Şimdi Ara

EN UCUZ 5.1 usb ses kartı İNCELEME(ayrıntılı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
8.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • laptota kullanılabilecek en iyi usb ses kartı nedir önerisi olan var mı?
  • en iyi usb ses kartı hangisi?
  • Asus xonar u7
    Asus essence stu
    Asus essence one

Ucuzdan pahalıya düşük performanstan yüksek performansa göre sıralama budur

En iyisi demişsiniz
  • merhaba kardeş

5+1 olarak tam anlamı ile kullanabiliyormusun memnun musun cihazdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametuzun10

merhaba kardeş

5+1 olarak tam anlamı ile kullanabiliyormusun memnun musun cihazdan

evet laptoptan kat kat üstün hemde gerçek 5.1 sanal değil. 10$ a ebaydan ya da 35- 40 liğraya gg den bulursunuz.
  • o zaman bende hemen alayım daha çok araştırmaya gerek kalmıyo :)

sağ ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doctor3

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/usb-ses-karti-6-kanal-5-1-optik-cikisli-spdif-108394341

burdan 1 tane aldım :)

gg den almak daha hızlı iyi olmuş, gelince durumu siz de paylaşın. Ama eminim casper ın anakartından gelen sesten kat kat üstün ve 5.1 ses alırsınız....
  • Merhaba hocam.ayrintili incelemenizi paylaştığınız için teşekkürler. Bu kartları ebay gibi sitelerden çok incelemiştim. Bende de 7.1 ses sistemi var ama optik girişi yok.bu ses sistemimi TV deki optik ses çıkışına bağlamak istiyorum.merak ettiğim bu karta optik girişten sesi girip analog 5.1 surraund olarak sesi alabiliyomuyuz.sanırım DAC deniyor.bu konuda bilgniz varmıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: balthazar67

Merhaba hocam.ayrintili incelemenizi paylaştığınız için teşekkürler. Bu kartları ebay gibi sitelerden çok incelemiştim. Bende de 7.1 ses sistemi var ama optik girişi yok.bu ses sistemimi TV deki optik ses çıkışına bağlamak istiyorum.merak ettiğim bu karta optik girişten sesi girip analog 5.1 surraund olarak sesi alabiliyomuyuz.sanırım DAC deniyor.bu konuda bilgniz varmıdır

Merhabalar istediğinizi anlamakla beraber bende hiçbir optik girişli çıkışlı cihaz olmadığından o kısmı deneyemedim ama nihayetinde optik giriş var büyük ihtimal dediğinizi yapıyor olabilir, ama optik girişi olmayan ses sistemine neden bu kadar dolaylı yoldan işin içine optiği de katarak ses almak istiyorsunuz çok farkeder mi emin değilim.

Ama o dediğiniz işi yapan ayrıca cihazların olduğunu hatırlıyorum ebayda vardı galiba ama uzun zaman oldu bakmayalı. Bu cihaz dediğiniz işi yapar mı emin de değilim. konu içinde geçen s link marka ürün vardı bendekinin benzeri o yapıyorsa bu da yapıyordur yakın ürünler.

• Teşekkür ederim.LCD televizyonumda sadece kulaklık çıkışı ve optik çıkış var.Daha önce almış olduğum creative 7.1 ses sistemi var ve şuan kulaklik çıkışından bağlı olmasına rağmen sesi gayet doyurucu hatta açamıyorum.( optik girişleri yok malesef )ama sistem stereo olarak çalışıyo.istediğim bu durumu yeni bir sinema sistemi almadan uygun maliyetle eğer olabiliyosa değiştirmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa6533 kullanıcısına yanıt
    ürün elime 2 gün önce ulaştı. izlenimlerimi aktarmak isterim.

ürün güzel, 5+1 ve sanirim 7+1ide destekliyor. fakat ben win7 kullanıcısıyım kurmak ve calıştırmak biraz zor oldu neden diyeceksiniz. öncelikle talimatlarda okudugum gibi kurulum yaptım fakat ses sisteminden gelen 3 kabloyu ses kartina girdigimde sadece 2 hoparlorden ses aliyordum aynı laptopun cıkışındaki gibiydi. Daha sonra hoparlor ayarlarina girerek seçenekler menüsünün altında olan hoparlor doldurma seçeneğini seçtim ve bütün kolonlardan ses almaya başladım. asıl ilginci bunu deaktif ettigimde ses 2 kolondan geliyor aktif ettiğimde tüm kolonlar calısıyor. youtube facebook gibi sitelerden videoizledigimde 2 kolon calısıyor fakat mp3 olarak bilgisayarda şarkıları veya videolari oynattigimda hepsinden ses alabiliyorum, bilmiyorum benim bilgisayarin dandikliğimi yoksa ayarlardanmi anlamış degilim. win7 64 bit sürüm kullanıyorum i3 casper nirvana 4gb gt420m ekran kartlı bir bilgisayarim var. ayrıca video izlerken media playerda 2 kolondan fakat media player classic olan playerdan izledigimde tüm kolonlardan ses geliyor daha bu konuyu çözebilmiş değilim açıkcası :) fakat genel anlamda iyi bir ürün 0-50 tl aralığında beklentileri karşılayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doctor3

ürün elime 2 gün önce ulaştı. izlenimlerimi aktarmak isterim.

