Şimdi Ara

+90 850 220 0000 Sahte Ziraat Numarası Aman Dikkat!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
1
Favori
371.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün başlıktaki numaradan arandım banka bilgilerime ulaşmaya çalıştılar. Safım ayağına yatıp amaçlarını anlamaya çalıştım. Benden banka şifreme kadar bir sürü soru sorup bilgi istediler.
    Bende şu anda meşgulum 1 saat sonra ararmısınız beni dedim. Hemen numaranın doğru olup olmadığını onaylamak için 444 00 00 ziraat numarasını aradım. Bana başlıktaki numaranın sahte olduğu söylendi. Doğru olanı başında +90 veya +80 olmayanmış. Yani doğru olanı:850 220 0000

Önemli bir konu aman dikkat edin.

• Konunun üzerinden Aylar geçmişse de yanlışı uyarmak ta sevaptır.
    Beyler bayanlar numara +90 ile başlıyor sa falan bu numaranın dolandırıcı olduğunu göstermez. 850 ile başlayan dolandırıcı numaralar varsa bile bunu şu şekilde anlayabilirsini kapatıp o numarayı siz çevirdiğiniz de numara banka çağrı merkezi çıkıyorsa sorun yok demektir. Ancak +90 ile başlaması telefon özelliklerine bağlı değişiyor. Mesela bugün +90 ile başlayan ziraat bankası numarası beni aradı kart teslimi ile ilgili başta şüphelendim ilk bilgiyi verdim ama sonra numara dikkatimi çekti ki +90 850 .. ile devam ediyordu nette sorguladım ziraat bankası numarası falan tamam sonra aklıma şu da geldi ıphone kullananlarda bu özellik var rehberde kayıtlı olmayan kişiler aradığında ülke kodu görünsün mü seçeneği var onu kapattığınızda +90 görünmez ama açık tutmanızda fayda görüyorum. Androidlerde mevcut mudur bilmem ama ıphone da bu özellik var istenildiğinde karşıdan gelen yabancı numaraların ülke kodu ile gösterilip gösterilmemesini sağlayabilirsiniz. ben açık tutun diyorum sebebi ise şu mesela +22 ülke kodu ile başlayarak banka numarasını tahsis ederek sizin bilgilerinizi çalmak isteyen dolandırıcılar olabilir. O SEBEPTEN +90 İLE GELEN ama özellikle banka numarAsı olmayan 850 li numaraların çağrılarına cevap vermeyin. ben bilişim alanında uzmanı birisi olarak sizlere uyarı mahiyetinde söylüyorum. dost dostu korusun. Sağlıcakla kalın.
  • Az önce beni de aradı +90 ile. Ancak uzun zamandır, güzel bir alışkanlık mı değil mi bilemem, yabancı bir numara beni arıyorsa hemen açmam. İlk nete bakar, nette bilgilere göre ya telefon ederim ya da etmem. Sağ olsun arkadaş belirtmiş. Lütfen bu konularda duyarlı olalım ve birbirimizi bilgilendirmeyi unutmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuni.man -- 21 Nisan 2017; 13:44:51 >
  • Bugun beni de aradilar. Konusmamiz sifremi isteyene kadar surdu. . Sonra ana avrat sovdum ve kaapttimm. Az once savciliktan geliyorum. Gereken yapilacakmis
  • 850 ile başlayan hiç bir numaraya bakmıyorum.
  • bu konuyu görmesem hiç haberim olmayacaktı +90lı numara sürekli beni de arıyor en son engellemekte buldum çözümü
  • demin benide aradı fakat banka bilgilerimi v.s sormadı doğum tarihi, baba adımın ilk 2 harfini ev adresimin tamamını sordu ama ev adresi site olduğu için tam çıkmadı sonra mailimi söyledi kapattı numarayı tekrar aradığımda da ziraat bankası v.s çıkıyor

ziraat bankasının sitesindeki 444 00 00 lı müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım bugün banka tarafından 1 kere arandığınız görünüyor dedi sıkıntı yok yani dimi dedim hayır yok dedi. Sizde sorabilirsiniz bu numarayı arayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erho95 -- 8 Ağustos 2017; 17:40:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erho95

demin benide aradı fakat banka bilgilerimi v.s sormadı doğum tarihi, baba adımın ilk 2 harfini ev adresimin tamamını sordu ama ev adresi site olduğu için tam çıkmadı sonra mailimi söyledi kapattı numarayı tekrar aradığımda da ziraat bankası v.s çıkıyor

ziraat bankasının sitesindeki 444 00 00 lı müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım bugün banka tarafından 1 kere arandığınız görünüyor dedi sıkıntı yok yani dimi dedim hayır yok dedi. Sizde sorabilirsiniz bu numarayı arayıp

