Şimdi Ara

Epson L800 yazıcı hk. görüşler.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
439
Cevap
9
Favori
53.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Problemsiz L800 satılık, ilgilenenlerin PM ile ulaşmasını rica ederim.
  • Electro world den bu yazıcıyı pazar günü 650 tl ye aldım. Bostancı şubesinde kapalı kutu kalmadı.sonuncuyu ben aldım.ama teşhir ürünü çok temiz yeni açılmış. 50 tl de indirim yapıyorlar. almak isteyenler baksın.
  • Ben bugün Ümraniye Mediamarkt'ta 999 a buldum şok oldum...800 e bir yerden bulursam alacağım..Daha fazla para vermem...
  • Arkadaşlar ben de bu yazıcıdan almayı düşünüyorum. Bu ara tshirte baskı işine kafayı takmış durumdayım.

Galiba sublimasyon mürekkep ve normal mürekkep farklı :D Cahilliğime verin.

Ben bir yandan fotoğraf da basacağım. Şimdi normal mürekkepli bir l800 alıp transfer kağıdı ile tshirte baskı yapamam mı. Ya da sublimasyon mürekkebi ile fotoğraf çıktısı güzel olmaz mı?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbar55

Arkadaşlar ben de bu yazıcıdan almayı düşünüyorum. Bu ara tshirte baskı işine kafayı takmış durumdayım.

Galiba sublimasyon mürekkep ve normal mürekkep farklı :D Cahilliğime verin.

Ben bir yandan fotoğraf da basacağım. Şimdi normal mürekkepli bir l800 alıp transfer kağıdı ile tshirte baskı yapamam mı. Ya da sublimasyon mürekkebi ile fotoğraf çıktısı güzel olmaz mı?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

sublimasyon mürekkep farklı malesef.. sublimasyon ile sublimasyon kağıdığına baskı alınır ve 180 190 derecede yaklaşık 2 - 3 dk içinde baskı gerçekleşir.

tanesi 4 5 lira olan özel kağıtlar var bunlar ilede herhangi bi mürekkep ile baskı alınıp daha sonra uygulama yapılabiliyor.

fotoğraf basacaksanız makinaya kendi mürekkebinden başka bi mürekkep koymayın.

• ziper_gazi_ Z kullanıcısına yanıt
    dostum merhaba. şimdi bu epsonun kendi mürekkebil ile tshirt e baskı yapabiliyor muyuz? bunu mu demek istediniz
  • akyildizemre A kullanıcısına yanıt
    Evet kardeşim aslında direk olarak onu sormak istedim. Transfer kağıdına bu mürekkeple bassam sonra ütü ile tshirte geçirsem olur mu?
  • quote:

Evet kardeşim aslında direk olarak onu sormak istedim. Transfer kağıdına bu mürekkeple bassam sonra ütü ile tshirte geçirsem olur mu?

evet olur normal mürekkep ve transfer kağıdı ile sıcak pres yöntemiyle t-shirt vb. baski yapabilirsiniz. Ancak kalite olarak çok tatmin etmez renkler daha çabuk solar yıkanmaya karşı hassastır. Bu is için özel murekkepler kullanılırsa daha sağlıklı olur. Birde baskıdan sonra üzeri özel silikon yada teflon malzeme ile preslenirse yikanmaya ve solmaya karşı çok daha dayanıklı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

evet olur normal mürekkep ve transfer kağıdı ile sıcak pres yöntemiyle t-shirt vb. baski yapabilirsiniz. Ancak kalite olarak çok tatmin etmez renkler daha çabuk solar yıkanmaya karşı hassastır. Bu is için özel murekkepler kullanılırsa daha sağlıklı olur. Birde baskıdan sonra üzeri özel silikon yada teflon malzeme ile preslenirse yikanmaya ve solmaya karşı çok daha dayanıklı olur.

Çok teşekkür ederim aydınlattığın için teşekkürler. Ben bir iş aldım da. Şimdi makinayı da alıp tshirtleri de alıp evde ütü ile tshirtlere reklam basmayı düşünüyorum. O yüzden sormak istedim.

Peki transfer kağıdını buluyorum bu senin bahsettiğin sonra üzerine presleyeceğimiz malzemeyi tabi yine ütü ile nasıl bulabilirim.
  • quote:

quote:

Çok teşekkür ederim aydınlattığın için teşekkürler. Ben bir iş aldım da. Şimdi makinayı da alıp tshirtleri de alıp evde ütü ile tshirtlere reklam basmayı düşünüyorum. O yüzden sormak istedim.

Peki transfer kağıdını buluyorum bu senin bahsettiğin sonra üzerine presleyeceğimiz malzemeyi tabi yine ütü ile nasıl bulabilirim.

