Şimdi Ara

EN UCUZ 5.1 usb ses kartı İNCELEME(ayrıntılı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
8.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana bir zaman ses kartı lazım olmuştu forumda da farklı konular altında baya bir araştırdım ettim; şöyleki bende 5+1 ses sistemi vardı ancak laptoba dümdüz bağlıyordum dolayısıyla 2 kanallı sesten fazlasını alamıyordum bu sebeple ses kartı alacaktım hemde laptobun ses çıkışı hoşuma gitmiyordu boğuktu. baktım piyasaya çok fazla harici seçenek yok benim fiyat aralığımda yok daha doğrusu. en anlamlı modeller creativler gibi geliyordu vede yorumlar memnun olanlar filan da vardı ancak o da bana pahalı gelmişti(öğrenci olarak). ama ben özellikle şu ebayde satılan markasız ürünleri soruşturmuştum forumlarda ancak sakın alma berbattır diyenler çoktu özellikle şunu soruyordum laptobun ses çıkışndan biraz daha iyi olsun yeter o kadarcıktamı iyi değildir bu alet ama tecrübe eden yoktu galiba ki ;o yüzden olumlu yanıt alamamıştım bizzat alıp deneyim dedim tereddütle aldım ve denedim şimdi kısaca izlenimlerimi paylaşayım.

cihazı takipli şekilde 12 dolara aldım (daha ucuza da bulunabilir belki linkini vereceğimaşağıda) 25 günde ulaştı bana(araya bayram filanda girdi belki daha erken ulaşabilirdi)herneyse
    Ses kalitesini kenara bırakacak olursak bikere ilk kazanım 5+1 ses sistemini gerçekten 5+1 olarak kullanmamı sağladı bu fiyata(bu ara da kart 7.1 ide destekliyor galiba bende olmadğı için bilmiyorum denemedim).

en çok merak ettiğim laptobun berbat ses çıkışından daha iyi olacakmıydı evet çok çok ileride doğrusu ayrıntıları daha iyi hissettiriyor çok boğuktu önceki ses) ;heryerde bunu soruşturmuştum ama cevabını net olarak bulamamıştım tecrübeyle sabitledim.

bana dendiki creativ filan alırsan sesin gerçekten iyileştiğini anlarsın ama o çin malı laptobunkindende kötüdür bu yanlış bilgi. gerçekten farketti yani bu cihazı taktım ilk etapta tam olarak birşey farketmedim sonra biraz ses kartıyla takıldıktan sonra eski şekilde bağlayım dedim sesin berbatlaştığının o an daha iyi farkına vardım. elbette bu kart 20 liralık bir ürün creativler bundan daha iyi olabilir ancak bu işinde sonu yok biz 10-100TL aralığını konuşuyoruz . bence laptobun(hp pviliong6) sesine göre gerçekten farketti aradığımda buydu zaten öyle çok dehşet sistemlere gerek duymuyorum imkanda yok... creativ 5.1 usb seskartı 150 TL civarı bu ise 20 TL ona göre yorum yapalım lütfen.

şimdi ürünün birkaç resmini paylaşacağım hatta içini açtım parçaladım içindeki entegreleri filan meraklıları görsün etsin c media filan denilenden galiba iş görüyor ama... değdi verdiğim 10 dolara ufak kibar bi alet alüminyum gövdeli filan... yorumlarınızı bekliyorum

?

özellikle şu enteğrelerden iç malzemelerden anlayanlar izahtabulunabişlirlerse sevinirim. laptoplarda kullanılana göre farkı varmı? ben yanlış mı duyuyorum v.s. :) heralde en uygun ücretli ses kartı sınıfındadır bu ürün...

