Şimdi Ara

EPSON L355 RENKLİ YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ (MÜREKKEP TANKLI) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
28.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kliksa da epson L365 olan 650 tl tanklı
    çözünürlüğü 5100x1500

Netsiparişte canon mg7550 440ltl kartuşlu ek 150 kolay dolum kartuşu.
    Çözünürlük 9200x2400

Siz hangisini alırdınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam fotoğraf baskı kalitesinde en ufak bir sıkıntı yok L355'te. Mesele renklerin kalıcı olmasında. Bir de mürekkep maliyeti Canon'da ileride sıkıntı olabilir. Epson'un bir siyat tüpü 30 tl ve 10k sayfa baskı veriyor diye okumuştum. Ona göre değerlendirin.
    Ben sürekli çıktı alırım diye epsonu tercih ettim. Sonra kartuş alırken üzülmeyelim diye...
  • Selam arkadaşlar

Ben bilgisayarcıyım,

İşim yazıcı ve toner satmak Türkiye’de bu işi en iyi yapan(en çok satan) 4. firmayız.

Epsonun tanklı yazıcıları sunumuna ilk gittiğimde kendime de derhal bir L355 almaya karar vermiştim (iç kullanım için)

08.07.2013 tarihinden bu yana tık etmeden her türlü çıktıyı baskıyı elde ettim, gerçekten çok güel fotoğraf baskıları elde ediyorsunuz.

Ancak aradan geçen 2 sene gösterdi ki EPSON İLE BASTIĞIM FOTOĞRAFLARIN HEPSİ SOLDU.

4 sene evvel hp 2060 ile yazdırdığım fotolar hala aynı kalitede, ama bu tanklı sistemin mürekkepleri çok berbat !!!
  • sevketbd kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Epson tanklı yazıcıların mürekkebi berbat değil, bildiğiniz gibi fotoğraf çıktısının kalitesini etkileyen birçok faktör var..
    Sizin yaşadığınız sorunun sebebi fotoğraf kağıdı seçimi olmalı tahmin ediyorum.
    Aşağıda linkini verdiğim fotoğraf kağıdı örnekleri var, onlara göz atarsanız minimum 250 ve üstü gramaja sahip kağıtları kullandığınızda daha iyi sonuçlar alırsınız uzun vadede..
    https://www.epson.com.tr/tr/tr/viewcon/corporatesite/products/consumables/overview/paper/gphp/pgpp

Bunlar dışında, L355 modeli direkt fotoğraf çıktısı almak için üretilen bir cihaz değil. Bu amaca uygun; L800, L810, L850 ve L1800 modellerini deneyebilirsiniz.
    Bu saydığım cihazlar 6 renk ile çalışır ve fotoğraf çıktısı alınabilmesi için tasarlanmıştır.

• Arkadaslqr 1 yil oldu alali 3. kez servise gitti kullanamiyoruz baskilar les gibi yapiliyor, tamirden geliyor 1 ay sonra yine ayni biktik artik 600 kusur para verdik o servisteyken 100 tl ye canon e404 aldim yemin ediyorum bir ciktisi var inanilmaz ve ayrica cok hizli, bu l355 bir yavs bir yavas.. cekilecek cile degil... bu arada l355 i max kaliteye getirsen bile canonun standartinin yanina yaklasamiyor..hoc tavsiye etmiyorum..

• Çok ilginç hem işyerinde hem evde kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım ilk defa sizden duyuyorum bende bir yıldan fazladır kullanıyorum gayet menmunum ha bazen renk bozulmasında sadece sağ tık kafa temizliği yap diyorum çok güzel çıktı veriyor.
  • bugun siyah kartusu doldurdum ink isigi yandi sonmuyor cikti vermiyor.. arastir arastir factory reset nasil yapilacagini buldumda duzelttim.. yine cigiler beliriyor renklerin icinde...

• S.A Günaydın aynı yazıcıdan hem işyerinde hemde evde kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım
  • Ne guzel bu isler sans isi anlasilan bizede patlagi denk geldi demek... ama epsonu eve sokmam bundan sonra..

• Yine bozuldi yine.cizgili basmaya basladi.. anca yuksek kalite yaparsam duzgun cikariyor.. daha servisten geleli kac gun oldu...

• Bugun servise biraktim yine.. tum servis dokumlerini aldim , il hakem heyetine e-devlet uzerinden bu aksam basvuracagim..

• quote:

Orijinalden alıntı: H.ULK

Öncelikle hayırlı olsun.

Aldığın yazıcı şu dönemin en krallarından birisi 10.500 Sayfa çıktı veriyor. En kötü ihtimalle ayda bir çıktı al ne olur ne olmaz diye. Soğuk bir ortamda mı kalacak bilmiyorum. Ben aynı ürünü satıyorum. Demo ürünümün içindeki mürekkepi 5 ay sonra kullandım. Hiç problemsiz bir şekilde çıktı aldım. Ama mağaza içerisindeydi. Mürekkepleri çok ucuz. Ama sana tavsiyem. Fotoğraflar ile ilgin varsa dostum direkt git al bir foto kağıdı. Foto bas. Mükemmel kalite alırsın.

ayda 1 çok olmuş hocam 2 3 günde bir yapalım onu =)

• Tam da L365 alma arefesindeyken kafam karıştı. Bir grup çok iyi derken diğer grup kötü diyor. Hani vereceğimiz para da az buz değil 700 TL...

