Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (3 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil
5 sn
31.280
Cevap
907
Favori
3.045.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu hesap işletim ücreti konusu anlamış değilim. Neden buna bu kadar takıyorsunuz. Kredi son ödeme gününde gidip kredi taksitini yatırısanız, yani kredi hesabında hiç para bırakmazsanız hesap işletim ücreti alınmıyor. Benimde finansbankda konut kredim var ve ben böyle yapıyorum. Fatura talimatı falan ugrasmayın. Onşarı gidip kredi kartlarına bağlayıp puan kazanın bence
  • diğer bankalardan 0,75 i aldığımızı söyleyince hsbc de 0,75 verdi. ama hayat sigortası yerine ferdi kaza sigortası yapıyorlarmış. hayat sigortası sadece vefaten ölümleri kapsarken f.k. siortası da sadece kazaen ölümleri kapsıyormuş. verdikleri bilgi bu şekilde.

bu arada işbankası 0,76 oldu.

10 yıl için 0,75 altı teklif alan yok mu hala?
  • 30 aralikta isbank konut kredisi refinansmani icin aldigim oranlar:

68000 ve 42 ay (60 aya kadar ayni oranlar gecerli)

isbank 0,75 masrafsiz
    vakif 0,74 masrafsiz + 160 tapu masrafi
    garanti 0.72 350 tl masraf +160 tapu masrafi

garanti bankasindaki gorevli bu bulundugumuz hafta oranlarin 0,69 lara dusecegini soyledi bende bu haftaki oranlari bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

diğer bankalardan 0,75 i aldığımızı söyleyince hsbc de 0,75 verdi. ama hayat sigortası yerine ferdi kaza sigortası yapıyorlarmış. hayat sigortası sadece vefaten ölümleri kapsarken f.k. siortası da sadece kazaen ölümleri kapsıyormuş. verdikleri bilgi bu şekilde.

bu arada işbankası 0,76 oldu.

10 yıl için 0,75 altı teklif alan yok mu hala?

Yanlış söylemiş. Zaten yaptığı işi bilen birini görsem-duysam kafamı kıracağım

Hayat sigortası tüm ölüm vakalarını -hastalık, kaza, ecel- kapsayan (ama tabii ki de intihar hariç), Ferdi kaza ise sadece kazaen ölümleri kapsayan sigortadır. Bu sebeple ferdi kaza primleri de daha düşüktür.

http://www.tuketicifinansman.net/2008/04/hayat-sigortasi-nedir-tanimi.html

http://www.sigortasi.info/ferdi-kaza-sigortasi-nedir.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trevanian000 -- 5 Ocak 2011; 10:54:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: soguzar

30 aralikta isbank konut kredisi refinansmani icin aldigim oranlar:

isbank 0,75 masrafsiz

garanti bankasindaki gorevli bu bulundugumuz hafta oranlarin 0,69 lara dusecegini soyledi bende bu haftaki oranlari bekliyorum.

kaç yıl için bunlar?
  • quote:

quote:

isbank 0,75 masrafsiz

kaç yıl için bunlar?

belirttigim gibi 42 ay...
  • quote:

Paylaştığın için teşekkürler. Umarım Garantideki görevli haklıdır ve 0.69 görürüz. Lütfen aldığımız teklifleri paylaşalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokrat68

quote:

Paylaştığın için teşekkürler. Umarım Garantideki görevli haklıdır ve 0.69 görürüz. Lütfen aldığımız teklifleri paylaşalım.

İnşallah herkes düşmesinden yana ama bana sanki o kadar düşmez gibi geliyor
  • quote:

quote:

quote:

isbank 0,75 masrafsiz

kaç yıl için bunlar?

belirttigim gibi 42 ay...

görmemişim...

• quote:

Bu hafta bir bankadan teklif alan oldu mu?

bu gün aldım vakıf bank72 ay 55000 tl için 0,75 oran, garanti bankası 0,72,halkbankası 0,75,ziraat 0,81
  • Seçimlerden sonra yani yazın 0,60 sınırına dayanacak 120 ay için. Tabi ozamanda yaz olduğundan dolayı ev fiyatları artacak. İyi düşünüp taşının. Faiz indirimleri için seçim sonuçları bekleniyor bilginize. Bilgi sağlam kaynaktan.
  • Kaynağın sağlam olmasada bu böyle zaten şu anda AKP nin geleceği kesin o yüzden faizler düşük ama seçimlerden sonra herşey netlesince 65 kesin daha altını bilemeyiz AKP nin gelmesi biraz riskli olsaydı şimdi 0.7 lerle 0.8 lerle konuşmak rüya olurdu
  • msjım bulunsun,lazım olabilir
  • çok faydalı bir konu olmuş. ben de 1 haftadır ev arıyorum. konuyu takip edicem.
  • dostlar biraz da ev fiyatlarına girsek konu çok mu karışır?

görünen o ki bankalar arası (teklif çarpıştırma sonucu) en fazla 2000 lira gibi (tahmini rakam) oynuyor. 120 aylık kredi için çok büyük fark yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

quote:

bu gün aldım vakıf bank72 ay 55000 tl için 0,75 oran, garanti bankası 0,72,halkbankası 0,75,ziraat 0,81

0,75 i bana 120 ay için veriyorlar, bilgin olsun. daha azını zorla.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

quote:

0,75 i bana 120 ay için veriyorlar, bilgin olsun. daha azını zorla.

Aylık 0,75 oran almışsınız fakat yıllık maliyet oranını biliyormusunuz
  • quote:

Aylık 0,75 oran almışsınız fakat yıllık maliyet oranını biliyormusunuz

üç aşağı beş yukarı aynı değerler. birisi dosya masrafını fazla sigoratayı az söylüyor, diğeri tam tersini.. çok da fark etmiyor yani..
  • finansbank 80000tl 72 ay için yılbaşından önce 0.72 faiz 1000TL masraf veriyorken dün %0,77 faiz 1500TL masrafa çıktıklarını söyledi bir taraftan da yukarıda yazıldığı gibi merkez bankası faizlerinim düştüğü kredilere yansıyacağı söyleniyor, aramızda bi bankacı var mı? faizlerin düşüp düşmeyeceği ile ilgili bilgi verecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kut -- 6 Ocak 2011; 11:39:03 >
  • Hocam bekleyebiliyorsan yaz sonu 9. 10 . aya faizler çok gerileyecek imkanı olanlar beklesin
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.