şurdan aldım benhttp://www.ebay.com/itm/370828387827?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

İNCELEMENİN DEVAMIDIR. mikrofonuda test ettim

laptoptan farkı siz görün tizleri daha anlaşılır kılıyor teste göre.İncelemeye ek olsun bende md700 org var ondaki demo şarkıyı bir ses kartının mikrofon girişinden kaydettim goldwawe programıyla bir de ebay ses kartıyla. laptoptaki mikrofondan gelen ses daha boğuk gibi karşılaştırınca fark var ve de laptoptan üstün gerçekten... ancak tabiki öyle çok büyük farklar attığıda söylenemeyebilir ancak nihayetinde 1 adım önde... 20TLye optik çıkışı da olan 5.1 ses kartı ...

http://s3.dosya.tc/serv...JODqZ4/Desktop.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa6533 -- 24 Kasım 2013; 21:02:00 >

• http://www.cmedia.com.tw/ProductsIndex/ClassifySerno-26.html bunla alakası var galiba entegre nedir bir ses kartında sesin kalitesini etkileyen temel unsur mudur nedir bu ses kartında dikkat edilen unsurlar parçalar?

http://www.cmedia.com.tw/ProductsDetail/page-p/C1Serno-25/C2Serno-26/PSerno-39.html şu model bu cihazdaki galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa6533 -- 24 Ekim 2013; 5:16:05 >

• s-link benzeri entegreleri aynımı sizce? kalite olarak ?
  • C-Media çipini Asus, kendi ürettiği ses kartlarında kullanıyor. En pahalı kartta kullandığı değildir muhtemelen ama beğendiyseniz sorun yok. Bu işler zevk işidir, bazen çok dandik enen bir ürün insanı gayet tatmin edebiliyor. Bir de çin malı deyip aşağılamamak lazım, üretilen elektronik devre elemanlarının çok büyük bir çoğunluğu çinde yapılıyor. Adamlar zaten ucuza ürettikleri için birbirlerinden alıp montajını yapıp farklı isimler altında satabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbarian

C-Media çipini Asus, kendi ürettiği ses kartlarında kullanıyor. En pahalı kartta kullandığı değildir muhtemelen ama beğendiyseniz sorun yok. Bu işler zevk işidir, bazen çok dandik enen bir ürün insanı gayet tatmin edebiliyor. Bir de çin malı deyip aşağılamamak lazım, üretilen elektronik devre elemanlarının çok büyük bir çoğunluğu çinde yapılıyor. Adamlar zaten ucuza ürettikleri için birbirlerinden alıp montajını yapıp farklı isimler altında satabiliyor.

yorum için teşekkürler. benim bu işte çok farklı ürünle ile tecrübem olmadığı için paylaşımınız önemli . ama şunu da anladım kalite laptoptan ses kartına baya fark ettiyse demekki laptopların sesi,ne hakkaten önem vermiyorlar müzikten soğutuyor adamı resmen... mikrofonu hiç denemedim henüz...

• İNCELEMENİN DEVAMIDIR. mikrofonuda test ettim

laptoptan farklı tizleri daha anlaşılır kılıyor teste göre incelemeye ek olsun bende md700 org var ( bunun vereceği ses aslında kaliteyi tam ortaya koymasa da hissettirdi.. )ondaki demo şarkıyı bir ses kartının mikrofon girişinden kaydettim goldwawe programıyla. laptoptaki mikrofondan gelen ses daha boğuk gibi karşılaştırınca fark var laptoptan üstün gerçekten... ancak tabiki öyle çok büyük farklar attığıda söylenemeyebilir ancak nihayetinde 1 adım önde...

http://s3.dosya.tc/server12/JODqZ4/Desktop.rar.html
  • bu forum ölmüş resmen ya...
  • optik çıkışıyla ilgili test yapamadım ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa6533

bu forum ölmüş resmen ya...

