Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
21
Favori
75.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2018 bomba gibi: Hakata Tonkotsu Ramens, Killing Bites, AICO, Kokkoku, Darling In the Franx
    İlkbahardan: Steins Gate 0,Persona 5, Tokyo Ghoul RE,Megalo Box, Mahou Shoujo Ore; vampirler baydı ama Devil's Line...
  • Full Metal Panic

Dün başlayıp sabaha doğru bitirmiştim,azıcık karalayayım

Öncelikle sürükleyicilik bakımından anime ilk yarıya kadar yeterince tatmin ediyor

Sousuke'nin Chidori'yi korumak uğruna yapdığı saçmalıklar azalmaya başladığı süre zarfında sıkıcılaşmaya başladı çünkü anime bu kısımlarda komik olduğundan daha eğlenceli yapıya sahipti doğal olarak

Kurtlar Vadisi'nden Polat Alemdar'ı referans almış olacaklar ki düşman olarak tek bir kişi yapmışlar 2-3 kere öldü sandığımız herif her seferinde bir şekilde karşımıza çıktı

Bizim esas oğlan küçük yaşlarda alnından tüfek ile vuruyor yıllar sonra adam çıkıp diyor ki ''Alnımda titanyum ve bilimum karışımdan plaka vardı ölmedim len''

Ardından robot savaşında yine karşılaşıyorlar bu sefer robot ile saldırıyor herif başka bir zamana kafasının başka bir tarafı çizik olarak geliyor

Robotların elinde bıçak ile Cs 1.6'dan fırlamış bir şekilde bıçak vs bıçak yapmalarına hiç anlam veremedim orasını direkt geçiyorum

Karakterler gerçekten bu animeyi ayakta tutan unsurdu,genel anlamda beğendim

Müzik kısmına gelecek olursak bana pek hitap etmedi ama puanlama kısmına dahil etmeyeceğim

Animenin sürükleyici yapısını baltalayan robot savaşları ve ilerledikçe yalpalayan bir anime olduğundan puanım 10/8

Juuni Taisen

Sonunda bitirebildim ve inceleme yazmak için vaktimi harcamak istemiyorum

Zaman kaybı

10/5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 18 Nisan 2018; 16:4:11 >

• En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Black Cat

Bu seferki seri 2005 yılından kalma ve çizimleride yaşını belli eden cinstendi. Buna karşılık başından sonuna kadar ilgi çekiciliğini koruduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kurgu ise dünyayı yöneten bir organizasyon, onu çökertmek isteyen başka bir organizasyon sonra onun içinde başka bir organizasyon : ) bunun dışında arka plan böyleyken saydığımız ilk organizasyonda suikastçi olarak çalışan 13 numaralı efsanevi eleman ''black Cat'' birgün çatıda otururken bir kızla tanışır ve onun etkisiyle yaptığı işin doğru olmadığına karar verir ve organizasyondan çıkar tabiki bununda sonuçları vardır falan felan yani baya bir çetrefilli hikaye var ama kesinlikle sıkmıyor.

İlk olarak olağanüstü güçler, tao, nanoteknolo9ji derken savaşlar fena değil, karakterlerimiz fena değil, hikayemizde fena değil. Kısacası çizimlerden kaybetsede müzikleri, hikayesi ve sevilesi karakterleri güzel kurgusu için izlenebilir bir anime.

Puanım:

10/7.5

• Violet Evergarden

Değişik bir konusu var diyemem ama görselliği ve işlenişi güzeldi ağlattı baya beğendim ancak kızın duygusal gelişimi biraz hızlı olmuş aceleye getirilmiş o yüzden biraz puan kırdım 8-8,5 verilebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuranın anime adaptasyonu

• Nanatsu no taizai

Çok seksi bir anime ekşın mekşın faln hani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zankyou no Terror

Sonunda ağlattı. Çok iyiydi.

