Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1036. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.047.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10341035103610371038
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

5000tl masrafların içinde neler var. Kredi konusunda VakıfBankı tavsiye etmiyorum. 2 yıl önce maaşlı müşterisiyim diye ordan çektim. Sırf 1500tl Halden anlayan paket sattılar.
    Halden anlayan paket var 2250 sigorta poliçe ücreti var 3 adet 700 civarı 1150 exper 1250 kredi kullanım ücreti hatırladıklarım bunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konut kredisi çeken arkadaşlara bir sorum olacak, kredi taksidini 30 gün önceden yatırınca 20-25tl erken ödeme indirimi oluyordu, vakıfta 7 sene çektiğim kredide tüm ödemeleri bu şekilde yaptım. Yeni kredimde Iş bankası erken ödeme cezası alıyor, yani günü gelince öde demeye getiriyor.
    Merak ettiğim bu cezayı tüm bankalar uyguluyor mu, dilekçe vs ile bunu iptal ettirme şansımız olur mu ?

• marto1 kullanıcısına yanıt
    Sonucu ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Sonucu ne olur?
    devlet bankaları için 0,89-0,88 ler konuşuluyor ilerleyen zamanlarda bu oranlara düşme ihtimali var ama ağır kalıyorlar.şuan için özel bankalardan atak bekliyoruz.

Şunu anladım ki RTE artık hakikaten faizlerle mücadele ediyor erdoğancı değilim olaya tarafsız bakıyorum.

bir şekilde enflasyonu manupile edip dolar ve borsa istanbulu iplemiyor.Çok sert indirimelr oldudemekki yıl sonuna kadar bu faiz tek haneninde altında olcak kaba tabirle söylüyorum bodoslama gidiyor.

rte nin önümüzdeki yılları iyi geçirmek zorunda çünkü bu son şansı bir iktisatçı olarak söylemek gerekirse ekrem imamoğlu ve mansur yavaş gibi özellikle mansur yavaş çok çok güçlü bir rakip ve erdoğanın kanımca mansur yavaş karşısında hiç şansı yok

bu da şu demek oluyor sert faizlerin inişi bence benim fikrim önümüzde erken seçimin habercisi bunlar politik stratejiler konuyu bulandırdıysam affola ama ekonomin kardeşi siyaset,siyasetin kardeşi ekonomidir :)

• Piyasada mantıklı sebep yokken faizlerin SERT indirilmesi daha büyük sıkıntılar doğurabilir. Mevduat faizinin en kötü enflasyon seviyesinde olması lazım.

Peki siz şu anda enflasyonun yüzde 12 olduğuna inanıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemal

Piyasada mantıklı sebep yokken faizlerin SERT indirilmesi daha büyük sıkıntılar doğurabilir. Mevduat faizinin en kötü enflasyon seviyesinde olması lazım.

Peki siz şu anda enflasyonun yüzde 12 olduğuna inanıyor musunuz?
    Enflasyon gerçek değeri %20 %23 arası.
  • 0,79 dan kredi ceken arkadaşlar. en uygun banka hangisi.
    maaş vakıf
  • Arkadaşlar ev alma niyetindeyim ancak tapu masrafı ne kadar olucak konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba evin değeri 279 bin masraflar falan hepsi ne kadar mal olur bana?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber26

Arkadaşlar ev alma niyetindeyim ancak tapu masrafı ne kadar olucak konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba evin değeri 279 bin masraflar falan hepsi ne kadar mal olur bana?
    Ne kadar kredi çekeceksin? Sıfır mı daire

• Bilisimci1903 kullanıcısına yanıt
    8 yıllık bina 0.94 den kredi çekicem 210 bin TL

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cyber26 C kullanıcısına yanıt
    Belediye tarafından evin rayiç bedeli belirlenir satış rakamı bu bedelin altında gösterilemez zaten ama siz zaten 210bin tl kredi çekeceğiniz için en az 210bin göstereceksiniz 8400tl harç çıkar
    Siz ona 9000 TL diye düşünün

Eğerki rayiç bedel 210bin üstü ise o rakamdan gösterip yüzde 4 bedel ödersiniz.

• cyber26 C kullanıcısına yanıt
    9bin civarı tapu masrafı + 3-4 arası kredi masrafın çıkar.

• 200 bin tl lik 1+1 dairenin ideal kirası ne olmalı?
    lokasyon tekirdağ.
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    1000 üstü bence
    1100×180=198000

• quote:

Orijinalden alıntı: tutuklu22

1000 üstü bence
    1100×180=198000
    Bunu neye göre hesaplıyorsunuz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Bunu neye göre hesaplıyorsunuz hocam.

Alıntıları Göster
    Kira çarpanı.
    200bin lik evin kirası 1000 üstü olursa 15 yılda kendini amorti eder.

Önceden 15 yıl makul iken şuan 20 ler hesaplanmakta.
    Tek başına referans alınır mı? Tabiki hayır.

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

200 bin tl lik 1+1 dairenin ideal kirası ne olmalı?
    lokasyon tekirdağ.
    En kötü 850TL olmalı

• Arkadaşım soruyor bende size danışmak istiyorum.
    240bin kredi 0.99 oran 72ay vade 6 taksit ödenmiş kalan anapara 226bin
    50bin ara ödeme yapılsa yüzde 2 ceza alınıyor bunu biliyorum kalan kısım yani 226-49 Yanı 177 bin hangi oran(0.99 mu yoksa guncel oran mi) ve kaç ay vadeden(72 ay mi yoksa kalan 66 ay mi) hesaplanıyor yani taksit tutarı ne olur şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: chessmania

Arkadaşım soruyor bende size danışmak istiyorum.
    240bin kredi 0.99 oran 72ay vade 6 taksit ödenmiş kalan anapara 226bin
    50bin ara ödeme yapılsa yüzde 2 ceza alınıyor bunu biliyorum kalan kısım yani 226-49 Yanı 177 bin hangi oran(0.99 mu yoksa guncel oran mi) ve kaç ay vadeden(72 ay mi yoksa kalan 66 ay mi) hesaplanıyor yani taksit tutarı ne olur şimdiden teşekkürler
    Neden bankaya sormuyorsunuz?
    226-49 u nerde çıkardınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: tutuklu22

Neden bankaya sormuyorsunuz?
    226-49 u nerde çıkardınız?

Alıntıları Göster
    Soracak zaten kandirilmamak için bilgi sahibi olmak istiyor. 226 kalan anapara 50bin ödemenin bin lirası ceza 49u ödemeye sayılır diye düşündüm belki oda yanlıştır

• 
Sayfa: önceki 10341035103610371038
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.