Kardeşim ben bunlar dolandırıcı diye kaç gündür arıyorlar saçma sapan trollüyorum doğru dürüst cevap vermedim Yoksa gerçekten ziraat mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riven Mı -- 8 Ağustos 2017; 18:23:48 >
  • 3 ağustosta +0850 220 00 00 numarsaında arandım.Ziraat bankası dediler.Baba adının ilk 2 harfi , doğum tarihi - yeri sordular.Bilgi güncellemesi dediler.E-mailim eksikmiş.E-mail verdim.Mailinize aktivasyin maili gelecek ded.Mail geldi.Ziraat bankası kampanyaları gelmeye başladı.Altın hesap maili geldi.Benim başıma gelenler bu şekilde.Numarada belirttiğim numara.
  • Riven Mı kullanıcısına yanıt
    valla olabilir sizde arayın bi ziraatı banka tarafından aranıp aranmadığınızı öğrenin
  • ms2947 M kullanıcısına yanıt
    Bilgi güncellemesi adı altında ticari iletişim izni istemiş çakallar
  • bu ziraatin numarasi zaten
  • İyi de zaten kayıtlı olan bilgileri onlar niye guncelliyorlar? Bi değişiklik olsa ben güncellerim.. az önce (16.10.2017 , 14:30) beni de aradılar bu numaradan (+908502200000), arkadaş emir kipiyle konuşuyor zaten, şimdi doğum tarihinizi söyleyin gün ay yıl olarak diyor. Sana ne kardeşim, biliyorsan zaten var banka kayıtlarında. Hani ben bi işlem yapsam da sorsalar neyse. İşgüzar adamlar 😃
  • Bu gün beni de aradılar benden iletişim bilgilerimi kendileri okuyacaklar benim teyit etmemi istediler bende kabul etmedim haliyle insan şüpheleniyor.
    İnternet'te konuyla ilgili araştırma yapar iken bu sayfada aynı numaradan rahatsız olan kişileri gördüm ve bir kişi 4440000 aradığını söylüyor numaranın sahte olduğunu kendine söylemişler bende 4440000 aradım bu gün 3 kez arandığımı söylediler yani arayan 850 220 0000 numarası bankanın olduğunu teyit ettiler.
  • erho95 kullanıcısına yanıt
    Kardeş aynısın bana da dediler. Bunlar dolandırıcı adımıza hesap açabilirler. Ben de sonradan uyandım. Bizim tanıdık bir polis var onunla konuyu komuşacam.
  • hiçbir banka sizden kart şifresi istemez
  • 0850 220 00 00 nolu numara ziraat bankasının kendi numarası aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bireysel/DogrudanBankacilik/Pages/TelefonBankaciligi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8506furkan -- 9 Kasım 2017; 14:6:52 >
  • Başında 90 ve 80 Olanlar Sahte. 850 Olan Doğru.Konu Sahibide Yazmış Zaten. Dolandırıcılar Genelde Kartınızdan İşlem Olmuş. Provizyonda Şuan. Size mi Ait. Onaylıyor musunuzdan Giriyorlar Konuya
  • Beni de aradilar simdi.Sim kartiniz bloke olmus kaldirmak icin kart numarasini girin dedi kadin

08502200000
    Arayan numara bu 0850 oldugu icin hic dikkat etmemistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fluxion -- 23 Kasım 2017; 15:14:45 >
  • Az önce beni de aradılar. Baba adının ilk 2 harfini ve doğum tarihimi söylediler.

Sonrasında da mail, adres, telefon no gibi bilgilerimi söylediler ve ben de onayladım.

Sizce sorun olur mu?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.