Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ghost0006 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.787
Cevap
964
Favori
3.179.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15511552155315541555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun süredir konut kredileri, banka banka geziyordum ve araştırıyordum, bugün ilimde bir yapı kooperatine üye oldum, inşaat 15 gün sonra başlıyor, önden 700 bin tl peşinat, 12 ay 30 bin tl, sonraki 12 ay 45 bin tl, son yıl ise enflasyon ve inşaatin durumuna göre belli olacak, net 120 m2 şuan için 2.100.000 tl ye denk geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekst79 -- 10 Mart 2024; 18:12:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekst79 T kullanıcısına yanıt

Bedava. Güvenilirse kaçırmayın. Evde kullanılacak malzemeler de fiyatı etkiliyor ama böyle bir ödeme planı başka yerde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanakgl -- 10 Mart 2024; 22:27:12 >
  • Geçen günlerde yazmıştım mesaj buraya. Kredim onaylandı akbank tarafından fakat bir sorum olacak. Aynı durumu yaşayan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim.

Tapu işlemleri için bankacı randevu oluşturacağım dedi ve oluşturdu. Az önce tapudan ilk mesaj da geldi hatta. Bunun üstüne emlakçıyla konuştuğumda satış bedelini söylediniz mi bankacıya diye sordu. Tapuda gösterilecek satış bedeli için gerçek değer neyse onu gösterecektik. Kredinin dışındaki miktarı yine banka üzerinden göndereceğim yani. Bu şekilde anlaşmıştık. Fakat bankacı tapu randevusu oluştururken hiç satış bedelini sormadı. Ve bankacıya da ulaşamıyorum şu an ne giriş yaptığını bilmiyorum. Sorum şu: Bankacı tapu randevusu oluştururken satış bedelini giriyor mu? Yoksa satıcı mı tapu randevusu için başvuru yapıyor? Evin satış bedeli ne zaman ve kim tarafından sisteme işleniyor?

yani devlet istese kooparatifleşmeyi destekler ama işine gelmiyor bankaları zengin etmek daha kolay, bankanın teminatları gibi kooparatiflerde teminat alabilir yine kooparatif yönetimi ve yüklenici firma yeterliliği gibi kısaslar ihale kanunda olduğu gibi yapılabilir ancak malesef kooparatiflerde iş bilmez yönetimler kendi evlerini bedavaya getirme çabaları yine kullanılan malzemelerin kalitesiz seçilmesi gibi problemler oluyor oysaki iş bilen ekip olsa herkes uygun fiyata ev sahibi olur. Keza kooratife girmeyip temelden mütayitin yaptığı eve girenler var aynı mantık mütayitin batmayacağını kim söyleyebilir... netici olarak devletin kooparatif işini desteklemesi tokiyle iş birliği konusunun geliştirilmesi lazım milletin acalesi yok taksit ödeyerek azar azar yaptırır evini çokta güzel olur.

• Akbanktaki güncel oran nedir bilen var mı? 73 ay vade için

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • gfreeman G kullanıcısına yanıt

Benim durumumda işin içinde banka yoktu. Satış bedelini satıcı tapu randevusunda belirtti. Ben tapuya gitmeden dask kestirdim ve satıştan önce satış bedeli üzerinden tapu harcımi ödedim. Siz zaten kredi çektiğiniz için banka aracılığı ile dask yaptırdınız. Tapu devri için saat mesajı gelince bir de ödenmesi gereken tapu harcı mesajı geldi. Ben daha tapuya devir için gitmeden harçları da ödedim. Size onun mesajı da gelecektir. Anlarsınız zaten kaçtan gösterilmiş.

• aliaydn A kullanıcısına yanıt

2.80 diye duymuştuk

• Kooperatife bulaşmayın. Düşmanıma tavsiye etmem, kirada oturmaya devam edin, başınız daha az ağrır. Yok dertsiz başıma dert alacam diyorsanız o da sizin bileceğiniz iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 13 Mart 2024; 4:58:20 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Akbank için güncel bilgi şöyle. Dün sordum.

İlkevim kampanyası dahilinde Sıfır alınacak ev için %80-2,90-en az 73 ay vade.(%80 tam vermeyebiliyorlarmış %70-75 verilir dendi)

İkinci el alınacak ev için (ev exper değeri 2-5 milyon arası ise) %50-2,90-en az 73 ay vade.

• fatalhrymer11 kullanıcısına yanıt

2.80 den 2.90 a yükselmiş o zaman

• Beyler konut kredisi hayat sigortası sonradan iptal edilebiliyor mu? Edilirse ne olur bilgisi olan var mı?

Bu ekonomik belirsizlikte başınız çok ağrır.

Zamanında biten, önceden konuşulduğu gibi ödenecek miktarı tutturan kooperatif hiç görmedim de duymadım da...

Biliyorum herkesin imkanı yok ama VER PARANI AL TAPUNU.

• dark_places D kullanıcısına yanıt

• Bugün akbanktan 1.500.000 tutarında konut kredisine başvurdum, 2,90 oran 73 ay vade için. Mobil şubeden baktığımda onaylanan tutar 500.000 olarak gözüküyor fakat süreç tamamlanmamış henüz. 500.000 tl olarak mı çıkacak kredi?

En Uygun Konut Kredisi

Ön onayınızın 500.000 TL olarak belirlendiğini söylemedi mi bankacınız? Öyle gözüküyor çünkü 500 bin tl.

Hayır söylemedi. Bu ön onaydaki rakamın değişme ihtimali var mı?

Siz ekspertiz ücreti yatırdınız mı?

Hayır bugün 17:00 da başvurdum zaten daha

• İlk evim kampanyası koşullarını sağlıyorsunuz değil mi? Siz ve alacağınız ev

Evet sağlıyor. Ailemde kimsenin üzerine kayıtlı ev yok.

• 
Sayfa: önceki 15511552155315541555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.