Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.346
Cevap
910
Favori
3.053.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi baktım ara ödeme yapacağınız tutarın yüzde 2si hesaplanıyor. yani 25000 ödeyecekseniz 25000 in yüzde ikisi yani 500 tl ceza veriyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Orijinalden alıntı: flyer

para biriktirin diyen arkadaşlar züğürt tesellisi yapmışlar. Trene bir duraktan binmek gerek arkadaşlar, zaman ilerliyor. Şimdiye dek kredi ile gayrimenkule yatırım yapanlar ama az ama çok hep kazandılar.

bu başlığın gerçekte finans sitelerinde emlak bölümünde olması gerekiyor,sıcak fırsatlar bölümünde ne işi var onu bilmiyorum? hayatta en nefret ettiğim iki pislik yatırım vardır. 1- Emlak 2- Altın.

Birincisi emlak'a gelelim,buraya gömülen paralar ülkenin sanayi ve teknoloji olarak ihtiyacı olan sermayeyi tüketmektedir, ispanya örneği güzel bir örnektir,salaklar yıllarca ucuz para ortamında parayı betona gömdüler şimdi durumları ortada. Bizde emin adımlarla o yolda gidiyoruz. Aslında insanları istanbula sıkıştırmayıp anadoluya homojen yayabilsek emlak maliyeti şimdinin üçte birine inecek hemde herkes müstakil evde oturabilecek.

İkincisi altın, hiçbir işe yaramayan sadece süs için kullanılan bir metal yığını, aynı şekilde buraya gömülen parada ülkenin sanayi ve teknoloji olarak ihtiyacı olan sermayeyi tüketmektedir.

nasıl bir tesadüfse bu iki yatırım aracı halkın çok sevdiği şeyler, tesadüf deyip geçiyorum ama gidişat iyi değil.

Arkadasim sozlerine binlerce kez katiliyorum. Milleti apartman dairelerine zorla oturtup ceplerinden binlerce liralari calanlarin sistemi su anda. Hala ev almadim, kendi mustakil evimi yaptirincaya kadar da almayacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben Allah a şükür müstakil Ev aldım.
    İnşallah sizin çok daha güzel bir eviniz olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar2

şimdi baktım ara ödeme yapacağınız tutarın yüzde 2si hesaplanıyor. yani 25000 ödeyecekseniz 25000 in yüzde ikisi yani 500 tl ceza veriyorsunuz.

Aynen öyle hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mortallight

quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Orijinalden alıntı: flyer

para biriktirin diyen arkadaşlar züğürt tesellisi yapmışlar. Trene bir duraktan binmek gerek arkadaşlar, zaman ilerliyor. Şimdiye dek kredi ile gayrimenkule yatırım yapanlar ama az ama çok hep kazandılar.

bu başlığın gerçekte finans sitelerinde emlak bölümünde olması gerekiyor,sıcak fırsatlar bölümünde ne işi var onu bilmiyorum? hayatta en nefret ettiğim iki pislik yatırım vardır. 1- Emlak 2- Altın.

Birincisi emlak'a gelelim,buraya gömülen paralar ülkenin sanayi ve teknoloji olarak ihtiyacı olan sermayeyi tüketmektedir, ispanya örneği güzel bir örnektir,salaklar yıllarca ucuz para ortamında parayı betona gömdüler şimdi durumları ortada. Bizde emin adımlarla o yolda gidiyoruz. Aslında insanları istanbula sıkıştırmayıp anadoluya homojen yayabilsek emlak maliyeti şimdinin üçte birine inecek hemde herkes müstakil evde oturabilecek.

İkincisi altın, hiçbir işe yaramayan sadece süs için kullanılan bir metal yığını, aynı şekilde buraya gömülen parada ülkenin sanayi ve teknoloji olarak ihtiyacı olan sermayeyi tüketmektedir.

nasıl bir tesadüfse bu iki yatırım aracı halkın çok sevdiği şeyler, tesadüf deyip geçiyorum ama gidişat iyi değil.

Arkadasim sozlerine binlerce kez katiliyorum. Milleti apartman dairelerine zorla oturtup ceplerinden binlerce liralari calanlarin sistemi su anda. Hala ev almadim, kendi mustakil evimi yaptirincaya kadar da almayacagim.

Oturmak istediğin yerde satın alacak arsa yoksa ne olacak? Ayrıca arsayı alacak parayı nerden bulacağım? Ben 6 aydır ev sahibiyim, 4.leventten ev aldım. Benim aldığım yerde arsa yok, olsada onu alabilecek param yoktu. Sizin mantığınızla ev sahibi olamayacakken şuan ev sahibiyim.
    Burası insanların aldığı evlere göz koyup ben neden alamıyorum deyip b.k atma başlığı değil, kusura bakmayın artık bu başlık altında kötüleme yapanı insanların ev alışını çekemiyor şeklinde nitelendireceğim.
    Başlığın amacı uygun kredi oranı, krediyle işi olmayanın yorum yapmasına ve başlığın amacını yitirtmesine artı olarak ev almış olan insanlara manipilasyona gerek yok.
    Borsa gibi düşünün, bir kağıda yatırım yapıyorsun kalkıyor bazı dengesizler yok o batacak yok şöyle olacak deyip insanların kafasını karıştırıyor belki ibsanların kağıdı satmasına ve bazılarının zarar etmesine neden oluyor.
    Düşüncelerinizi kendinize saklayın, siz ev almayın alanında kafasını bulandırmayın.

