Şimdi Ara

Enjeksiyon beslemeli 50 cc motor var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
17.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Örneği şu model hoşuma gitti fakat karbüratörlü. Yaz kış ayarıydı,karbüratör diyaframıydı,çok yakıyor gitmiyordu,cart curtu... uğraştıracak. Bu ufak hacimli motorlarda enjeksiyonlu olanları var mı ? Veya sonradan enjeksiyonlu sisteme çevirmenin maliyeti ne olur ?

Yıl 2019 hala karbüratörlü motorlar satılıyor komedi gibi. Biraz daha pahalıya satarsın ama enjeksiyonlu düzgün bir sistem yaparsın çok mu zor ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Enjeksiyonlu 50 cc Motorlar

Giriş Enjeksiyonlu 50 cc motorlar, son yıllarda motorlu araç pazarında giderek daha fazla popülerlik kazanmaktadır. Bu motorlar, yakıt verimliliğini artırma ve emisyonları azaltma yetenekleriyle tanınırlar.

Enjeksiyonlu 50 cc Motorların Çalışma Prensibi Karbüratörlü motorların aksine, enjeksiyonlu 50 cc motorlar yakıtlarını doğrudan silindirlere enjekte eder. Bu, daha hassas ve verimli bir yakıt-hava karışımı oluşturarak yakıt verimliliğini artırır.

Avantajlar Enjeksiyonlu 50 cc motorlar, karbüratörlü motorlara göre aşağıdaki avantajları sunar:

• Daha iyi yakıt verimliliği: Yakıt enjeksiyonu, daha verimli bir yanma süreci sağlar, bu da yakıt tüketimini azaltır.
    • Azaltılmış emisyonlar: Enjeksiyonlu motorlar, daha temiz yanan bir karışım oluşturarak karbon monoksit ve hidrokarbon emisyonlarını azaltır.
    • Daha kolay başlatma: Enjeksiyon sistemi, daha soğuk havalarda veya uzun süreli çalışmama sonrasında bile kolay ve güvenilir bir başlatma sağlar.
    • Daha iyi performans: Enjeksiyonlu motorlar, daha hızlı gaz tepkisi ve daha yüksek tork sağlar, bu da daha iyi bir sürüş deneyimi anlamına gelir.

Uygulamalar Enjeksiyonlu 50 cc motorlar, çeşitli motorlu araçlarda kullanılmaktadır, bunlar arasında şunlar bulunur:

• Scooter'lar
    • Motosikletler
    • ATV'ler
    • Golf arabaları

Örnek Modeller Piyasada çeşitli enjeksiyonlu 50 cc motorlu modeller mevcuttur, bunlar arasında şunlar bulunur:

• Honda Giorno 50cc
    • Yamaha Mio 50cc
    • Piaggio Zip 50cc
    • Suzuki Address 50
    • Kymco Agility 50cc

RKS Azure 50 Enjeksiyonlu mu? Evet, RKS Azure 50, enjeksiyonlu 50 cc bir motora sahiptir.

Sonuç Enjeksiyonlu 50 cc motorlar, yakıt verimliliği, düşük emisyonlar ve daha iyi performans gibi çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu motorlar, scooter'lar, motosikletler ve diğer motorlu araçlar için popüler bir seçim haline gelmiştir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • enjeksiyonlu 50 cc ler neos4 ve kisbee. çinlilerde yok galiba.
    1000 km dir kisbee sürüyorum. acayip az yakıyor. ve sessiz sayılır.
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt
    Mondial yapmista ates pahasi su

Fiyat asiri pahali ama 4-5 bin olmasi gerekirken pcx fiyatina yaklastirmislar

• Karburatorlu olması daha ıyı su anda 300-400 tl malıyetle motora lpg takanlar var
  • mondial tab enjeksiyonlu değil

arora cappucino euro 4

mondial beestreet euro 4
  • Ben 2018 ön gündüz led farlı olan kisbeeyi 70km de sıfır gibi 7300 tl ye almıştım. Peugeot ve yamaha varken 8-9 a bulunur. Çin işleri alınmaz. Yalnız neos4 biraz ağır ve 0.7 hp daha güçsüz
  • adrisanam A kullanıcısına yanıt
    Su sogutmali motordur onlar. Lpg kazanini nereye koyuyorlar ? Benzinde ne yakiyor ki ?
  • 50cc motorda enjeksiyona ne gerek var? Karbüratör daha iyi. Yaz kış ayarı dedikleri ise karbüratörde bir vidayı biraz çevirip rölanti arttırmaktan ibaret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Su sogutmali motordur onlar. Lpg kazanini nereye koyuyorlar ? Benzinde ne yakiyor ki ?
    yok hocam haava sogutmalı standart karburatorlu motorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adrisanam -- 17 Eylül 2019; 0:20:49 >

Neo's dışında enjeksiyonlu yok abi. Bende de kisbee var karburatörlü onlar da ama 2019 modellerini bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Expungee

