Şimdi Ara

EPSON L365 (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
3
Favori
20.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende dün canon e484 akmak için gittiğim medya markttan epson L386
    Alıp çıktım içinde kartuş yok kurulumunu mürekkep dolumunu orda yaptırdım
    Eve geldim kutudan çıkarırken biraz köpükleri kırdım öğle çıkardım
    Allahtan boya tankı biraz aşağıda kaldı okadar sıkıydıki naylonunu çıkarıp
    Atmışlar allahtan tankın hortumları kopmadı çıkmadı arka kağıtuzantısını bile tırnakdan çıkarmışım neyse onuda yerine taktım yuvasına kazasız belasız makineyi çıkarırken
    Parçalayıcaktım daha bismilah kapağa acık boya dökülmüş ya orda boşaltan
    Çocuk döktü yada ben çıkartırken hafiflçe eğince döküldü neyse temizledim
    Tankı güzelce yerleştırdim kurulumunu yaptım. Pc den ağ kurulumunu yaptım
    İpad tabletimede ıos epson uygulamasını samsung a8 telefonumada google playdan
    Epson iprint uygulamasını indirdim pc den tabletden telefondan wifiyle kablosuz
    Resim basıp A4 e büyük boy çıkardım resimler A4 kağıt olmasına rağmen hiçde
    Fena çıkmadılar dahada güzelleştirmek için ne yapabilirim

Birde yazıcının pc ye cd den yüklenen uygulamalarından işlev yapamadım nedense
    Acaba uygulamaları pc nin başlat düğmesinden L386 yazıcı Ayarlarını bulup aktifmi
    Etmeliyim
    Ben sadece resimlerimden direk bir resim seçip yazdırdıydım öğle çıktı aldım yazıcıdan resmi

Birde satıcı cocuk abi yazıcıyı uzun süre kullanmıyacaksan mutlaka 15 de bir yazıcıdan 1 renkli 1 de
    Siyah beyaz çıktı al unutma dedi daha uzun süre boya gider sana 2-3 sene diye söyledi
    Bakalım memnun kalıcazmı bu yazıcıdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 5 Şubat 2017; 19:50:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar acil yardım l365 yeni yazıcı aldım ve mavi renginde cizgili çıkarıyor 4 defa kafa temizleme yaptım aynı 0 makine niye böyle olmuştur ne yapmam gerekir
  • yüksek kalite yapınca biraz düzeliyor ama test yazısı çıkarınca mavi çizgiler kesik kesik ne yapmamı önerirsiniz 1 kaç gün kullanıyım açılır mı yarında kafa temizlemesi yaptırıyım yoksa servise mi götürüyüm serviste büyük ihtimalle kafa temizleme yapıp duracak
  • 12 saat beklet sonra yeniden yazdır testi olmadı servise götür
    Ürünü nerden aldın geri götürüp verirdim ben olsam
    Ulan yeni ürün almışım bozuk çıkıyorsa servisle ne işim
    Olsun benim neyse geçmiş olsun

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    teknosadan aldım hocam baya uyguna geldi teşhir olarak sergilenmiş ama başka magaza kapanınca burda depoya kaldırılmış her yerini inceledim çok temiz üründü zaten istersen getir iade de alırız sorun çıkarsa dediler ancak bu fiyata böyle bi yazıcı alma imkanım olmaz acaba beklediği için mürekkepte sorun olabilir mi
  • Evet mürekkep başlıkları kurumuştur kaça aldın
    Bence götür iade et

