Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (547. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
31.292
Cevap
907
Favori
3.047.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
62. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shener

Bu rakamları birbiri ile çarpıp çıkan sonucu hesap edemeyecek biri değilsinizdir sanırım değilmi?

yoksa hesabı (toplamayı) burdaki arkadaşların yapmasını mı istiyorsunuz?

2 ödeme planından en hesaplısı toplamda hangisi karlı ile o seçilir.

mutlaka hesaplamayı biliyorum arkadaşlarında hesaplama yapmasını istemiyorum zaten üst kısımdaki paragrafı okuyupta sorumun ne olduğunu ne anlama geldiğini sen anlayamıyorsan diyecek anlatacak konuşacak bundan sonrada sana cevap verecek zamanım yok. önce kibar ol arkadaşım. bu forumdaki herkes hesabını iyi biliyor sen canını sıkma ancak bu yasal tefecilerin hukuka aykırı uygulamalarından en az zararla nasıl çıkarız diye bilgi paylaşmaya çalışıyoruz. lütfen gölge yapma.
  • Ben yukarıdaki rakamlarda hukuka aykırılık görebilecek arkadaşlar var mı merak ediyorum, düz hesap ve rakamlar var sadece. Her bankanın yapılandırma olayı farklıdır lakin kendiniz de 16 bin lira kar demişsiniz yeni yapılandırmadan dolayı. Ayrıca her banka kişiye göre de yapılandırma yapar burda bankayla çalışma süreniz tanıdık filan gibi etmenler de işin içine girer.

Daha dün foruma üye olan birinin 12 yıldan fazla üyeliği olan birine de gölge yapma demesi ayrıca bir çocukluktur benden söylemesi.

Bu şekilde devam et bakalım cevap alabilecekmisin!!!
  • kısa surede ögretmenlere kredı avantajı olacagı yonundekı haberler umarım asıl cıkarda daha avantalı oranlar alırız su an oran 85 cıvarı bakalım ben beklıyecegım bır muddet daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: shener

En iyi banka daha önce çalıştığın ve orda bir itibarın olduğu bankadır, aynı bankayı bir ara ve telefon ile teklif al öncelikle, varsa diğer bankalar çalıştığınız onları da telefon ile arayınız, zaten gerekli oranları ve fiyatları aşağı yukarı verirler.
    60 ay ortalama ayda 7.500-8.000 odeme yapacaksınız tahminen ki sanırım gelirinizin çok iyi ve bunun en az 2 katı olduğunu tahmin ediyorum aksi halde vermezler tabi kredi:)

bayramdan 3 gün önce ykb bankasından 0,84 ile kredi kullandım ki en dip orandı sanırım, bayram sonrası krediler belki artar...

2 tane dükkan işletip oldukça yoğun tempoda çalışıyoruz parayı baren değerlendirelim Kira geliride var ufaktan. Ödemeler dediğiniz rakamlarda aşağı yukarı.Bayramdan sonra 0,90a kadar normaldir herhalde.Önce finanstan bir teklif alıyim.Yapı kredi ilede çalışıyorum ve alacağım evin yapı krediden çıkmış expertiz raporu var.Duruma göre y.k de uğrarım.

• Hocam dikkatlice birkac yerde takip ettim bu haberi israrla bireysel tuketici kredisi uzerinde protokol yapilacak diyor ev kredisi dahil degil sanirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afutku

kısa surede ögretmenlere kredı avantajı olacagı yonundekı haberler umarım asıl cıkarda daha avantalı oranlar alırız su an oran 85 cıvarı bakalım ben beklıyecegım bır muddet daha

Ne hale geldi öğretmenlik mesleği.Zaten çoğu borçlu ve geliri az olan maaşı en düşük memur statüsünde olan öğretmenler daha da borclansın diye kredi anlaşması yapılıyormuş yazıklar olsun.zaten bu hafta gireceği 3 günlük ek ders gelirini odemeyecek olan devlet kredinin karını baştan kazandı bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğretmenim ve perşembe günü geçen gün bahsettiğim konut kredimi alacağım işbankasından 0,88 faizle 110 bin tl 60 ay vadeli. Milli eğitimde öğretmenler için düşünülecek o kadar ekonomik ve sistemsel durumlar varken dandik bi tüketici kredisi oranları için bankalarla protokol oluşturmasını aklım almıyor. Koskoca öğretmen camiası tüketici kredisinden verilecek 3 puanlık indirime mi kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadbul

quote:

Orijinalden alıntı: afutku

kısa surede ögretmenlere kredı avantajı olacagı yonundekı haberler umarım asıl cıkarda daha avantalı oranlar alırız su an oran 85 cıvarı bakalım ben beklıyecegım bır muddet daha

Ne hale geldi öğretmenlik mesleği.Zaten çoğu borçlu ve geliri az olan maaşı en düşük memur statüsünde olan öğretmenler daha da borclansın diye kredi anlaşması yapılıyormuş yazıklar olsun.zaten bu hafta gireceği 3 günlük ek ders gelirini odemeyecek olan devlet kredinin karını baştan kazandı bile.

