Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat3807

Yazıcıların kafa yapısı öyle, Epson tek parça, Hp siyah ayrı renkli ayrı. HP de kendin taktığın da doğru ama nereye kadar gidecek yani ömrü ne olacak?.. Forumda HP konuları da var onları da oku, araştır. Ben çok çıktı alan biriyim HP bana uymaz, Epson markasıyla da 430000 çıktı tecrübem var, memnunum, tavsiye ederim. Model olarak da ortalama bir ev kullanıcısına L3151 önerebilirim.

Ben Photoink mürekkep kullanıyorum, ekonomik oluyor, bendeki yazıcılar 3pl damlacık boyutunu desteklediği için sorun olmuyor, ama kimseye kullanın diye güvence veremem. Muadil mürekkebi hiç bir marka önermez, zaten işine de gelmez.
    Tamamdir teşekkür ediyorum hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hp nin 80 tl ye baskı kafası sattığını hiç sanmıyorum. Ben de 415 alirsam baskı kafası kaça gelir diye araştırmıştim. Hemen hemen fiyatlar aynı. 3 marka da tankli baskı kafalarıni ucuza verecek gibi durmuyor. Hp yi kullanıyorum ve diğerlerinden daha az sorunlu hissettiriyor. Ama 3ml3x murekkep bulunan kartuşu bile 100 liraya satan firmanin baskı kafasını 80 liraya vermesini beklemiyorum. Sonuçta klasik kartuştan daha uzun dayanacak şekilde tasarlayıp üretiyoruz diye bir bahaneleri de var. Benim asıl bir şeyleri değiştirecegini umduğum olay Xiaomi ve Huawei nin yazıcı pazarına girmesi olacak. Su anki 3 firmayı da alip birbirine vurabilirsiniz. Kullanici çokta önemli değil gibi davranmaya devam ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sombre06 -- 17 Şubat 2019; 4:17:18 >
  • baskı kafaları nasıl bozuluyor ben canona hpye ve epsona hep aynı mürekepleri kullanıyorum şimdiye kadar hiç bir şey olmadı hergün çıktı alıyorum epson l100 makine var ilk çıktığında almıştım eşşek gibi geç çıkarıyor ama banamısın demiyor
  • epson m105 yazıcı almıstım bir türlü kuramadım.

firmware güncelleme tamamlanamadı diyor bu ne demek
  • Merhaba arkadaşlar,
    Biraz önce Hepsiburada sitesinden epson l3151 aldım. Tabi ki sizin yorumlarınızı okuduktan sonra aldım. 880₺ fiyatı var ama Akbank Axess ve Wings kartlara 500₺ üzerine 50₺, 1000₺ üzerine 100₺ çip para veriyor. Ben de 3 adet renkli epson 103 daha ekledim ve 100₺ çip para kazandım. Kazandığım çip parayla da navigator marka 1 koli a4 kağıdı aldım. Sonuçta yazıcı 780₺’ye geldi gibi 🙂 Teşekkürler bu arada hala takipteyim.

• L382 yi alalı 1 buçuk yıl oldu ve ped değişimi hatası verdi. Öncesinde fotoğraflar güzel çıkıyordu ama ortasında beyaz cizgi vardı. Garantiye verdim.
    90 TL ped değişimi dediler .Murekkepleri de zaten bitmis. Sarı kırmızı mavi lazim. Netten uygun fiyata nereden bulabilirim?

• altan0348 A kullanıcısına yanıt
    cihazınızın garantisi bittiyse arkasını açın içindeki pedi çıkarın
    eczaneden serum seti alın yazıcının arkasındaki atık hortumunu bulun ve seruma ek yapın yazıcının yanına şişe bantlayın hortumu şişeye verin tüm atık mürekkepler bunun içine akacaktır. yazıcı pert olana kadar kullanabilirsiniz bir daha ped hatası vermeyecektir.
  • Merhabalar. Tanklı yazıcıların kartuşları dolu bir biçimde kargo ile taşınması cihaza mürekkep akması gibi bir sorun yaratır mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tristana -- 20 Şubat 2019; 21:52:13 >
  • Daha kurma asamasini yapamadım
    Sürekli fireware güncelleme hatası veriyor
    Bayağı bir video izledim gene olmuyor
    Bakalım nasıl cozecem
    Yazicim Epson m105 460 TL ye almıştım

• Ofiste 120gr 1. hamur kağıda broşür, detay çizimi vs basıyorum. Önceden hp officejet m200 pro muadil tonerli renkli yazıcımızla çok mutluyken o bozulduktan sonra canon mf46 mono lazer alarak muadil toner ile ekonomik çıktı almaya devam ettik.

A3 çıktı ihtiyacımız olunca hp 7612 aldık. Ama bu yazıcının birim maliyeti yüksek olduğu için sadece A3 çıktılarımız için kullanıyoruz.

Şimdi yeniden renkli broşür basacağım. İlk etapta en az 2000 baskı beni bekliyor. Ofsetçilerden aldığım fiyatlar şaka gibi olunca yeniden arayışa girdim. Hp 7612’ye uygun dolan kartuş sistemi alayım diye düşündüm ama nette hiç detaylı araştırma yok. Alıp deneyeyim desem macera için en az 200₺ harcamam lazım.

