Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (780. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (4 Mobil) - 7 Masaüstü4 Mobil
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.047.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 778779780781782
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ödeyeceğiniz 8. taksitin 1400 TL'si ana paradan düşecek. Geri kalanı faize gidecek.Buna göre hesaplayabilirsiniz. Yani 169.000 yerine 167.600 lira transfer için kredi kullanırsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • seymen84 kullanıcısına yanıt
    İyi ki tekrar gidip hesaplatmışsınız. Faiz oranı düşecek, aynı ödeme veya biraz artırarak vadeyi kısalacak bu durumda kar etme şansı yüksek oluyor. Hayırlı olsun şimdiden. 10 bin lira üzerinde kar için uğraşmaya değer. Bana da hayat sigortasını transfer ederiz demişlerdi. Fakat diğer tarafta 10 yıl olan hayat sigortamı 5 yıla düşürünce bir mantığı kalmadı transferin.O yüzden iptal edip paramı iade alarak, akbanktan yaptırdım.

• seymen84 kullanıcısına yanıt
    Bu arada sigorta ve kredi masrafları hepsi beraber tüm masraflar için 5 bin tl demiştim. Hayat sigortası ve dask, konut yapılmayacaksa masraflarınız kredi tahsis ücreti 840 TL, Ekspertiz 550 TL, İpotek ücreti 116 TL, tapu masrafı 218 TL. 1724 TL toplam masrafınız oluyor. %2 ceza zaten 167.400 e dahil. Hesabı buna göre yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: veemre

İyi ki tekrar gidip hesaplatmışsınız. Faiz oranı düşecek, aynı ödeme veya biraz artırarak vadeyi kısalacak bu durumda kar etme şansı yüksek oluyor. Hayırlı olsun şimdiden. 10 bin lira üzerinde kar için uğraşmaya değer. Bana da hayat sigortasını transfer ederiz demişlerdi. Fakat diğer tarafta 10 yıl olan hayat sigortamı 5 yıla düşürünce bir mantığı kalmadı transferin.O yüzden iptal edip paramı iade alarak, akbanktan yaptırdım.

Benim hayat sigortam 1 yıllıktı 4-5 ay kaldı bitmesine..yeni bankanın dediği ise; hayat sigortasını devredeceğinizi söyleyin daha sonra iptal ettirirsiniz dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veemre

Bu arada sigorta ve kredi masrafları hepsi beraber tüm masraflar için 5 bin tl demiştim. Hayat sigortası ve dask, konut yapılmayacaksa masraflarınız kredi tahsis ücreti 840 TL, Ekspertiz 550 TL, İpotek ücreti 116 TL, tapu masrafı 218 TL. 1724 TL toplam masrafınız oluyor. %2 ceza zaten 167.400 e dahil. Hesabı buna göre yapın.

Hakkaten %2'lik ceza 169000 'in içinde zaten, masraf toplamı 5000 dedi e bu 5000'in içinede 3000' ekledi o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seymen84 -- 12 Ocak 2017; 16:10:50 >
  • Arkadaşlar merhaba abim 2015 Şubat ayında Kuveyttürk bankasından 120 Ay vadeli 60.000 Tl lik 1,13 den kredi çekmişti. Sormak istediğim;

Başka bankaya kredisini taşımak istediğini söylediğinde katılım bankalarında böyle bir şey olmadığını ayrıca kredi alırken imzaladığı evraklarda bunu da kabul edip imzaladığını söylediler.(Başka bankaya kredi transferi yapmayacağım diye)