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    559 a aldım da hocam alet in sadece kutusu açılmış mürekkep falan konmamış jelatinleri dahil duruyordu normalde teshir i teknosa kolay kolay satmıyor bu urun yazın teknosa mağazaları kapandığı zaman açmışlar başka mağazada ama mağaza kapanınca kutuyla buraya gelmiş kutuda 3 4 aydır yatıyormuş zaten mürekkebi konmuş olsa kafa kurur diye almazdım bende. Hatta diğer görevli bu urun ü niye cikardiniz diye kızdı galiba kendi alacaktı çünkü depo dada çok aradılar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayağı hesaplı almışsınız
    O zaman 3-4 sefer kafa temizleyip test yazdırın hala bozuk çıkarsa
    Son bir defa kafa temizleyip hiç bir şey yazdırma test ide yazdırma
    12 saat bekle sonra bir test yazdır baktın yine bozuk bir kere kafayı
    Temizleyip test yazdır baktın düzelmiyor bence götür geri ver
    Hiç servisle uğraşma yazdırma bantları zarar görmüş olabilir
    İçerdeki yazdırma bantları elle oynanmış olabilir teşhırdeyken

Yazdırma Kafasını Hizalama - Windows
    1. Yazıcıya A4 boyutu düz kağıt yükleyin.
    2. Yazıcı sürücüsü penceresine girin.
    3. Yazdırma Kafası Hizalama'ya Bakım sekmesinde tıklayın.
    4. Ekrandaki talimatları izleyin.

Bakım Sekmesi
    Püskürtme denetimi ve yazdırma kafası temizliği gibi bakım özelliklerini çalıştırabilir ve EPSON Status Monitor 3 uygulamasını çalıştırarak yazıcı durumunu ve hata bilgilerini kontrol edebilirsiniz.
    Windows Yazıcı Sürücüsü İşletim Ayarlarını Yapma
    EPSON Status Monitor 3 etkinleştirme gibi ayarlar gerçekleştirebilirsiniz.
    1. Yazıcı sürücüsü penceresine girin.
    2. Genişletilmiş Ayarlar'a Bakım sekmesinde tıklayın.
    3. İlgili ayarları yapın ve ardından Tamam'a tıklayın.
    Ayar öğelerinin açıklamaları için çevrimiçi yardıma bakınız.

Not:
    ❏ Yazdırma kafası bir miktar mürekkep kullandığı için, kalite düşerse sadece yazdırma kafasını temizleyin.
    ❏ Mürekkep azaldığında yazdırma kafasını temizleyemeyebilirsiniz. Yeni bir mürekkep şişesi hazırlayın.
    ❏ Başlık kontrolü ve kafa temizleme işlemini üç kez gerçekleştirdikten sonra baskı kalitesi iyileşmediyse, yazdırmadan en az 12 saat bekleyin ve ardından gerekirse başlık kontrolünü gerçekleştirin ve kafa temizlemeyi tekrarlayın. Yazıcıyı kapatmanızı öneririz. Baskı kalitesi halen iyileşmediyse, Epson destek ile irtibata geçin.
    ❏ Yazdırma kafasının kurumasını önlemek için, güç açıkken yazıcı şini çekmeyin.
    ❏ Yazdırma kafasının mümkün olan en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli olarak birkaç sayfa yazdırmanızı
    öneririz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 12 Şubat 2017; 12:13:41 >
  • Epson L365 veya L386'dan mobil cihaz ve iprint programı aracılığıyla fotoğraf baskısı alırken ayarlar bölümünde print quality kısmı ''standart'' olarak kalmaktadır. telefondan en iyi kalitede fotoğraf baskısı almak için standard'ı ''best'' olarak değiştirme şansımız yok mudur?
  • oblack01 O kullanıcısına yanıt
    telefonda bende göremedim yüksek kaliteyi
  • 6 renkli tanklı Epson L805 ve iprint ikilisi ile telefondan çıktı alırken print quality ''best'' olarak ayarlanabiliyor. Epson'un 4 Renkli yazıcılar için de bunu aktifleştirmesi lazım. Telefondan veya tabletten yüksek kalitede fotoğraf baskısı almak büyük kolaylık ve çok pratik.
  • Yazılımmı yenilemesi gerekiyor epsonun o zaman

• Arkadaşlar l365 yaziciyla doküman fotokopisi çekiyorum üst üste kaç tane tarama yapmak lazim makinayı bozmayalım 10 20 tane tarayınca isindi uyarısı veriyor makina birde 3 4 tane birden fotokopi çekemediğim için mecbur tarayıp cekeyim dedim ama 400 dpi yapmama rağmen hem fotokopiden kotu tarayıp hemde daha uzun sürüyor bu sorunlara çözüm bulabilen var mi

• Merhaba, epson l365 kullanan, bilgisi olan varsa bir kac sey sormak istiyorum.