Ticari olarak bu işi yapacaksanız normal mürekkep başınızı agritir düşüncesindeyim ama karar sizin tabiki. Silikon kaplamayi nereden bulursunuz ben de bilmiyorum hiç rastlamadım ama böyle bir yöntem var. Iyi arastirilirsa bulunabilir. Press utuler ve baskı presleri daha sağlıkli olur normal ütüye göre, sıcaklığı eşit olarak dağıttıklari için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bende epson L800 kullanıcısıyım...benim öğrenmek istediğim iki konu var...
    1.bugüne kadar yazıcım ile kaç sayfa A4 kaç sayfa 10x15 baskı yaptığımı nasıl öğrenebilirim?

2. EPSON T6643 L100/L200/L210/L210/L300/L355/L550 Magenta Kartuş 16 TL sı
    http://www.vatanbilgisayar.com/kartus/epson-c13t66444a-t6644-l100l200l210l210l300l355l550-sari-kartus/productdetails.aspx?I_ID=60064

fakat EPSON L800 EPSON T6733 L800 Magenta Kartuş 27 TL sı
    http://www.vatanbilgisayar.com/Kartu%C5%9F/epson-c13t67334a-t6733-l800-magenta-kartus/productdetails.aspx?I_ID=61813

acaba bu kartuşlar aynı mı?

en azından 4 renk kartusu 16 Tl sından alırdım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alix33 -- 30 Ağustos 2013; 14:37:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alix33

arkadaşlar bende epson L800 kullanıcısıyım...benim öğrenmek istediğim iki konu var...
    1.bugüne kadar yazıcım ile kaç sayfa A4 kaç sayfa 10x15 baskı yaptığımı nasıl öğrenebilirim?

2. EPSON T6643 L100/L200/L210/L210/L300/L355/L550 Magenta Kartuş 16 TL sı
    http://www.vatanbilgisayar.com/kartus/epson-c13t66444a-t6644-l100l200l210l210l300l355l550-sari-kartus/productdetails.aspx?I_ID=60064

fakat EPSON L800 EPSON T6733 L800 Magenta Kartuş 27 TL sı
    http://www.vatanbilgisayar.com/Kartu%C5%9F/epson-c13t67334a-t6733-l800-magenta-kartus/productdetails.aspx?I_ID=61813

acaba bu kartuşlar aynı mı?

en azından 4 renk kartusu 16 Tl sından alırdım :)

wicreset uygulması ile kaç baskı yaptığını öğrenebilirsiniz ama a4 yada 10x15 diye ayrılmaz total gözükür.

l100 mürekkepleri farklıdır sakın öyle bi hata yapmayın. zaten mürekkepler uzun süre gididiyor yapmayın bunu..

wic resette rapora tıkla alttaki resim geliyor.. işaretli kısım kaç baskı olduğu, alttaki sayılarda kaç mürekkep kartuşu bitirdiği makinanın.
     Epson L800 yazıcı hk. görüşler..

• L800 çok fonksiyonlu olsa 1000 TL bayılıp hemen alacağım.
    Ancak alırsam yanına bir de basit printer almam lazım (çocuğumun okul ödevleri, fotokopi, tarama vs için).
    Belki ayrı bir printer daha iyi olur, en ucuzundan ama çok fena olmayan bir şey ne alabilirim bilmiyorum.

Aslında çok fonksiyonlu bir renkli laser printer alsam çok iyi olur ama hala fotoğrafta kötü mü lazerler.
    Inkjet 'in orta-üst modellerine yakın kalitede foto basan laser var mı? Yani L800 baskı kalitesine 10 desek bana 8 kalitede basacak bir lazer yeter.

Ya da Epson'ın L800 kalitesinde ya da ona yakın foto basan ama tarayıcı ve fotokopisi de olan çok fonksiyonlu printer'ı var mıdır?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fennezs

L800 çok fonksiyonlu olsa 1000 TL bayılıp hemen alacağım.
    Ancak alırsam yanına bir de basit printer almam lazım (çocuğumun okul ödevleri, fotokopi, tarama vs için).
    Belki ayrı bir printer daha iyi olur, en ucuzundan ama çok fena olmayan bir şey ne alabilirim bilmiyorum.

Aslında çok fonksiyonlu bir renkli laser printer alsam çok iyi olur ama hala fotoğrafta kötü mü lazerler.
    Inkjet 'in orta-üst modellerine yakın kalitede foto basan laser var mı? Yani L800 baskı kalitesine 10 desek bana 8 kalitede basacak bir lazer yeter.

