Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (5038. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
100.903
Cevap
617
Favori
4.060.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 50365037503850395040
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

The Outsiders (1983) - 6/10

Duygusu, derinliği ve bütünlüğü olmayan bir film. Kopuk kopuk bir şey izliyorum hissi verdi. Sonra biraz araştırdım, kitabında olan bazı sahneler filmde olmasına rağmen süreyi kısaltmak için kesilmiş. Belki de bu yüzden kopukluk hissetmişimdir. Çok iyi arkadaşlar ama duygusal bir yansıması yok. Karakterlerin derinliği yok. Müzikler çok tırt. Ama oyuncu kadrosu çok iyi. Matt Dillon'ın gençliği çok karizmatikmiş. Genç Patrick Swayze görmek, daha genç Tom Cruise görmek çok güzeldi. Anlatıldığı döneme ait görüntüler çok başarılı. 80'ler Amerika'sında çekilmiş ama 60'larda geçen bir hikayeyi anlatıyor ve 60'lar görselini de başarıyla veriyor. Bu yüzden kendini de izletiyor.

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Tag! (2018) - 6/10

Bu tarz bir komedi için kadro doyurucu. Bazı abartı komiklikler yapılmaya çalışılmış. O sahnelerde doğallığını yitiriyor. Ama yer yer güzel sahneleri de var. Özellikle Jerry'nin yer aldığı ve zamanın yavaşlayıp düşüncelere odaklandıkları sahnelerde eğlendim. Gerçek bir hikayeden uyarlanması samimi ve daha güzel kılıyor. Kadın karakterler biraz zorlama eklenmiş gibi. Cheryl karakteri özellikle olmasa da olur. İçinizdeki çocukla ilgili mesajları güzel ama içinizdeki çocuk bir kere öldüyse geri getirmek çok kolay değil. Boş Pazar günü filmi olarak izlenir.

Glass Onion (2022) - 7/10

İlk filmi çok sevmiştim. İkinci filmde de sevdiğim ve sevmediğim şeyler oldu. Beğenmeyenlere elbette saygı duyuyorum. Ama abartıldığı kadar kötü olmadığı da açık. Biraz beklentilerin yüksek kaldığını düşünüyorum. Seyir zevki çok yüksek, akıyor. Janelle Monae'yi galiba ilk defa izledim, çok beğendim. Filmin ilk 1 saati çok keyifli giderken, olay kurgusu sonra çok hızlanıyor. Olayları çözümlemek de keza öyle. Birden olay çözülüveriyor. Göndermeler gayet güzel. Miles Bron karakterinin az çok kime benzetildiği ortada. Destek olduğu mesleklerden birinin influencerlık olması yine güncel bir konu. Pandemi esprileri güncel bir konu. Politikacı bir karakter barındırması güzel gönderme. Kurgu çok zekice değil ya da "vay be" dedirtmiyor. Olumlu/olumsuz yönleriyle beraber ben keyifle izledim.

The Menu (2022) - 6,5/10

Keyifle izledim ama eksiklikler çok göze çarptı. Bir kere araştırmadan anlaşılmayan sahneleri var. Filmi izledikten hemen sonra soru işaretlerimi gidermek için yorumlarına baktım. Beğendiğini söyleyenlerle hiç beğenmediğini söyleyenler çok fazla. Mesajlar verildiği açık, yemek sektörüne olan eleştirilere tamamım. Ama bu mesajlar neler ? Ortalama bir izleyici neleri kaçırdı ? Beğendiklerini söyleyenler, mesajları övenler bunların neler olduklarına pek değinmemiş. Dolayısıyla kafamda çok soru işareti kaldı. Yan karakterlerin sırf neden orada olduklarını gösteren ufak tanıtımları oldu ama genelde tam olarak "yan" karakter gibi takıldılar. Son ana kadar merak duygusunu taze tutuyor ama bu merağın karşılığını bence tam olarak vermiyor. Beğenmedim diyemem ama eksiklerini ve daha güzel bir film olabileceğini hissettim.

