu basması vs... birçok kişi bu konuda normal dese bile .... ben print e ekrandaki renklerin true cmyk olarak gönderilmesi konusunda bir ayar olabilir diye düşünüyorum....

work office serilerine ait video ları seyrettim resmen kahroldum.... ne muhteşem yazıcı özellikleri

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Epson Micro Piezo™ baskı kafası, standart kartuşlu yazıcılardan farklı bir çalışma sistemine sahiptir. Diğer yazıcılarda ısınmaya dayalı bir sistem yüzünden daha çabuk yıpranma yaşanırken Epson baskı kafası elektriksel çalışma sistemi sayesinde daha uzun ömürlüdür. Kafa tıkanıklığının nasıl açılacağı ile ilgili videoları internette bulabilirsiniz. Epson Micro Piezo™ baskı kafası 70 Euro demişti servis. Ancak Epson yazıcılarına 3 yıl garanti veriyor. Zaten ben 4 farklı model Epson yazıcımda ayrı ayrı 100000 çıktıyı geçmeme rağmen, bırakın kafa değiştirmeyi, kafa açmaya bile gerek duymadım, çünkü öyle bir tıkanma yaşamadım. Bunda en önemli faktör bence yazıcıları aktif bir şekilde kullanmış olmamdır, eğer yazıcıları bir köşede unutursanız, nadiren yazdırma işlemi yaparsanız bu yazıcılar işinize yaramaz. Yazıcıların 100000 çıktıda ömrünü tamamladığını kabül etsek bile 1000 TL değerinde bir yazıcının çıktı maliyetine sayfa başı yükü sadece 1 kuruş olacaktır. Fotokopi işleri için çok para harcayanların bunu bir düşünmesi faydalarına olabilir.

Alıntıları Göster
    Maalesef ki kullanım durumum belli olmadığı için bu modellerden vazgeçmek durumundayım. Belirli sürelerde geçici olarak 2 3 ay kadar evde bulunmama ihtimalinden dolayı sürekli çıktı almam mümkün değil.

Hani kurumayı önlemek için bir koruma veya kapatma mekanizması olsa en azından uzun süreli seyahat durumlarında bu şekilde idare edilebilir ama şimdilik böyle bir sistem yok sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

şuan aktif olarak firma için de kullanılan L386 ve L1300 var

L386 bugün itibari ile servise power sorunu ile gitti. bakalım ne sonuç çıkacak... mefta oldu mu diye baya merakım var...
    L1300 hemen yanı başımda.. sürekli üstünü örtülü bulunduruyorum. mekanın aşırı tozlu ve iş ortamına uygun olmayışı... diğer arkadaşlara da öneriyorum

ikisinde de 664 serisi orjinal mürekkeb kullanıyorum ki şu ana kadar ne maliyet nede baskı sorunum olmadı... bu yazıcılar ile ilgli en büyük sorunum.... ped dolumu ve Gerçek Renk sorunu..

youtube de bu konuda çok aşırı video paylaşmışlar ama ortak paylaşım kafa temizleme üzerine...
    benim gerçek renk deki sorunum kafa temizlemesi filan değil. premium parlak 200gr lık kağıtlarda ekran renginden 2 ton koyu basması vs... birçok kişi bu konuda normal dese bile .... ben print e ekrandaki renklerin true cmyk olarak gönderilmesi konusunda bir ayar olabilir diye düşünüyorum....

work office serilerine ait video ları seyrettim resmen kahroldum.... ne muhteşem yazıcı özellikleri
    Aynı fikirdeyim, renk ayarları konusunda yeterli tecrübem yok, Epson da bunun farkında olmalı ki yeni modellerde standart canlı diye bir seçenek koymuş, ne kadar canlı ben de merak ettim şimdi.

Ped reset işlemi bence hiç sorun değil, L386 reset yazılımı forumda paylaşılmıştı, L1300 de internette vardır mutlaka. Yazılım olduktan sonra gerisi kolay, bu konunun 3. sayfasında resimlerle anlatmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: golkipir

Buyrun

Teşekkürler. Bu standart çıktı ile standart canlı çıktı arasında kayda değer bir fark var görebildiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abrenax

Maalesef ki kullanım durumum belli olmadığı için bu modellerden vazgeçmek durumundayım. Belirli sürelerde geçici olarak 2 3 ay kadar evde bulunmama ihtimalinden dolayı sürekli çıktı almam mümkün değil.

