Şimdi Ara

EPSON L355 RENKLİ YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ (MÜREKKEP TANKLI) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
28.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu yazıcıda ekran yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazıcıyı 3 ay kullanabildim... Tamam, CMYK renklerle, yani 4 renkle baskıyı alabiliyor ama kötü ödev hazırlama yazıcısından öteye bir yazıcı değil... Neyse, 4. ayda renkler gitmeye başladı. Ellerime bulaştırarak, yönergedeki gibi tankları tamamladım... Olmadı, kafa temizledim olmadı. Servise götürdüm, kafayı temizledik, siz de yapabilirsiniz dediler (oldukça naziktiler) sadece 10 kopya alabildim, gene gitti... Bazı renkler uçtu önce, daha sonra tümü... Yazıcıyı son kez servise götüreceğiz, çok kibar ve ilgili oldukları için... Sonra net bir şey söylemezlerse de, gözümün önünde 20 kopya ter tertemiz çıktı almazlarsa da, yedek parça olarak servise printeri hediye edeceğim... Belki o şekilde işe yarar...

Sonuç, birisi yukarda mini örneği vermiş... Arkadaş, ben ailem için mini alacağım... En azından lazım olduğunda çıktı alabilirim... Gecenin 00.43'ü yazıcıyı camdan atmasam yeridir...

• Merhabalar. Ben de iki gün önce bir Epson L 355 serisi bir yazıcı aldım. Cihazın tüm kurulumunu (wi-fi) dahil olmak üzere buradaki değerli bilgilerle sorunsuz gerçekleştirdim. Fotoğrafçılık ile ilgileniyorum ve baskılarımı hep media markt'dan alırdım. Satın almış olduğum yazıci ile üç dört tane baskı sorunsuz ve beklediğimden daha kaliteli aldım ancak daha sonraki baskılarda renkler soluk ve mavimsi bir şekilde çıkmaya başladı. Sorun ile ilgili bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • Bu arada yazıcının diğer hiç bir fonksiyonunda sorun yok. Sadece fotoğraf baskısında renkler doğru değil.
  • Merhabalar,

Media Markt internet sitesinde 100TL indirim kuponu ile şu an için Epson L355 satışı bulunuyor. Ben Cumartesi günü aldım, dün (Salı) elime ulaştı.

İlk izlenimlerimi paylaşmak istedim: Ürün gayet kaliteli görünüyor, kutusunu açarken her detayını çok düzgün bir şekilde paketlediklerini görüyorsunuz. İçinden çıkan kullanıcı klavuzu ile kurulum oldukça kolay. Tek sorunu iMac ile wireless kurulum yaparken yaşadım. Bir türlü birbirlerini tanıyamadılar. Sonradan Epson'un sitesinden son driver'ları indirdim ve kurulumu baştan yaptım sorunsuz çalışıyor. iMac ile wireless kurulumunda sorun yaşarken iPhone 5 ile sorunsuz bağlanıp çıktı alabildim. Forumlardan okuduğum kadarıyla Mac kurulumlarında genelde sorunlarla karşılaşıldığı.

Printer'ı alma amacım fotoğraf baskısı almaktı. O yüzden A4 kağıda henüz renkli veya siyah beyaz çıktı denemesi yapmadım. Deneme amaçlı Premimum Parlak fotoğraf kağıdı aldım, fotoğraf çıktıları oldukça tatmin edici. Yarı zamanlı fotograf çekimi yapıyorum, fotoğraf baskısı yapacaklara tavsiye edebilirim. Hiç örnek baskı görmediğim için baya kararsız kaldım ama başarılı bir tercih yaptığıma inanıyorum.

Fotoğraf çıktısı alırken en iyi kalitede çıktı almakta fayda var, diğer opsiyonlar çok tatmin edici değil.

CD içerisinde gelen arayüz çok kullanışlı, birden fazla fotoğraf baskını arayüz ile gönderebiliyorsunuz, kağıt seçimi yapabiliyorsunuz isterseniz özel ölçüler belirleyebiliyorsunuz. Arayüz içerisinde index baskı ve bir kağıda birden çok fotoğraf basabilme özellikleri de koymuşlar. Arayüzü kullanmadan da çıktı alabiliyorsunuz, herhangi bir sorun olmuyor. Şu anda tek yaşadığım sıkıntı fotoğrafların çerçeveli çıkması, henüz çerçevesiz çıkmasını sağlayamadım. Bu gece muhtemelen onunla uğraşırım.