Bursa Bülbülü (2023) - 7/10

Ata Demirer'i çok sever, ülkedeki en yetenekli insanlardan biri olduğunu düşünürüm. Cem Gelinoğlu'nu yakın zamanda izleyip beğendim. Bu ikiliden güzel bir iş çıkacağını düşünüyordum. Genel olarak da öyle olduğunu düşünüyorum. Beğendiğim ve beğenmediğim yönleri olsa da; beğendiğim tarafları daha çok. Film farklılık vadetmiyor. Ortalama bir hikayeyi samimi bir dille aktarmaya çalışıyor. Mizahi yönü çok güçlü değil, duygusal yönü ise oldukça başarılı. Müzikler başarılı, zaten Ata Demirer müzikal yeteneğini bu tarz filmlerde kullanıyor. Bence kullanmaya da devam etmeli. 80'ler havası güzel. Bazı espriler çiğ olsa da göze batmıyor. Son sahne etkileyici. Filmi bütünüyle gerçekçi buldum ve gerçekçi hikayeleri severim. Hayatta mutsuz sonlar da var. Hem de mutlu sonlardan daha fazla.

Jungle Cruise (2021) - 6/10

Konusu basit gözükmesine rağmen beni içine çekemedi. Görselliği ise tam tersi. Müthiş bir görsellik sunuyor. Kostümler de başarılı. Emily Blunt ve The Rock birlikteliği için tereddütlüydüm ama gayet uyumlu gözüktüler. Emily Blunt'ın güzelliği en az filmin görselliği kadar dikkat çekiciydi. İki karakterin arasındaki duygusal yakınlaşma bana işledi. Full aksiyona bağladığı sahnelerde bazen sıkıldım, dikkatim dağıldı. Genel olarak iyi vakit geçirdiğimi söyleyebilirim.

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
    No Hard Feelings (2023) ⭐ 6.4 | Comedy, Romance
    https://m.imdb.com/title/tt15671028/

İçine kapanık ve utangaç bir zengin aile çocuğunun üniversite öncesi hayata hazırlanması için harekete geçen ebeveynleri Maddie isimli iş arayan ve maddi zorluklar yaşayan kızı tutar (J. Lawrence). İş icabı Maddie olaya el atsa da zamanla iş romantizme doğru kayar. Romantik teenage komedisi tadında eğlenceli sayılabilecek bir film. Lawrence başarılı ama cinsellik sahneleri dahil olmak üzere eğlence kavramı açısından herkese hitap etmeyebilir. Imdb puanı bir tık fazla bence. Puanım 5.5/10.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Perte çıkan Buick aracın yenisini alsalar daha kârlıydı, gidip tamir ettirdi Lawrence saçma şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Mayıs 2024; 3:12:12 >

Die welle(The Wawe)
    7/10
    İmdb puanıyla benzer puanlıyorum...

Konusu : Film, enerjik ve karizmatik bir öğretmen olan Rainer Wegner’ın otokrasi üzerine verdiği ders ile başlar. Öğrencilerin ilgisizliği üzerine dikkatlerini çekmek için bir deney yapmaya karar verir.Daha sonra işler çığrından çıkmaya başlar.Filmin hikayesi gerçekten yaşanmış bir olaydan ve olayın romana uyarması yapılmış bir film.

Konuyu işleme olarak biraz yüzeysel kalıyor film ama bütçesine göre sırıtmıyor.Süresi ideal kıvamda akıcı bir film.Çok detay vermiyorum spoilere girmesin diye...