Eskiden babalarimiz dedelerimiz ogretmen emekli maaslari ile ev alabiliyordu biraz birikimle..simdi omur boyu biriktirse belki belki.....
    Neden boyle sorgulayan yok tabi

• asyam05 A kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Sorduklarınıza daha dogru cevap verebilmem için.Garantiden kaç faiz oranı ile kredi cektiniz.? Yapılandırma faiz oranı nedir garantide ? Ziraat bankasına refinansman yaptırırısanız size hangi faiz oranı teklif ettiler.? Nekadar anapara borcunuz var ? bunları cevaplarssanız en uygununu buluruz buarada tavsiyem sabit odeme planınız olsun yazın faizler düşer kasımdan hazirana tekrar tekrar yükselir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikkkk

Öğretmenim ve perşembe günü geçen gün bahsettiğim konut kredimi alacağım işbankasından 0,88 faizle 110 bin tl 60 ay vadeli. Milli eğitimde öğretmenler için düşünülecek o kadar ekonomik ve sistemsel durumlar varken dandik bi tüketici kredisi oranları için bankalarla protokol oluşturmasını aklım almıyor. Koskoca öğretmen camiası tüketici kredisinden verilecek 3 puanlık indirime mi kaldı

bu mesleği seçerken bütün herşeyini hesap ederek seçtiniz.beğenmiyorsanız istifanızı basar daha iyi bir mevkide çalışabilirsiniz.kendi sıkıntınızı devlete küfrederek hakaret ederek çözemezsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• labidu kullanıcısına yanıt
    Boş boş konuşmayın. Kim nerede küfür etmiş? İdare şeklini her zaman her yerde terbiye ve saygı sınırları dahilinde istediğim gibi eleştiririm. Devlete küfretmişmişim. Mesajımda bulunan tek argo kelime tüketici kredisinedir ki tüketici kredileri 36 ay vade ile sınırlı makul miktarlarda çekilen kredilerdir. Yani senin milli eğitim olarak orada öğretmene ayarlayacağın protokolle yapacağın 3 5 puanlık indirim milli eğitimin içinde boğuştuğu onca mesleinin önüne geçirilip ntv v.b. kanallarda bütün gece alt yazıdan servis ediliyorsa ben buna yeri geldiği ortamda söylenirim. Ha sadece ben mi söyleniyorum? Bakınız memur sitelerindeki yorumlara...
  • labidu kullanıcısına yanıt
    Yine sözü istifaya getirmişsiniz. Sıkıntı olarak gördüğümüz mevzu milli eğitimin yönetiliş biçimi. Eğer dediğiniz gibi milli eğitimin kendisine hizmet etmekten veya daha da genişletelim devletle bi derdim olsaydı dediklerinize katılırdım. Ama kavgamız ve uğraşımız kurumların daha düzgün daha planlı ve daha verimli planlar üretmesi. En önemlisi ise bunları gerekliliklerine göre sıralamasıdır.Bu hususta yapılacak olan istifa değil tam tersi görevde yükselmedir ki bu apayrı bi tartışma konusu oldu milli eğitim için. Neyse sayfayı bu konuyla daha fazla meşgul etmemek üzere saygılarımla...
  • alikkkk A kullanıcısına yanıt
    Büyük bi kesimin düşüncesi bu şekilde. Hiçbirşeyi eleştirmiycen eleştirirsen de ya bu ülkeden git ya da istifa et derler babalarının vatanı imiş gibi. Koyun da ne farkımız kalır yanlış giden şeyleri eleştirmezsek.
  • lamettrie kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

quote:

Boş boş konuşmayın. Kim nerede küfür etmiş? İdare şeklini her zaman her yerde terbiye ve saygı sınırları dahilinde istediğim gibi eleştiririm. Devlete küfretmişmişim. Mesajımda bulunan tek argo kelime tüketici kredisinedir ki tüketici kredileri 36 ay vade ile sınırlı makul miktarlarda çekilen kredilerdir. Yani senin milli eğitim olarak orada öğretmene ayarlayacağın protokolle yapacağın 3 5 puanlık indirim milli eğitimin içinde boğuştuğu onca mesleinin önüne geçirilip ntv v.b. kanallarda bütün gece alt yazıdan servis ediliyorsa ben buna yeri geldiği ortamda söylenirim. Ha sadece ben mi söyleniyorum? Bakınız memur sitelerindeki yorumlara...

