Şimdi Ara

EPDK Aralık ayı elektrik faturaları için inceleme başlattı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
2
Favori
10.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Milli arabamızı savunan koyunlar nerede? Olmamayışları beni üzmüyor ama kapasitelerinin nerelere idrak edebileceğini anlıyoruz.. üstelik 2021 sonu elektrikte güzel şeyler yapıp deyip 00:05 de zam haberlerinin çıkması..

• Kesinlikle katılıyorum geçen A Haberde 150 Kw nasıl geçinmez diye gösteriyor çamaşır makinesi haftada 1 kez diyor ula bir hafta çamaşır mı bekleyecek millet elektrik faturası az gelsin diye Buzdolabı A++ olması gerekiyor diyor ula A++ yı bırak normal buzdolabı bile zor buluyor millet :) yazık çok yazık

• Cidden 4 kişilik bi asgeri ücretli nasıl geçiniyor bu ülkede yani kabaca bi hesap yapsak

500 tl doğalgaz gelir oda gümbür gümbür yakmazsan

250 tl elektrik gelir

100 tl su gelir

250 tl internet telefon faturası gelir

1250 tl ev kirası desen

Şurası 2350 tl yapıyor ben 2 kişi yaşıyorum bu ay faturalara 1000 tl ödedim

Geri kalan 2 bin ile yemek mi yesin bu adam giyime mi para harcasın okul masraflarına mı harcasın ne yapsın abi

Şİmdi iki kişi çıkar ülkede asgeri ücretle geçinen mi var der herkes fazla para alıyor almanya kıskanıyor falan der abi böyle yaşam olmaz şimdi ülkede herkes kıt kanaat geçinir baş üstüne 4300 tl zenginlerin baştakilerin 1 dklık masrafı bi ülkede zenginle fakir arasında bu kadar fark mı olur kardeşim siz hiç duydunuz mu zenginin yada baştakilerin kazancının bi önceki seneye göre karlarının düştüğünü ama vatandaşın düştü abi ülkede yumurta lüks süt içmek lüks oldu

En komiğide vatandaşımı enflasyona yedirmiycem lafı kardeşim sen vermeden fazlasıyla aldın vatandaş boğuldu öldü gitti

• Arkadaşlar, yeni elektrik zammın da 150 kwh' a kadar birim fiyatın 1,37 TL/ kWh olduğu, yani %50 zam olduğu ilan edildi ya;

Şimdi ben zamdan önce ki kasım-aralık aylarının faturalarında ki birim fiyata bakıyorum 0,74 TL/kwh olduğu görünüyor.
    (yeni fiyat 1,37) - (eski fiyat 0,74) = (artış) 0,63 TL
    0.63 TL artış %50 ye değil, %85 zamma tekabül eder.

Benim mi yanlışım var, yoksa ilan ettikleri zam oranı mı hatalı ?EPDK Aralık ayı elektrik faturaları için inceleme başlattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Ocak 2022; 21:31:46 >

• 1000 odali sarayim olsa kac ytl elektrik fauturasi gelebilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rakanishu R kullanıcısına yanıt
    Bu zamları Fransa' da yapsalar, millet zamları protesto için sokaklara dökülür, zamlar geri alınmadan asla vazgeçmezler, sarı yelekliler gibi.
    Bizde ise maalesef ki biraz da korkudan protesto için herkes birbirine bakıyor, kim öncü olacak diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Ocak 2022; 17:22:25 >
  • harabesin H kullanıcısına yanıt
    Çünkü protesto edenlerin terörist olarak yargılanma ihtimalleri var, tam bir sindirme poltikası, kaç tane insanın avukat tutacak parası var, kendisi zor geçiniyor.

• Elektrik şirketi düşünüyor; 150 kwh' a kadar güzel kar, 150 kwh dan sonrası katmerli kar.

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    En son 1kw birim fiyatı 0,91₺ 0.92₺ idi yanlışınız olabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • portrey P kullanıcısına yanıt
    Evet söylediğiniz gibi ayrı grup halinde faturalanacaktır.

• mdiler27 kullanıcısına yanıt

1250 ye ev zor hocam.

• Mustafa Dümen kullanıcısına yanıt

yanlış yok hocam,

İstanbul-Kayaşehir Toki Toplu konutlarında oturuyorum, buyrun kasım 2021 faturası birim fiyat, aralık da aynı.

EPDK Aralık ayı elektrik faturaları için inceleme başlattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Ocak 2022; 21:29:32 >
    Hocam şirket ckboğaziçi sanırım. o tutar vergiler hariç. Vergilerle 91 92 kuruşa tekamül ediyor.

• Mustafa Dümen kullanıcısına yanıt

Evet ckboğaziçi.

o zaman beyan edilen 1,37 TL birim fiyat vergili fiyat mı oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 14 Ocak 2022; 21:52:47 >

Evet 1.37 TL fiyatı vergili fiyat.,

Eski enerji satış danışmanıyım. Sormak istediğiniz sorular varsa pm atabilirsiniz yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arkhelaos -- 14 Ocak 2022; 22:3:54 >
  • Arkhelaos A kullanıcısına yanıt

Teşekkür.

• MrCaner kullanıcısına yanıt

4 kişilik aileyi bırak standart 2 kişi bile çok rahat geçer.

Ben tek başıma, 190kwh civarı harcıyorum, gerçi sürekli evden çalışıyorum, tek kişi ancak tasarrufla çok dikkat ederek 150kwh altına düşebilir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.