İmdb:

https://www.imdb.com/title/tt1063669/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ua-87 -- 10 Mayıs 2024; 20:5:43 >

• ımdb
    Hounds of Love (2016) ⭐ 6.5 | Crime, Drama, Thriller
    https://m.imdb.com/title/tt3896738/

Film seri katil psikopat karı kocanın genç bir kızı kaçırmasını anlatıyor Tr dublajını bulamadım altyazılı izledim çok sık diyalog geçmediği ve film hızlı ilerlemediği için sıkıntı olmadı. Ne muhteşem ne de yerin dibine batırılacak bir film

Başrol oyuncularının performansı yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpha Centauri -- 10 Mayıs 2024; 23:5:51 >
  • Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Sanırım Chucky dizisinin ikinci sezonunda da birkaç bölüm böyle psikopat erkek-kadın çift insan kaçırıp işkence yapıyordu. Konusu benzer geldi. Listeye aldım hocam, teşekkürler.

Az önce izledim. Filmin konusu ilginç geldi. Tefeciye borcu olan bir adamın başından geçenleri anlatıyor. Yavaş ilerliyor çok fazla aksiyon da yok fakat yine de izlettiriyor. Dram ağırlıklı bir film. Finalden çok fazla bir şey beklemeyin. 5/10 İyi seyirler...

Killer Elite (2011) ⭐ 6.4 | Action, Crime, Thriller
    https://m.imdb.com/title/tt1448755/

Geçtiğimiz ay @Alpha Centauri tarafından önerilen bir film olarak izleme imkânı buldum. Senaryo ve konusu Imdb'de açıklanmış zaten. Tür olarak bol vurdulu kırdılı ve kovalamacalı bir eser. Kadronun şampiyonlar ligi olmasının da etkisiyle bu filme puanım 7/10. Tavsiye olunur.

Filmin bir bölümünün konu olduğu memleket ise manidar.  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 11 Mayıs 2024; 3:15:56 >

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019) - 8/10

Yerli filmlere karşı biraz önyargılı oluyorum maalesef. Film vizyondayken Bulgaristan göçmeni arkadaşlarımın bu filme akın ettiğini duymuştum. Hikayelerini az çok biliyorum, dinleme şansım olmuştu. Naim Süleymanoğlu benim için bir şampiyon ve halter denildiğinde aklıma gelen ilk isimdi. Bulgaristan'dan geldiğini biliyordum. Fakat bu denli derin, film gibi ve film yapılmakta geç kalınmış bir hikayesi olduğunu bilmiyordum. İzlemeden önce duygu sömürüsü olabileceğini düşündüm. Yanılmışım. Aksine annesiyle arasındaki duygusal sahnelere yoğunlaşsalar da; bunu sömürüye gitmeden aktarmışlar. Spor filmlerini çok severim. Bu benim için bir spor filminden fazlası, ki zaten anlattığı hikaye sportif başarılarının yanı sıra zulüm gören halkını kurtarmaya çalışma hikayesi. Bazı sahneleri muhakkak kurgudur. Örneğin arabayla kaçma sahnesi muhtemelen kurgudur. Onlar da sinemanın nimetleri, o kadar olsun. Hem çocukluğunu hem de gençliğini canlandıran oyuncuları da çok beğendim. Genel olarak oyuncuları çok beğendim. Zaten İsmail Hacıoğlu ve Yetkin Dikinciler'e ayrı bir beğenim var. Kırcaali'ye 10 sene önce gitmiştim. Orada hala Türkçe konuşuluyor. Bunda Naim Süleymanoğlu'nun da katkısının olduğunu öğrenmiş oldum. Naim'in sadece sportif bir kahraman değil, gerçek bir kahraman olduğunu öğrenmiş oldum. Dibimizde olan bu olayların yakın geçmişte olması, bunları yaşayan insanları tanıyor olmak da farklı bir üzüntü hissettirdi. Biraz da ağlattı. Uzun zaman sonra bir filmi favorilerime ekledim.