Ya da Epson'ın L800 kalitesinde ya da ona yakın foto basan ama tarayıcı ve fotokopisi de olan çok fonksiyonlu printer'ı var mıdır?

Teşekkürler

lazerle hala fotoğraf basılmıyor yada bir şeye benzemiyor desek daha doğru olacaktır heralde L800+dolan kartuşlarla kullanacağınız xp202 sizin için bir alternatif olabilir ancak pahalı bir alternatif olacağı muhakkak sanırım sizin için en ideali canon mg5350 olacaktır foto baskısı bir L800 yada epsonun 6 kartuşlu makineleri seviyesinde değilsede onlardan bir tık aşağıdadır sadece. yazıcı tarayıcı fotokopi, wifili kart girişli cd/dvd'ye direk baskı yapabileceğiniz gayet hızlı 5350'nin belkide en önemli artısı epsonlarda olduğu gibi kolay dolum kartuşlarının oluşu üstelik 300 civarına alabilirsiniz bu yazıcıyı. bence sizin için biçilmiş kaftan

• quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

Orijinalden alıntı: Fennezs

L800 çok fonksiyonlu olsa 1000 TL bayılıp hemen alacağım.

Teşekkürler

lazerle hala fotoğraf basılmıyor yada bir şeye benzemiyor desek daha doğru olacaktır heralde L800+dolan kartuşlarla kullanacağınız xp202 sizin için bir alternatif olabilir ancak pahalı bir alternatif olacağı muhakkak sanırım sizin için en ideali canon mg5350 olacaktır foto baskısı bir L800 yada epsonun 6 kartuşlu makineleri seviyesinde değilsede onlardan bir tık aşağıdadır sadece. yazıcı tarayıcı fotokopi, wifili kart girişli cd/dvd'ye direk baskı yapabileceğiniz gayet hızlı 5350'nin belkide en önemli artısı epsonlarda olduğu gibi kolay dolum kartuşlarının oluşu üstelik 300 civarına alabilirsiniz bu yazıcıyı. bence sizin için biçilmiş kaftan

Teşekkürler. MG5350'ye de bir bakacağım

Aslında hobi amaçla foto bascaağımdan, çok iyi fotoğraflarımı basıyorum sadece, yani çok az foto baskısı alacağım. Belki de averaj bir printer alıp, fotolarımı stüdyoda bastırmak daha iyi bir alternatif ama renk, ton üzerinde kontrolümün olmasını, değişik versiyonları basıp karşılaştırmayı istiyorum. Bunun da bedeli yüksek. L800'de maşallah fena pahalılandı, sırf bu yüzden de gönlüm elvermiyor ama all-in olsaydı bu parayı gözden çıkartma kararı daha kolay olacaktı. Canon'a bakayım, MP610 var bende ama sizlere ömür artık, Canon'un mürekkebi çok pahalı, kolay doluma geçtim ama onda da sorunlar bitmedi. Yazıcı da ne yapsam çizfgiler çıkarmaya başladı. Ya da vazgeçip ortalama bir yazıcı alırım bakalım. Tekrar teşekkürler.

• Mg5350'yi alabilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir satıcılardan aldıktan sonra dolan kartuş ve mürekkep sistemi yıllardır oturmuş olduğundan pek bir sorun yaşayacağınız sanmıyorum. Canon MG5350'yi incelediğinizde tam da sizin istediğiniz gibi bir yazıcı olduğunu göreceksiniz bence....
  • Arkadaşlar Merhaba,

Danışmak istediğim bir konu var;

Epson L120 printer satın aldım, baskı kalitesi benim isteklerimi karşılıyor (ev kullanıcısıyım) HP 200 gr parlak kağıda baskı aldım, ancak fotoğraflarda solma özellikle güneşli ortamda aşırı fazla oldu, fotoğraflar neredeyse tamamen uçup gitti.

Başka bir fotoğraf kağıdı veya başka tip bir mürekkepmi kullanmalıyım? Yoksa tek çare albüm içerisinde güneş ısığı+ozon dan korumakmı?

Teşekkür ederim.
  • fotograf kagıdını değiştirin
  • l800 mürekkebi ve rovi kağıt..

ama içindeki, mürekkebi değiştirmek sizin için zor olur.. önce kağıdı değiştirin olmassa mürekkebi..
    mürekkep değişiminde makina haznesi ve kafaya giden borulardaki mürekkebi değwestlanderiştirmek gerçek ten zor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziper_gazi_ -- 16 Eylül 2013; 17:25:35 >
  • ziper_gazi_ Z kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,

Mürekkebi şimdilik bitene kadar kullanırım o halde, sonraki dolumda diğer mürekkebi alırım ancak L800 mürekkebi ile tam uyumlumudur?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.