Şimdi Ara

En zor gelişen kas grubu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
21.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    En zor gelişen kas grubunu merak ediyorum her kafadan bir ses çıkıyor kimisi bacak diyor kimisi sırt ve kanat diyor sizce hangisidir

İkinci olarak karın kaslarının gelişmesi için mekik hareketi işe yaramaz diyorlar dediğim gibi her kafadan bir ses çıkıyor peki karın kadının gelişmesi için hangi hareketleri tavsiye edersiniz

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWindows

Merhaba arkadaşlar
    En zor gelişen kas grubunu merak ediyorum her kafadan bir ses çıkıyor kimisi bacak diyor kimisi sırt ve kanat diyor sizce hangisidir

İkinci olarak karın kaslarının gelişmesi için mekik hareketi işe yaramaz diyorlar dediğim gibi her kafadan bir ses çıkıyor peki karın kadının gelişmesi için hangi hareketleri tavsiye edersiniz

Teşekkürler

https://www.youtube.com/watch?v=KTvI6fUHf98
  • Bence bu soru biraz bireysel. Kiminin omuzu hızlı gelişir kiminin arka kolu kiminin bicepsi olay genetikte bitiyor. Kendimden örnek vereyim: omuzlarım özellikle omuz başlarım inanılmaz hızlı gelişiyor. Bilmiyorum belki diğer kaslara oranla omuz antrenmanlarıma daha çok önem veriyorumdur. Ama benle aynı programı uygulayan arkadaşlarım bu kadar hızlı gelişemiyor. Bu arada omuzlar 131 cm,bel ise 71 cm. Yağ oranı da 10-10.5 arası.

Ama gel görki arka kollar başıma dert oldu. Denemediğim şey kalmadı ama hala milim milim gelişiyorlar. Zamana bıraktım artık elbet birgün büyüyecekler.

İşin ilginç tarafı benden 1 yaş küçük kardeşimin ise(bu arada yaş 19) omuzlarla başı belada ama arka kolları inanılmaz büyük. Aynı kandan olmamıza rağmen tamamen zıttız anlayacağın.

• Kisiden kisiye genetikten genetige degisir. Herkeste ayni kas grubunun zor gelistigini soyleyen kisidende bi daha tavsiye felan almayin.

• her kas bir şekilde büyüyor ama bacak çok zor.

bacakta acayip kasıyorum haliyle acı da çekiyorum.Salonda millet deli gözüyle bakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 30 Mayıs 2016; 16:21:19 >
  • Benim de bacağım adam gibi çalışınca kolay büyür.Tricepste lateral head,bicepste short head,omuzda lateral ve rear deltoidler zor büyüyor bende + sırtta kalınlık pek sağlayamadım adam gibi. Yani tam olarak bu şekilde ifade etmek daha mantıklı.42.5cm kol var ama dediğim gibi bicepste iç kısım tricepste ise dış kısımlar eksik büyütmeye çalışıyorum ama inatçılar.Genetik yani bireysel bir durum tam olarak.Fakat kas lifleri diye bir konu gerçeği de var.Ben bu konuyu pek adam gibi araştırmamış olsam da omuz-kalf tarzı kaslar bazı sitelerde verilen bilgilere göre yavaş kasılan kaslardan oluşuyor ve bu kaslar nitekim 6-8-10 tekrara göre 10-15 tekrar aralığına daha iyi tepki verebiliyor.Göğüs sırt tarzı ise iki lifi de bulundurduğundan 15-17 tekrar ile başlayıp hızlı lifler için olan 5-6 tekrarlara kadar düşülerek çalışılmalı diyor.(türkçe kaynak:http://www.bodytr.com/2010/05/vucut-gelistirmede-yavas-kasilan-ve-hizli-kasilan-kaslar.html).Bundan dolayı +10-15 tekrarda daha verimli çalışacak olan omzu mesela gidip 5-6 tekrarla çalışırsan aldığın verimi düşürebilir dolayısıyla da senin için büyütmesi zor olan kas grubu haline gelmesini sağlayabilirsin.bu üstteki kaynaktaki bilgilere göre.