Hani kurumayı önlemek için bir koruma veya kapatma mekanizması olsa en azından uzun süreli seyahat durumlarında bu şekilde idare edilebilir ama şimdilik böyle bir sistem yok sanırım.

Alıntıları Göster
    Bir arkadaş bu konuda paylaşmıştı, yazıcıyı vakumlayıp tatile gitmiş, ve döndüğünde sorunsuz kullanıma devam etmişti.

Evet, standart çıktıda örneğin siyah tam siyah değil hafif soluk. Ancak canlı olanda normal siyah basıyor.
  • golkipir G kullanıcısına yanıt
    Önceki modellerde çıktıların yeterince canlı olmadığından (koyu ve soluk olduğundan) şikayet edenler vardı, umarım böylece bu sorun ortadan kalkmıştır.
    İlk kez epson yazıcı kullanıyorum, önceki modellerini hakkında bir bilgim yok. Ancak daha önce canon yazıcılarım vardı, standart ayarda daha canlı görüntü veriyordu.
  • quote:

Bir arkadaş bu konuda paylaşmıştı, yazıcıyı vakumlayıp tatile gitmiş, ve döndüğünde sorunsuz kullanıma devam etmişti.

Alıntıları Göster
    Kullanılan yöntemle ilgili bilginiz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: golkipir

İlk kez epson yazıcı kullanıyorum, önceki modellerini hakkında bir bilgim yok. Ancak daha önce canon yazıcılarım vardı, standart ayarda daha canlı görüntü veriyordu.
    merhaba
    canon yazıcıların da oldukça başarılı fotoğraflar bastığı doğrudur

burda en büyük etken resmin çözünürlük değeri ile içinde bulunduğu renk skalası en büyük etken. yazıcılar cmyk renklerde baskı alıyorken monitörlerimiz veya genel grafik tasarımları rgb skalasından oluyor. dolayısı ile cmyk daha dar renk grubu. udemy nin bir photoshop ile rgb den cmyk renklere resmi çevirme videosunu seyrettim.. resmen başım döndü.. çok aşırı zahmetli bir iş.

aynı resmi aynı kağıda benzer 2 farklı marka ile baskı almak.... en büyük fark kağıt mürekkeb uyumu ve kullanılan resim demiş idik.
    geçen netdden hp parlak kağıt aldım.. ve daha önce yine hp ye ait ama gramaj farklı kağıdına göre oldukça yüksek kalite çıktı oldu. yazıcı L1300 ve mürekkeb 664 serisi orjinal mürekkeb. baskı kalitesi standart ama sadece değişken kağıt kalitesi.
    aynı resmi aynı marka - gramajda mat kağıda aldığınızda ise renkler pastel tona dönerken ... baskı sanki daha güzel oluyor..

burda daha güzel.. daha kaliteli renk kelimeleri bireysel derece anlayışı ile değişken maalesef....

birçok kişi 72dpi lık bir resmin a4 baskısını çok beğeniyor iken.. aynı resmin 600dpi olan baskısı farkını anlamıyor çoğu kişi.

kalite ve baskı farkı kişilere göre GÖRECELİ olabilir

• tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Benim yazıcıyı kötülemek, daha kalitesiz baskı alıyor demek bir amacım yoktu. Canonun verdiği arızalardan dolayı epsonu tercih ettim. 4-5 gün içinde 800 kadar karışık renkte baskı aldım, az önce de pcden bir fotoğrafımı fotoğraf kağıdına vesikalık olarak bastırdım ve resmi bir kuruma verdim. Aldığım çıktıların kalitesine güvenmesem çıktıları gidip dışarda alırdım. Ancak standart ile standar canlı arasında hissedilir derecede koyuluk farklı var. Ben bunu söylemek istedim.
  • golkipir G kullanıcısına yanıt
    zaten bende canon veya herhangi bir markayı kötülemediğini biliyorum
    o konuda için rahat olsun. hiç kimseyi veya marka değil zaten sorunumuz

amaca göre ürün.. ürüne göre sonuç

hp renkli yazıcımda orjinal tonerler 4 adet yaklaşık 2400 TL gibi rakamlara geliyordu. bende muadil toner aldım ve maalesef hiç beklemediğim kadar kötü bir kalite aldım.
    evet 452 serisi orjinal toner i varken de bir epson dan aldığım fotoğraf baskısı kalitesini elde edilemiyor.
    ama ne garibtir ki hangi markanın olursa olsun... reklamlarında kullandığı kağıdı - yazıcıyı - resmi de kullansanız aynı baskı hiç bir zaman elde edemiyorsunuz. sonuçda adı REKLAM olması dürüstlükden uzak manasına geliyor sanırım dünyada.