Hedefim Sensin (2018) - 6/10

“Hayat devam ediyor” filmi olur mu umuduyla izledim. Tam olarak olmadı ama keyifli bir zamanda izleseydim muhtemelen daha çok keyif alırdım. Keyifli, ailece izlenebilecek bir film olmuş. Yer yer güldürdü. “Gonca Vuslateri ne alaka?” diye düşündürdü. Ama bir yerden sonra duyguyu iyi verdiğini hissettim ve düşündüğüm kadar sırıtmadı. “Hedefim sensin” ismi de çok alakasız geldi. Gökçeada manzaraları şahane. Ata Demirer’in ülkedeki en yetenekli insanlardan olduğunu düşünüyorum. Böyle filmleri iyi ki yapıyor. Ata Demirer-İlker Aksum çok iyi ikili, daha sık görmek isterim. Ata’nın bu tarz filmlerini Adam Sandler’ın çerezlik, 6/10’luk, yormayan ve eğlendiren filmlerine benzetiyorum.

Olanlar Oldu (2017) - 6/10

Daha önce çekilmesine rağmen ben Hedefim Sensin’den sonraki gün izledim. İkisine de aynı puanı verdim ama bence Hedefim Sensin daha sıcak bir hikayeydi. Olanlar oldu ama Tuvana Türkay pek olmamış. O sevimli, cici, sevgi pıtırcığı kız rolü -bence- pek gitmemiş. Tipleme sevmiyorum. Ata Demirer’in “Döndü” karakterini canlandırması olmasa da olurmuş. Biraz televizyon filmi tadında. Biraz da Karadeniz filmlerinin Ege versiyonu tadında. Yine de sıcak ve keyifli olduğunu söyleyebilirim. Duygulandırdığı sahneler hatrına 6/10 verdim.

Aftersun (2022) - 7/10

Filmin tarif etmesi zor bir hüznü var. Soru işaretleri bırakıyor. Biraz izleyicinin iç dünyasına bırakıyor. Neye bu kadar üzüldüğümü anlatmak istesem belki anlatamam. Ama üzüldüm. Böyle soğuk gözüken samimi hikayeleri seviyorum. Hayatta bazen sıradan gibi gözüken bir günümüz, bir tatilimiz asla unutamayacağımız anılarımızı oluşturabilir. Filmi uzun süre 90’larda geçiyor gibi izledim. Gamsız Hayat 2002’de çıkmıştı. Bu şarkı çalınca 2000’lerin başında çekildiğini fark ettim. O dönemlerde hiç tatil yapmamıştım. Ama filmden o dönemin tatilleri havasını aldım. İnce düşünülmüş güzel detaylar var. Calum’un depresif ruh haliydi belki beni üzen. Ya da Sophie’nin masumiyeti. Francesco Corio müthiş oynamış. Çok da tatlı bir kızımız. Ucu açık ve kopuk hissettiren bölümler var. Bunlar biraz dikkatimi dağıttı. Ama filmin birçok sahnesinde ve sonunda içimde ince bir sızı kaldı.

Kimi (2022) - 5/10

Filmde “sürükleyici olayım” çabası var ama olamıyor. Ben içine çok giremedim. Yer yer sıkıldığım da oldu. Başrol oyuncusunun yanında diğer oyuncular çok sönük kalıyor. Hikaye tek karakter üzerinden ilerliyor. O tek karakterin de evden çıkma korkusu yeterli seviyede yansıtılamamış hissiyatı verdi. Covid’in bir dönem hayatımıza olan etkisine değinmesini ise sevdim.

The Unbearable Weight of Massive Talent (2022) - 7/10

Sevdim. Afişi gibi renkli bir iş olmuş. Başlangıçta çok ısınamadım aslında. Hikaye yavan ilerleyecek gibi geldi. Hikayenin gidişatıyla daha dikkatli izlediğimi, izlerken keyif aldığımı fark ettim. Film içinde film olayı güzel yedirilmiş.

• steven_stiffler kullanıcısına yanıt

Naim filminde yasanan olayları çok net hatırladığım zamanlar. Türkiye'ye getirilişi, haberlere çıkışı, gundem oluşu. Orada yaşananların Türkiye'ye etkisi vs. Bunları canlı canlı görmüş biri olarak film benim için muazzamdır. Puan veremem o filme. Puan yetmez.

