Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: illegal-dead Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.331
Cevap
909
Favori
3.052.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam en fazla 1 ay tutuyorlar faiz ornını
  • 0.66 5 yıl ve üzeri için hayal hocam.
  • arkadaşlar bende 0.70 aldım. Masraf olarak da dosya masrafı+ekspertiz+ipotek tesis için = 1000 TL aldım. Masraf olarak gidip de 2.500 TL falan vermeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozsevgec88 0.66 5 yıl ve üzeri için hayal hocam.
    3-4 yıl vadeye 0.66 oranı veriyorlar zaten.bir arkadaşım 0.66 'dan kullanmak üzere.uzun vadede de 0.70 oranlar var şu an.bence bir-iki aya 2-3 puan daha düşebilir.
    merkez bankasının faiz indirimleri devam edecek gibi gözüküyor,gelişmeler hep o yönde siyaset olarak..
  • hayal falan değil 1 aya herşey netleşir.
  • faiz artmayacak arkadaşlar. altın fiyatları ve petrol fiyatları ile endeksli hareket edecek. petrole talep düşük şu anda. faizler merkez bankası ve hükümet ile kontrol edilecek. hükümet faize müdahalede her şekilde bulunacak. merkez bankasınının kaçış yolu yok.
  • ARKADAŞLAR 90.000 TL 7 YIL İÇİN

YAPI KREDİ : 0,69 1500 MASRAF(EKSPER+AVUKAT+DOSYA+KONUT SİG+DASK) İSTENİRSE +HAYAT EKLENECEK
    HALKBANK : 0,71 1750 MASRAF( " " " " " ) " "" "

BANKACI Bİ ARKADAŞIM HALKBANK I SEÇ DEDİ.SONUÇTA DEVLET BANKASI İŞİ GARANTİ OLUR İLERDE SAÇMA SAPAN MASRAFLAR ÇIKARMAZ DEDİ.

ARASINDA TOPLAMA VURUNCA 1200 GİBİ FARKLA YAPI KREDİ DAHA İYİ GİBİ AMA SİZCE HANGİSİ

ACİL CEVAP BUGÜN İŞİ BİTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE5816

ARKADAŞLAR 90.000 TL 7 YIL İÇİN

YAPI KREDİ : 0,69 1500 MASRAF(EKSPER+AVUKAT+DOSYA+KONUT SİG+DASK) İSTENİRSE +HAYAT EKLENECEK

BANKACI Bİ ARKADAŞIM HALKBANK I SEÇ DEDİ.SONUÇTA DEVLET BANKASI İŞİ GARANTİ OLUR İLERDE SAÇMA SAPAN MASRAFLAR ÇIKARMAZ DEDİ.

ARASINDA TOPLAMA VURUNCA 1200 GİBİ FARKLA YAPI KREDİ DAHA İYİ GİBİ AMA SİZCE HANGİSİ

Hocam bence de devlet bankalarını tercih edin ilerde yapılandırma yapınca faizi daha az ödersiniz..Özel bankaların sözleşmelerine ben güvenmiyorum en azından devlet bankaları daha fazla güven veriyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Hocam bence de devlet bankalarını tercih edin ilerde yapılandırma yapınca faizi daha az ödersiniz..Özel bankaların sözleşmelerine ben güvenmiyorum en azından devlet bankaları daha fazla güven veriyor..

1200 TL OLUNCA AKLIMI ALDI ASLINDA YAPI KREDİ AMA :)

• ARKADAŞLAR 90.000 TL 7 YIL İÇİN

ARASINDA TOPLama VURUNCA 1200 GİBİ FARKLA YAPI KREDİ DAHA İYİ GİBİ AMA SİZCE HANGİSİ

• quote:

ARASINDA TOPLama VURUNCA 1200 GİBİ FARKLA YAPI KREDİ DAHA İYİ GİBİ AMA SİZCE HANGİSİ

Arkadaşlar şu an konut kredisi faizleri düşme eğiliminde, özel bankalar arasında bu yönde ilk adımı atan Yapı Kredi oldu ki zaten konut kredisi kullanmaya niyetlenen arkadaşların söylemlerinden de bu anlaşılıyor..Ben Bursa'da yaşıyorum, şu an Yapı Kredi 60 ay için 0.70'in altında oran veriyor, sizin pazarlık gücünüz ve ilgili portföy yöneticisinin becerisiyle bu rakam 0.65'e kadar gevşiyor..Yapı Kredi'den bugün itibariyle 60 ay için 0.65 verilmiş durumda..Önümüzdeki hafta itibariyle başta Akbank olmak üzere diğer özel bankalarda oranlarını düşüreceklerdir..

