Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (781. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.180
Cevap
902
Favori
3.030.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam cevap için teşekkürler öncelikle, o zaman bu mantıkla düşünürsek ödeme gününe özellikle denk gelip gelmemesi önemli değil. zaten banka bu parayı hesap etmiş oluyor o zaman. umarım doğru anlamışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih1235 -- 16 Ocak 2017; 10:36:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih4419

hocam cevap için teşekkürler öncelikle, o zaman bu mantıkla düşünürsek ödeme gününe özellikle denk gelip gelmemesi önemli değil. zaten banka bu parayı hesap etmiş oluyor o zaman. umarım doğru anlamışımdır.

Benimde bugün exper gelecek bekliyorum. Geçen hafta 15indeki ödemem gelmeden işlemleri halletmek için koşturdum. Meğerse diğer banka son ödeme tarihinden hesabı kapattığın tarihe kadar olan faizi alıyormuş :) oda geçen hafta hesapladığında 1100 tl idi. uyanıklık yapıp bir ödeme sarkıtırım en azından oda masraflara gider diyordum ama olmadı :) Yani aynen dediğiniz gibi ne zaman kapatırsanız kapatın farkeden bir şey yok. Diğer banka faiz olarak o parayı alıyor.
  • outofnick O kullanıcısına yanıt
    merhabalar, dask yani zorunlu deprem sigortası primi şirketten şirkete değişmez tarifesi standarttır. konut sigortası için ise tanıdığınız bir acenteye giderek farklı şirketlerden teklif alabilirsiniz ama ucuz olsun diye teminat kapsamı dar olan ürünü almayın. teminat kapsamına dikkat ederek poliçe alın mutlaka.

dask primini şu linkten kontrol edebilirsiniz:https://www.dask.gov.tr/e-services/portal/calculatePremium
  • kredi taşıma ile yapılandırma aynı şeymi oluyor farkı ne
  • desder D kullanıcısına yanıt
    Yapılandırma mevcut bankada yeni faiz oranı üzerinden anlaşıp kredinizi güncellemeniz. Taşıma işlemi ise kredinizi daha düşük bulduğunuz faiz oranı üzerinden başka bir bankaya transfer etmeniz durumudur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapılandırma yapmak isteyenler Ziraat Bankası oran vermeye başladı. 1.10 orandan çektiğim 130000 anapara kalan kredime kendi bankam Ziraat 1.01 oran verdi ve yapılandırdım. Hiçbir masraf yok. Vadeyi de kısalttım ceza da almadılar.

Başka şehirdeki arkadaşım da 1.08 orandan çektiği 165000 kalan kredisine 1 oran aldı.

Anladığım kadarıyla eski orandan 8-9 puan aşağısını veriyor ziraat. Daha önce de 1.08 den 1 e düşüren olmuştu forumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kalan vade 35,faiz 1,15 ,kalan anapara 85 civarı.Aylık 2995 tl ödeme.hiç yapılandırma yapmazsam 35 ay sonunda sanırım 20 bin civarı faiz var.sorum şu

Başka bir bankadan yapılandırayımı(Akbank 0,90 oran verdi 750 ekspertiz,500 dosya masrafı,160 civarı avukat ipotek vs ve 880 tl ceza)

Krediyi çektiğim bankadan 1,08 oranında vadeyi 12 ye indirme.Aylık ödeme 7900 civarı.4500 tl civarı faiz oluyor.(880 ceza,500 küsürde saçma sapan bir masraf çıkardılar)

Aynı bankayla ara ödeme yaparak en kısa zamanda bitirme.elimde 40-45bin tl var,çok zorlarsam 50 bin. tamamını yatırabilirim.Sonra geri kalanını 5-6 ayda kapatma.(bununda kapatılacak miktarın yüzde 1 i ceza.Yani 40 bin verdiğim anda 400 tl ceza .

Ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 17 Ocak 2017; 19:49:30 >
  • hknsgn H kullanıcısına yanıt
    Hangi il hangi ziraat şubesi hocam ? Her seferinde biri yazıyo bu tarz bişey soruyoruz devamını cevap yok. Ben arıyorum ziraati halen yapmıyoruz yapılandırma cevabı alıyorum. İl ve şubeyi söylerseniz elimizde örnekle başvurmuş oluruz ?
  • Arkadaşlar krediyi başka bankaya taşımak için başvurdum. Experde geldi dün. Bugün onaylanır diye bekliyorum. Bir şey soracaktım. Şimdi yapılacak işlemlerde tapuda ipotek kaldırılıp diğer banka tekrar ipotek koyacak. Bunla ilgili bizim tapuya gitmemiz gerekecek mi? Krediyi bankaya taşımada experin onayından sonraki süreç sadece bankada mı geçiyor yoksa tapuya gidilmesi gerekecek mi?
  • eneten kullanıcısına yanıt
    Dün ben sordum gidilmesi gerekir dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Dün ben sordum gidilmesi gerekir dedi

Okulda tam gün kaldığım için gitmem zor olacaktı. Neyse olmazsa diğer haftaya sarkıtmaya çalışırım yapacak bir şey yok. Teşekkürler cevap için.
    Yinede bankaya sorun,bankadan bankaya hatta şubeye değişiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: eneten

Arkadaşlar krediyi başka bankaya taşımak için başvurdum. Experde geldi dün. Bugün onaylanır diye bekliyorum. Bir şey soracaktım. Şimdi yapılacak işlemlerde tapuda ipotek kaldırılıp diğer banka tekrar ipotek koyacak. Bunla ilgili bizim tapuya gitmemiz gerekecek mi? Krediyi bankaya taşımada experin onayından sonraki süreç sadece bankada mı geçiyor yoksa tapuya gidilmesi gerekecek mi?

Yeni bankanız için ipotek işlemi yapılacağı için gitmeniz gerekecek.
    Eski bankanızı kapadıktan sonra ipotek kaldırmalarını da takip edin.
    Evet tapu işlemi yapacaksınız. Bunun için 1 güne yakın vakit ayırmanız ve 218 tl harç parası hazırlamanız gerek. Tapuya önceden internet üzerinden randevu alırsanız verilen saatte sıranız yaklaşık olarak geliyor. Başvuru evraklarını zaten size banka tapuya gitmeden verecek. Tapuya giderken yanınızda kimlik, kimlik fotokopisi ve en az 1 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık bulundurun. Yoksa sıranız yanar yeniden randevu almak zorunda kalırsınız. Evrak teslimi sorunsuzsa öğleden sonra sms ile tapudan harcı yatırıp şu saatte burada olun bilgisi gelecek. Harcı internet bankacılığı ile yatırıp sonra verilen saat için banka avukatı ile görüşüp o saatte birlikte tapuda olacaksınız. İmzaya çağrılırsınız. İmza işinden sonra 15-20 dakika da evraklar hazırlanır teslim alır bankaya dönersiniz. İpotek Evrakı, resmi senet vs fotokopi yaparsınız. Orjinali banka, fotokopiyi avukat alıyor yanlış hatırlamıyorsam. İpotek evrakı teslim edildikten sonra, banka ilk bankaya parayı aktarır. Borç kapanır. Kapama işlemleri için eski bankanıza gidersiniz. İpotek kaldırılması, borcun kapatılması, varsa sigorta iptal evrakları doldurun. Bu aşamadan sonra e-devlet üzerinden tapuya bakıp 2 ipotekli olduğunu görürsünüz. İlk banka tapuya yazı yazıp ipotek kaldırdığında yeni banka 1. ipotekli olacaktır. E-devletten takip edersiniz. Yaklaşık 1 hafta-10 gün gibi sürüyor ipotek kaldırma.

• Konu dışı olacak ama hic dosya masrafini almak için tüketici heyet mahkemesine başvuran var mi?varsa ne kadarini geri aldiniz?

• yenibinsan Y kullanıcısına yanıt
    var kardeşim tamamını aldım. dosya masrafı, eksper ücreti, ipotek fek ücreti alayını aldım hemde 3 bankadan ayrı ayrı. fakat 2014 ve sonrası işlemler için hakem heyeti başvuru almadı, şu anki durum ne bi araştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veemre

