Şimdi Ara

EPDK Aralık ayı elektrik faturaları için inceleme başlattı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
2
Favori
10.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tam hava soğurken zam çakmak milleti düşman olarak görmektir. Savaş sanatı Sun Tzu'nun sözleri ile olayı okuyun. Şirketler jaws milletimiz balık // Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Tabi millet birleşip harekete geçebilir ise.... o zamana kadar arabesk.. //
    bazısı intihar ediyor
    bazısı ağır çekim zamana yayılış vaziyet canı çıkıyor
    biri diyor canımız yanıyor
    öteki acımadı ki ver mehteri diyor
    bir diğeri biz dünyaya zaten acı çekmeye geldik
    bir ötekinin durumdan haberi yok cellada olan sevgisi yüzünden acıyı bile hissedemiyor, göremiyor toz pembe görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 14 Ocak 2022; 22:33:38 >
  • Arkhelaos A kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam bu ay gelen faturaya göre toplamda 34 gün baz alınmış.10 ocak okuma tarihi olduğundan 24 günlüğü eski fiyattan kalan 10 günü yeni fiyattan,toplam harcamayı 34 güne bölerek günlük kwh i yukarıda bahsettiğim günlerle çarpıp bir fatura çıkarmışlar. Ancak burada garibime giden şey ben ocaktan sonra hiç elektrik kullanmadım ki ,31 ocak sabahtan 8 ocağa kadar zaten yurt dışındaydım yani bir harcamam yoktu. Neye göre böyle bir mantık türetip ortalama alabiliyorlar ? 24 günlük ucuz elektriği yoğun kullandım ama son 10 günü zaten yurt dışındaydım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    2019dan 2022 %312 hesaplamıştım. Kendin hesaplayınca bir başka oluyor. Keşke her ev incik cincik hesap yapabilse. Hesaplamayanı hesaplarlar. 2.06 gelecek %125 ile.. bir sonraki ay bi bak bakalım. Ayrıca 2013ten bu yana %1000e (bin) yakın. Milletin a.koyacağız diyen cengizin şirket clk şimdi ise cengiz+kolin Ck elektrik. 2013te tüm elektrik dğaıtımları TR genel kendi adamarına özelleştirmişlerdi. Sonrada doları kaldırdılar elektrik=dolar direkt dolar karşılığı TL indiriyorlar dolara çevirip bir şeyler yapıyorlardır!!! paraya gps takıp izlemek lazım ingilterede villamı alıyorlar yani dışarı mı gidiyor?. Nerede şu özelleştirme taraftarları? Onların mahallenin yolunu kendime özelleştireyim de her geçişte 5TL bayılsınlar. re-public-->privatization adamlar boş buldu millet uyuyor. Haklar hackleniyor. Permissions/haklar. Konumuz network ve güvenlik. Milletimizin bütününün ortalaması bilgi kapasitesi çok düşükmüş halbuki okuma oranı yüksek anlama düşünme kapasitesi biraz garip. Afganistan/ırak kategorisi gibi.. para olarak afgan parası TL ye karşı değer bile kazandı. Birileri okuyup aynanın kendini gösterdiğini anlamıştır umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 14 Ocak 2022; 22:40:18 >

Aynen o da vergiler dahil fiyattır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dünyayı anlayabilecek vizyonu olmayan adamlara yönetimi verirseniz , kazançla üretim yapmak yerine bütün parayı senden isterler çünkü nasıl yapılacağını BİLMİYOLAR

• Mustafa Dümen kullanıcısına yanıt

Sağol hocam,

katmerli zam üzerine ne kadar çok vergi verdiğimiz bir kez daha irdelendi, allah sonumuzu hayretsin,

işin garibi yasalar çerçevesinde toplumsal bir sokak protestosu da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Ocak 2022; 23:6:12 >
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Eğer osos(otomatik sayaç okuma sistemi) yoksa sizin hangi günlerde ne kadar kullanım yaptığınızı bilemezler. Bu yüzden toplam kullanım miktarını okuma gün sayısına bölerler günlük kullanımı göstermek için. Eğer sayacınızda gün gün gösteren bir özellik var ise gerekli kanıtlar ile tedarik şirketinize başvurursanız iade alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arkhelaos -- 14 Ocak 2022; 23:19:53 >
    Evet maalesef ödenen vergiler çok yüksek silinen enerji fonu ve trt payı kalksa ne olur. Amin, inşallah. Evet herhangi bir protesto vs birşeyle karşılaşmadım. Asıl zam şubat döneminde gözükeceği için belki bir kıpırdama olabilir halkımızda.

Malesef öyle bir sistemde yok sayacımda uzaktan okumalı değil. Ama yaptıkları haksızlık.
    Bunun dışında da birim fiyat komple zamlı olarak işlenmiş faturaya bunada itiraz için aradığımda vergi hariç ve dahil fiyatlar arasında geçiş yaparak kurnazlıkla örtmeye çalışıyorlar.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Tüm kullanım miktarınız 112.41 ile mi çarpılmış? Eğer öyleyse EPDK ya yazılı şikayette bulunabilirsiniz. Fazla alınan miktarı nakit iade alamasanız bile bir sonraki faturanızdan düşecektir. Faturanızı özelden gönderebilir misiniz?

Hayır hocam, 170kwh e kadar olan kısım 0,852471 ile , kalan kısım 1,015529 ile çarpılmış, bir önceki ayda tek çarpan 0,73 gibi bişeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 15 Ocak 2022; 0:58:0 >
  • https://m.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/3305876-elektrik-zammi-niye-gerekliydi

Kısaca 5li çete kurtarma operasyonu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt

Sonunu güzel bağlamış.

"Ayrıca niye şaşırıyorsunuz, sonunun böyle olacağını o işadamlarından biri baştan söylememiş miydi zaten!"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her yerde barajlar rüzgar gülleri vs her biri milyon wat elektrik üretir ama yine de elektrik pahalılaşır ilginç

• Aralik ayindaki para kurtulsa bile onumuzde uzun aylar seneler var. Bu milletin zamma bisey demeyip aralik ayindaki faturalar yüksek geldi tepkisi beni benden alıyor. Adamlar alenen 2 katı yaptilar elektriği kimsenin umrunda değil. Yuzde 30 memur zammina sevinmeye devam

• 193 lira fatura gelmiş, tüketim 172 kw

14 Aralık -14 Ocak arası. 172
    Bunun 90 kw olanı Aralık ayı desek 0.73 ile çarpınca: 65 lira

Kalan 60 kw kısmı da 1.37 den 82 lira, buraya kadar 150 kw
    Kalan 22 kw kısmı da 2.06 dan 45 lira
    Toplam 192 lira yapar

Hepsi zamlı tarifeden olunca da 250 lira olacak fatura. Yine öyle korktuğumuz gibi 600 lira değil, yine iyi. Yaz aylarında çift klima çalışınca 390 kw yakmışız, o zaman 700 liraya dayanıyor fatura o kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 15 Ocak 2022; 10:37:49 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.