Neo's dışında enjeksiyonlu yok abi. Bende de kisbee var karburatörlü onlar da ama 2019 modellerini bilmiyorum.
    2018 ve sonrası enjeksiyonlu. Önde gündüz led i olanlar. Makyajlı. Varyatörün üstünde de kocaman yazıyor. Yetkili sitede de yazıyor.
    Abi genelde enjeksiyonlu motorlarda enjeksiyon uyarı ışığı oluyor ki motor ilk çalıştığında o makul bir süre sonra sönüyordu pejolarda yok demek ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expungee -- 20 Eylül 2019; 20:7:2 >
  • quote:

Abi genelde enjeksiyonlu motorlarda enjeksiyon uyarı ışığı oluyor ki motor ilk çalıştığında o makul bir süre sonra sönüyordu pejolarda yok demek ki
    Benim kisbee de var enjektion ışığı. Bekleyip öyle çalıştırıyorum. Senin motor enjeksiyonsuz
    Nerede konumlandırılmış peki, uzun far ışığının yanında mı?
  • quote:

Nerede konumlandırılmış peki, uzun far ışığının yanında mı?
    Hayır sağda üstte. Biraz google da araştırırsan 2018 sonrasında enjeksiyona geçildiğini gündüz led farı eklenerek hafifi makyaj yediğini bulacaksın. Karbüratörlülerle ne grklar var bilmiyorum ama benimki Marşa basınca gaz vermeden çalışabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

Hayır sağda üstte. Biraz google da araştırırsan 2018 sonrasında enjeksiyona geçildiğini gündüz led farı eklenerek hafifi makyaj yediğini bulacaksın. Karbüratörlülerle ne grklar var bilmiyorum ama benimki Marşa basınca gaz vermeden çalışabiliyor

Alıntıları Göster
    Eyvallah hocam baktım şimdi. özellikle dikkat etmemiştim öndei ufak makyajın led ışık olduğuna. zaten bu karburatörlüler cidden artık olmamalı ben gazsız bir defa falan çalıştırmışımdır. 2-3 kere yetkili serviste aküye baktırdım ama öyle olur diyorlar.

• Kanuni Trodon 50i

Videonun 8. dakikasına bakabilirsiniz. İnceleyen abimiz oksijen sensörünün yerini gösteriyor. Bu elektronik karbüratör değil tam enjeksiyonlu olduğunu gösterir.

Motoru ben kullanmadım bilmiyorum nasıl birşey ama çok parası olmayanlar kesin buna bi baksın.

• oKsyqeN kullanıcısına yanıt
    Bu efsaneymis fiyat/performans acisindan... yakitta az yakiyorsa tadindan yenmez. Peki merak ettigim scooterlar mi az yakar yoksa bu duz motorlar mi ? Otomatik cvt sanziman manuel vitesten fazla mi yakar ?

https://www.rksmotor.com.tr/model/x-power-50/

Bu karburatorlu misal ama tuketim olarak sizin paylastiginizla ayni mi yoksa xpower50 daha mi az yakar ? Rks xpower icinde cok olumlu yorumlar okudum,kotu cin mallari gibi degilmis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Bu efsaneymis fiyat/performans acisindan... yakitta az yakiyorsa tadindan yenmez. Peki merak ettigim scooterlar mi az yakar yoksa bu duz motorlar mi ? Otomatik cvt sanziman manuel vitesten fazla mi yakar ?

https://www.rksmotor.com.tr/model/x-power-50/

Bu karburatorlu misal ama tuketim olarak sizin paylastiginizla ayni mi yoksa xpower50 daha mi az yakar ? Rks xpower icinde cok olumlu yorumlar okudum,kotu cin mallari gibi degilmis.
    Düz motorlar yerine Commuter motorlar veya Vitesli motorlar demek daha doğru olur.

Bence burda yakıttan çok odaklanmamız gereken şey şanzıman sisteminin dayanıklılığı. Diğer türlü 50cc'nin yakıtını düşünen adam motora binmesin bisiklet sürsün.

Ben scooter sahibi oldum. Cvt şanzıman tam bir baş belası. Japonları bilmiyorum ama çinlilerde tamamen ızdırap. Bidaha scooter almadım zaten. Kayışı kopar yolda kalırsın varyatör dağılır burçları erir bir sürü dert.

Cvt şanzımanlı motorlarda devir hiç azalmaz. Sürekli artar bu yüzdende hızlandıkça motorun yakıtı artar. Püskürtmeli sistemde olsa Cvt'li bir motor doğası gereği hertürlü daha fazla yakar.

XPower'ı çok öven insan gördüm. Rks sahibi oldum malzeme kalitesi diğer çinlilere kıyasla bi tık daha yukarıdaydı. Xpowerı bilmiyorum.

Merhaba. Memnunmusunuz hala tavsiye edermisiniz. Size göre eksi bir yönü varmı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.