şahsen donanımhaber forumlarını yıllardır takip ettiğim halde inceleme mesajınızı yeni okudum, o da öylesine forumda gezerken denk geldi. bizler 80li yılların kuşağı olarak artık birçoğumuz iş-güç çoluk çocuk sahibi olduğundan foruma eski öğrencilik yılları kadar bakıp ilgilenemiyoruz. ama!! yeni jenerasyon kardeşlerimiz artık hazıra alıştıkları için birileri deneyimini paylaşsın ben tüketeyim, herhangi bir soru/sorunum olduğunda foruma başlık açayım sorayım bilenler cevaplasın modundalar ve malesef farkındalıkları çok zayıf ve üretkenlikten bihaberler. ben incelemeni şahsen çok beğendim ve emeğin için tebrik ediyorum. şu forum; senin gibi paylaşım yapanlar oldukça değerini hiçbir zaman yitirmeyecektir.

bu da bir zamanlar benim açtığım bir konuydu:http://forum.donanimhaber.com/m_36477530/tm.htm

• bende de ultrabook var ama ses kartı heralde 1 dolarlık kartlardan cidden boğuk ve kötü ses çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

bende de ultrabook var ama ses kartı heralde 1 dolarlık kartlardan cidden boğuk ve kötü ses çıkıyor

anlaşılan oki birçok laptopta anakarta birleşik olan sesle ilgili bölümler iyi değil yeterli kaliteyi sunmuyor en ucuz ses kartı da bu konuda benim incelediğim denebilir. en azından benim rastladığım. birçok yönden fiyatını hakediyor laptoba katkısı oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: armutcan

quote:

bu forum ölmüş resmen ya...

şahsen donanımhaber forumlarını yıllardır takip ettiğim halde inceleme mesajınızı yeni okudum, o da öylesine forumda gezerken denk geldi. bizler 80li yılların kuşağı olarak artık birçoğumuz iş-güç çoluk çocuk sahibi olduğundan foruma eski öğrencilik yılları kadar bakıp ilgilenemiyoruz. ama!! yeni jenerasyon kardeşlerimiz artık hazıra alıştıkları için birileri deneyimini paylaşsın ben tüketeyim, herhangi bir soru/sorunum olduğunda foruma başlık açayım sorayım bilenler cevaplasın modundalar ve malesef farkındalıkları çok zayıf ve üretkenlikten bihaberler. ben incelemeni şahsen çok beğendim ve emeğin için tebrik ediyorum. şu forum; senin gibi paylaşım yapanlar oldukça değerini hiçbir zaman yitirmeyecektir.

bu da bir zamanlar benim açtığım bir konuydu:http://forum.donanimhaber.com/m_36477530/tm.htm

eyvallah .zaten bakıyorum 10 sene önceki başlıkların altı dolu dolu şimdi ise dediğiniz gibi incelemeden, paylaşamadan çok , sorular, sorunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa6533 -- 24 Kasım 2013; 20:48:56 >

• gittigidiyorda 10 tl ye 5+1 ses kartları satılıyor. Mesela aşağıdaki ürün. Bu ürünlerin kalitesi ve verimliliği ile ilgili bilgisi olan var mı?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/usb-harici-ses-karti-7-1-siyah-hemen-kargo-92563715
  • mustafa6533 kullanıcısına yanıt
    Kartın bir benzerini ben kendi ses sistemime bağlı laptop 'umda kullanıyorum. Yanliz benim kullandığım stereo (2 kanal) bir kart. Behringer Uca200. Kart 16 bit 48.000Khz örnekleme hızına sahip. Bu ve bu tip kartların laptop ses kartlarından daha iyi ses vermesi doğaldır. Laptop ' un içindeki birçok bileşen ses kartına dolayısı ile alınan sese olumsuz etki yapıyor. Fakat Laptop ' a external bir ses kartı veya Dac bağladığınızda bu bileşenlerin etkisinden ve dijital gürültülerden daha az etkileşim olarak size geri dönüyor. Benim ses kartımla aldığım kaydı hiçbir onboard kart veremiyor. Diğer kartlarda aynı kayıt programıyla (Adobe Audition) birçok defa denemişliğim var fakat benim karttaki kanal ayrımını ve dinamikliği diğerlerinde göremedim.