Benim konut kredisi almak üzere olan arkadaşlara naçizane tavsiyem oranlardaki 1-2 puanlık oynamalar kadar dosya masrafı ve diğer giderlere dikkat etmeleri, en önemlisi de alacakları evin fiyatına odaklanmaları..Krediyi uygun maliyetle almak tabii ki önemli lakin asıl önemli olan doğru evi doğru fiyatla alabilmektir..Evin fiyatını sıkı bir pazarlıkla 3-4 bin tl daha indirebilirseniz faiz oranlarının sizi üzme ihtimalini de ortadan kaldırırsınız..

Şöyle ki :

50.000 TL krediyi 0.69 ile kullanırsanız aylık ödemeniz 1021 TL, toplam geri ödemeniz 61232 TL olur
    50.000 TL krediyi 0.66 ile yani 3 puan daha düşük kullanırsanız aylık ödemeniz 1012 TL, toplam geri ödemeniz 60714 TL olur yani 50 bin TL lik kredide 3 puanın size kazandıracağı rakam 518 TL den ibarettir..

Eğer çok çok aceleniz yoksa kredi için 10 gün daha bekleyin, birkaç bankanın daha agresifleşeceğini ve birkaç puan daha gevşeyeceklerini göreceksiniz..Konut kredilerinde oranlar aynı bankanın her şubesinde farklılık gösterebilir..Mutlaka ama mutlaka her kalem için pazarlık yapın, şu an özel bankaların tamamında hedef baskısı var, illa ki sizin isteğinize yaklaşmaya çalışacaklardır..Özel bankalar hayat sigortası yapmak isterler ama zorunlu olmadıgından itiraz ederseniz baskı yapamazlar, yaparlarsa resti çekin işleyecektir..

Selamlar
    mp

• quote:

Orijinalden alıntı: Metbrave

quote:

Arkadaşlar şu an konut kredisi faizleri düşme eğiliminde, özel bankalar arasında bu yönde ilk adımı atan Yapı Kredi oldu ki zaten konut kredisi kullanmaya niyetlenen arkadaşların söylemlerinden de bu anlaşılıyor..Ben Bursa'da yaşıyorum, şu an Yapı Kredi 60 ay için 0.70'in altında oran veriyor, sizin pazarlık gücünüz ve ilgili portföy yöneticisinin becerisiyle bu rakam 0.65'e kadar gevşiyor..Yapı Kredi'den bugün itibariyle 60 ay için 0.65 verilmiş durumda..Önümüzdeki hafta itibariyle başta Akbank olmak üzere diğer özel bankalarda oranlarını düşüreceklerdir..

Benim konut kredisi almak üzere olan arkadaşlara naçizane tavsiyem oranlardaki 1-2 puanlık oynamalar kadar dosya masrafı ve diğer giderlere dikkat etmeleri, en önemlisi de alacakları evin fiyatına odaklanmaları..Krediyi uygun maliyetle almak tabii ki önemli lakin asıl önemli olan doğru evi doğru fiyatla alabilmektir..Evin fiyatını sıkı bir pazarlıkla 3-4 bin tl daha indirebilirseniz faiz oranlarının sizi üzme ihtimalini de ortadan kaldırırsınız..

Şöyle ki :

50.000 TL krediyi 0.69 ile kullanırsanız aylık ödemeniz 1021 TL, toplam geri ödemeniz 61232 TL olur
    50.000 TL krediyi 0.66 ile yani 3 puan daha düşük kullanırsanız aylık ödemeniz 1012 TL, toplam geri ödemeniz 60714 TL olur yani 50 bin TL lik kredide 3 puanın size kazandıracağı rakam 518 TL den ibarettir..

Eğer çok çok aceleniz yoksa kredi için 10 gün daha bekleyin, birkaç bankanın daha agresifleşeceğini ve birkaç puan daha gevşeyeceklerini göreceksiniz..Konut kredilerinde oranlar aynı bankanın her şubesinde farklılık gösterebilir..Mutlaka ama mutlaka her kalem için pazarlık yapın, şu an özel bankaların tamamında hedef baskısı var, illa ki sizin isteğinize yaklaşmaya çalışacaklardır..Özel bankalar hayat sigortası yapmak isterler ama zorunlu olmadıgından itiraz ederseniz baskı yapamazlar, yaparlarsa resti çekin işleyecektir..

Selamlar
    mp

SONUÇ OLARAK YAPI KREDİ Mİ O ZAMAN HOCAM ??

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

0.75 ile ayda 1.265 TL ödüyorum.
    84.000 Ana para kalmış ödemem gereken.
    Başka bankalara başvurmama gerek varmı bu oran iyimidir sizce?

Zaten şuan yeni kredilere bile 71 oranı veriyor çoğu banka 120 ay vadede yapılandırmada daha aşağı inmez en azından şimdilik inmezler o yüzden yapılandırma için biraz daha beklemenizde fayda var..