ürün güzel, 5+1 ve sanirim 7+1ide destekliyor. fakat ben win7 kullanıcısıyım kurmak ve calıştırmak biraz zor oldu neden diyeceksiniz. öncelikle talimatlarda okudugum gibi kurulum yaptım fakat ses sisteminden gelen 3 kabloyu ses kartina girdigimde sadece 2 hoparlorden ses aliyordum aynı laptopun cıkışındaki gibiydi. Daha sonra hoparlor ayarlarina girerek seçenekler menüsünün altında olan hoparlor doldurma seçeneğini seçtim ve bütün kolonlardan ses almaya başladım. asıl ilginci bunu deaktif ettigimde ses 2 kolondan geliyor aktif ettiğimde tüm kolonlar calısıyor. youtube facebook gibi sitelerden videoizledigimde 2 kolon calısıyor fakat mp3 olarak bilgisayarda şarkıları veya videolari oynattigimda hepsinden ses alabiliyorum, bilmiyorum benim bilgisayarin dandikliğimi yoksa ayarlardanmi anlamış degilim. win7 64 bit sürüm kullanıyorum i3 casper nirvana 4gb gt420m ekran kartlı bir bilgisayarim var. ayrıca video izlerken media playerda 2 kolondan fakat media player classic olan playerdan izledigimde tüm kolonlardan ses geliyor daha bu konuyu çözebilmiş değilim açıkcası :) fakat genel anlamda iyi bir ürün 0-50 tl aralığında beklentileri karşılayacaktır.

programın test ayar arayüzü var oradan herbişeyi test edip deneyebilirsiniz...  EN UCUZ 5.1 usb ses kartı İNCELEME(ayrıntılı)

• Optik çıkışlı olanlarından alsak laptopa ses sistemini bağlayabilir miyiz? Yoksa direkt Creative'in x-fi'sini mi alayım? Arada fiyat farkı çok fazla. Hiç kullanan oldu mu şu ürünlerden?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/usb-ses-karti-6-kanal-5-1-optik-cikisli-111415013?scrf=son-gezdiklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: shumin

Optik çıkışlı olanlarından alsak laptopa ses sistemini bağlayabilir miyiz? Yoksa direkt Creative'in x-fi'sini mi alayım? Arada fiyat farkı çok fazla. Hiç kullanan oldu mu şu ürünlerden?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/usb-ses-karti-6-kanal-5-1-optik-cikisli-111415013?scrf=son-gezdiklerim

optik ses giriş ve çıkışı var bu incelediğim ürünün siz bilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa6533

quote:

Optik çıkışlı olanlarından alsak laptopa ses sistemini bağlayabilir miyiz? Yoksa direkt Creative'in x-fi'sini mi alayım? Arada fiyat farkı çok fazla. Hiç kullanan oldu mu şu ürünlerden?

Bu üründeki girişler normal bilgisarlarda olan giriş mi?
     EN UCUZ 5.1 usb ses kartı İNCELEME(ayrıntılı)
    Yani şu resimdeki gibi bir giriş demek istedim, giriş uyumsuzluğu olmasın diye soruyorum... bu gg daki ürün sanırım sizinki ve bu resimdeki gibi girişlere sahip?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XGSpirit -- 1 Aralık 2014; 9:36:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: XGSpirit

quote:

quote:

Bu üründeki girişler normal bilgisarlarda olan giriş mi?
     EN UCUZ 5.1 usb ses kartı İNCELEME(ayrıntılı)
    Yani şu resimdeki gibi bir giriş demek istedim, giriş uyumsuzluğu olmasın diye soruyorum... bu gg daki ürün sanırım sizinki ve bu resimdeki gibi girişlere sahip?

fotolara baktınız umarım, neyi var neyi yok ortada zaten :) o attığınız fotodaki dikdörtgene benzer yer dışındakiler var :)

• ses kartı hala aktif kullanımda sorunsuz
  • quote:

ses kartı hala aktif kullanımda sorunsuz

hocam peki dip ses çıkıyor mu hiç ses kayıt ederken ? veya skype konuşması tarzı şeyler yaparken mikrofon kullandığınız zaman dip ses çıkıyor mu ? yani sesin arkasında sanki sokaktasın gibi öyle boş ses çıkıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: siLentspy

quote:

ses kartı hala aktif kullanımda sorunsuz

hocam peki dip ses çıkıyor mu hiç ses kayıt ederken ? veya skype konuşması tarzı şeyler yaparken mikrofon kullandığınız zaman dip ses çıkıyor mu ? yani sesin arkasında sanki sokaktasın gibi öyle boş ses çıkıyor mu ?

Hocam benim kulaklar fazlamı hassas nedir( çok şükür) benim deep ses almadığım cihaz çıkmadı karşıma ama şunu söyleyeyim laptobın mikrofonundan ve ses kartının mikrofon girişinden aynı müziği kaydettim ses kartı bir iki tık üstteydi, dip ses olarak ta laptoptan üstte(yani daha başarılı düşük dipses ) .

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.