Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (5040. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
100.964
Cevap
617
Favori
4.062.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 50385039504050415042
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
  Hocam Boss Level filmini birkaç ay evvel şu mesajda yorumlamıştım:
  https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/157852837

  Film fantastik/kurgu filmi olduğu için tekrarlı sahneler beni biraz baymıştı ama izlettiriyor yine de. Ama yine de 7 puan kanımca iddialı bence. :)

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • programmer_onur kullanıcısına yanıt
  Hocam puanlamayı naçizane keyif alma, tür vb. değerlendiriyorum. IMDB’de baktım, 465 filme 7 vermişim :) En yüksek sayıda verdiğim puan.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • https://www.imdb.com/title/tt1588170/?ref_=rt_li_tt

  I Saw The Devil (2010) - 8/10

  Neden bilmiyorum ama vasat olsa bile Kore dedektiflik filmleri kendini izlettirmeyi bir şekilde başarıyor. İyi kötü arasındaki ince çizginin ne kadar belirsiz olduğunu gösteren kaliteli bir yapım. Bir de günümüzdeki yapay yaşamların aksine, o dönemki toplum ve onun yansıması kendi adıma bir filmi daha akıcı kılıyor. Bazı mantıksız olaylar olmasaydı, ve belki 15 dk kadar daha kısa olsaydı o zaman tam olarak enfes bir yapım olabilirdi, fakat bu haliyle de gayet yeterli.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

  Luckiest Girl Alive (2022) - 7/10

  Konusuna göre film oldukça akıcı. Aslında ağır işliyor gibi gözüküyor ama merak duygusuyla birlikte akıp gidiyor.

  Konuyu okumadan izledim ve böyle bir hikaye beklemiyordum. Beni oldukça etkiledi. Galiba erkek olmanın verdiği bir içgüdüyle yeterli empati yapamadığımı hissettim. Mesela filmde Luke karakteri var, birçok şeyden bihaber olsa da nişanlısını seviyor. Ani oldukça bencil bir karakter gibi gözüküyor. Kendimi Luke yerine koyabiliyorum. Luke olup Ani'ye kızabiliyorum. Ani için üzüldüm de ama olaya Ani açısından bakmakta zorlandım. Bu beni kötü hissettirdi. Kadın olmanın dünyanın her yerinde göründüğünden daha zor olduğunu düşündürdü. Fark ettirdi demiyorum; zaten farkında olduğum ama düşünmediğim bir şey olduğunu anladım. Yakın zamanda Promising Young Woman izleyip onu da çok beğenmiştim. Oradaki anlatımla buradaki çok farklı gözükse de benzer yanları az değil. İkisinde de güçlü bir kadın karaktere ve nasıl böyle olduklarına değiniyor. Yer yer klişe ve kasvet hissettim ama filmden koparmadı. Mila Kunis'in donuk tarzı da Ani karakterine tam oturmuş.


   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

  Columbus (2017) - 6,5/10

  Hikaye beni çok açmadı. Aslında günlük hayatta olabilecek olaylardan oluşan böyle basit ve sade hikayeleri severim. Film aradığım dinginliği ve sadeliği sunuyor. Jin'de vazgeçtiklerimi, Casey'de vazgeçemediklerimi gördüm. Hüzünlendirdi. Hakkını yemeyeyim güzel replikleri de var. Görsellik ise şahane. O kadar güzel açılardan sahneler var ki; durdurup durdurup baktığım oldu. Kullanmasam da; dumanı çekilerek tüketilen maddeden canımı çektirdi. Özellikle arabanın tavanından karşılıklı bakışarak tükettikleri sahnede.


   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

  Nomadland (2020) - 6/10

  Asla bir yalnızlık filmi değil, bir "bir yere ait hissedememe" filmi. Belki de bir berduşluk hikayesi. Yalnızlık böyle bir şey değil. Filmde şımarık bir yalnızlık gördüm. Fern'e en az 3 farklı yerden "bizimle kalabilirsin" teklifi geldi. Şu "az yalnız" halimle ben bile o tekliflerden birini kabul edebilirdim. Çalıştığı iş yeri kapanan, ekonomik sıkıntı çeken, kocası ölen bir tek Fern değil. Yalnızlık da yaşamak da böyle şeyler değil. Fern bir depresyon içerisinde olabilir, bir yere ait hissetmediği de çok açık. Ama bunun bir yalnızlık hikayesi olduğunu kabul edemedim. Diğer karakterler içerisinde yalnızlığı yaşayanlar vardı. Filmdeki yaşlılık rahatsız ediciydi. Bunu üzülmek anlamında söylüyor olabilirim. Bu kadar yaşlanıp, bir gün bu hikayedekinden daha fazla yalnız kalabilecek olmak beni üzdü. Belki Amerika'ya yerleşebilseydim, buna yakın bir hayatım da olabilirdi. Yaşlı karakterlerin bu kadar göz önüne sokulmasının duygu sömürüsü olabileceğini bile düşündüm.