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum.
    Yalnız 120 ay değilde , 72 ay falan düşünüyorum şu an kalan taksidim 92 ay.
    bu açıdan bir faydam olurmu sizce?
    Düşük faiz oranı verseler , 1265 yerine biraz daha fazla ödesem ?

Faiz oranlarında düşüş devam edicek diyorlar en azından 60 lı oranları görünce yapılandırma yapsanız karınız daha fazla olur ve en önemlisi de vade düşürmeniz çok daha iyi uzun vade kredi çekenler için vade kısaltmak daha karlıymış bende geçen gün gazetede okudum.. (: Vadeyi kısaltıp ödemeyi arttırın erkenden kurtulun faizden..

Kredi kullandığınız bankaya yeniden yapılandırma için talepte bulunduğunuzda size sıfır bir kredi başvurusunda verecekleri oranları kesşnlikle vermezler..Alabileceğiniz oran 6-7 puan daha yüksek olacaktır..Kredi kullandığınız bankada yapılandırma gerçekleştirmek isterseniz yeniden expertiz yaptırmak gerekmez lakin herhangi başka bir bankaya gittiğinizde bu zorunludur..Dolayısıyla bankanız bu durumu göz önünde bulundurup çok iyi şartlar sunmaz..

Garanti Bankasından bir arkadaşım için 1.15 ile kullanılmış 120 ay geri ödemeli konut kredisini , ana para borcu 101.000 TL / kalan vade 111 ay iken 0.84 ile yeniden yapılandırdık bundan 4-5 ay önce..Konut kredilerinde yeniden yapılandırmalarda ana para borcunun % 2 si kadar erken ödeme cezası kesilir + dosya parası altında yeni masraflar talep edilir..Şube Müdürünün arkadaşım olması nedeniyle toplam 1.500 TL ödeme yaparak yapılandırmayı gerçekleştirdik..Şube müdürü arkadaşımın tayini başka bir şubeye çıkınca ödediğimiz 1500 TL yi geri almak için tüketici heyetine & mahkemesine başvurup o parayı da geri isteyeceğiz tabii ki keza ikinci kez alınan dosya masraflarının iadesiyle ilgili ciddi örnekler var önümüzde..

selamlar
    mp

• Arkadaşlar halkbanktan geçen sene konut kredisi çekmiştim bu sene de yine halkbanktan yeniden yapılandırma yaptım ancak azönce beni arayıp zorunlu hayat sigortasından bahsettiler ... ve senelik 900 tl daha ödemek zorundaymışım:(((

Nasıl oluyor anlamıyorum arkadaşlar haberim ile yoktu bu hukuka aykırı bir olay değil mi?

yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: trailblazer

Arkadaşlar halkbanktan geçen sene konut kredisi çekmiştim bu sene de yine halkbanktan yeniden yapılandırma yaptım ancak azönce beni arayıp zorunlu hayat sigortasından bahsettiler ... ve senelik 900 tl daha ödemek zorundaymışım:(((

Nasıl oluyor anlamıyorum arkadaşlar haberim ile yoktu bu hukuka aykırı bir olay değil mi?

yardım lütfen

Hayat Sigortası aslında iyi ve gerekli birşeydir arkadaşım..Lakin sigorta ürünlerine fazla itibar etmeyen kaderci bir millet olmamız münasebetiyle kendim de dahil olmak üzere fazladan ödenen bir para gibi bakarız..Hayat sigortası kredi kullanan kişinin hayatını kaybetmesi durumunda kredi borcundan doğan tüm riskleri üstlenir, sizin yasal varislerinizin herhangi bir ek ödeme yapmadan borcunu ödemekte oldugunuz eve sahip olmasını sağlar..Lakin bankaların zaten yapılmasını zorunlu tuttuğu DASK ve kapsamlı konut sigortası varken bir de hayat sigortası yapılmasını istemesi, sadece hayat sigortası ürünü satma çabasıdır..Siz DASK ve konut sigortası yaparak bankanın tüm risklerini zaten ortadan kaldırıyorsunuz o yüzden bu sigortaya itiraz edebilirsiniz.Özel banka olsa mutlaka sonuç alırsınız lakin Halkbank'ın politikasını bilemiyorum, sizi hukuken zorlayabilecekleri bir durum oldugunu sanmıyorum, eğer imzaladıgınız sözleşmede böyle bir bağlayıcı madde yoksa bunu kabul etmemenizi, DASK VE Konut sigortasının yeterli olacağını söyleyerek tepkinizi göstermenizi öneririm.

selamlar
    mp

• quote:

Orijinalden alıntı: Metbrave

quote:

Orijinalden alıntı: trailblazer

Arkadaşlar halkbanktan geçen sene konut kredisi çekmiştim bu sene de yine halkbanktan yeniden yapılandırma yaptım ancak azönce beni arayıp zorunlu hayat sigortasından bahsettiler ... ve senelik 900 tl daha ödemek zorundaymışım:(((

yardım lütfen

Hayat Sigortası aslında iyi ve gerekli birşeydir arkadaşım..Lakin sigorta ürünlerine fazla itibar etmeyen kaderci bir millet olmamız münasebetiyle kendim de dahil olmak üzere fazladan ödenen bir para gibi bakarız..Hayat sigortası kredi kullanan kişinin hayatını kaybetmesi durumunda kredi borcundan doğan tüm riskleri üstlenir, sizin yasal varislerinizin herhangi bir ek ödeme yapmadan borcunu ödemekte oldugunuz eve sahip olmasını sağlar..Lakin bankaların zaten yapılmasını zorunlu tuttuğu DASK ve kapsamlı konut sigortası varken bir de hayat sigortası yapılmasını istemesi, sadece hayat sigortası ürünü satma çabasıdır..Siz DASK ve konut sigortası yaparak bankanın tüm risklerini zaten ortadan kaldırıyorsunuz o yüzden bu sigortaya itiraz edebilirsiniz.Özel banka olsa mutlaka sonuç alırsınız lakin Halkbank'ın politikasını bilemiyorum, sizi hukuken zorlayabilecekleri bir durum oldugunu sanmıyorum, eğer imzaladıgınız sözleşmede böyle bir bağlayıcı madde yoksa bunu kabul etmemenizi, DASK VE Konut sigortasının yeterli olacağını söyleyerek tepkinizi göstermenizi öneririm.

selamlar
    mp

imzaladığım sözleşmede böyle bir madde olsa bile zorunlu dedikleri için mecburen imza atılması durumunda da ben haklı olabiliyor muşum ancak şu an nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum ilk nereden başlasam nasıl yapsam hakem heyetine mi gitsem yardımcı olabilir misiniz?

• daha önce 0.70 den çekecektim. fakat Bir aksilik yüzünden bu güne kaldık.
    Kdz Ereğli YKB dan
    70.000 tl 36 ay 0.67 ödemeli 2194,84 taksit toplam 79.014 tl ödeme
    70.000 tl 48 ay 0.69 ödemeli 1718 taksit toplam 82.464 tl ödeme

Sundular birincisini kabul ettim. Dosya masrafı 1100 tl Expertiz anlaşmalı olduğu için yok
  • arkadaşlar yapı kredıden konut kredısı çekip te pişman olan var mı ??

hesap ücreti felan kredı kartı ücretı vs gibi yıl içinde ücretler kesiliyor mu ??

yardım edersenız sevınırım sanırım yapı kredı de karar kılacam kredi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenokulu

daha önce 0.70 den çekecektim. fakat Bir aksilik yüzünden bu güne kaldık.
    Kdz Ereğli YKB dan
    70.000 tl 36 ay 0.67 ödemeli 2194,84 taksit toplam 79.014 tl ödeme
    70.000 tl 48 ay 0.69 ödemeli 1718 taksit toplam 82.464 tl ödeme

Sundular birincisini kabul ettim. Dosya masrafı 1100 tl Expertiz anlaşmalı olduğu için yok

Bence oldukça iyi bir anlaşma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar yapı kredıden konut kredısı çekip te pişman olan var mı ??

hesap ücreti felan kredı kartı ücretı vs gibi yıl içinde ücretler kesiliyor mu ??

yardım edersenız sevınırım sanırım yapı kredı de karar kılacam kredi için

Eşimin adına çektik, pişman değiliz aslında. Otomatik ödeme, K.kartımız yok.
    İlk sene dask yaptık 2. sene baya ısrar ettilerse de yapmadık. Sağlık sigortası, yangın vs. sigortası da yok.(Olsa tabiki bizim açımızdan iyi olurda şimdilik yapamıyorum)

Sesap işletim ücreti var ama 3 senedir hiç ödemedim. Yöntemini buldum, YKB internet bankacılığı açıkken İşbanktan EFT yapıyor 2-3 dakika içinde para geçiyor YKB hesabına. Hemen krediyi ödüyorum.
    Normalde sistem hesap işletim ücretini almak için akşam 17:00 gibi, 21:00 gibi hesapları bir yokluyormuş. Bir bankacı demişti, bu yüzden 3 senedir hiç ödemedim.
    Şimdi bir kredi için daha bakıyorum ve sadece YKB Dask dışında diğer sigortaları isteğe bağlı dedi. Yani çekeceksem yine YKB'den çekeceğim dostum.

Selamlar.

• 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.