Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (864. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.290
Cevap
907
Favori
3.046.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 862863864865866
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peki şu an kredi çeksek 60 ay mesela. Faizler düşünce bizde kredimizde dusebiliyor muyuz? Bu her faiz için geçerli mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35plt35 kullanıcısına yanıt
    %1 olduğunda "mevcut evfiyatları"x2 olma ihtimali de var ama, keşke faizler yüksek kalsaydı dedirtmezler inş. En iyisi şimdi yüksek faizle borçlanıp, düştüğünde (tabi düşerse) yeniden yapılandırmak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnel -- 31 Aralık 2018; 12:54:15 >
  • halen ev almayı düşünmek iyi cesaret doğrusu.
  • Merhaba mütaitler farkı alıcıya yüklüyor yine. Hacıyatmaz resmen adamlar. Mütait batmaz arkadaslar. Olan alıcıya olur bankaya devlete olur mütaite bişey olmaz

• funnel kullanıcısına yanıt
    Bana aylık 5.000 taksit ödemek mantıklı gelmiyor.
    Mecbur beklenilecek... Ev fiyatları küçük firmalarda 2x olmaz.
    DAP, Sinpaş gibi 0,98 faizle ev alınabilinecek batık firmalarda ise en düşük fiyat 800.000 TL.
    Çıldırmış olmalılar.
  • Arkadaşlar konut kredisini çok şükür bitirdim darısı sizlerinde başına.Sormak istediğim benim konut sigortasının bitmesine daha 7 ay var.Krediyi bitirdiğim için ziraat sigortayı arayıpta konut sigortasını iptal ettirip içerde kalan parayıda hesabıma yatırtma ihtimalim varmı acaba? Deneyen varmı?
  • arkadaşlar konut kredisi faizleri çok yüksek.
    iki tane ev var. beğendiğim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-serifalide-cadde-uzeri-140-m2-ferah-3-plus1-satilik-daire-487513756/detay
    540.000 2015 te bitmiş o zamanda beri satılık. apartmanda başka satılık dairede var. kiralıkda var. ama 3 seneden beri satılmamış müteahhitle nasıl pazarlık yapılır. emlakçıyada vermişler acil acil diyorlar. Başka bir sitede(internet sitesinde) yüzde 30 indirimli almışlar. liste fiyatı 600 olsa yüzde 30 indirimli 420 ye alınabilir mi?adam 530 diyor. Zingat sitesinde evin değeri için 517 diyor.
    bu 118 m2
    Sizden yardım bekliyorum.

Başka bir ev daha var.
    https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-firsaat-buyaka-karsisi-trabzon-park-ormaninin-dibinde-son-3-plus1-560877989/detay
    en üst kat kuzey cephe. bu 110 m2 diyor. doğru mu bilmiyorum. buda tapu harc vs hepsini ben ödücekmişim 475 diyor.zingat sitesinde evin değeri için 418 diyor.
    Bu adamların tok satıcılığından hoşlanmadım. bu adamlara nasıl davranılmalı. Tek kelime etmeden gidilmeli mi? Nasıl pazarlık yapılır?

• Arkadaşlar, seçimden önce düşer mi faizler?
  • yakın zamanda konut kredisi kullanan oldu mu oranlar nedir?
  • Cebimdeki parayı yatırım yaparak %2 kazanmak varken kiraya veremicem evi niye alim.

Fiyatlarda %50 düşüş bekliyorum

insanların kredi kartını 60 aya bölcekler bu insanlar mı ev alabilecek

maliyetinin altı bile olsa kimsenin parası yok icra ihalelerinden satılacak çoğunuda banka zarar etmemek için kendi borcuna karşılık alacak piyasa karışacak

Sıfır ev almak yerine ikinci el alın hem uygun fiyata alırsınız hemde aldınız kişiyi borçtan kurtarırsınız.

Geçen sene 10 aile vardı bu sene 1 aile arttı evde 10 ev vardı 13 ev oldu 3 tane ev arttı 3 farklı mütahit ev yaptı arz çok talep çok düşük zarar etmemek için yaptığının altına bile satar satamayan ikisinin elinde beklicek ve bankaya yaparken kullandı borcu ödemesi lazım zararına bile satabilmek için uğraşcaklar yoksa iflas edecekler.

