Şimdi Ara

EPSON L365 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
3
Favori
20.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    üstat eğer gramajı yüksek kağıt kullandıysan ve ben işlerimi hallederken o da 30 kırk foto yazdırdın dediysen kağıt alma aparatını zorladığın için mekanizma laçkalaşmış olabilir. bu durumu bozulmuş yay gibi düşün kısmen işleviniyerine getirir ama can sıkar. bu nedenle tavsiyem yazıcılarda a4 kullnıp 9*13 ve ya 10*15 baskı alıp kesmenizdir.

öneri:
    * yazıcıya tek seferde koyduğun kağıt sayısı 15 i geçmesin.
    * 10*15 yerine a4 kullan.
    * gramajın 200-280i pek geçmemesine dikkatet.(biristol de yazdırır ama sonra kağıt alma dalgası iz yapmaya başlayabilir, yıllardır epson kullanıyorum hem evde hem işte bu nedenle sözümü halı altı yapmayın.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozkara57

Arkadaşlar bu yazıcı ile muadil mürekkep kullanan var mı? Hangi markayı önerirsiniz? Orjinal ile fiyat farkına değer mi?

üstat evdekinde orjinalkullanıyorum iştekinde cescesor mürekkeplerden, ikisi arasında fark yok, hatta bazı noktalarıyla cescesordan daha memnun kalıyorum. renkleri de ölmüyor.
  • Arkadaşlar bende sipariş verdim gelecek mürekkepleri tanka doldurduktan sonra herhangi bir işlem yapılacak mı acaba ? yoksa cihazı açıp kullanmaya başlayacak mıyız ?
  • barsuka B kullanıcısına yanıt
    240 gsm 10x15 kağıt kullandım yazıcıyı yeni aldım zaten daha sonra a4 kağıda sorunsuzca baskı aldım yazı falan bastım 13x20 kağıt alıp denedim sorunsuz 100 e yakın baskı aldım a5 kağıt alıp denedim onuda içine çekip boş çıkarıyor direk 10x15 lik olanı yan yatırınca basıyor ama yarım şekilde basıyor benim anlamak istediğim cihazda mı sorun var acaba yoksa bu durum normalmi özelliklerinde bu boyutlarda baskı alınabileceği yazıyor birde bişey daha fotoğraf kağıdı alırken düşük gsm olanlarmı makbuldür? Daha ince alırsam sorun düzelirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trablus35

240 gsm 10x15 kağıt kullandım yazıcıyı yeni aldım zaten daha sonra a4 kağıda sorunsuzca baskı aldım yazı falan bastım 13x20 kağıt alıp denedim sorunsuz 100 e yakın baskı aldım a5 kağıt alıp denedim onuda içine çekip boş çıkarıyor direk 10x15 lik olanı yan yatırınca basıyor ama yarım şekilde basıyor benim anlamak istediğim cihazda mı sorun var acaba yoksa bu durum normalmi özelliklerinde bu boyutlarda baskı alınabileceği yazıyor birde bişey daha fotoğraf kağıdı alırken düşük gsm olanlarmı makbuldür? Daha ince alırsam sorun düzelirmi?

üstat ayarlar kısmından her sefrinde dikey ve yatay olarak ayarlama yapman icap ediyormalesef,bu nedenle a4ten küçük kağıtlarda her daim dikkatli olmakta fayda var. 10*15 te bile sorunsuz baskı alıyorum dik olarak,win 10 da çıkan ayarların haricinde ekranın sağ altköşesinde yazıcı simgesinibulup ordan yazdırma kuyruğunu aç, yazdırma kuyruğundan ayarları açarsan yazıcı ayarlarına ulaşmış olursun, ordan kağıt yönünü dikey ve boyutu 10*15 yap,özel ayarlara kaydet ve bu ayarı kullanmak istediğinde sadece seçim yap. rovi300lük premium kağıtta kullanıyorum ben sıkıntı olmuyor ama bristol tarzı kalın kağıtlar canını sıkabilir. dikkat edersen epson orj kağıtları hep 220 dir sence de bir nedeni olması gerekmez mi? güle güle kullan cihazını.

• quote:

Orijinalden alıntı: rasit019

Arkadaşlar bende sipariş verdim gelecek mürekkepleri tanka doldurduktan sonra herhangi bir işlem yapılacak mı acaba ? yoksa cihazı açıp kullanmaya başlayacak mıyız ?

kutudan çıkan cd yi bilgisayara tak o sana ne yapacağını anlatacak. bir de yazıcıyı bilgisayara bağlamak için kablo edin bir satıcıdan.
  • Arkadaşlar l386 ile l 365 farkı nedir

