Şimdi Ara

Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
0
Favori
2.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
397 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

osmanlı kendini ticaretini büyütmek amcıyla yaptı onu ab sömürgesi olmak gibi absürt düşünceyi siz çıkartıyorsunuz tarihçiler gaklayarak güler...1500 ler ile 1800 ler kapütülasyonları aynı değildir farkları var...şimdi yabancı yatırımcıyı teşvik etemek adına devlet nasıl bazı olaylar yapıyor aynı olay....osmanlı istanbul ,bursa, batı balkanlar geçmişte dünyanın newyork borsasıydı en gelişmiş devletiydi sınırlarında popo kadar yer değildi 3 kıtada sözün geçiyordu şimdiki gibi değil okey..
    Git işine ya hangi 3 kıtada sözün geçiyordu? 150-200 sene sürmüş bir dönem o. Sonrası yarı sömürge. O kadar gelişmişti o kadar güçlüydü iran devletini yıkamadı? Toprağı alamadı senelerce bedavaya savaştı durdu. Avusturyayı geçemedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zikuvikuzi

Bugünkü ÖTV artışı ile birlikte;

Alkol oranı %45 olan 70’lik rakıda

-Aracı kârı dahil 28,50₺

-ÖTV 67,10₺

-KDV 17,20₺

-Toplam vergi 84,30₺

-Vergiler dahil fiyat 112,80₺ olmuştur.

Ürün fiyatına göre vergi oranı %258’den %296’ya yükselmiştir!

Alıntı.
    Az once girdim tekelciye 2 bira aldim aksam iceyim diye 9.50 olan bira 11 olmus raki ise sizin eksiden alintiladiginiz gibi olmamis tam 117 lira olmus. Yazik gercekten yazik.

Yanlis anlasilmasin tek derdimiz keske sadece alkole zam geliyor diye olsa, her urune zam geliyor mesela ekmegi 1 liradan alirken firindan ekmek aldigimizda gramaji yuksekti sonra israf oluyor diye!! Gramaji dusurduler simdi ise %30 zam gelecek diyorlar.simdi az gramajdan 1.30 kurusa alicaz.

Yetmez devam masallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ccguven kullanıcısına yanıt
    Hayırdır anlamadım ya yazım yatan var yada tehdit ediyorsun anlamadi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayyaş larin küfürü normalde bizde de ayiklarin küfürü var adam sanal alemde ülkenin liderine küfür ediyor farklı bir şekilde kendilerin küfür edilince sanal alemde linç ediliyorlar daima sen haklida olsan ben haklıyım diyorlar al buda bizim ayıkların küfürleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sireno52 -- 4 Temmuz 2018; 20:7:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T®an©e Addi©T

Az once girdim tekelciye 2 bira aldim aksam iceyim diye 9.50 olan bira 11 olmus raki ise sizin eksiden alintiladiginiz gibi olmamis tam 117 lira olmus. Yazik gercekten yazik.

Yanlis anlasilmasin tek derdimiz keske sadece alkole zam geliyor diye olsa, her urune zam geliyor mesela ekmegi 1 liradan alirken firindan ekmek aldigimizda gramaji yuksekti sonra israf oluyor diye!! Gramaji dusurduler simdi ise %30 zam gelecek diyorlar.simdi az gramajdan 1.30 kurusa alicaz.

Yetmez devam masallah.

Alıntıları Göster
    Diyorlar ki: “ahmaklar nasıl olsa ne kadar vergi koyarsak koyalım, Sudan, limonatadan, sodadan, buzdolabından, mobilyadan bile özel tüketim vergisi alalım, üstüne bunlardaki vergileri katlayalım yine de bize oy veriyorlar” diye kahkaha atıyorlardır. “Senin camide fotoğrafın yok” diyen biri nasıl on milyonlarca kişiyi peşine takabiliyor aklım havsalam almıyor. Cami fotoğraf çektirme yeri mi alooo? Diyebilecek bir Allah’ın kulu yok mu ya? Çıldırmamak işten değil.