Bankadan dosya masrafını almak için gittiğinde aynı şekilde imzalarken bunu da kabul ettiğini ve böyle yaparsa bankanın da kendisine dava açacağını söylediler. Böyle bir olay var mı acaba yoksa katılım bankalarına mı özel nasıl öğrenebilirim kitlendik kaldık.
  • Ben is bankasında 1.08 faizle 5 yıllık 60000 tl için 433 tl sigorta ücreti ödedim. Simdi bu hayat sigortasını ak banka transfer edebiliyor muyum?
  • Arkadaşlar kredi çekmemin üzerinden 2 yıl geçti. Ayın 19'unda yeni dönem DASK ve yangın sigortası gelecek. Bankadan fiyat aldım, forumdaki sigortacı arkadaştan da haber bekliyorum. Bunların dışında "şu firma hesaplı" diyeceğiniz bir firma var mı?
  • thelord03 kullanıcısına yanıt
    4. seçenek vakıfbank kredinizin taksit sayısını cezasız olarak azaltın ve 17000TL yi faize koyun veya dolar falan yapın. Ben halkbank konut kredimi öyle yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desder

Arkadaşlar merhaba abim 2015 Şubat ayında Kuveyttürk bankasından 120 Ay vadeli 60.000 Tl lik 1,13 den kredi çekmişti. Sormak istediğim;

Başka bankaya kredisini taşımak istediğini söylediğinde katılım bankalarında böyle bir şey olmadığını ayrıca kredi alırken imzaladığı evraklarda bunu da kabul edip imzaladığını söylediler.(Başka bankaya kredi transferi yapmayacağım diye)

Bankadan dosya masrafını almak için gittiğinde aynı şekilde imzalarken bunu da kabul ettiğini ve böyle yaparsa bankanın da kendisine dava açacağını söylediler. Böyle bir olay var mı acaba yoksa katılım bankalarına mı özel nasıl öğrenebilirim kitlendik kaldık.

Güncel
  • 10 ay önce ing den 1.18 oran ile 120 ay 150000 olarak çektiğim konut kredisini AKBANK dam 84 ay 0.90 olarak yapılandırdım. Aslında borç transferi desek daha doğru olur. Hesabıma göre toplamda 45 000 tl gibi az ödeme yapıcam. Toplam masraf 1400 civarı.erken kapama kredinin içinde
    BU ARADA HAYAT SİGORTASI YAPTIRMADIM.
  • Banka banka dolaşıp kredi teklifi aldığınızda findeks kredi puanı düşer mi?
  • desder D kullanıcısına yanıt
    Katılım bankalarında transfer işlemi olmaz. Bu açık net kesin. Onlar evi alıyor sana satıyor borç vermiyor ya o yüzden de yapılandırma olmuyor
  • mucizevi M kullanıcısına yanıt
    Başvuru yaparsanız düşer bir miktar araştırıp sorunca düşmez.
  • muazmuaz M kullanıcısına yanıt
    Bence hayat sigortası yaptırın yarınımız belli değil, kredi bitmeden bu dünyadan göçüp gittiğiniz de eşiniz çocuğunuza borç yerine ev bırakmış olursunuz..
  • gbriel G kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz çok doğru, ancak faiz yükselecek bu kesin..
  • Sarayburnu S kullanıcısına yanıt
    24 Ocak tarihine kadar çekin bence..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bir sorum olacak.Konut kredisiyle ev almak istiyorum fakat üzerime borç var.Bazı tanıdık bankalar üzerinizdeki borcu kapatıp konut kredisini ona göre ayarlayıp uzun vade odeme imkanı sunuyormuş yani diğer borcu konut kredisine bağlayıp tek kredi şeklinde odemek.bu mumkunmudur tesekkurler.
  • kredi taşıyan arkadaşlara sorum olacak, taşıma işlemi ne kadar sürede tamamlanıyor? bugün exper geliyor sağolsun, cuma günü eski bankaya ödemem var, o ödeme gerçekleşmeden taşımak istiyorum açıkçası.
  • Eksper geldikten sonra 2-3 gün içerisinde hallolur ama çok acele etmene gerek yok. 30 günde bir ödeme yaptığını düşün eğer 28. günde ödersen 28 günlük faiz ve anaparayı senden alıyor.
  • 
Sayfa: önceki 778779780781782
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.