Fotoğraf baskısı almak isteyenlere ve bütçesi kısıtlı olanlara tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi domanich -- 11 Mart 2015; 10:35:06 >

• neyzen84 N kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Ben dün gece 20 tane fotoğraf çıktısı aldım, renklerde Mac'in ekranına göre çok hafif bir kalibrasyon ihtiyacı var gibi ama yine belirtiğiniz kadar fark görmedim. Hangi fotoğraf kağıdını kullandınız? Ben HP Premimum Glossy ile çıktı aldım.
  • Arkadaşlar merhaba.Yazıcıya ikinci elden sahip oldum.Dolayısıyla cd yoktu,program içeriğini arattım fakat bulamadım ... driver değil aradığım,arayüz programını bulabileceğim bir site yahut cd içeriğini iso olarak paylaşacak varsa sevinirim.
  • Bende aldım 1 gün önce ama bugün beni sinirden çıldırttı keşke başka birşey alsaydım. WİFİ bağlantısını yapamadım müşteri hizmetlerini aradım ikinci bilgisayarla deneyin dediler yaptım olmadı o zaman aldığınız yere götürün geri onlar servise gönderin dediler açıkçası şüpheye düştüm bilgisayar uzmani bir arkadaşım geldi o 1.5 saat uğraşıp bağladı ama bu seferde yazıcıyı kapatıp açınca bağlantı kayboluyor bir yazıcı bağlantısı bu kadar sorunlu olmamalı şu an değiştirelim başka marka ile deseler anında değişirim.

Yarın Media Markta geri götüreceğim.

• bende almayı düşünüyorum ama henüz karar veremedim birde çok pahalı fiyatı
  • Arkadaşlar safi mavi çıkıyor renkli çıktılarım...siyah yazılarda sorun yok ama renklilerde mavi komple...kartuşlar ortada hemen hemen...her şeyi denedim kafa temizleme hizalama...bir de çizgili çıkarıyor renklileri...umarım basit bir şeydir...
  • Kafa temizleme yaptıkça yazılar silikleşti...Mürekkepleri fulledim deniyorum sürekli şimdi pembe oldu tüm çıktılarım...Pembe basıyor artık...1140 sayfa basmışım 500 de renkli....Alacak arkadaşlar referans olsun...Vatan bilgisayar yolu gözüktü alete...SOĞUDUM....
  • Evet arkadaşlar güncelleme yapıyorum...Üstteki gibi sıkıntım olmuş ve üzülmüştüm...Şu an fikrim yine olumlu şöyle ki 1140 siyah beyaz ve 400 500 arası renkli çıktım olmuş ve tanklarım baya doluydu.Yani tüketim olarak eşsiz.Gel gelelim sıkıntı yaşadığım husus cihazı 2 ay kadar hiç kullanmamam kaynaklı olduğunu anladık.Servisine götürdüğümde direk sorunu anladı...epsonu ve özellikle l serisinin sıkıntısız ve süper cihazlar olduğunu söyledi.Garantiden kafayı temizledi ve akşam aynen kaldığım yerden efsane sonuçlara devam...

Cihazımızı 15 günde renkli bir çıktı alarak sağlıklı olarak kullanabilirmişiz...1 2 ay hiç bekletmeyin...Şu an kararım yine olumlu...

• quote:

Orijinalden alıntı: -NightFLY

çok uğraştırmasına rağmen kablosuz bağlantıyı güç bela Airties modeme bağladım. TP-Lİnk modemde bir türlü bağlanmadı.
    Asıl sorun hâlâ beyaz sayfa çıkarıyor. Mürekkep çekmiyor. Bu sorunu aşamadım daha.
    Müşteri hizmetlerini de hiç beğenmedim.
    Her ne kadar makine iyi bile olsa, ekransız bir cihaza para vermeyin. Kafama ağrı girdi, sıkıntılı bir cihaz.

Hocam modeminizi resetleyin ve kurulumu en bastan klavuzdaki gibi yapin.Ben cep telefonu tablet hanimin laptop benim laptop wifi olarak ve masustum de usb bagli sikintisiz kullaniyorum...Kurulumla ilgili bir sorun olabilir diyorum...ama bir kere oldumu sikintisiz super... (asgari pc kullanicisi ve kurulum bilgisi yetebilir..)
    Murekkep cekme konusunda ilk depolari koyup kare tusa bir sure basip murekkep cektiriyorduk falan...yaptiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 5 Mayıs 2015; 18:36:00 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

quote:

çok uğraştırmasına rağmen kablosuz bağlantıyı güç bela Airties modeme bağladım. TP-Lİnk modemde bir türlü bağlanmadı.
    Asıl sorun hâlâ beyaz sayfa çıkarıyor. Mürekkep çekmiyor. Bu sorunu aşamadım daha.
    Müşteri hizmetlerini de hiç beğenmedim.
    Her ne kadar makine iyi bile olsa, ekransız bir cihaza para vermeyin. Kafama ağrı girdi, sıkıntılı bir cihaz.

Hocam modeminizi resetleyin ve kurulumu en bastan klavuzdaki gibi yapin.Ben cep telefonu tablet hanimin laptop benim laptop wifi olarak ve masustum de usb bagli sikintisiz kullaniyorum...Kurulumla ilgili bir sorun olabilir diyorum...ama bir kere oldumu sikintisiz super... (asgari pc kullanicisi ve kurulum bilgisi yetebilir..)
    Murekkep cekme konusunda ilk depolari koyup kare tusa bir sure basip murekkep cektiriyorduk falan...yaptiniz mi?