  Yüksek beklentiyle izlemiş olmayı bir kenara bırakırsam film hakkında yorumum kadar negatif değilim. Ait olamama hissini iyi bilirim. Ben de bu topluma ait olduğumu düşünmüyorum. Ama bir şekilde yaşamak ve yola devam etmek gerekiyor. Benzer hikayelerin çok daha iyilerini izledik.

 • https://www.imdb.com/title/tt0351817/

  Twilight Samurai (2002) - 8/10

  Fazlasıyla sade anlatıma sahip bir yapım olmuş ve çoğu zaman bir NHK dizisi izliyormuşum gibi hissettrdi. Arka plandaki olaylar hakkında detay verilmemesi ve zaten sayıca az olan dövüş sahnelerinin amatörce görünmesi gibi eksiklikler göze çarpıyor. Filmin iyi yaptığı şeylere bakacak olursak; 1868'de Meiji'nin tahta çıkmasıyla gelecek olan modernleşme hareketinden önce, merkezden uzak bir yerin durumunu ve o dönemdeki toplumsal sınıflar arasındaki ayrım başarılı bir şekilde yansıtılmış. Klişelerden uzak durarak akıcılık konusunda da sorun yaşatmıyor. Döneme, Japonya'ya ilginiz varsa izlenmesi gereken yapımlardan biri.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  Non-Stop (2014) ⭐ 6.9 | Action, Mystery, Thriller
  https://m.imdb.com/title/tt2024469/

  Gerilim ve aksiyon yüklü bir Liam Neeson çerezlik polisiyesi. Vakit geçirme konusunda harika yapan da bu zaten. Uçakta geçen gerilim-aksiyon filmlerini sevenler ve Neeson'ın canlandırdığı karakterlerin birilerinin yakasına yapışıp onları tehdit etmesinden sıkılmamış olanlar bu filme bir şans verebilirler. En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız  6/10.

  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
 • En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızimdb
  Sting (2024) ⭐ 5.8 | Horror, Sci-Fi, Thriller
  https://m.imdb.com/title/tt20112746/

  İzledim hocam

  @programmer_onur

  Baş kahraman 12 yaşında sarışın kız çocuğu olunca filmin gerilim kısmı maalesef törpüleniyor

  Konu fena değil. Çocuğun rolü daha az olsaymış daha iyi olurmuş , çocuk bir yetişkine yardımcı olması lazımdı ve film 20dk civarı uzatılmalıydı


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  El correo (2024) ⭐ 6.0 | Crime, Drama, Thriller
  https://www.imdb.com/title/tt27050277/?ref_=tt_mv_close

  6/10


  Çerezlik izlenilebilir bir film.

 • Başı bana da vasat geldi; özellikle askerlerle ilgili sahneler. Ama devamında o film bayağı bir açılıyor. Seviyesini yükseltiyor. Karakterler bot olmaktan çıkıp film boyunca relate edilebilir tam bir biçim kazanıyor. Karakter gelişimi düzgün aksiyon ve gerilim sekanslarıyla beraber gayet iyi gidiyor. İkincisini izlemedim ama fragmanını sanırım görmüştüm. İkincisinde açıkça mahvetmişler. İlkinin World War Z-vari ayakları yere daha çok basan ruhunu bozup Mad Max-vari bir zombi fantezi aksiyonuna çevirmişler. Bu tarzında seveni olabilir ama ilk filmle ikincisinin mesela hiç alakası yok.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  Miami Vice (2006) ⭐ 6.1 | Action, Crime, Drama
  https://www.imdb.com/title/tt0430357/

  Kaliteli suç-dramasının önemli yönetmenlerinden Michael Mann'e yakışmayacak bir film. Gerçekçi bir iş çıkarılmaya çalışılmış ama onu da başaramıyor.