Çölde kaldığını var sayalım bende 1ton su var sende ev var ama satamadıktan sonra anlamıyok yeri gelir 5 litre suya bile takas edersin çölde.

Nakit çok değerli şu an banka sen kredi istesen bile vermiyo çünkü nakit değerli
    Eskiden 100.000 tl ev alıyodu yatırımcılar enflasyon %10 bankaya 1 sene yatırsa 110.000 tl olacak evde 110.000 tl hemde 600tl kirasıda ekstrası böyle böyle şişirdiler aynı borsa gibi ((yazımı okuyanlar temel borsa bilgisini öğrenin bence hayatta çok şey katar size)) şimdi ev alacaksın 100.000 tl enflasyon %20 ev seneye değerin düşmezse şu kriz ortamında 100.000 tl edecek 20.000 tl kira alırsanız sıkıntı yok ama siz kiracı bile bulamayacaksınız.
    Ev yatırım aracı değildir ihtiyaçtır.
    Bir ürün alırken parasına değil ihtiyaca bakın insanlar ihtiyacı olmayan şeyler alıp koyacak köşe bulamıyorlar.
    70ler 80lerde mal yoktu insanlar daha mutluydu şu an insanlara reklam dayatarak ihtiyaç yaratıyorlar
    Falan kişi mobilya almış bende alcam insanlarla yarışmayın.ben araba severim 250.000 tl araba alırım ama kirada oturadabilirim istediniz ve ihtiyacınız şeylere harcayın paranızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cono01 -- 14 Ocak 2019; 21:38:18 >

• 120000 lira 36 ay vade kullandim. En uygun kuveytturk verdi 1.84 oran ile.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 yılında biraz düştü, geçen yıl sonlarında ciddi oranda artış vardı. Piyasanın biraz toparlanması faiz oranlarını etkilemiş ama halen yüksek sayılır biraz daha beklemekte fayda görüyorum. https://www.krediler.org/konut-kredisi-faiz-oranlari-2019/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfombra -- 14 Ocak 2019; 23:52:14 >
  • Bugün 350.000 tl’ye daire alsam 8 yıl sonra kaç para yapar arkadaşlar. 600.000 eder mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cono01

Cebimdeki parayı yatırım yaparak %2 kazanmak varken kiraya veremicem evi niye alim.

Fiyatlarda %50 düşüş bekliyorum

insanların kredi kartını 60 aya bölcekler bu insanlar mı ev alabilecek

maliyetinin altı bile olsa kimsenin parası yok icra ihalelerinden satılacak çoğunuda banka zarar etmemek için kendi borcuna karşılık alacak piyasa karışacak

Sıfır ev almak yerine ikinci el alın hem uygun fiyata alırsınız hemde aldınız kişiyi borçtan kurtarırsınız.

Geçen sene 10 aile vardı bu sene 1 aile arttı evde 10 ev vardı 13 ev oldu 3 tane ev arttı 3 farklı mütahit ev yaptı arz çok talep çok düşük zarar etmemek için yaptığının altına bile satar satamayan ikisinin elinde beklicek ve bankaya yaparken kullandı borcu ödemesi lazım zararına bile satabilmek için uğraşcaklar yoksa iflas edecekler.

Çölde kaldığını var sayalım bende 1ton su var sende ev var ama satamadıktan sonra anlamıyok yeri gelir 5 litre suya bile takas edersin çölde.

Nakit çok değerli şu an banka sen kredi istesen bile vermiyo çünkü nakit değerli
    Eskiden 100.000 tl ev alıyodu yatırımcılar enflasyon %10 bankaya 1 sene yatırsa 110.000 tl olacak evde 110.000 tl hemde 600tl kirasıda ekstrası böyle böyle şişirdiler aynı borsa gibi ((yazımı okuyanlar temel borsa bilgisini öğrenin bence hayatta çok şey katar size)) şimdi ev alacaksın 100.000 tl enflasyon %20 ev seneye değerin düşmezse şu kriz ortamında 100.000 tl edecek 20.000 tl kira alırsanız sıkıntı yok ama siz kiracı bile bulamayacaksınız.
    Ev yatırım aracı değildir ihtiyaçtır.
    Bir ürün alırken parasına değil ihtiyaca bakın insanlar ihtiyacı olmayan şeyler alıp koyacak köşe bulamıyorlar.
    70ler 80lerde mal yoktu insanlar daha mutluydu şu an insanlara reklam dayatarak ihtiyaç yaratıyorlar
    Falan kişi mobilya almış bende alcam insanlarla yarışmayın.ben araba severim 250.000 tl araba alırım ama kirada oturadabilirim istediniz ve ihtiyacınız şeylere harcayın paranızı.
    haklısın ..
    mütahitlerin cogu zorduruma dustu kaçan yarıda bırakan çok...
    ama anlının teri ile bitiren mutahıtte acil paraya ihtiyacı var ama indirimde yapamıyor demirden çimentoya yuzde 46 zam geldi...
    bankalar ufak indirim yapmazsa faizlerde daha batan çok olur...