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt
    Kardeşim senin neyin var si...in pohtan enersim uretiyorsun osu..nla dogal gazmı elde ediyorsun dışarıya satacak doğal kaynağın ne var 67 yıl sonra südiler bile vergi vermeye başladıhttps://www.google.com.tr/amp/m.ensonhaber.com/suudi-arabistanda-vergisiz-hayat-sona-eriyor-2017-02-01.amp kaldı ki sende hiç birşey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sireno52 -- 4 Temmuz 2018; 20:16:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Raptor..

Evet yapıyoruz. Ekonomi gittikçe iyiye gidiyor. Elektronikten örnek verelim.

2014'te PS4 aldım. 1100 tl. Kur 2.23 tl. Tamı tamına 452 dolar ödemişim makineye.

2018'de bu hafta Xbox One S aldım. 1000 tl. Kur 4.61 TL. Sadece 216 Dolar yapıyor. Elin Amarigalısının 400 dolara aldığı konsolu sadece 216 dolara aldım. Üstelik zamanında ps paralel ithalatken Xbox microsoft Türkiye garantili.

Xbox için hemen birde Öndöstörü devi Almanya'ya bakalım. Aynı konsol 279 Euro. Kur 5.47 TL. Ben 1000 tl'ye aldım, kaç euro yapıyor 182 Euro. Elin almanından 992 TL daha ucuza alıyorum.

Almanya bizi kıskanacak tabi. Sen o kadar Öndöstörü deviyim diye gez bi konsolu Türkiye'nin iki katı fiyata al

Gelmiş ekonomiye kötü diyo 15 temmuz savunucusu vatan hayini hayinnnnn

Alıntıları Göster
    Yazmayayım yazmayayım diyorum ama olmuyor. Şu an da Almanya da yaşıyorum.

Euro yu bölüp hesaplarsan Türkiye de daha uyguna geliyor.

Ama burada yaşayanlar için yani eurosu olanlar için ucuz geliyor.

Anlıyorsun dimi? Mesela benim aylık masraflardan sonra elimde 2000 euro falan kalıyor her ay.

Yani yaklaşık 11000 TL.

Ben her ay keyfi ps ya da xbox alırım gram bana dokunmaz.

Yani Türkiye de ucuzmuş 40-50 euro diye gram uğraşmam Türkiye den alayım diye.

Tam bir senedir yaşıyorum bu arada öyle burada doğmuş biri falan da değilim.

Her neyse inşallah trolsündür.

• Bağkur 750 liradan 950 liraya çıkmış ver mehteri ver ✊✊

• sireno52 kullanıcısına yanıt
    Konudan haberiniz yok belli, chpliler akpliler adanalılar şunlar bunlar diye konuştuğunuzda bir kişiye değil milyonlarca insana karşı kul hakkına girersin, o yüzden adam öldürmekten daha kolay ve tehlikelidir.
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Atatürkle nereyi geçtin canım ayamı? dünyanın en geniş topraklarına sahip bir imparatorluğu aşağı görmeyi bırakın artık cumhiriyette bizim osmanlıda bizim gururumuz...kafalarınızı oyle bir yıkamaışlarki kendi geçmişinize düşman kesilmişsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Temmuz 2018; 21:8:34 >
  • quote:

Atatürkle nereyi geçtin canım ayamı? dünyanın en geniş topraklarına sahip bir imparatorluğu aşağı görmeyi bırakın artık cumhiriyette bizim osmanlıda bizim gururumuz...kafalarınızı oyle bir yıkamaışlarki kendi geçmişinize düşman kesilmişsiniz..
    Atatürk zamanı aya mı gidiliyordu? Osmanlı borçlarını ödeyip durdular yetmedi harap bir ülke aldılar.
    Dünyanın en geniş toprakları olduğunu hangi kaynağa dayanarak söylüyorsun?
    Geç bunları. Senin üç kuruşluk tarih bilginden çok bilirim osmanlıyı. Sınırları belli.Hesaba vursak göktürk devleti belki daha büyük.
    tek olayın islami olması dimi okadar gıcıksın kendi geçmişine atalarına....

Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek

he he çok küçüktü karıncaydı hatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Temmuz 2018; 21:19:18 >
  • quote:

tek olayın islami olması dimi okadar gıcıksın kendi geçmişine atalarına....

he he çok küçüktü karıncaydı hatta
    Ya defol git bir de internetten resim bulmuş gelmiş
    2 yıllık mezunu musun nesin gelmiş üç kuruşluk bilgisiyle yazıyor.
    Gitmiş bir harita bulmuş ben ne yazmışım 150 sene sürdü demişim? Sonra ne olmuş? Osmanlı yarı sömürge.
    Bu kadar haşmetliydi de ninelerini niye tito kovdu? Sizi tekmeleye tekmeleye yugoslavyadan buraya attılar. Arkanıza bakmadan kaçıp geldiniz.
    Senin neyine bu konular? Trolün tekisin. Osmanlının en geniş sınırlarını gösterip bir halt ettiğini mi sandın? Cücük kadar zamanın haritası da var.

• Gerçek enflasyon %30 vardır. Ay sonunu zor getirmeye başladık. Üstelik eskisi gibi her istediğimizi satın alamıyoruz.

her devletin bir sonu yıkılışı vardır 600 sene gibi çok iyi bir rakamla ömrünü sürdürmüş...sen türkiyenin sonu yokmu sanıyon daha 2 sene once bile 100 yıl bile yaşamadı diyordunuz bir temmuz gecesinde bir 3.dünya savaşına bakar,her devletin sonu vardır...Atatürkte bir muahcırdı atanada hakaret ediyon saygısız... kimin tarafında olduğun açık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Temmuz 2018; 21:33:1 >
  • Bu halkı anlamak mümkün değil...
  • quote:

her devletin bir sonu yıkılışı vardır 600 sene gibi çok iyi bir rakamla ömrünü sürdürmüş...sen türkiyenin sonu yokmu sanıyon daha 2 sene once bile 100 yıl bile yaşamadı diyordunuz bir temmuz gecesinde bir 3.dünya savaşına bakar,her devletin sonu vardır...Atatürkte bir muahcırdı atanada hakaret ediyon saygısız... kimin tarafında olduğun açık..
    Biz öyle birşey demiyorduk bu bir. İkincisi 600 sene yaşadıysa zaten son 100 senesi ingilterenin isteği. Aralarında çıkar çatışması olmasa osmanlıyı çoktan bitirirlerdi. Birçok türk devleti uzun yaşadı tarihlerini bilmezsin ondan osmanlı der durursun.
    Atatürk muhacir falan değildi selanik osmanlı toprağıydı sizin gibi oralarda kalıp başına ne gelmişte buralara kaçmış olanlardan değil. Senin birçok akraban kurşun gitmesin diye sopalarla dövülerek öldürüldü oralarda siz nasıl kurtuldunuz muamma.
    Sanki osmanlı toprak kaybetti de geldiniz buraya. Sırplar kovdu arkanıza bakmadan kaçıp geldiniz muhacirim diye millete kaktırıyorsunuz. Önce kendi soyuna bak slavlara benziyorsan hiç yazma. Bir de çok dindarmış gibi islam falan yazmış Kaç yaşındasın sen 30 bilmem kaç? Evlenemedin evde kaldın sıkıntıdan forumları mı trollüyorsun aklınca? Bir de sen akrabalarının yanında ezik kalıyordun değil mi? Bu dindar numarası çekmeler kendini gizlemek için mi? Zaten ne kadar tipsiz şekilsiz çevresine uyamayan varsa böyle dindar gözükür.

bence kendi kaliteni yeterince döktirmüşsün bu yazı kalitenle yorum yapmaya tartışmaya gerek yok....ütopik dünyanda mutluluklar...
  • Bu seçimden sonra acırsam namerdim. Batalım bundan sonra daha beter olalım.
  • tortote kullanıcısına yanıt
    Bağ kur primimi hocam kaynak

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.