Daha önce canon mg3250'yi bitmeyen kartuşlu sistem ile kullanmıştık. Fakat sürekli kağıt sıkışma uyarısı, hortum takılması, hortumdaki boyanın geri kaçması... vs sorunlardan bezmiş öyle atıl şekilde bir kenara atmıştım. Tekrar yazıcı ihtiyacı doğdu ve 2 seneye yakın bir zamandır canon' u kullanmadığım için kartuşları yenilemem gerekiyordu. Bu da en az 140 TL ve yine bitmeyen kartuş sistemi için de en az 30 -40 TL harcayacakken hadi daha iyisi olsun diye diye Epson' a kadar geldim ama bu sefer de buradaki yorumlar kafamı karıştırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLacKeLDiaBLo -- 3 Ocak 2016; 19:55:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Tam da L365 alma arefesindeyken kafam karıştı. Bir grup çok iyi derken diğer grup kötü diyor. Hani vereceğimiz para da az buz değil 700 TL...

Daha önce canon mg3250'yi bitmeyen kartuşlu sistem ile kullanmıştık. Fakat sürekli kağıt sıkışma uyarısı, hortum takılması, hortumdaki boyanın geri kaçması... vs sorunlardan bezmiş öyle atıl şekilde bir kenara atmıştım. Tekrar yazıcı ihtiyacı doğdu ve 2 seneye yakın bir zamandır canon' u kullanmadığım için kartuşları yenilemem gerekiyordu. Bu da en az 140 TL ve yine bitmeyen kartuş sistemi için de en az 30 -40 TL harcayacakken hadi daha iyisi olsun diye diye Epson' a kadar geldim ama bu sefer de buradaki yorumlar kafamı karıştırdı.

Merhaba. Aynı durumdayız sanırım :) neye karar verdiniz merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Tam da L365 alma arefesindeyken kafam karıştı. Bir grup çok iyi derken diğer grup kötü diyor. Hani vereceğimiz para da az buz değil 700 TL...

Merhaba. Aynı durumdayız sanırım :) neye karar verdiniz merak ettim.

Forumda sorun var. Bildirimler çalışmıyor. Mesajınızı tesadüf eseri farkettim.
    Epson'dan vazgeçtim. Forumun bu bölümü çok ilgisiz. Sonuç olarak fotograf kalitesinden (ki oldukça tatminkar)biraz ödün vererek, kolay dolan kartuş sistemli, Canon Mg6450'de karar kıldım. Gayet de memnunum.

• BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    yanlış bir algı var epsonun 4 renk tanklı modellerininde fotoğraf baskısında iyi olduğu konusunda hayır epsonun fotoğraf basksında sahiden yetkin modelleri 6 renk modelleridir(l800 - 805 - 810 - 850 - 1800) L365 gibi 4 renk kullanan modelleri dökümana yönelik yazıcılardır. şunun için yazıyorum bunu l365 e nazaran foto baskı kalitesinden ödün verdiğiniz yok L365 mg6450 den daha iyi foto basmaz hatta mg6450 l365'ten daha iyi foto basar doğru mürekkep kullanıyorsanız eğer.
  • erdem baskı malzeme kullanıcısına yanıt
    Daha iyi oldugu konusunda bir bilgim yok ama beni gayet tatmin etti.canon'un 5 renkli olmasi mutlaka bir avantajdir. Ayrica lcd ekranının olması benim icin önemliydi. Bilgisayara gerek kalmadan memory stick ile cikti almak da cok pratik...

Murekkep olarak henuz dolum yapmadim ama photoink marka murekkep temin ettim. Onu deneyeceğim. Sizin bir oneriniz var mı?

• Epson L365 kullanıcısıyım 4 ay önce vatandan aldım biraz çıktılar fotoğraflar aldım 2 aydır kullanmadım sonra fotoğraflarda çizgiler çıkmaya başladı sadece siyah renkte çizgiler
    söktüm kafayı solüsyonla temizledim şırıngayla bastım solüsü yine kafa temizleme yazdırınca çizgiler azalmıştı acaba sonradan mürekkep ekledim ondan mı yaptı yoksa tantaki
    siyah mürekkep mi kurudu acaba ayarlardan defalarca kafa temizleme yaptımm epson marka kendi mürekkebini kullanıyorum renkliler yarım siyah yine azaldı bana kaliteli bir kurumayan
    mürekkep önerirmisiniz artık son olararak mürekkep tankını çekecem şırıngayla kafayı temizleyip yeni siyah mürekkebi dolduracam.
  • Merhaba günaydın aslında ara ara çıktı almanız gerekiyor yazıcı bende yaklaşık 3 yıldır var oldukçada menmunum hatta aynı yazıcıyı iş yerine de aldık çatır çatır kullanıyoruz neredeyse 2 yıl oldu sadece siyah mürekkebi değiştirdik ve oldukçada çıktı alan biriyiz
  • Orjinal mürekkep haricinde mürekkep kullanan oldu mu? Kalite ne kadar farkeder? Ayrıca muadil mürekkep cihaz için sıkıntı yaratır mı? Kullanan arkadaşlar varsa görüşlerinizi bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.