Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.291
Cevap
907
Favori
3.047.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
61. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdson

quote:

Orijinalden alıntı: musdincer

istanbul anadolu yakasında finansbankda çalışıyorum, konut kredilerinde yardımcı olabilrimi

Hesap işletim ücretlerinin iadesinde de yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: umutlu42
    Ben de 0,94 ile çekmiştim. 70 ay 97.000 TL kalan anapara için 0,79 önerdi kendi bankam % 1,5 ceza ile. Bu da toplamda net 4.700 TL kadar bir indirim sağlıyordu. Biraz daha beklememi önerdikleri için bekliyorum şimdilik...

Aynı durumdayız. 0.79'dan yeniden yapılandırma yapacaktım, son anda vazgeçip beklemeye karar verdim. Umarım daha uygun şartlar oluşur. Benim bankam herhangi bir yorum yapmadı ama ben daha uygun bir teklif alabileceğimi düşündüm. Henüz yeni yılın bu ilk haftası için faiz oranı nedir, bankaların tutumu nedir göremedik gerçi.
  • bende beklemedeyim yapılandırma için 60 ay 0.72 alabildim.
  • Aynen bende bekliyorum yeniden yapılandırma için.
    Garantiden kullandığım 95000 ana para 88 ay kalan taksit için
    Garanti %1,5 Ceza ,78 ay vadeye düşersem 0,77 faiz oranı
    Vakıf %2 Ceza,350 TL Garantiye Fek ücreti ,150 TL civarı ipotek işlemi,80 ay vade için 0,76 faiz oranı,başka masraf istemiyor.DASK harici sigorta zorunlu değil.
    Tabii bunlar geçen yılın bilgileri.
  • Mesajım bulunsun lazım olcak
  • Gezdiğim bankalar içinde 0,69 faiz oranı 500 tl + sigortaalr ile en uygun oranı Finansbank verdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunmen

Gezdiğim bankalar içinde 0,69 faiz oranı 500 tl + sigortaalr ile en uygun oranı Finansbank verdi

vade ve tutar nedir acaba 0.69 için?
  • arkadaşlar yorumları okuyorum matematiğimde fena değildir ama anlamıyorum onun için somut yazabilirsiniz.
    örnek:120 vadeli 100 bin lira kredi aldım.5 bin lira dosya masrafı(sigorta,eksper vs.) ödedim.
    şimdide aylık 1000 lira olarak geri ödemesini yapıyorum.

gibi bir örnek yaparsanız daha aydınlatıcı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunmen

Gezdiğim bankalar içinde 0,69 faiz oranı 500 tl + sigortaalr ile en uygun oranı Finansbank verdi

Hangi sigortaları kaça yapıyorlar? Ödemeleri ne kadar? Yıllık artışları nasıl belirliyorlar sordunuz mu?
    Bence bu noktaları gözardı etmeyin (ben ödemeye başladıktan sonra farkettim).
    Hesap işletim ücreti olarak yılda 70 küsur lira kesseler (bugünün parasıyla) 5 yıllık vadede cebinizden 350 liradan fazla para alıyorlar.
    Yağmurdan kaçarken Finans a tutulmayın
  • evet arkadaşalar ne kadar çektiğinizi kaç ayda geri ödeyeceğinizi ve toplamda ne kadar ödemiş olacağınızı+masraflarıda ekleyerek yazarsanız daha iyi olacağı düşüncesindeyim
  • Arkadaşlar ben de 85000 tl ye ev alıyorum ve 65000 tl çekmek istiyorum. 120 ay için en düşük faiz oranını ve diğer alınan ücretleri hangi rakamlar arası bulurum. Bana yardımcı olabilecek biri var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: headkoc

arkadaşlar yorumları okuyorum matematiğimde fena değildir ama anlamıyorum onun için somut yazabilirsiniz.
    örnek:120 vadeli 100 bin lira kredi aldım.5 bin lira dosya masrafı(sigorta,eksper vs.) ödedim.
    şimdide aylık 1000 lira olarak geri ödemesini yapıyorum.

gibi bir örnek yaparsanız daha aydınlatıcı olur.

60 ay ve 60. 000 tl
  • yaza doğru lazım olacak takip etmek için mesajım bulunsun
    http://www.haber7.com/foto-galeri.php?cID=9127&s=11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1905ARMADA -- 10 Ocak 2011; 10:00:33 >
  • İşyerindeki bir arkadaşımın konut kredisi ödemeleri nisan ayında bitti. Bankadan fek yazısı almak için 350 tl istediler. Benimde desteğimle bu parayı ödemeyip, Tüketici Hakem Heyeti 'ne başvurdu. Geçen hafta gelen karara göre banka bu parayı istemekte haksız bulundu şimdi ücret ödemeden yazıyı almaya hak kazandı.

Bu parayı ödeyipte başvuruda bulunursanız dahi parayı alma hakkınız var. Gelen kararda sözleşmede bu ücretin ayrıntılı olarak gösterilmediği ileri sürülerek ödenen paranın iadesi -o ödemedi ama- hükmü verilmiş. Biraz uzun sürdü ama sonuca değdi. Bankası da Garanti.

İlgili arkadaşlara duyrulur.
  • İzmirde yeni aldığım ev için 3 ay önce 155000 liraya 0,77 84 ay (7 yıl) için Garantiden aldım krediyi, masraf toplamda 900 TL, kişisel sigorta (ferdi kaza ya da hayat sigortası) mecburiyeti olmadığı için herhangi bir ek masrafım olmadı. Aylık 2600 civarında ödemem var.
  • 11.01.2011 itibariyle;
    Akbank, 110 bin konut kredisi çekimi; 120 ay vadeli
    0,72 faiz oranı.
    masraflar; 500 tl dosya ücreti + 350 tl exper ücreti+150 tl ipotek tesis ücreti+dask ve konut sigortası
    hayat sigortası zorunlu olmadığı için yapılamayacağını banka kabul etti.
    Gerçek rakamlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunbred

11.01.2011 itibariyle;
    0,72 faiz oranı.
    masraflar; 500 tl dosya ücreti + 350 tl exper ücreti+150 tl ipotek tesis ücreti+dask ve konut sigortası
    Gerçek rakamlardır.

tamamda aylık ne kadar ödeyeceksiniz ?
  • quote:

11.01.2011 itibariyle;
    0,72 faiz oranı.
    Gerçek rakamlardır.

7 ay önce kredı cektığımızde (0,89 dan) bize banka dakı personel hayat sigortası zorunlu demişti :(
    refinansman oranlarını bankalar daha yüksek tutuyor değil mi? araştıran var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi USR. -- 10 Ocak 2011; 15:16:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: USR.

quote:

11.01.2011 itibariyle;
    0,72 faiz oranı.
    Gerçek rakamlardır.

7 ay önce kredı cektığımızde (0,89 dan) bize banka dakı personel hayat sigortası zorunlu demişti :(
    refinansman oranlarını bankalar daha yüksek tutuyor değil mi? araştıran var mı

bu konu ile ilgili başlık var bakabilirsin "refinansman" diye arattır...

• quote:

Orijinalden alıntı: headkoc

quote:

11.01.2011 itibariyle;
    0,72 faiz oranı.
    Gerçek rakamlardır.

tamamda aylık ne kadar ödeyeceksiniz ?

1372 tl ödeyecek aylık...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.