  4/10   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  Brainscan (1994) ⭐ 6.0 | Horror, Sci-Fi
  https://www.imdb.com/title/tt0109327/

  Sadece bir yıldan film izleyeceksin deseler 90'ları seçerdim kesinlikle. Son zamanlarda en çok beğendiğim filmler 90'lar yapımı. Bu filmi de sıfır beklenti ile izleyip kenarda köşede kalmış bir hazine olarak buldum. Tema müziği ile direkt içine çekmeyi başarıyor zaten.


  9/10   En Son İzlediğiniz Film ve YorumlarınızBrian Gabrielyoutube
  Brainscan Theme
  https://www.youtube.com/watch?v=LivLNdeHmww


   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  Wolf Creek 2 (2013) ⭐ 6.1 | Horror, Thriller
  https://www.imdb.com/title/tt2004432/

  İlk filmden biraz daha iyiydi, teknik anlamda da ilk filmden daha iyi. John Jarratt gülmesi falan iyi bir tipleme ama ötesi yok. Otel filmi ile birlikte açıkça bir ırkçılık var konular benzer. Turistlere oturun oturduğunuz yerde başka ülkere gitmeyin başınıza bir iş gelir mesajı mı verilmeye çalışılıyor?


  4/10   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  The Strangers (2008) ⭐ 6.1 | Horror, Mystery, Thriller
  https://www.imdb.com/title/tt0482606/

  Yeni filmi geliyormuş ilk filmi bir izleyeyim dedim izlemez olaydım vakit kaybı.


  2/10   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  The Innkeepers (2011) ⭐ 5.5 | Drama, Horror, Mystery
  https://www.imdb.com/title/tt1594562/

  Şeytanın evi filmi ile Ti West favori korku yönetmenlerim arasına girmişti kalan diğer filmlerini de izlemeye çalışacağım. Bu film ise eh işte, sonunu getirmek için kendimi biraz zorladım. Amatör ruhla bakarsak başarılı sayılır.


  4/10

 • hekimoglu19 kullanıcısına yanıt
  Beni en çok müteessir eden eski Türk filmlerinden birisidir hocam. Mesudiyeli Mesut (Şener Şen) tam bir ikon, rahmetli Münir Özkul ve Adile anneyi de özlemle yâd ediyorum.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Sen Aydınlatırsın Geceyi kullanıcısına yanıt
  Hocam mesajınızdaki Brainscan filmini izledim dikkatimi çektiği için. Terminator'deki çocuk çıktı (Edward Furlong) direkt.

  94 yapımı olması dikkate alındığında baya eğlenceli ve özlem içeren bir fantastik gerilim filmi olarak çıktı. En son kısımda açık kapı bıraktı K9 köpeği.

  Yani orta metrajda şu dönemde bunu izleyen için çerezlik gelebilir ama dönemin atmosferi, oyuncuları ve senaryoda bazı ters köşe noktaları ile klasik türde saçma kalan CGI kısımları birlikte düşünüldüğünde 6.5/10 puanı bence hak ediyor. Teşekkürler.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  Backtrack (2015) ⭐ 5.9 | Drama, Fantasy, Horror
  https://m.imdb.com/title/tt2784936/

  Kızı ölünce bunalıma giren ve geçmişiyle yüzleşen psikolog'u anlatan bir film

  Adrien abimizin filmi. Yer yer altıncı his izleri taşıyor. Filmin son kısmı hareketli geçiyor ve olay çözüme kavuşuyor. Gerilim gizem kısmen doğaüstü temalı bir yapım

  Vasatın bir tık üstü. İzlenir


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  Out of the Past (1947) ⭐ 8.0 | Crime, Drama, Film-Noir
  https://www.imdb.com/title/tt0039689/

  Bir kadınla birlikte olan dedektifin, geçmişinde yaşadığı olayların peşini bırakmaması üzerine sürüncemeli bir film noir. Özellikle sonlara doğru hikaye iyice girift hal alarak seyir zevkini yukarı taşıyor. Jane Greer'ın kusursuz güzelliği filme ayrı lezzet katıyor. 7.5/10

 • (Ed Wood hocam, bu arada Craig Bond serisini de bitirdim ve No Time to Die için attığınız yorumu da/analizi de gördüm. Katılıyorum dediklerinize. Bir arkadaşıma bile gösterdim o da katıldı. Çok eklenmek için eklenmiş şeyler vardı onda da.)

