Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: koturcan , emreyunus43
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü4 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
31.181
Cevap
903
Favori
3.030.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10981099110011011102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

58 yaşında emekli binbaşı ve konut kredisi vermediler mi ?
    Vermediler. Çünkü adamlar kriter olarak kredi taksitinin maaşa oranı ne ve çekecek kişinin yaşına bakıyorlar.Onlar için binbaşı ya da memur yada herhangibir meslek grubundan olması önemli değil.
  • merhaba arkadaşlar faizler düştü evet güzel şeyler tapu daireleri yoğun herkes istediği evi makul düzeylerde alır inşallah.

Ben bir konuda sizi uyarmak isterim özellikle emlakçılar konusunda para için sakın evinizin değerini çektiğiniz konut kredisinin altında tapuda sakın değer göstermein bakın bu konu çok önemli çok değil 2 yıl içinde maliye tespit eder aradiki farkı alıcıdan ve satıcıdan alır.

Yeni sisteme göre herşey daha kısa sürelerde tespit edilecek.
    Maliye Bakanlığı tarafından kurulan özel bir sistem ile bankaların konut kredisi kayıtları ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü rakamları karşılaştırılacak. Ev almak için çekilen kredi miktarı ile tapuda gösterilen satış bedeli karşılaştırılarak rayiç bedel üzerinden hileli tapu harcı ödeyen kişiler tek tek belirlenecek. Örneğin bankadan 200 bin lira konut kredisi kullanan bir kişinin tapuda 100 bin lira üzerinden tapu harcı ödediğinin tespit edilmesi durumunda aradaki 100 bin lira fark için hem tapu harcı tahsil edilecek hem de vergi usulsüzlük cezası kesilecek.

yani dikkat ediniz....
  • adam evi 10/09/2019 tarihinde mutehitten almis. simdi de ben knedisinden satin almak istiyorum 0.74 ten cikar mi kredi. not adam evi tapudan almis ve su an evin insaati yeni bitti ve kimse oturmadi ev hala sifir. bu durumda 0.74 ten oluyor mu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    Dostum rayiç bedel 100k ama sen bankadan 150k çektin ama rayiç bedelden satışı gösterdin evet ceza gelebilir...

500k ya bir dairede anlaştın, 200k kredi çekeceksin 300k nakit vereceksin, rayiç bedelde 200k çıktı ceza felan kesemez... Peşin alım satımda rayiç bedel’den gösterilen hiç bir satışta ceza kesemezler. Eğerki çekeceğiniz kredi rayiç bedelden yüksek olupta rayiç değeri gösterirseniz o zaman sıkıntı olabilir bunu yapmayanda çok az.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 12 ay ödemesiz hesaplatan var mı ? Örnek olması açısından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • papkide P kullanıcısına yanıt
    0,74 çıkar 0,64 olmaz maalesef.tapu işlemi görmüş o konut.

• hasomen kullanıcısına yanıt
    0,74 veren bankalardan olmadı kredi işi?

• 2000 tl emekli maaşı , 7000 tl konuttan gelen kira geliri ile toplamda :9000 tl gelir olan birisi , 400.000 tl kredi çekilir mi arkadaşlar ? Kredi puanı yüksek

• Birisi yardımcı olursa sevinirim

Ben konut kredisi çekmeyi düşünüyorum 160 milyar kredi çekmeyi düşünüyorum ama 1 yıl erteleme olduğu için ben 130 milyar çekim o arada 30 milyar ihtiyaç kredisi çekim 160 milyar borcum oalcağına 1 sene sonra 130 milyar borcum olur yükümde azalır diyorum

bankalarda aynı anda hem ihtiyaç hem konut kredisi çıkma ihtimali var mı bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsane190789

Eşimde memur, onun imzasını aldılar.. ama bu eş muvafakatnamesi oluyor galiba..
    Teşekkürler hocam gönlünüze göre versin Allah hayırlı olsun sağlıklı günlerde

• Rayiç bedel ile kredi bedeli gösterme konusunda bizim burdaki emlakçılar hiç kimse çektiği krediye göre bedel göstermiyor, herkes belediye rayiçinden 1000 tl üzeri gösterip ödemesini yapıyor dedi.

Birde arkadaşlar yeni oranlardan kamu bankalarından kredisi onaylanan arkadaş varsa yazarsa iyi olur. Bankalar bu kredi paketinin içine ferdi kaza sigortası , bes gibi gereksiz zımpırtıları kaktırıverebilirler. Hangi bsnka ne istiyor, ne masraf çıkarıyor görelim.

• Bilisimci1903 kullanıcısına yanıt
    Maltepe yalı mahallesi marmaray ın altında aldık sahil tarafından yüksek giriş 10 yıllık binada 2+1 fiyatı sahibinden de ki sahil kesimindeki evlere göre 100000 ile 150000 TL civarı daha uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasomen -- 6 Haziran 2020; 14:54:44 >
  • Mojidozirikato kullanıcısına yanıt
    Amin cümlemize inşallah hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese Selamlar,

Ekspertiz değeri geçen yıl 485.000 TL olan eve bu yıl 500.000 TL ekspertiz değeri çıkar mı arkadaşlar? Bu konuya vakıf olan kişiler var mıdır?
  • Bitmiş 2-3 yıllık binadan daire aldım ev boş durumda Ev sahibi arsa sahibi olduğu için 0,64 oranla kredim onaylanır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diricans_RM

Bitmiş 2-3 yıllık binadan daire aldım ev boş durumda Ev sahibi arsa sahibi olduğu için 0,64 oranla kredim onaylanır mı?
    0,64 olmaz, tapu işlem gördüyse maalesef.. ikinci el statüsünde oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: investing

0,64 olmaz, tapu işlem gördüyse maalesef.. ikinci el statüsünde oluyor.

Alıntıları Göster
    Peki hocam 0,74 ile kredi kullandık 12 ay ödemesiz eski evimi satarsam krediyi kapatırken zararım çok olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasomen

Maltepe yalı mahallesi marmaray ın altında aldık sahil tarafından yüksek giriş 10 yıllık binada 2+1 fiyatı sahibinden de ki sahil kesimindeki evlere göre 100000 ile 150000 TL civarı daha uygun
    güzel yerden almışşsınız hocam. hayırlı uğurlu olsun.
  • muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam daha güzelleri sizlerin olur inşallah

• Elinde ki herşeyi verip daha az kredi, kısa vade çok ödeme yapmak mı mantıklı olur yoksa? Fazla miktar Krediyi uzun vade çekip mesala 10 yıl aylık ödemelerde zorluk çekmeden sonrasında para değer kaybediyor zaten örneğin 6 yıl sonra ara toplu ödeme yapmak veya krediyi kapatmak mı mantıklı olur?

Bir ev düşünüyorum elimde biraz gram var onu mecbur bozacağız altın düştü ama yapacak bir şey yok . Bunun yanında 40 bin tlye yakın zinet var çeyrek, yarım felan bunu bozdurmaktansa 40 daha fazla kredi çekmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi educationist -- 6 Haziran 2020; 16:14:0 >
  • 
Sayfa: önceki 10981099110011011102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.