Şimdi Ara

Entegre epoksi kaplama konusunda yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir kaç gündür yağ içinde çalışan bir cihazı tamir sonrası yalıtmak için malzeme arayışındayım.
    Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Yurtdışı forumlarda epoksi kullanıldıgını okudum ama bizim firmalarda pek datasheet bulamadım.

Malzeme pcb ve üzerinde bir plastik kapaktan oluşuyor pcb de elektronik arızalar vardı giderdik, malzeme yalıtım için oda sıcaklıgında yumuşak ama akışkan olmayan silikonla kaplıydı açmak zorunda kaldık.Su an o silikon yerine ve plastik kapakların deforme olan yerlerine bir yalıtım malzemesi kaplamamız lazım

Ürün dışarıda çalıştıgından ve ısı ürettiğinden malzemenin -40 +150 derece direnci olması lazım iletkenlik olamamalı , pcb yüzeye veya yağa zarar vermemeli ve ürün çalışma sarsıntısına dayanmalı

Böyle bir epoksi veya bu şartları sağlayan bir silikon malzeme çeşidi biliyor musunuz?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Saygılar

• Bizim şirketteki elektronikçilerde silikon kaplamalı bir PCB görmüştüm. Tedarikçi firma toz ve sıvı temasından korumak için böyle bir öneri ile gelmiş. Aynı firma epoksi işlemi de uyguluyormuş. Onunda örneklerini göstermiş ve birkaç tane örnek uygulama yapılmış PCB bırakmış. Unutmazsam pazartesi günü sorarım arkadaşlara. Hizmet alımı şeklinde tekrar silikon kaplama yaptırabilirsiniz belki.
  • Cevabınız için teşekkürler,

Hizmet alımı biraz zor neden derseniz düzenli gelen bir arıza tipi değil ve aletin kartının dış kaplamasıyla beraber sıfır fiyatı 1050 tl civarında,
    Bizim ülkemiz bu konularda da malesef çok geri malzeme satışı yapan çoğu firmanın elinde data sheetler yok, özellikleri söylüyorum abi bence sorun olmaz sunu kullan diyor, bencesi sencesi olmadan veri ile iş yapmak gerçekten çok zor...
  • Konsolturk kullanıcısına yanıt
    Hizmet alımından kastım kaplama işini yaptırmaktı. Bahsettiğim firma (ben otomotiv ana sanayiinde olduğum için) bizim parça tedarikçimiz olduğu için o datasheetleri biliyorlardır. AKsi takdirde "ben yaptım oldu" mantığı ile bize ürün veremez. Belli standartları sağlamak zorunda ve bunu garanti etmek durumunda. Yoksa kalite departmanı parçaya onay vermez. Bu arada konuyu unutmuşum yarın sorayım.
  • Özelden yolluyorum bilgileri.
  • Sıvı conta belki işinizi görebilir.
    Isıl dayanımları sizin istediğiniz değerleri karşılıyor.
    Yalnız yağın içinde zamanla deforme olurmu bir bilene sormak gerek.
    Bir de elektriksel iletkenliği hakkında bilgim yok.
    Devrenin bağlantıları arasında düşük direnç oluştururmu denemek lazım.
    Vaktiyle bu malzemeyi stirling motoru yapımında kullanmıştık okul projesi için, yaklaşık beş sene oldu motor hâlâ çalışır durumda.
    Yapıştırdığımız yerlerden hava kaçırmıyor. Ayrıca bu kısımlar bir miktar yağ ve su ile de temas halinde.

http://www.hepsiburada.com/loctite-sivi-conta-85-gr-siyah-pm-otyag08718

• cevaplar için çok teşekkürler bir kaç üreticiyle görüştükten sonra 404 marka epoksi ile ilk denemeyi yaptım,
    şu an tek sıkıntı sertleşme süresi olarak gözüküyor (oda sıcaklıgında 24 saat ,sıcaklık arttıgında sertleşme süresi düşüyor ama sıcaklıkla akışkanlık çok arttıgından başka sıkıntılar yaşadık) yarın cihaz üzerinde ilk testi yapacağım eğer sonuç alamazsam yönlendirdiğiniz alternatiflere yöneleceğim.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.