En çok üzüldüğüm nokta değeri bilinmemiş bir insan oluşu. Naim Süleymanoğlu çok cok daha fazlasını hakediyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 11 Mayıs 2024; 15:45:9 >
    Voskhozhdenie (1977) ⭐ 8.2 | Drama, War
    https://www.imdb.com/title/tt0075404/

Sovyet sinemasından acayip bir iş daha. İkinci dünya savaşı'nda Almanlardan kaçan iki partizanın hikayesi. Soğuk, vicdan muhakemesi, çeşitli dilemmalar eşliğinde adeta Dostoyevski romanı tadında. Vasili Bykov'un Sotnikov adlı romanından uyarlanmış ve hakikaten filmin dili adeta kitap gibi. Özellikle insan suretini yakın plan alarak duyguyu arşa çıkaran oyunculuklarla filme kutsal bir tema atfedildiği de yadsınamaz. Kesinlikle izlenmesi elzem bir yapım. Filmi çeken yönetmen ise maalesef bir sene sonra hayatını kaybetmiş. 8/10

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Evet hocam kadro şampiyonlar ligi olunca filmi izlemiştim normalde Aksiyon filmler ilk tercihim değildir.

Hocam film düşük bütçeyle çekilmiş. Aksiyon yok. Dar mekanda çekildiği için herkese hitap etmez

Psikopat karı koca ve Kızın performansı oldukça yüksek alt yazılı izleyince daha da çok görüyorsun ve hissediyorsun Tr dublajını bulamadım

Konu basit. Gerilim acı gözyaşı dram ağırlıklı. Bu türü sevenler izleyebilir

• Garip bir şekilde beklentimin çok üzerinde bir yapım çıktı, Müzikleri, Hikaye ilerleyişi ve özellikle görsel olarak çok çok iyi bir yapım, 90'lardaki filmlerin günümüz versiyonu gibi olmuş, Bu tarz filmlerden beklenmeyecek düzeyde kaliteli bence, 2014 yapımı ile başlayan Godzilla serisinden çok daha iyi, Tabi eleştirilerek yerleride yok değil.

Gojira -1.0 (2023) ⭐ 8.0 | Action, Adventure, Drama
    https://www.imdb.com/title/tt23289160/?ref_=hm_fanfav_tt_i_8_pd_fp1_r
    Papillon (2017) ⭐ 7.2 | Adventure, Biography, Crime
    https://m.imdb.com/title/tt5093026/

1973 tarihli Steve Mcqueen ve Dustin Hoffman'ın başrolde oynadığı Papillion filminin yeniden çekilmiş yeni versiyonu

Genel anlamda ilk film ile aynı hikayeye sahip olsa da filmin içerisinde birinci filmden farklılıklar var. Bazı sahneler farklı

Özellikle hücre cezası ikinci filmde bayağı üstünde durulmuş ve buram buram dramatize etmişler

Kitabı okumadığım için hangi film kitabı daha çok anlatmış yorum yapamayacağım

İlk filmde olayın gerçek kahramanı hakkında hiç değinilmezken film tamamen hapishaneden kaçış odaklı bir film halinde çekilmişti

ikinci film son sahnelerinde filmin gerçek kahramanını ve çok satan kitabını tanıtıyor (Henri Charrière)

Puanını hak eden bir film fakat her iki filmi ard arda izleyince ilk Papillon filminin daha orijinal olduğunu hissediyorsunuz en azından ben öyle hissettim eski filmler bir başkadır

İki filmi kısa aralıklarla izlemezsiniz sıkıntı yok

Ben o hatayı yaptım ikinci film benim için biraz gölgede kaldı

The Owners (2020) ⭐ 5.0 | Comedy, Crime, Horror
    https://m.imdb.com/title/tt9806370/

