Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (404. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.306
Cevap
907
Favori
3.048.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    itiraz edebilirsin 1 kere ... çok azda olsa yülseltiyorlar diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

Doların 2 TL'yi aşması üzerine kendisine faizleri arttırması yönünde baskısı yapılan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, dolardaki yükselişe karşı faiz silahını kullanmayacaklarını söylerek adeta pusuda ellerini ovuşturarak bekleyen faiz lobisini hayal kırıklığına uğrattı. Haber7

Bankalar zaten yeterince kredi verdi, faizlerin düşmesi bankanın lehine,bakınız 2008 krizi sonrası patlayan banka karları. Faizin artması ise bankaların aleyhine. Bir haber yapacaklarsa bile mantıklı yapsalar iyi olur. Millet kanıyor sonra

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jam23

quote:

Doların 2 TL'yi aşması üzerine kendisine faizleri arttırması yönünde baskısı yapılan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, dolardaki yükselişe karşı faiz silahını kullanmayacaklarını söylerek adeta pusuda ellerini ovuşturarak bekleyen faiz lobisini hayal kırıklığına uğrattı. Haber7

Bankalar zaten yeterince kredi verdi, faizlerin düşmesi bankanın lehine,bakınız 2008 krizi sonrası patlayan banka karları. Faizin artması ise bankaların aleyhine. Bir haber yapacaklarsa bile mantıklı yapsalar iyi olur. Millet kanıyor sonra

Hocam krediler düştüğünde hemen hemen yüzde 80 lerde yapılandırma yapıldı yani geriye dönük krediler 0.65-70 seviyelerinde satın alındı.O nedenle artması bu anlamda bankalara yarayacaktır diye düşünüyorum.Yükselse de millet mecbur kredi çekecek kimde nakit var ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

quote:

Orijinalden alıntı: jam23

quote:

Hocam krediler düştüğünde hemen hemen yüzde 80 lerde yapılandırma yapıldı yani geriye dönük krediler 0.65-70 seviyelerinde satın alındı.O nedenle artması bu anlamda bankalara yarayacaktır diye düşünüyorum.Yükselse de millet mecbur kredi çekecek kimde nakit var ki.

Sadece şunu diyim o zmn: faizlerin düşmesinin yaradığı kesin ( 10 yıllık kredi veren bankanın yurtdışı bol likiditesinde ucuza borçlanması ve mevduatı ucuza toplaması) senin dediğine göre hem faizin yükselmesi hem de düşmesi bankaların lehine. İkisi zıtken böyle birşey olamaz.

Bir de şunu unutmayalım ki bankaların bilançosunun aktifinin yüzde 60-65 i verdiği kredidir, genelde vadesi uzundur, pasifinin ise aynı civarı toplanan mevduattır ve ortalama vadesi 1-2 aydir. Bu durumda senin uzun vadeli verdiğin kredilere mi faiz artışı cabuk yansır yoksa 1-2 ayda bir çevirdiğin bilançonun yarısından fazlasını oluşturan ve kısa vadeli olduğu için sürekli oran güncellenmesi yaşanan topladığınmevduat mı?

Bence cevap ortada. Bunun üstüne daha birşey diyemicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jam23 -- 28 Ağustos 2013; 19:39:44 >

• http://www.konutkredisi.com.tr/banka-kredileri?gclid=CO2XlrjuoLkCFXLLtAod1xgA3w

Arkadaşlar yukardaki linkte DD MORTGAGE de 120 ay vade için %0.82 diyor. Faiz oranı sizce nasıl?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: merzer

quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

quote:

Orijinalden alıntı: serkanbaba

Arkadaşlar birşey daha sormak istiyorum expertiz raporunu alacağın evden fazla çıkma ihtimali olur mu ? yada %75 den daha fazla kullanılabilirmi kredi ?

Eksperler sorumluluğu üzerinden atmak için evin değerini %30 düşük yazıyorlar. Yani aslında 100.000 TL değer biçtikleri eve raporda 70.000 TL diyorlar.
    Bu yüzden değil değerinden fazla, değerinde çıkması bile imkansız.
    He evi eğer % 40 uyguna alıyorsan orası başka :)

Aynen.
    Geçen sene 92 yazdığı eve kalorifer petekleri ve mutfak tezgahı yoktu
    Bu sene 85değer biçildi. Eksper ihtiyacınız kadar yazıyor vs muhabbetleri artık yok.

0,79 ile AKBANK dan çekti ev sattığım arkadaş.

Eksperlerin çoğu adam değil benim yaşadığım ildeki bi g.. kaldırmışlar adamların sanırsın müsteşar.Ulan k.. kırık bi inşaat bölümünü bitirmişsin adam mı oldunuz.Adama selam veriyoruz selamı almayacak derecede kibir şimdi bana yalvaracak yüksek göstereyim diye modunda somurtuyo konuşmuyo bi tripler bu konu açıldı yine sinirim bozuldu bak.Ev kredisi çekecektim raporu yüzde 80 verse evin tamamına kredi çıkacaktı ihtiyaç kredisine gerek kalmayacaktı.Ama eksper yüzde kaç tamamlandı raporu vermiş bankaya dersiniz yüzde 79.Ölün mü öldürün mü??