Göğüs ve omuz ölcüsüne gelirsek omuzlarım yan baş ve arka omuz eksik fakat 132cm.fakat omuz ölcüsüne biraz üst göğüs biraz da sırt girdiği için tam olarak omuz ölcüsü omuz genişliğini gerçekten net olarak ifade edemiyor.Aynı şekilde göğsü zayıf olmasına rağmen dehşet derecede kanatlara ve biraz da sırt kalınlığına sahip bir kişinin göğüs ölcüsü süper gögüs kasları olmasına rağmen kanat ve sırt çok eksik olan kişiden daha fazla çıkıyor,fakat şimdi göğüs ölcüsü 1.de daha fazla cıktı diye göğsü daha büyük diyebilir miyiz ? Hayır.Bu da ayrı bir konu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitcan19901 -- 31 Mayıs 2016; 0:02:42 >

• Gemetiğe bağlı.

ama genelde Göğüs, sırt ve bacak zor gelişir. yani büyük kaslar. mesela göğüs doldurması biceps çıkarmaktan yada 6 pack yaomaktan zordur. aynı şekil bacak parçalaması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genetik + psikolojik+ antreman "benim buram buyuyomo yeaa" dediğin yer ya büyümuyor yada uzerine doğru hareketlerle gidince şekil alıyor hakkaten.

Önce kollarım zayıf, bu spor bana gore değil derken şimdi hangi t-shirti gitsem herkes bana cafede sporda vs kollarının nasıl büyüyeceğini soruyor

Sonra göğsüm dolmuyor dedim hafif dar bir şey giydiğimde su an her turlu hatlarım belki oluyor

Omzum genişlemiyo catim dar diyordum, farkinda olmadan fazla buyutmusum

Bacağı ihmal ettim ama ona yükleniyorym hafif.

Duzenli ve doğru hareketlerle yoğunlaşmak en doğrusu, başkasına triceps extension yaramaz ama senin bunyene müthiş etki edebilir, sen scott sevmezsin ama o sana en çok etkiyi yapacaktır vb

• Kendimden örnek Bacaklarım iyi gelişti ciddi anlamda ama omuzlar bir türlü tam istediğim gibi değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omuz çalışırken en büyük fireler verilir ve istem dışı belden destek alınır.

Tüm omuz hareketlerini oturarak yapmanıİ tavsiye ederim.

Omuz z bar press
    Omuz dumble press (rotate)
    Omuz yana açış 135derece
    Omuz yana açış 90 derece
    Alternatif arka omuz hareketi

Yalnızca shrugsu ayakta yapmanız tavsiye ederim.

• Bacaklarım iyi gelişti diyenleri merak ettim.bir kaç foto ile konuyu şenlendirseniz ne iyi olur.

Bugüne kadar gittiğim hiç bir salonda bacak geliştirebilmiş amatör sporcu görmedim
  • Her bolgemi istedigim zaman ugrastigim zaman gelistirebildigimi buyutebildigimi sekillendirebildigimi farkettim ama bi bolge haric omuz. Yani bu soru genetik.

Yoksa olmuyor kardesim sen denemeye devam et oldugu kadar

• Bu kişiden kişiye değişiyor genetik ile alakalı herkesin farklı kas grupları güçlü oluyor kendimden örnek vereyim sevdiğim bir arkadaş grubu var bu grupta benimle çok alay ettiler göğüslerin büyük kambur ve de bacakların yamuk denilerek biz bu arkadaş grubu ile spora başladık onların kaldırdığı sırtta ben onların 1.7 katını kaldırıyorum o dalga geçtiği göğüs ile onların 1.5 katını kaldırıyorum ve dalga geçtikleri yamuk bacak ile 6 senedir düzenli olarak futbol ile uğraşmalarına rağmen onlarla eşit kaldırıyorum aynı zamanda başladık spora ve de aynı yaştayız

• Kalf net. Sırt bacak falan kolay gelişiyor aslında

• Bu kişinin genetiği, günlük yaşantısı ve geçmişine de bağlı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim icin kalf sonra serratus anterior.
  • Çoğu arkadaş doğru söylemiş gerçekten genetik. Hiç spor yapmadığım zamanlarda bile triceps lerimde hafif belirgin bir parçalanma belli oluyordu. Spora başladıktan sonra çevremden en çok tepkisi arka kollarımdan almıştım. Nedense hem çok ağır kilolar ile çalışabiliyordum hemde gelişim çok hızlı oldu.
  • JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    Genetik işte hocam bende de en kolay gelişen kaslardan bacak. Hem hacim hem de ağırlık kaldıra bilme açısından.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.