1-Babam bir bucuk yil once falan almis ve ben hic anlamam yazicidan. Okul icin birseyler cikaracaktim. Baktim murekkep bitmis. Evde yine uzerinde epson yazan murekkepler gordum. Alirken bunlari da almis babam. Youtube dan izleyerek siyah boyayi doldurdum. Ama hep kesik kesik cikiyor. Fotokopi de yazici da oyle cikiyor. Evde makine var ama hep disarida yapiyorum artik bu isleri. Acaba sorun ne olabilir, ne yapmaliyim?

2- ilk aldigimiz gunden beri renkli cikti alamiyoruz. Her turlu renkli cikti kirmizi yogunluklu cikiyor. Biz mi bi yerde yanlis yapiyoruz?

3- bu makine onlu arkali cikti vermiyor mu?

4- bir turlu tarayici ozelligini kullanamiyorum. Nasil yapmam gerekli acaba?

Cok tesekkurler simdiden.

• rabtor R kullanıcısına yanıt
    Kullanım kılavuzu var onu oku evde bulamazsan googleye yaz indir oku
    Yazıcının kafasını temizlemen gerekir yazıcıyı kapat üçgene basarak açma düğmesine basacaksın öğle olması gerek
    Kafa temizlemesi kullanım kılavuzu indir hepsi orda yazıyor

• Mürekkep tanklı bu ve benzeri Epson modelleri çok sayıda çıktı imkanı vermesine rağmen yazdırma kafası acaba kaç bin çıktı sonra haşat oluyor ve fiyatı ne kadar acaba bilen var mı?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Siyah beyaz yazıcıda 52000+, renklide 30000+ çıktı aldım henüz bir sorun yaşamadım. Fiyatları konusunda net bilgim yok ama yanılmıyorsam yazıcı kafaları neredeyse yazıcı fiyatına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Siyah beyaz yazıcıda 52000+, renklide 30000+ çıktı aldım henüz bir sorun yaşamadım. Fiyatları konusunda net bilgim yok ama yanılmıyorsam yazıcı kafaları neredeyse yazıcı fiyatına.

Evet ben en az yazıcı fiyatının yarısı kadar diye biliyorum. Daha pahalı da olabilir ve sadece yetkili servisler satıyor.

• Bende alıcam bu yazıcıyı bunda karar kıldım. Birşey eklemek isteyen olursa cevap yazarsa sevinirim. Evde kullanıcam ayda 20baskı siyahbeyaz, 20baskı renkli, 10tane falan fotoğraf. ortalama bi kullanıcıyım yani.

http://www.hepsiburada.com/epson-l386-tarayici-fotokopi-wi-fi-murekkep-tankli-yazici-p-HBV000001WPTU

fiyat biraz pahalı gibi ama vercez artık parayı mecbur. Kartuş sorunu olmayan hiç bitmeyen kaliteli bi yazıcı istiyorum çünkü.
  • rabtor R kullanıcısına yanıt
    bu yazıcılarda haftalar bile önemli kullanmadıysanız kafada donmuştur bilgisayarda sağ altta yazıcı simgesine sağ tıklarsanız orda bakım kısmı var ordan kafa temizleme yaptırmalısınız bir kaç kez , oda yetmez ise mürekkep şarj diye bir şey var orda baya mürekkep harcar onuda deneyebilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.