s.n alik öğretmenlere kıymet değer veren bir insanım.hiç kimse eleştiremezsiniz diyemez zaten.nakdi tüketici kredileri bütün vatandaşlara 36 ay vadeyle bddk tarafından sınırlandırılmıştır.milli eğitim olarak size öyle bir güzellik yapılmak planlanıyor.rasyonel bir vatandaş olarak rahatsız olmamanız gerekli.sadece siz söylenmiyorsunuz diye de doğru diyemeyiz buna.kamuda çalışıpta söylenip rahatsız olan her bir vatandaş madem yemek yediğini kurumdan hoşnut değil bassın istifasını daha iyi koşullardan başka bir iş bulup çalışabilir.velhasılı bu hoşnut olmayan, patronu devlet olan, vatantaşlarımızın eğer devlette çalışmamış olsalar birgün bile çalıştırılmayacak afedersiniz kapımın önüne bekçi bile yapılmayacak insanlar olduğu için bi yerleri yetipte bırakamıyorda işi.memnun olmayan her kimki varsa istifasını basıp gidebilir.herkimki bu ülkeyi beğenmiyorsa cebindeki hüvviyetini iade olup istediği yere gidebilir sınırlarımız içinde nefes dahi almamak kaydıyla.
    özür dileyerek konu dışına çıkmış olduk.k.bakmayın arkadaşlar.

Kendini kral zanneden ve onlardan çok kralcı olanların dünyası oldu bu Yeni Türkiye..

Nasıl bir kafa yapısıdır bu 'Beğenmiyorsan çek git' falan.. Sosyal medyada benzer düşünceleri olan binlerde troll grubu var. Orda paylaşım yapabilirsiniz, Lütfen burada konuyu dağıtmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: omerkartalmis.

Rica ederim.

Sorduklarınıza daha dogru cevap verebilmem için.Garantiden kaç faiz oranı ile kredi cektiniz.? Yapılandırma faiz oranı nedir garantide ? Ziraat bankasına refinansman yaptırırısanız size hangi faiz oranı teklif ettiler.? Nekadar anapara borcunuz var ? bunları cevaplarssanız en uygununu buluruz buarada tavsiyem sabit odeme planınız olsun yazın faizler düşer kasımdan hazirana tekrar tekrar yükselir.

ömer bey garantiden 1,07den kredi kullandım. şuan yapılandırma faiz oranı garantide 0,95. ziraatle yarın görüşeceğim inşallah. 174000 tl ana para borcum var. ben de sabit ödeme planını tercih etmek istiyorum ancak kredi kullandığımız dönemde bu ödeme planı sayesinde 9 yıla rahatlıkla indirdiler 12 aylık indirim sağladılar yani sabit faiz olsaydı 10 yıllık olacaktı. 1 yıllık karım olsun diye bu ödeme planını tercih ettim. buarada manisada yaşıyorum.
    acaba istanbul mahmutbey şubesi farklı ilde olmamıza rağmen bana yardımcı olabilir mi?

• asyam05 A kullanıcısına yanıt
    Sizin Anapara borcunuz cok yüksek 1.07 yi 0.95 ile yapılandırsanız bile ciddi kar edersiniz.Bence yapılandırın.Özellikle farklı bankaya taşıma işlemi cok zahmetli yapılandırma surecınde basımdan gecenlerı anlattım..Tahminimce yüzyüze görüşmeden boyle birşey yapılamaz manisadan istanbula.Oradaki ziraat bankalarından teklif almayı deneyin 0.91 verebilirler pazarlık yapıp genel müdürlüğü arartırırsanız.

Evet değişken ödeme planında bir yıl karınız oluyor anladıgım kadarı ile 10 yıl vadeli ama 9 yıl vadeye düşürmüşler. 1 yıl düşürmüşler ama zaten faizler yükselince aylık ödemeniz artıyor 1 yıl para odememek için 9 yıl boyunca faizler yükselince yüksek para ödüyorsunuz tahminimce aynı hesaba geliyor.

Ama 17 aralık 25 aralık opeasyonlarında faizler cok yukseldi.Belli olmuyor ülkenin hali.Sabit ödemede en azından kafanız rahat olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

quote:

Öğretmenim ve perşembe günü geçen gün bahsettiğim konut kredimi alacağım işbankasından 0,88 faizle 110 bin tl 60 ay vadeli. Milli eğitimde öğretmenler için düşünülecek o kadar ekonomik ve sistemsel durumlar varken dandik bi tüketici kredisi oranları için bankalarla protokol oluşturmasını aklım almıyor. Koskoca öğretmen camiası tüketici kredisinden verilecek 3 puanlık indirime mi kaldı

bu mesleği seçerken bütün herşeyini hesap ederek seçtiniz.beğenmiyorsanız istifanızı basar daha iyi bir mevkide çalışabilirsiniz.kendi sıkıntınızı devlete küfrederek hakaret ederek çözemezsiniz.

Adam sıkıntısını kimseye hakaret etmeden güzelce dile getirmiş. Bence sizde bir sıkıntı ve tahammülsüzlük var. Ayıp etmişsiniz.

• 48bin tl 120 ay 0.87 oran 1850 tl masraf cebeci halk bankasindan cekildi

• Hangi bankadan cektınız acaba 2 hafta once Akbank 0.83 teklif etmisti yukseldı galıba

• 
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.