Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (545. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.047.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 543544545546547
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Yakında Merkez Bankası tarafından faiz arttırımına gidilirse şaşırmam.

Dolar 2.28 oldu..

Yükselmiş zaten, akbank aradı şimdi 0.94 olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl yani kaçtan kaça yükselmiş? refinansman mı bu bahsettiğiniz oran?
  • arkadaş bu ne ya experi aradaım ben verdim raporu diyor genel müdürlükten onaylanınca bankaya gelecek diyor 1-2 saat en fazla dedi 3-4 saat geçti banka gelen giden exper raporu yok nasıl iş bu anlamadım, fiyat da soylemiyor exper arkadaş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mat2020400

http://emlak.haber7.com/konut/haber/1205933-babacan-sinyali-verdi-konuta-el-atiliyor

Bu haberi gören varmı? Sizce böyle düzenlemeler olur mu? Olursa nezaman olur?

: 30 YIL VADELİ KREDİ YAYGINLAŞTIRILACAK

Çalışma kapsamında kredilere de dokunulacak. Temel konut sahipliği için düşük faizli uzun vadeli konut kredilerinin sayısı arttırılacak. 120 aya kadar olan konut kredilerinin 360 aya (30 yıl) kadar uzatılması hedefleniyor. Şu an Türkiye’de tek bir banka 30 yıl vadeli konut kredisi hizmeti sunuyor.

: 30 yıl vade veren banka hangisi? Faizi ne? Çeken var mı?

sekerbank veriodu 20 yil fln

• quote:

Orijinalden alıntı: Jarnac

Merhaba;
    Farkli bir konut kredisi kullandim,burada paylasmak istiyorum.ihtiyaci olan arkadaslar faydalansin.

Param yok ancak konut kredisi ile ev almak istiyordum.arastirirken %100 konut kredisi secenegini kesfettim.tek sart almak istediginiz kredinin %25 pesinat degerinden fazla deger eden size yada 3. Bir sahisa ait daire ipoteklemek. ancak banka 2 eksper 2 dask 2 konut sigortasi 2 ipotek yapiyor. Masraflar artiyor. Ykb84 oran vermesine ragmen 87 oranla ziraat ten kredi kullandim. Cunku tapu kombi su elektrik gibi masraflarada param yoktu. 95 lik daire icin 102 kredi cektim muteahhit tapu masraflarini karsiladi kredi cikinca ziraat krediyi hesabima nakit yatirdi.daire ve masrafi saticiya verdim geri kalan parayla masraflari hallettim. Anlayacaginiz 5 tl siz konut kredisi ile ev aldim. İns faydasi olur .baskalarida bu mesaj sayesinde ev sahibi olur. Not: bankaci ve saticilarin cogu bu uygulamadan habersiz yada ugrasmak istemiyorlar.

Hocam benim anladığım kadarıyla, siz bi ev için ev kredisi çektiniz(%75), başka bi evide ipotek ettirip, kalan %25 lik tutarı mı çektiniz?

• herkeze selam arkadaşlar güncel faiz orani alan varmi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: transporter2

herkeze selam arkadaşlar güncel faiz orani alan varmi acaba

Akbank 0.94 oran verdi bugün, transferde aynı yeni kredi de. Ben ziraatten 0.93 yapılandırmak için evrakları verdim. 250 tl masraf, hayat sigortasını yenileyeceekler birde. Eski sigortayı iptal edip geri alıcaz ödemeyi.

• Arkadaşlar kredi kullanacağım ama gelirimin %80i oluyor tum krediler yeni kredi alinca.. Bankalar genelde %50ye kadar veriyor, bu sınırı uygulamayan banka var mı bildiginiz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kredi oranlari yukseldi mi cidden o kadar?
  • Alım ve satımlarda özellikle alıcı ve satıcı arasında sorun olabilecek değer artışı kazancı vergisini hesaplamak için bir araç yapmışlar, linkini veriyorum.

http://blog.konutkredisi.com.tr/deger-artis-kazancindan-dogan-gelir-vergisi-hesaplama/

Herkes faydalanır umarım...
  • By_EKReM kullanıcısına yanıt
    Evet %100 kredi bu sekilde isliyor ama bu mevzuati bilmeyen banka ve satici cok. @By_EKReM

• arkadaşlar ne olcak bu faizler dün garantiye yapılandırma için alelacele başvuru yaptım hala bi sonuç alamadım. bir de arkadaşlar vadeyi indirmeden sadece faiz oranını indirerek yapılandırma yapayım diyorum bireysel temsilcim yinede erken kapama ücreti almamız gerekiyor farklı faiz oranından güncelleme yaptığımız için diyor. arkadaşlar esasında vade de oynama olmayınca erken kapama almamaları gerekmiyor mu? yoksa bu üçbindörtyüz lirayı ödetmeleri normalmi bilgilendirme yaparsanız çok sevinirm. neyin ne olduğunu bilmeyince öyle kurbanlık koyun gibi bekliyoruz.
  • Faizler yükseldi dediğinizden, bugün geçerken Akbanka sordum oranı. 0,88 dedi. Geçen hafta 0,86 imiş. Artış fazla değil ama yukarı doğru bir hareket oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timya

Faizler yükseldi dediğinizden, bugün geçerken Akbanka sordum oranı. 0,88 dedi. Geçen hafta 0,86 imiş. Artış fazla değil ama yukarı doğru bir hareket oldu.

Antalya'da 0.83 'dü, 0.92 oldu

• Arkadaşlar bu sayfada daha çok güncel konut kredisi oranlarını paylaşırsak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Akbank geçen hafta 0.84 iken dün 0.89 oran verdi.
  • artik 2. el evleri 0.90 lardan almaktansa sifir projelere ozel vadelerle girmek daha mantikli oldu
    bakiyorum birkac aydir hep buyuk firmalar vade farksiz 60 ay a dek taksit yapiyor.
    veya ozel vade orani ile kredi cektiriyorlar.
    misal demin batisehire baktim 0.69 ile veriyolar.kafadan 0.69 ile cekseniz bile 50 bin cebinizde kaliyo 200 bin de.
    bende bu faiz oranlari ile ev almak yerine biraz daha koyup ustune 0 faiz 60 ay seceneklerinden faydalanmak istiyorum acikcasi.yetti artik bankalara odedigim faizler.1 ev alsaniz 1 ev parasi da bankaya oduyorsunuz.
  • yapı kredinin guncel faizlerini bilen var mı?gecen hafta 0.84 den bağlamadım daha dusecek diye.Bu hafta ne oldu bilmiyorum.
  • Halkbank 0,86.
  • dün aldığım oranlar...
    AKBANK
    0,90-0,92 . geçen haftaya göre puanların 5 puan yükseldiğini söyledi.
    Masraf ise min. 900 TL
    Eksper 495 TL
    Ipotek ücreti 200 TL + SİGORTA

ZİRAAT
    0,87 faiz oranı
    Dosya masrafı 650 tl ye kadar inebiliyor.
    genel masraf 1800 tl civarı.

ORANLAR 140 000 TL 96 AY VADE İÇİN ALINMIŞTIR (PAZARLIKSIZ ORANLARDIR ). İSTANBUL TUZLA ŞUBELERİNDEN...
  • YKB den 2 gün önce 0,84 den kullandım, alışveriş oldu bitti. şimdi bir miktar artmış olabilir ama araya bayram giriyor ki bence şahsi kanım oranlar artacak...
  • 
Sayfa: önceki 543544545546547
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.