• cbulutgenc C kullanıcısına yanıt
    L365 üretimine L386 olarak devam ediyor diye biliyorum. Eğer sıfır ucuza bulabilirsen 365 alabilirsin. Çıkış tarihi dolayısıyla 386 365'den iyidir diye düşünüyorum ama kayda değer bir fark yoktur herhalde
  • Uzun araştırmalar neticesinde epson da karar kıldım l386 modelini şu andaki hepsiburada kampansıyla 695- 50 tl sepet ind. - 25 bonus - 16gb usb 3.0 sandisk Flash disk hediyesiyle aldım bakalım yola çıktı. Araştımalarımda l365i önceki model olmasına rağmen bu fiyata bulamadım. İnşallah doğru karardır. Kısmet olursa oğlumun ve aile fotoları basmayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clubberh -- 6 Aralık 2016; 20:51:36 >
  • Küpon kullanıcısına yanıt
    l365 in dakikadakı baskı hızları daha iyi sanırım ayrıca bende sizin gibi dusundum yeni olan kotu olamaz diye.....
  • teknosada çalışan bir arkadaşım var onunla konuşmuştum. L 365 üretimden kaldırılmış dolayısıyla teknoloji marketleri fiyatı düşürüp satmaya başlamışlar stokları eritmek için. Uyanık internet satıcıları 5er 10ar tane ne kaldıysa o fiyattan alıp üzerinde 200 lira civarı para ekleyip satmaya başlamışlar. İşin kötüsü teşhir ürünleri ve alınıp geri verilmiş çok ürün varmış o ürünler arasında. Teknosa 550 liradan L 365 satıyor sitesine girip satılan mağazaları bulun oradan alırsınız tabii teşhir falan değilse. Ama 100-150 lirayı sıkıntı yapmıyorsanız direk güvendiğiniz bir yerden sıfır 386 almak daha mantıklı.
  •  EPSON L365

So zamanlarda böyle çıkartmaya başladı son kısmında saçmalıyor genelde böyle değil ama mutlaka resmin köşesineinde iz bırakıyor bazende böyle büyük hatalar ile çıkıyor resim. ?
    Dün L386 kargodan teslim aldım fotoğraf kağıdına 100 civarında fotoğraf bastım tahminimden çok daha iyi sonuç elde ettim. hepsiburadanın kampanyasıyla 600 - 620 civarlarına geliyor. Onun için teknosada ürün kovalamaya gerek yok bence.

Ayrıyetten l365 ile farkı l386 kenarlıksız baskı alınabiliyor, l365 in örneklerinde hep kenarlarda boşluk bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clubberh -- 8 Aralık 2016; 11:29:12 >
  • rasit019 kullanıcısına yanıt
    Çok fotoğraf basarsam arada sırada bende de bu hatayı yapıyor. Bu hatayı yaptığı zaman normal a4 kağıdını koyun 15-20 kadar belge basın. O zaman bu hata ortadan kalkıyor..
  • clubberh kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun bende epson L365'İ 500 liraya aldım az önce ve kurulumunu yeni bitirdim. Bende kalite konusunda çok memnun kaldım.
    Teşekkürler sizede hayırlı olsun, yukarıda bir arkadaş kağıdı boş çıkardığını yazmış o benimde başıma geldi, kağıdın kalitesinden ve esnekliğinden kaynaklanıyor anladığım kadarıyla. rovi markasının ucuz 240 gr kağıdında kağıdı alıp geri verdi epeyce tekrar tekrar yerleştirmek gerekiyor ama agfa marka 260 gr kağıtta bir kere bile yapmadı. Muhtemelen bundan sonra bu kağıdı kullanmaya devam edeceğim, fotoğraf kaliteside yükseliyor parlaklık vs.

• clubberh kullanıcısına yanıt
    Daha fotoğraf çıktısı almadım. Klasik 80grlık kağıt ile 500 sayfa standart kalitede çıktı aldım. Şu anlık çok memnunum Bu arada daha bakmadım o yüzden size sorayım :) Şimdi bir mürekkep diğerlerine göre azaldı ve o sıkıntılı bir kısım var çizgi çekilmiş o seviyeye geldi diyelim. Ben yazıcıyı kapatıp kafama göre onu doldurabilir miyim ?
  • Bu yazıcıyı internetten sipariş verdiğimiz zaman kargoda zarar görme ihtimali nedir? Hassas bir yazıcıya benziyor ve bazı adi kargocuların kutuları atarak falan yükleme yaptığını düsununce kararsız kaldım. Direk mağazaya gidip alsam bu sefer bir sorun çıkarsa iade konusunda problem oluyormuş ama internetten alınca iade yasal olarak daha kolaymis, siz ne tavsiye edersiniz?

• dralparslan D kullanıcısına yanıt
    alacağın mağazaya da kargo ile gidiyor. İnternetten sipariş ver beğenmezsen sebep göstermeksizin iade edebilirsin yasal hakkın var. İtiraz ederlerse mahkemeye verirsin 1krş ödemeden paranı alırsın merak etme. Ayrıca üreticiler ürünün dünyanın öbür ucuna oradan başka bir yere taşınacağını bildiği için güzelce kutu hazırlıyorlar. Kutudaki yazıcının hareket etme ihtimali olmadığı için ufak tefek darbeleri tolere edebiliyor.
  • Arkadaşlar l365 ile l386 arasında ne gibi farklar var, yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.