Acaba bir tanklı epson alıp onu da mı kursam diyorum ama aynı ofiste 3 farklı yazıcı da komik olacak. Bol renkli önlü arkalı baskı için ne önerirsiniz? L3151 beni memnun eder mi? Ya da 3060, 382 gibi eski modellere bakayım mı? L6... için yorumlar güzel ama 2000₺ bandına çıkmak istemiyorum, varı yoğu yazıcıya gömdük zaten :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa-

Daha kurma asamasini yapamadım
    Sürekli fireware güncelleme hatası veriyor
    Bayağı bir video izledim gene olmuyor
    Bakalım nasıl cozecem
    Yazicim Epson m105 460 TL ye almıştım
    Yazıcıyı kabloyla bilgisayara bağlayıp yeniden güncelleme işlemini deneyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakkal34

baskı kafaları nasıl bozuluyor ben canona hpye ve epsona hep aynı mürekepleri kullanıyorum şimdiye kadar hiç bir şey olmadı hergün çıktı alıyorum epson l100 makine var ilk çıktığında almıştım eşşek gibi geç çıkarıyor ama banamısın demiyor
    Ben de henüz kafa bozamadım, 4 yazıcımda toplamda 450000 çıktı aldım. Sanırım yazıcı uzun süre çalışmadığında kuruma oluyor, yoksa çalışan kafa kolay kolay sorun çıkarmıyor.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Çok denedim hocam firewarm güncelleme dedi kaldı yüzde 14 tek bekliyor
    Bununla ilgili video da izledim yapamadım
    Ne yapacam bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tristana

Merhabalar. Tanklı yazıcıların kartuşları dolu bir biçimde kargo ile taşınması cihaza mürekkep akması gibi bir sorun yaratır mı acaba?
    M105 ve M200 modelinde ve bazı eski modellerde anahtar vardı onlarda anahtarı kaplı pozisyona almak gerekiyor. Yeni modellerde böyle bir şey yok. Klavuzda, "yazıcıyı taşırken dikey veya baş aşağı koymayın, aksi takdirde mürekkep akabilir yazıyor."
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa-

Çok denedim hocam firewarm güncelleme dedi kaldı yüzde 14 tek bekliyor
    Bununla ilgili video da izledim yapamadım
    Ne yapacam bilmiyorum
    İnternet sitesinde yazılımı göremedim, Epson müşteri hizmetlerini arayın yazılımı size göndersinler, bilgisayardan güncelleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kültigin77

Merhaba arkadaşlar,
    Biraz önce Hepsiburada sitesinden epson l3151 aldım. Tabi ki sizin yorumlarınızı okuduktan sonra aldım. 880₺ fiyatı var ama Akbank Axess ve Wings kartlara 500₺ üzerine 50₺, 1000₺ üzerine 100₺ çip para veriyor. Ben de 3 adet renkli epson 103 daha ekledim ve 100₺ çip para kazandım. Kazandığım çip parayla da navigator marka 1 koli a4 kağıdı aldım. Sonuçta yazıcı 780₺’ye geldi gibi 🙂 Teşekkürler bu arada hala takipteyim.
    Yazıcınız hayırlı olsun, aramıza hoşgeldiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altan0348

L382 yi alalı 1 buçuk yıl oldu ve ped değişimi hatası verdi. Öncesinde fotoğraflar güzel çıkıyordu ama ortasında beyaz cizgi vardı. Garantiye verdim.
    90 TL ped değişimi dediler .Murekkepleri de zaten bitmis. Sarı kırmızı mavi lazim. Netten uygun fiyata nereden bulabilirim?
    Ped reset işlemini en az 20 kez yapmışımdır. Ped yerine sıvı emici bir malzeme koyabilirsiniz. Reset için gerkli yazılım forumda paylaşılmştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyyen

Ofiste 120gr 1. hamur kağıda broşür, detay çizimi vs basıyorum. Önceden hp officejet m200 pro muadil tonerli renkli yazıcımızla çok mutluyken o bozulduktan sonra canon mf46 mono lazer alarak muadil toner ile ekonomik çıktı almaya devam ettik.

A3 çıktı ihtiyacımız olunca hp 7612 aldık. Ama bu yazıcının birim maliyeti yüksek olduğu için sadece A3 çıktılarımız için kullanıyoruz.

Şimdi yeniden renkli broşür basacağım. İlk etapta en az 2000 baskı beni bekliyor. Ofsetçilerden aldığım fiyatlar şaka gibi olunca yeniden arayışa girdim. Hp 7612’ye uygun dolan kartuş sistemi alayım diye düşündüm ama nette hiç detaylı araştırma yok. Alıp deneyeyim desem macera için en az 200₺ harcamam lazım.

Acaba bir tanklı epson alıp onu da mı kursam diyorum ama aynı ofiste 3 farklı yazıcı da komik olacak. Bol renkli önlü arkalı baskı için ne önerirsiniz? L3151 beni memnun eder mi? Ya da 3060, 382 gibi eski modellere bakayım mı? L6... için yorumlar güzel ama 2000₺ bandına çıkmak istemiyorum, varı yoğu yazıcıya gömdük zaten :)
    Çıktı maliyeti açısından Epson yazıcı almanız iyi olur, kullanınca anlarsınız. Yalnız otomatik çift taraflı baskı yerine manuel çift taraflı baskı özellikli bir model seçerseniz çok daha ucuza alabilirsiniz. L3151 alabilirsiniz. Çıktılar daha kaliteli olsun ve daha hızlı ve otomatik çift taraflı yazdırsın derseniz fonksiyon ihtiyacınıza göre L6160 ve L6190 almalısınız.

• murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler.Gönderimi yapılacak model Epson L850. Bu durumda cihazın dikkatli taşınması gerekiyor.
  • Peki L3151 ve L565 arasından hangisi önerirsiniz? Mürekkep bulunabilirliği ve maliyeti veya atık pedi temizleme vs anlamlarında hangisi daha avantajlıdır?

L6190 çok güzel görünüyor ama o fiyat bandına çıkmak istemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.