Şimdi Ara

Enpara güvenli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
10.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkese, Maaşım ykb den yatıyor fakat enpara açıp oraya atıyorum her ay. hem birikim hesabından da günlük bir şeyler diye hem de arada ücretsiz usd hesabı açabildiğim için. Fakat finansbankın açıkları bu zamanlar mı arttı eskiden beri mi vardı bilmiyorum fakat tedirgin oldum nedense. sizce kullanmaya devam mı yoksa çekilelim mi yada kendimizi güvenceye alabileceğimiz bir yol var mıdır. teşekkürler.

• Aslında güvenli bence. Yalnız bir şey sormak istiyorum: Vadesiz USD hesabına USD alıyorsun, bunda sıkıntı yok. Peki çekmek istediğinde nasıl çekiyorsun? Malum, şube yok ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaansay

Aslında güvenli bence. Yalnız bir şey sormak istiyorum: Vadesiz USD hesabına USD alıyorsun, bunda sıkıntı yok. Peki çekmek istediğinde nasıl çekiyorsun? Malum, şube yok ya?

Hiç denemedim onu bı bilgim yok maalesef. ben sadece al sat yapmak için kullanıyorum cep şubeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: WoodGuy

quote:

Aslında güvenli bence. Yalnız bir şey sormak istiyorum: Vadesiz USD hesabına USD alıyorsun, bunda sıkıntı yok. Peki çekmek istediğinde nasıl çekiyorsun? Malum, şube yok ya?

Hiç denemedim onu bı bilgim yok maalesef. ben sadece al sat yapmak için kullanıyorum cep şubeden.

Anladım. Ama USD hesabından USD çekmek istediğinde muhtemelen çekemeyeceksin gibime geliyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WoodGuy

quote:

Anladım. Ama USD hesabından USD çekmek istediğinde muhtemelen çekemeyeceksin gibime geliyor.

Atmden cekebiliyosunuz sanırım bı araştırın isterseniz

• Her atmden olmasa da cekebiliuorsunuz. Corumda çekememe ihtimaliniz yüksek. Ayrıca şubeden de çekebiliyorsunuz paranizi

• Enpara'da TL hesabınızdan şubeden para çekme-yatırma yapamazsınız. Ama Dolar ve Euro hesaplarınıza şubeden ve Atm'den para yatırma-çekme işlemi yapabilirsiniz. Zaten olması gerekiyor. Çünkü sınırlı sayıda Atm döviz yatırma-çekmeyi destekliyor. Güvenlik konusuna göre ben Enpara'dan sorun yaşamadım. Ama her bankada olduğu gibi Enpara ve Finansbank ile de ilgili dolandırıcılık olayları oluyor. Öncelikle tarayıcıdan Enpara internet şubesine giriyorsanız adresi kontrol edin, dolandırıcılar sadece 1 harfi değiştirip aynı tasarımı yapıp Google ve Facebook'a da reklam verip bilgisiz insanları tuzağına düşüyorlar. Bence mobil şube bu açıdan daha güvenli, tarayıcıdan girmeye gerek yok. Vadesiz TL hesaplarında çok yüklü miktar tutmamak gerek. Yüklü para varsa vadeli hesapta tutmak mantıklı. Çünkü kartın kopyalanması durumunda Atm'den vadesiz ve birikim hesaplarındaki paralar çekilebilir ve ama vadeli hesapla ilgili işlem yalnızca internet şubesi aracılığıyla yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uacellat_62 -- 10 Ocak 2018; 1:56:27 >

• güvenlik konusunda bütün bankalar aynı. Enparada diğer bankalardan daha güvenli veya daha güvensiz değil.
    Kaç senedir enparadayım.Hiç bir sorun görmedim. Hatta her şey açık ve net. Diğer bankaların yaptığı gibi saçma kesintiler hiç yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.