Hakkaniyetli davranan eksperleri tenzih ediyorum.

hocam güzel özetlemişsin bu tipleri yaşadıklarının benzerini arabamla ilgili kaskodan faydalanma aşamasında yaşadım anahtarım kaybolmuştu servis sifresini degistirirsek yedek anahtarla hirsiz kapiyi acıp girebilir ama calistiramaz komple seti degistirmek dogru olur dedi kasko da kabul etti ekspertiz sanki parayı ben alıp cebime koyacakmışım gibi raporda şifre değişikligi ile yedek anahtar verilebilirdi gibilerinden rapor tutup kasko firmasına sanki sahtekarlık yapıyormuşuz gibi sadece sifre değişikligi parasını odeyin gibi yazı yazmış kendilerine ne telefon ile ulasabiliyorsun , nede geleceği günü biliyorsun ,ayrıca 4-5 gün arabamı serviste eksper gelecek diye bağladılar ne saat var ne gün var böyle bir rahatlık olmamalı.

• Bugün Gaziantep Suburcu İşbankasından
    0.87 oran aldım. 120 ay için.

Gelecek ay faizlerin yükseleceğini söyledi. Fakat ben 1.0 ı geçeceğini zannetmiyorum kısa vade de.

ABD Dolar faizini hemen yükseltmeyecektir. Bir süre daha 1.0 ın altında seyredecektir. Kişisel düşüncelerimdir.

İyi ki 0.67 den yapılandırmışım
  • Bugün Gaziantep Suburcu İşbankasından
    0.87 oran aldım. 120 ay için.

Gelecek ay faizlerin yükseleceğini söyledi. Fakat ben 1.0 ı geçeceğini zannetmiyorum kısa vade de.

ABD Dolar faizini hemen yükseltmeyecektir. Bir süre daha 1.0 ın altında seyredecektir. Kişisel düşüncelerimdir.

İyi ki 0.67 den yapılandırmışım
  • AKbankda çalışan bayan yakın vadede 1.05 leri görürürz gibi geliyor dedi. 0,79 olan faiz önce 0,88 sonra 0,91 oldu 2 günde.
    Faizler düştüğünde yapılandırmadım evi sattım tamamen kurtuldum , tavsiye ederim :)
  • 1 li oranlar yakındır savaş çıkarsa hiç düşünemiyorum arkadaşlar şu an sitelerde 0.90 gösteriyor en düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Alacağın evin fiyatını o günün mevcut koşulları ve ev sahibinin paraya ihtiyaç durumu belirler. Bu nedenle evi piyasa değeri veya daha uygun fiyata alırsan eksperin biçtiği değerin altında kalır. İstisnalar haricinde eksper genellikle evin değeri ve üzerinde bir fiyat çıkarır (ben 96 bine aldım eksper 105 bin gösterdi).

Bankaların %75'den fazla kredi verdiğini duymadım. Birçok kişi genellikle konut kredisi ile tamamlanamayan kısmını aynı anda farklı bankadan çekilen tüketici kredisi ile tamamlıyor.

3 yıl önce 108 e aldığım ev için 110 bin kredi aldim ama simdi vermezler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • son durum nedir alan varmı
  • bu saatten sonra alınmaz biraz beklemek lazım en az 1 yıl..
  • quote:

Orijinalden alıntı: keb@nlı23

bu saatten sonra alınmaz biraz beklemek lazım en az 1 yıl..

1 yil beklesen de dusmez

• quote:

Orijinalden alıntı: keb@nlı23

bu saatten sonra alınmaz biraz beklemek lazım en az 1 yıl..

1 yıl sonra kriz çıkarsa hiç alamazsın kredi vermezler

bunu ben söylemiyorum, bilimsel çalışmalar söylüyor aslında

kaynak: tcmb

bu grafikta tr ekonomisinin yaklaşık 7 yılda bir resesyona girdiğini görebilirsin
     En Uygun Konut Kredisi

• Geçen cuma vakıfbank 100.000 tl 120 ay için 0,82 ile krediye onay aldım baktım oranlar yükseliyor. Yarın bu orandan işlemleri sonuçlandıracağız. En Son 0,85 olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: hidden

Geçen cuma vakıfbank 100.000 tl 120 ay için 0,82 ile krediye onay aldım baktım oranlar yükseliyor. Yarın bu orandan işlemleri sonuçlandıracağız. En Son 0,85 olmuş.

Şu ortamda 0.82 iyi oran hayırlı olsun kardeş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hidden

Geçen cuma vakıfbank 100.000 tl 120 ay için 0,82 ile krediye onay aldım baktım oranlar yükseliyor. Yarın bu orandan işlemleri sonuçlandıracağız. En Son 0,85 olmuş.

Şu ortamda 0.82 iyi oran hayırlı olsun kardeş.

Teşekkürler bir kaç gün önce olmuş olsaydı 0,79 idi onu kaçırdık Ben çok şanssızımdır bu tür konularda. Neyse exper 450 tl dosya masrafı ile sigorta şu bu 1500 falan dahil 2000 lira masraf var. Masrafları gizlice artırdılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 2 Eylül 2013; 23:59:43 >
  • 90.000 civarı da kredi çekmeyi düşünüyorum, çevremde de, burada da görünen vakıfbank, sanırım en uygun kredi veren banka.
  • 26 Ağustosta Vakıfbank'a 95000 72 ay için başvurdum bu gün kullandım üzerimden büyük bir yük kalktı.
    Allah herkesin gönlüne göre bir ev almayı nasip etsin.

Dosya masrafsız denildi ama expertiz ve hayat sigortasından çıkardılar masrafı sanırım.

0,81 faiz
    aylık 1746 lira geri ödeme
    475 hayat sigortası (6 yıllık)
    600 expertiz
    200 ipotek tesis
    51 dask
    174 konut paket sigortası
  • 
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.