   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

  https://www.imdb.com/title/tt0103767/?ref_=ext_shr

  Baraka (1992)

  Vay be. Sadece vay be. Haftalardır bilerek izlemedim; hakkında bilgiler okuyup kendimi heyecanlandırdım bereketi kaçmasın diye.

  Uzaylılar gelse dünyaya bence tanıtım videosu niyetine bunu gösterebiliriz bence :D

  Gerçekten ilginç bir deneyimdi. Zaten biliyordum çok sağlam kadrajlara sahip. Sadece teknik açıdan değil de anlatı ve ne bileyim hissetirdikleri ile de etkilendim.

  Yani ne bileyim motorsikletin arkasında oturan, sokakta oynayan, camın kenarında usul usul kameraya bakan çocukları görünce gerçekten bi garip hissettim. Karşımdaymış gibi, onlarla bir bağ kurmuşum gibi.

  Fricke'ye ilgimin artması ilk başta kadrajlarının süper olmasıyla başlamıştı. Görüntü alanına ilgim var malum. Bu film ile Fricke'ye biraz daha ilgim arttı. Samsara ve Koyaaniqatski'ye de bakacağım kesinlikle.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  End of Days (1999) ⭐ 5.8 | Action, Fantasy, Horror
  https://m.imdb.com/title/tt0146675/


  Bu filme imdb'de haksızlık yapıldığını düşünüyorum hadi 7 olmasın 6.5 puanı hak ediyor

  İlk dakikadan son dakikaya kadar tempo düşmüyor. Ayrıca büyük bir prodüksiyon olduğu anlaşılıyor

  Doğaüstü soslu gerilim macera odaklı bir film

  Yıllar yıllar önce yarım yamalak izlemiştim şimdi 2 saat izledim. Adamlar 2 saat film çekmişler


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • ItsAtakan24 kullanıcısına yanıt

  Fukunaga yönettiği için (True Detective kaynaklı) beklentim çok yüksekti açıkçası. Filmde iyi bir yönetmenlik dışında bir şey göremedim maalesef. İçi tamamen dinamiklerinden boşaltılmış bir Bond filmiydi. Aynı düşünceleri paylaşıyor olmamız mutlu etti.

 • Ed Wood kullanıcısına yanıt
  Evet. Fukunaga'yı görünce bir şey hissetmedim. True'yi izlemedim daha (izleyeceğim kesinlikle) ama kaliteli dizi olduğunu biliyorum o yüzden ortalama bir şey çıkar dedim.

  Film yer yer nedense bir dizi gibi de hissettirdi bana. Ama sahne geçişlerini sevdim. Bir sahneden başka bir sahneye geçmesinin sebeplerini iyi ayarlamış irite durmuyordu.

  Eklenmek için eklenenler arasında bi ufak Ana de Armas'ın karakteri hoş gibiydi ama o da bariz öyle duruyordu. Zaten çabucak çıkıp gitti filmden.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
   En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
  Richard Jewell (2019) ⭐ 7.5 | Biography, Crime, Drama
  https://m.imdb.com/title/tt3513548/


  Atalanta 1996 olimpiyatlarında patlayan bombada sivillere yardım eden güvenlik görevlisinin FBİ tarafından suçlanmasından sonra mağdur oluşunu anlatan bir film

  Film gerçek olaylara dayanıyor

  Dram ve mağdurluk temalı bir yapım

  yönetmen Clint Amcamız. Filmde fazla hareketlilik yok

  Güzel bir film olsa da imdb puanın abartı olduğunu düşünüyorum

  Oyuncu kadrosu ve yönetmen sağlam olunca imdb puanı biraz fazla olmuş

  Bana göre imdb 7.5 değil ama 6.5 alır

  İzlenmesine izlenir o ayrı konu


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Geçtiğimiz günlerde forumdan @Alpha Centauri tarafından paylaşmıştı. Psikolojik/suç/gerilim/dram karışımı ve epey güzel bir film diyebilirim. Ağır/durağan devam etse de konu ve başrol oyuncusu Adrien Brody'in git-gelleri ve halüsinasyonları filmi sonuna kadar izlettiriyor. Özellikle sürpriz şekilde sonuçlanan son kısım baya tatminkâr. Puanım 6.5/10.

  Spoiler,

  mesajı görmek için tıklayın.
  Sapık peder en sonunda layığını buluyor. Polis memuresi kızı da Brody kurtarıyor şükür. Son bölüm iyiydi.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 24 Mayıs 2024; 2:47:15 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: önceki 50385039504050415042
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.