Şimdiki laptoplara bakıyorumda birçoğunun ses çıkışı fos. Eski laptoplar bu kadar değildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektrosenol -- 1 Aralık 2013; 18:27:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: roxymarley

gittigidiyorda 10 tl ye 5+1 ses kartları satılıyor. Mesela aşağıdaki ürün. Bu ürünlerin kalitesi ve verimliliği ile ilgili bilgisi olan var mı?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/usb-harici-ses-karti-7-1-siyah-hemen-kargo-92563715

İncelemesini yaptığım ürünü alırken bir tanede ondan aldım(linktekinden. o gitttigidiyorda 10 Tl ye sattıkları ebayda 2 TL(kargo dahil :) ben denedim onlar gerçekten 5.1 değil yada gerçekten 7.1 filan değiler sadece sanal olarak yazılımla bunu sağladığını iddia ediyorlar aldanmamak lazım. Ses kalitesi olarakta laptoplardaki berbat ses entegrelerinden farkını göremedim ben denedim. ama benim bahsettiğim üründe farkı hissetttim laptoptan üstün vede gerçek 5.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa6533 -- 1 Aralık 2013; 18:21:47 >

• quote:

bide şöyle bir ürün var. bunun hakkında fikri olan var mı?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/usb-ses-karti-6-kanal-gercek-5-1-optik-cikisli-97481913

yav arkadaş neyin kafasını yaşıyon :) üstte incelemenin resimlerine hiç mi bvakmadın? benim incelediğim ürün bu işte :) ben ebaydan aldım dolayısıyla 20 TL verdim ama sen gitti gidiyordan 40 Liraya alabilirsin... zaten orda satanlarda ebaydan yada diğer çin sitelrinden alıyor...

• Evet dedikleriniz doğru. Bu laptoplardaki ss çıkışları hakkaten aşırı berbat. Neden böyle acaba ayrı bir sektör oluşsun diyedir heralde... müthiş farklı çünkü... Her laptob sahibinin böyle bir cihaz kullanması müziği sevmesi açısından şart gibi.

@elektrosenol
  • mustafa6533 kullanıcısına yanıt
    Son cümlenize harfiyetten , tabiki öyle. Bu durum şuna benzetilebilir aslında. Bir müzik seti alıyorsunuz ve bu müzik setinin içinde radyosu, long play 'i, Amplisi 3 ' ü bir arada ve tek şasede. Oysa ki bir Hi-fi bir sistem topluyorsunuz radyo tuneri, long play 'î Amplisi ayrı ayrı şaselerde. Fakat Hi-Fi sistemde bütün cihazları seçerek aldığınız için genel kalitesi müzik seti sisteminden daha yüksek oluyor. Aslında toplama bilgisayar gibide düşünebilirsiniz. Örnekler çoğaltılabilinir. Siz bu durumda üretici size ne veriyorsa yanında onu almak durumundasınız. Bir laptop sahibi için , ki laptop eğer ses sistemine bağlı ise ve gerçekten kaliteli bir şeyler duymak istiyorsa vazgeçilmez bir cihaz harici ses kartı. Fakat Laptop 'u daha çok mobilize kullanan , yani devamlı yanında götürüp kulaklıkla müzik dinleyen insanlar içinse birer fazlalık. Gerçi bu tarz kullanım yapan insanlar içinde yapılmış. içinde ses kartı ve kulaklık amplisi katı olan kartlarda var. Ama tercih meselesi. Şahsen Hi-Fi sistemime hayatta bir laptop 'un ses çıkışından direkt giriş vermem.

• quote:

quote:

bide şöyle bir ürün var. bunun hakkında fikri olan var mı?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/usb-ses-karti-6-kanal-gercek-5-1-optik-cikisli-97481913

yav arkadaş neyin kafasını yaşıyon :) üstte incelemenin resimlerine hiç mi bvakmadın? benim incelediğim ürün bu işte :) ben ebaydan aldım dolayısıyla 20 TL verdim ama sen gitti gidiyordan 40 Liraya alabilirsin... zaten orda satanlarda ebaydan yada diğer çin sitelrinden alıyor...

kusura bakma hoca ya :) dalmışız anlaşılan
    sağolasın

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.