• kugul_boy K kullanıcısına yanıt
    Enflasyon veya Deflasyon olmasına göre değişir rakamları önemsemeyin değeri önemli

• cono01 kullanıcısına yanıt
    sen hayal dünyasında yaşıyosun

yüzde 50 fiyat düşüşü olmayacak götünden uydurup uydurup yazmışsın insanları yanıltma

en fazla düşüş 250 000 tl olan ev 200 000tl ye iner maksimum oda iflas edecek firma yapar

her firmanın krediyle inşaat yaptığını nereden çıkardın var ama çok az sayısı onlar zaten iflas edecek

kendi ana sermayesiyle inşaat yapan firmalar asla iflas etmez en fazla kardan zarar diy yüzde 20 indirim yapar
  • https://www.haberturk.com/son-dakika-magdurlar-yuzbinleri-bulabilir-insaat-sektorunde-konkordato-tedirginligi-2167132-ekonomi

https://www.ulusal.com.tr/ekonomi/insaat-sektoru-iflasin-esiginde-h212302.html

parası alınan evler yapılmamış siz mükemmel ben size hayal gücünüzdesiniz

maliyetin artması evlerin fiyatını arttırmaz sıfır rolls royce 1 milyon euro maliyetinin altına ben size 500 bin euroya satıcam alabilcen mi?

bundan 8 sene önce satılan evler şuan 2-3 katlayan var. iyi yatırım, şöyle kazanç böyle kazanç, kirasıda ekstrası, uygun faiz taksitleri kirayla ödersin zaten vs değere bindirdiler.

bankaya 8 sene önce 100 bin para yatırsan şuan 200 bin olacak 8 sene 100 bin olan sıfır evinde şuan 200 bin olması gerekirdi 8 senelik evde 160 bin tl+40 bin tl kira alması gerekirdi.

şuanda 8 sene önce 100 bine aldı evi 250 bin isteniyor kiralarıda kazandın gereğinden fazla şişirdiler fiyatların ihtiyacın çok üstünde ev var şuan

• Faizler düşünce konut fiyatlarının %30 artacağını düşünüyorum. Bu doviz kuruyla konut fiyatları düşmez.

Sıkışıp ucuza veren mutahitler de var ama genelde dandik daireler oluyo hep. Kaliteli is yapan mutahitler zaten maddi olarak da saglam oldugu icin ucuzlatacagini dusunmuyorum.

Şuan herkes faize yatmis durumda. Faiz dusmeden piyasa hareketlenmez. Yurtici hicbir sektorde alisveris ve yatirim olmaz. Faiz tum kotuluklerin anasidir diyen cumhurbaskani hakliymis ama engel olamadi bu duruma :) eyy mutahitler konut stogu yapiyosunuz diyip kandirir yine bu milleti.

• kugul_boy K kullanıcısına yanıt
    Satış önemli olan Ben ilan fiyatına bakmam satabildikleri fiyatına bakarım.

Otomobildede artış oldu baya ikinci el sıfır makası açıldı eskiden sıfırı 50 bin olan araba 2-3 senelik olanı 40 bine satabiliyodun şimdi birden baya arttı ötv indirimine rağmen 120 bin olan araba ikinci elde 70 bin desen bile zorla satıyon. Sıfır zaten durdu aynısı evlerdede olcak kullanılmış evler sıfırına çok yakın şu an bu makas baya açılacak

• 
Sayfa: önceki 862863864865866
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.