Sonunda yazdırdım ve bağlantıyı da hallettim

Umarım memnun kalacağınız bir ürün olur...Yoksa paramızla rezil olmaya alıştırıldık...Ben yıllarca iyisini de kötüsünü de 2 adet canon 1 adet hp kullandım bu 5. yazıcım ve ilk defa içimde bu sefer oldu hissi var umarım bozulmaz bu duygu:))

• Merhaba,

Yazıcı ile ilgili son görüşümüz nedir? Bir süredir kullanıyorsunuz, ben almayı düşünüyorum fakat çok kararsız kaldım. Fikir verebilirmisiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enclosure

Merhaba,

Yazıcı ile ilgili son görüşümüz nedir? Bir süredir kullanıyorsunuz, ben almayı düşünüyorum fakat çok kararsız kaldım. Fikir verebilirmisiniz?

4. yazıcım...fotoğraf basmayı sevip bu iş için zamanında baya para harcamıştım...canon pixmalar ile stüdyo kalitesinde çıktılar aldım fakat maliyet çok yüksekti...hp ler,canonlar her şeyi denedim...bir iki yazı okuyup ilgimi çekmişti bu epsonlar ve denk gelince vatandan hemen aldım...Cihaz inanılmaz bana göre...hayatımda maliyet performans oranı bu kadar yüksek cihaz kullanmadım...Renkli çıktılar, fotoğraflar neredeyse pixma kalitesinde...doğru epson kağıt ile gerçekten tatminkar...Hanım okulda çıktı kuyruğu beklememek için evde basıyor sınavlarını çatır çatır sıkıntısız tankları bitiremiyoruz bile...Maliyeti kendin doldurman ile düşürmeye çalışmışlar ki bence olmuş...(olmamış diyen yok sanırım).Gel gelelim o kadar sevdiğim cihaza nazar değdi ve saçmalamaya başladı envayi çeşit kafa temizleme işlemi yaptım yok...basmıyor hatalı basıyor falan filan hah dedim işte sana demek buymuş bununda sıkıntısı...güzel şeyler kısa sürer.

Garantili ürün servis yakın yüklendim götürdüm.Bir çıktıyla anladı arkadaş sağolsun dedi ki tıkanmış evde cihazın kafa temizlemesi kurtarmaz bendeki cihazlarla temizlenecek...Ohoo dedim alet yeni ne bu böyle??Arkadaş dedi ki bu çok normal en az 15 günde 1 tüm renkleri barındıran bir çıktı alacaksın kurumasın kafada mürekkep...Ücret de almadı garantili ürün...Şu an en az 15 günde 1 renkli çıktı alıyorum nazar değmesin taş gibi alet...Servis bi arkadaşıma sordum epson aldık hata mı ettik diye...korkma o seri süper dedi sıkıntı çıkarmaz...bakalım memnun ötesiyiz şu an öğretmen eşimle...

• Ben bu yazıcıyı bir yıldır kullanıyorum hiçbir sorunda yaşamadım geyette menmunum oldukça da fazla çıktı alıyorum
  • Bu cihazla fotoğrafçıda çıkardığımız 10*15'lik resimler gibi çok kaliteli çıktı aldım. İnanın aradaki farkı anlamak imkansız gibiydi. Ama gel gör ki 6-7 aylık süre sonunda o çıktı aldığım resimdeki renkler solmaya başladı. Hp'nin kağıdını ve içinde gelen orijinal renkleri kullanmıştım. Keşke renkler kalıcı olabilseydi. Evde foto bastırma hayalleri de suya düştü tabii ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

Bu cihazla fotoğrafçıda çıkardığımız 10*15'lik resimler gibi çok kaliteli çıktı aldım. İnanın aradaki farkı anlamak imkansız gibiydi. Ama gel gör ki 6-7 aylık süre sonunda o çıktı aldığım resimdeki renkler solmaya başladı. Hp'nin kağıdını ve içinde gelen orijinal renkleri kullanmıştım. Keşke renkler kalıcı olabilseydi. Evde foto bastırma hayalleri de suya düştü tabii ki.

Orjinal mürekkep mi kullandınız. Sırf bu yüzden canon mg7550 yi tercih edeceğim sanırım. Kolay Dolum kartuş ile. Fırsat bekliyorum

• drvimu kullanıcısına yanıt
    Ürünün kutusundan çıkan mürekkep işte. Canonmg7550 için de bence iyice araştırın. Bir arkadaşım bana tüm yazıcıların foto boyalarının zamanla uçtuğunu söylemişti inanmamıştım. Kağıdın üstünü ince bir filme kapatıyormuş o milyarlık makineler. Bizimkisi anca bu kadar olur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.