8/10
  • Neon Genesis Evangelion
    4/10
    End of Evangelion
    1/10
    Bir kez daha neden mecha animeleri kötü onu gösterdi bana. En başta bu animenin 26 bölüm olmasını gerektirecek ne vardı ? "Bir sonraki bölüm kesin şok edici bir şey olacak ve keyif almaya başlarım" diyerek 20 bölümü sıkıla sıkıla izledim. Kanser edici 20 bölümden sonra artık bir şeyleri açıklamaya başlaması ve karakterlerin psikolojik sorunları animenin havasını değiştirdi ama bu animeyi sevmek için bir sebep değil. Anime kısa olsaydı fikrimi değiştirebilirdim belki. Bu animenin ilk bir kaç bölümünü izledikten sonra direkt olarak 20. bölüme atlayan biri ne kaybeder ? Hatırlamadığım bi bölümden sonra gelen gıcık edici Asuka karakterini bilmeyebilir ama önemi var mı ? Sonra End of Evangelion izledim! Film Asuka hastanede baygın yatarken Shinji gelip Asukanın memelerini açıp masturbasyon yapması ile başlıyor. Cenin pozisyonunda durup bir şey yapmayan Shinjiye o kadar gıcık oldum ki tekmeleye tekmeleye öldürmek istedim. Sakura ve Sasuke bile bu kadar gıcık değildi. Asuka karakteri Sakuradan daha gıcık edici. Bi yerden sonra o kadar sıkıldım ki belkide atladım ama meleklerin ne olduğu açıklandı mı ? Melekler gibi önemli olan bir sürü şey açıklanmamış gibi geldi. Saçma sapan 'zorlama' sembolizm ve hikayesi olan bi aşırı overrated uzak durulası bi anime. Belkide bu kadar kötü değildi ama boş vaktim vardı ve 2 gün de sadece bu animeyi izleyerek bitirdim. Art arda Neon Genesis Evangelionun 20 bölümünü izlemek kanser ettiği için gerisini de baygın bir şekilde izledim belkide hakkını yiyorum. Ama her şeye rağmen bu animenin bu kadar övülmesini anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C36D8071F -- 27 Nisan 2018; 15:39:10 >

• Sizi cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum. Neon Genesis'e başladım. ilk 5 bölümünü zar zor izledim ama aşırı uyku bastı bana.Bıraktım tabi.Linç edilirim diye yazmadım tabi buraya.
  • Vay arkadaş Evangelion gayet sürükleyici gelmişti bana,garip geldi şimdi sevmeyenleri görmek

Bu arada en son Koi wa Ameagari no You ni izledim 45 yaşındaki dayı ve 17 yaşındaki kızımızın aşk hikayesi

Halen önyargıyla yaklaşan var mıdır konusundan ziyade bilemem fakat çok tadında bi animeydi olaylar hızlı geçiyordu

Daha 2.bölümden kızın açılması ve ısrarla bunu tekrarlayıp bizim dayımızı yumuşatma süresi boyunca keyif aldım kaldı ki bu animenin geneline yayılmış durumda

Bi sarılma sahnesi vardı çok içten ve samimi gelmişti,sarılmaktan öteye geçmeden de böyle güzel romantizmler çıkabilirmiş demek hem de böylesine konuyla

Şarkıları güzeldi gayet memnun kaldım helalinden 8 puan fırlattım,2.sezon istiyor bu arada anime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 29 Nisan 2018; 8:56:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

Vay arkadaş Evangelion gayet sürükleyici gelmişti bana,garip geldi şimdi sevmeyenleri görmek

Bu arada en son Koi wa Ameagari no You ni izledim 45 yaşındaki dayı ve 17 yaşındaki kızımızın aşk hikayesi

Halen önyargıyla yaklaşan var mıdır konusundan ziyade bilemem fakat çok tadında bi animeydi olaylar hızlı geçiyordu

Daha 2.bölümden kızın açılması ve ısrarla bunu tekrarlayıp bizim dayımızı yumuşatma süresi boyunca keyif aldım kaldı ki bu animenin geneline yayılmış durumda

Bi sarılma sahnesi vardı çok içten ve samimi gelmişti,sarılmaktan öteye geçmeden de böyle güzel romantizmler çıkabilirmiş demek hem de böylesine konuyla

Şarkıları güzeldi gayet memnun kaldım helalinden 8 puan fırlattım,2.sezon istiyor bu arada anime
    Eromanga sensei'den sonra hiçbir anime tuhaf gelmiyor artık.

• Ookami to Koushinryou

Huzurlu bir anime sıkmamakla beraber Horo ve Lawrance arasındaki etkileşimi çok sevdim

9 puan fırlattım,açıkcası yazacak bazı şeyler var ama uğraşasım gelmedi bu sefer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

Ookami to Koushinryou

Huzurlu bir anime sıkmamakla beraber Horo ve Lawrance arasındaki etkileşimi çok sevdim

9 puan fırlattım,açıkcası yazacak bazı şeyler var ama uğraşasım gelmedi bu sefer
    MAL hesabınıza baktım da o kadar animeyi nasıl izlediniz yahu ?
  • Boku Dake Ga Inai Machi

Güzeldi ama hayal kırıklığına uğradım biraz.