dün epson L386 yı power sorunundan dolayı teknik servise gönderdik.. garanti kapsamında ürün tamir oldu bugün teslim alınacak idi... 1 ay kadar önce kağıt besleme ünitesi kağıt çekmiyor du.. daha öncesinde pad dolumu vardı ki 15euro ödedik.. daha öncesinde aynı ürün de yine başka bir sorun ve yine garanti kapsamında tamir.
    L386 da orjinal mürekkeb kullanıyoruz yine... L1300 ile aynı kağıdı koyduğumda maalesef aşırı belirgin bir baskı kalitesi var... burada bu konuda uzman arkadaş fiyat kalite farkı derse beni üzmüş olacak. L386 tamam amatör son kullanıcı değil ama yinede bir premium kağıda galata köprüsü resmini güzel çıkarmasını beklerdim.

yazıcılar sarf ürüne bağlı olarak.. reim kalitesine bağlı olarak... print ekranındaki seçimlere bağlı olarak çok değişik sonuçlar veriyor.

epson ın work office serisini gördüm.. torba içindeki mürekkeb li yazıcısını... epson amerika nın çektiği youtube video larında... resmen kendimden geçtim... birçok kişi toner kalitesi vs der ama epson ın yeni mürekkeb ve baskı hızları ile veyahut.. bu yeni çıkan TANKLI yazıcı modelleri ile küçük ve orta boy ofisler için oldukça ideal seriler olacaktır.. fiyat olarak ufak ofis modelleri 4-5bin TL civarında ama arkadaşlar toner e göre oldukça karlı olacağını düşünüyorum.
    tanklı veya mürekkebli yazıcılar için tek sorun ettiğim konu mürekkeb PAD hazneleri... yani bir şekilde ofis içinde bu haznenin kolayca çıkartılıp takılıyor olması Teknik Servis elemanları için oldukça iyi olur.
    mini serilerde olduğu gibi 20k baskıdan sonra PAD değişimi maalesef...

misal bizim muhasebe departmanı aylık 2500-3500 sayfa baskı alıyorlar. e-fatura olmamız birşeyi değiştirmiyor. sonuçda bir kopya her zaman arşiv çıktısı ve her türlü teslim tesellüm kopyaları vs...

birde ne hikmet ise toner ler sağlık açısından bana rahatsız edici geliyor.
    evet teknik açıdan mürekkeb püskürtmeli yazıcılar bir laser baskıya göre daha narin ve maalesef hada fazla ufak parçaya sahib ... diye düşünüyorum

umarım tüm markalar.......
    TANKLI modellerinin ofis serilerinin birim satın almasını düşürür de her yerde mürekkebli yazıcı kullanırız diye düşünceye sahibim

printer konusunda uzman arkadaşlar

lütfen rica ediyorum... teknik kıyaslama topiği açıp her 2 model in farklı serileri için hem teknik olarak hemde maliyet olarak kıyaslama yapabilir misiniz ?
    marka vermeniz şart değil. sonuçda marka bulunulan yerdeki destek ve birim satın alma ile az da olsa doğrusal gidiyor..
    ama teknik kıyaslama hepimize lazım

rica ediyorum sizlerden

selamlar başarılar herkese

• Arkadaşlar merhaba yazıcı almayı düşünüyorum. 4 Model arasında kaldım. L382, L3060, L3070, L482

Fiyat farkı artıları eksileri açısından hangisini almalıyım veya başka önerebileceğiniz yazıcı var mıdır?
  • quote:

Önceki modellerde çıktıların yeterince canlı olmadığından (koyu ve soluk olduğundan) şikayet edenler vardı, umarım böylece bu sorun ortadan kalkmıştır.
    Hocam epson L3050 bakmaya gittim vatan a ve mediamarkt a ikisinde de yazicilarla ilgilenen calisanlar l3050 nin giriş cihazı olduğunu 70ml murekkep ile 4 bin sayfa yazdirdigini ve donma sonucu 400-500 tl lere varan kafa fiyatlari oldugunu söyledi ve bana hp nin yeni cikardigi 415 modelini onerdiler. Esponla ayni ozelliklere sahip fiyat olarak da ayni ve 70 ml murekkep ile 7 bin sayfa alindigini soylediler ve kafa kurumasi durumunda ise kartus gibi 80 tl ye kafa satin alip direk kendimin degistirebilecegini soylediler. Bunun yaninda vatandaki satici hp nin su orani daha dusuk ve daha kaliteli baski alabilirsiniz renklide dedi. sizce bu durumda nasil bir tercih yapmaliyim bana gore hp cok daha avantajli ayrica ben yazin 2 ay kadar baski almayacagim herhangi bi kafa probleminde uygun fiyattan ustesinden gelebileceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hitlerin Bıyığı kullanıcısına yanıt
    Öncelikle şunu bilmelisiniz ki hangi mürekkepli yazıcı olursa olsun düzenli kullanılmazsa, uzun aralar verilirse kafada sorun olur.
    Mürekkepli yazıcıda en önemli parça yazıcı kafası. bu sebeple alınacak yazıcıda ilk önce kafa teknolojisine bakılmalıdır. HP termal teknolojiyi kullanıri Epson Micro Piezo teknolojisini kullanır.
    https://www.epson.com.tr/innovative-technologies/micro-piezo-technology
    https://www.epson.com.tr/verticals/precisioncore

Hp kendi sitesinde Tanklı yazıcılarının kartuşları için 1 yıl ya da modele göre 15000-30000 çıktı arasında garanti veriyor.
    https://support.hp.com/tr-tr/product/hp-deskjet-gt-5810-all-in-one-printer-series/7840162/model/7840163/document/c01796203

Epson yazıcılarına 3 yıl garanti veriyor, benim için asıl garanti 4 farklı model Epson yazıcımda ayrı ayrı 100000 çıktıyı geçmiş olmamdır. Bir yazıcımda 130000 i geçtim.

Epson baskı kafası için servis 70 Euro demişti, Hp daha da maliyetli görünüyor.
    https://urun.n11.com/kartus/hp-deskjet-gt-5810-5820-yazici-icin-baski-kafasi-m0h51a-m0h50a-P312266480

Yazıcıların özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.https://support.hp.com/tr-tr/document/c05810893https://www.epson.com.tr/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l3050#details

hocam e oyleyse vatandaki eleman yalan mi soyledi. ikisinin de icini acip gosterdi epsonun ki tumlesik bir sistemdi hp de ise kartus gibi cikabilen bi sistem vardi ve hp ninkini 70-80 tlye kendin takiyorsun dedi. Sizce bu durumda hangisini almak daha mantikli? ben ayda en az 200-300 sayfa baski alirim kafanin kuruyacagini sanmiyorim ama ogrenci oldugum icin memlekete gidince yaz aylarinda baski almayacsgim haliyle. bi de sarf malzemelerinde durum nedir muadil murekkep kullanmanin kotu sonuclari var m i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hitlerin Bıyığı kullanıcısına yanıt
    Yazıcıların kafa yapısı öyle, Epson tek parça, Hp siyah ayrı renkli ayrı. HP de kendin taktığın da doğru ama nereye kadar gidecek yani ömrü ne olacak?.. Forumda HP konuları da var onları da oku, araştır. Ben çok çıktı alan biriyim HP bana uymaz, Epson markasıyla da 430000 çıktı tecrübem var, memnunum, tavsiye ederim. Model olarak da ortalama bir ev kullanıcısına L3151 önerebilirim.

Ben Photoink mürekkep kullanıyorum, ekonomik oluyor, bendeki yazıcılar 3pl damlacık boyutunu desteklediği için sorun olmuyor, ama kimseye kullanın diye güvence veremem. Muadil mürekkebi hiç bir marka önermez, zaten işine de gelmez.
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.