İngiltere kırsalındaki bir doktorla karısının evine hırsızlık için giren 3 zibidi + sonradan konuya amaçsızca müdahil olan masum kızın (Mary) başına gelen kötü olayları konu alıyor. Gerilim, suç konulu bir film. Evin sahipleri olan yaşlı çift ciddi psikopat, eve girenlere girdiklerine pişman ediyorlar. Saçma noktalar da var tabii. Bu arada benim izlediğim kaynakta 1 saat 10 dakika sonrasında görüntü ekranın ortasında kare şekline dönüştü nedense, çekim veya dönüştürme hatası olabilir. Neyse, Mary filmin sonuna kadar heyecanı yüksek tutuyor, izleyici beklenti içine giriyor. Filmde duygu karmaşası yaşıyorsunuz. Devamını spoiler içerisine ekledim. Çerezlik grubundan izlenebilir. Puanım 5.5/10.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Terry denen şişman çocuk abazalığının kurbanı oldu, Mary'e yazık oldu. Son dakikaya kadar Mary kurtuluş sinyalleri vermişti oysa ki. Kızın masum olduğuna şüphe yok, ev sahipleri onların hayatını kurtaran Mary'e bu şekilde davranarak aslında nankörlüğün daniskasını yaptılar ve asıl katilin kendileri olduklarını ispatladılar. Terry sığırı el atsaydı Mary ile beraber kurtulacaklardı. Pisi pisine ne hallere düştüler. Yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Mayıs 2024; 3:25:14 >

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, filmi izleme imkânı buldum. Sanırım 80'li yılların sonlarına doğru Avustralya coğrafyasında yaşanan, konu olarak alıkoyma, gasp ve işkence suçlarını barındıran bir film dediğiniz gibi. Öncelikle belirtmeliyim ki filmin mağdur kızı Vicki salaklığının kurbanı olması nedeniyle başına gelenleri hak etmiyor değil (tabii ki kendisine yapılanları meşru görmek mümkün değil) filmin başlarında bu psikopat çifte yakınlaşması kaşınması nedeniyle. Neyse, filmin en sonu ters köşe olması ve Evie'nin yaptığı hareket bakımından (spoilere girmemesi için kapalı geçtim) ve hem Vicki'nin hem de Evie ile kocasının bazı sahnelerdeki (cinsellik değil) performansları dolayısıyla son kısımda puan artışını hak ettiğini düşünüyor ve 6/10 veriyorum. Imdb sayfasında aldığı ödüller ve adaylıklar da olduğu yazıyor ancak konu adam kaçırma, işkence, alıkoyma ve mağdurun kurtulma çabası kapsamında klişe kaldığından 7/10 puanı zorlamaya yetecek bir film de değil diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Kingdom of the Planet of the Apes (2024) ⭐ 7.3 | Action, Adventure, Sci-Fi
    https://www.imdb.com/title/tt11389872/?ref_=ext_shr_lnk

grafikler güzel hikaye tanıdık, izlenir

Merhaba hocam Vicki'nin basireti bağlanıyor diyelim  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız 

Crimson Peak (2015) ⭐ 6.5 | Drama, Horror, Mystery
    https://m.imdb.com/title/tt2554274/

Oyuncu kadrosu sağlam olunca hadi izleyeyim dedim

Film 19.yy'da Abd'de geçiyor. Sorunlu bir çocukluk geçiren bir kadının çok tanımadığı bir adamla evlenmesi ve adamın bacısıyla olan gizemli olayları anlatıyor

Fantastik ağırlıklı bir gizem filmi. Doğaüstü olaylar da var. Şahsen filmin içine giremedim bazen öyle oluyor. Sadece oyuncu kadrosu için bile izlenir ama fazla beklentiye girmeyin

Triangle of Sadness (2022) ⭐ 7.3 | Comedy, Drama
    https://www.imdb.com/title/tt7322224/

Genel olarak bir burjuva eleştirisi olsa da eğlendiğim bir kara komediydi. Özellikle yat bölümünün ilk yarısı ve ada bölümü çok zevkliydi. Bazı sahneler de sesli güldürdü. The Square ile bildiğimiz teatral sahneler ara ara burada da kendini gösteriyor. Süresi bir tık uzun sayılabilir ama farklı bir iş isteyenler bakabilir. 7/10

• 
Sayfa: önceki 50365037503850395040
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.