• alınmış alınmıştır. eğer kesenize uygun bir ev bulduysanız hiç kaçırmayın. ayrıca apartmanda yaşamak eğer becerebilen insanlarla olursa çok güzeldir. yeterki herkes kurallarına uyabilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar2

şimdi baktım ara ödeme yapacağınız tutarın yüzde 2si hesaplanıyor. yani 25000 ödeyecekseniz 25000 in yüzde ikisi yani 500 tl ceza veriyorsunuz.

Aynen öyle hocam.

teşekkürler.. ne saçma bir uygulama
  • müteahitten ev almayı düşünüyorum %60 tamamlanmış.bankalar krediyi %80den sonra veriyorlar bu bankanın insiyatifinde mi yoksa bddk nın şartı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: elk-elektronik8606

müteahitten ev almayı düşünüyorum %60 tamamlanmış.bankalar krediyi %80den sonra veriyorlar bu bankanın insiyatifinde mi yoksa bddk nın şartı mı

Banka ile müteahhit arasında anlaşma varsa, temel üstü ruhsatından sonra kat irtifakı kurar müteahhit. Ve siz kredi ile satın alabilirsiniz. %20 tamamlanmış olsa bile.
  • ziraat bankasından 0.65 faizle haziran ayında konut kredisi aldık ödeme süresi 96 ay, 4 ayı ödendi, bu kredi vadesini 36 aya düşürmek istiyoruz bu yapılabiliyormu? bilgisi olan varsa lütfen bilgi..
  • Bu sıralar en uygun konut kredisi hangi bankada ,oranlar YMOlar ne arada ?

• 50 TL ye alınabilecek en iyi banka kredisi sizce hangisidir?

Guncel
  • kasif5 kullanıcısına yanıt
    Yapılabilir tabiki ama önce konuşup ne kadar ücret aldıklarını öğrenmeniz gerek. Geçen senenin ortalarında ziraat kampanya yapmıştı ve hiçbir ücret almıyordu.
  • Yatırım amaçlı beylikdüzü taraflarında 1+1 ya da 2+1 evler almak sizce mantıklı mı ? 1+1 ler 45 bin tl gibi bir fiyatan sahibinden de ilanlar var. Sizce normal mi ?
  • Dün vakıfbank ayrancı şubesine gittim maaş müşterisiyim , 60000 lira konut kredi 60 ay vade 0,87 oran verdiler 1287,85 aylık ödemesi 1650 lira masraf çıkardılar hayat sigortası hariç , tüketici kredisini hesaplatıyım dedim birde 55000 lira verebiliyorlarmış bana maksiumum, 60 ay vade 1,10 faiz oranı 1332,82 aylık ödemesi .
  • HSBC izmit bekirpaşa şubesinden 50.000.TL 0,95 faizle 1.650.tl dosya masraflı aylık 700.tl taksitle krediyi çektim.

Allah utandırmasın.
  • alexxson kullanıcısına yanıt
    Bekirpaşa doğup büyüdüğüm yer, anılarım canlandı görünce...
    Allah sağlıklı huzurlu oturmayı nasip etsin evinizde, hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikhergele

Bekirpaşa doğup büyüdüğüm yer, anılarım canlandı görünce...
    Allah sağlıklı huzurlu oturmayı nasip etsin evinizde, hayırlı olsun...

Çok Teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oBLoOd

Yatırım amaçlı beylikdüzü taraflarında 1+1 ya da 2+1 evler almak sizce mantıklı mı ? 1+1 ler 45 bin tl gibi bir fiyatan sahibinden de ilanlar var. Sizce normal mi ?

Metre kareleri nedir ? Kaçıncı katta ? İlgili yerleri kiraya vermeniz durumunda ne kadardan kiraya verilebiliyor ? Daire sıfır mı ? Kaç yıllık daire ? Krediye uygun mu ? Önemli olan bilgileri vermemişsiniz, bunları da paylaşırsanız daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogormek -- 24 Ekim 2013; 13:23:52 >
  • 120 ay için 1 yıllık sigortalar dahil
    Ziraat Bankası 2250 Masraf 0,86 oran
    Halkbank 2200 Masraf 0,85 oran(Bir de merkezle görüşüp 1-2 puan daha düşürmeye çalışacaklar)
  • 
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.