Evet tapu işlemi yapacaksınız. Bunun için 1 güne yakın vakit ayırmanız ve 218 tl harç parası hazırlamanız gerek. Tapuya önceden internet üzerinden randevu alırsanız verilen saatte sıranız yaklaşık olarak geliyor. Başvuru evraklarını zaten size banka tapuya gitmeden verecek. Tapuya giderken yanınızda kimlik, kimlik fotokopisi ve en az 1 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık bulundurun. Yoksa sıranız yanar yeniden randevu almak zorunda kalırsınız. Evrak teslimi sorunsuzsa öğleden sonra sms ile tapudan harcı yatırıp şu saatte burada olun bilgisi gelecek. Harcı internet bankacılığı ile yatırıp sonra verilen saat için banka avukatı ile görüşüp o saatte birlikte tapuda olacaksınız. İmzaya çağrılırsınız. İmza işinden sonra 15-20 dakika da evraklar hazırlanır teslim alır bankaya dönersiniz. İpotek Evrakı, resmi senet vs fotokopi yaparsınız. Orjinali banka, fotokopiyi avukat alıyor yanlış hatırlamıyorsam. İpotek evrakı teslim edildikten sonra, banka ilk bankaya parayı aktarır. Borç kapanır. Kapama işlemleri için eski bankanıza gidersiniz. İpotek kaldırılması, borcun kapatılması, varsa sigorta iptal evrakları doldurun. Bu aşamadan sonra e-devlet üzerinden tapuya bakıp 2 ipotekli olduğunu görürsünüz. İlk banka tapuya yazı yazıp ipotek kaldırdığında yeni banka 1. ipotekli olacaktır. E-devletten takip edersiniz. Yaklaşık 1 hafta-10 gün gibi sürüyor ipotek kaldırma.

Bankadan hala haber gelmedi exper sonrası onu bekliyorum. Ayrıntılı bir şekilde bilgi vermeniz çok iyi oldu. Ona göre gerekli evrakları yanımda götürürüm en azından. Çok teşekkür ederim.
  • yenibinsan Y kullanıcısına yanıt
    2014 Mayıs ayından sonra kullanılan kredilerden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti alınması yasaldır. Bu tarihten önce ise tamamını alırsınız. Zaten imzaladığınız evraklar arasında bu ücreti kabul ettiğiniz de yeni yasaya göre yazıyor.

• Mujde..!Konut kredileri 10yildan20yila cikartilacakmis,gelismeleri takip edelim,nihayet sonunda 1milyonluk evi 20yil vadeyle alabilecek hale gelebilecez.

• Bugün experde onayı verdi ve kredi kullanmak için bankaya gittim. Banka işlemlerini hallettim.

116 TL İpotek tesis ücreti
    545.71 Expertiz Ücreti
    625 TL Kredi tahsis ücreti
    356,24 Konut sigortası primi
    64.38 TL Dask

Bu masrafları ödedim. Zannedersem geriye artık tapuya gidince ödeyeceğim tapu ipotek ücreti kaldı 200-250 arası. Birde tabi en önemli mesele HAYAT SİGORTASI.
    İNANMAYACAKSINIZ ama hayat sigortasına yıllık 1700 tl dedi. Duyunca şok oldum. Ya sence bu fiyat akıl işimi dedim. 8 yılda 13.600 yapıyor bir karı, bir anlamı kalırmı sence böyle yaparsak dedim. Doğru valla dedi. Sonra başka bir yerden hesapladı. 8 yıllık 2300 tl dedi. O da aklıma pek yatmadı. Hocam sen yarın gel ben iyice merkeze ""çökeyim"" yıllık bir kere 600-700 e yaparız istersen 1 yıl bitince de yenilemezsin dedi. Tamam dedim yarın uğrayacam artık bu son işlemler için sonra pazartesi tapuya gidecem.

Sizce 2300 tl 8 yıllık sigortayı mı yaptırmalıyım(tek seferde alıyor bu parayıda) yoksa bir yıllık 600-700 tl yaptırıp sonra iptal mi etmeliyim. 1500-2000 arasını gözden çıkarmıştım ama 2300 de tek seferde çok oldu. Vakıftan yılda bir defa ödemeli taksitlerle 10 yıllık 1400 civarı bir fiyata yaptırmıştım. Aslında sigortayı bir yıllık değil tamamen yaptırmak istiyorum ama 2300 tl de az para değil. Daha önceki yorumlarda arkadaşlar 1200-1300 civarı fiyatlardan bahsetmişlerdi 5 yıl için.

Yaptırıp yaptırmamak da kararsız kaldım.

Bu arada 10 yıllık 125.000 kredimi 8 yıllığa vakıftan akbanka taşıyorum. Yaş da 30. Başka bir sigorta teklifi almam mümkün mü acaba sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eneten -- 19 Ocak 2017; 21:0:29 >
  • 
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.