8/10

Hunter x Hunter

Sonunda uzun bir maratonun ardından bir serinin daha sonuna gelmiş bulunuyorum.148 bölümlük baya övgü toplayan bir seriyi daha sonlandırmış oldum. Animeden kısaca bahsetmem gerekirse bir çeşit ödül avcısı olan babasını bulmak için kendiside ödül avcısı olmak isteyen Gon adlı küçük bir çoçuğun bu uğurdaki mücadelesi diyebilirim aşırı derecede kaba bir anlatımla.

Animenin aşırı övgüsü bende büyük beklenti yarattığından o heyecanla başladığımı hatırlıyorum hatırlıyorum dedim çünkü 40 küsür bölümden sonra dahanamayıp bırakmıştım : ) iyi gibi olsa da o kadar efsanevi gelmemişti bana ve bir hayal kırıklığı olduğunu söyleyebilirim hafiften. Daha sonra uzun bir sürenin ardından tekrar açıp kaldığım yerden başlayınca anime her bölümde üstüne koymaya başladı ve bir süre sonra bu eşkil bir animeden hiç beklemeyeceğim bir şekle büründü. Açıkçası animenin başları ne kadar sıradansa sona doğru yaklaştıkça yer yer sizi rahatsız edecek görüntüler eşliğinde çok üst seviyeye ulaştığını rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta ben bu şekilde evrileceğini ve bu kadar sertleşeceğini tahmin etmemiştim.

Özellikle sona gidildikçe eski karakterlerin öneminin giderek artması ve yeni gelenlerinde eski karakterlerin üstüne kat çıkması sonucu ve bayada sert işleniş sayesinde bir oturuşta 20 bölümü izlettirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Eksi olarak bahsedeceğim yanı ise 148 bölüm açıkça yetmemiş arkadaşlar. Üstelik ikinci kez yapılmış bir animenin özellikle en sonunun o şekilde bırakılmaması gerekiyordu ve hatta bu serinin devamı nerde anlayabilmiş değilim !

Puanım 10/8

İlk yarı için 10/ 7.5
    İkinci yarı için 10/ 8.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 9 Mayıs 2018; 23:43:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Hunter x Hunter

Sonunda uzun bir maratonun ardından bir serinin daha sonuna gelmiş bulunuyorum.148 bölümlük baya övgü toplayan bir seriyi daha sonlandırmış oldum. Animeden kısaca bahsetmem gerekirse bir çeşit ödül avcısı olan babasını bulmak için kendiside ödül avcısı olmak isteyen Gon adlı küçük bir çoçuğun bu uğurdaki mücadelesi diyebilirim aşırı derecede kaba bir anlatımla.

Animenin aşırı övgüsü bende büyük beklenti yarattığından o heyecanla başladığımı hatırlıyorum hatırlıyorum dedim çünkü 40 küsür bölümden sonra dahanamayıp bırakmıştım : ) iyi gibi olsa da o kadar efsanevi gelmemişti bana ve bir hayal kırıklığı olduğunu söyleyebilirim hafiften. Daha sonra uzun bir sürenin ardından tekrar açıp kaldığım yerden başlayınca anime her bölümde üstüne koymaya başladı ve bir süre sonra bu eşkil bir animeden hiç beklemeyeceğim bir şekle büründü. Açıkçası animenin başları ne kadar sıradansa sona doğru yaklaştıkça yer yer sizi rahatsız edecek görüntüler eşliğinde çok üst seviyeye ulaştığını rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta ben bu şekilde evrileceğini ve bu kadar sertleşeceğini tahmin etmemiştim.

Özellikle sona gidildikçe eski karakterlerin öneminin giderek artması ve yeni gelenlerinde eski karakterlerin üstüne kat çıkması sonucu ve bayada sert işleniş sayesinde bir oturuşta 20 bölümü izlettirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Eksi olarak bahsedeceğim yanı ise 148 bölüm açıkça yetmemiş arkadaşlar. Üstelik ikinci kez yapılmış bir animenin özellikle en sonunun o şekilde bırakılmaması gerekiyordu ve hatta bu serinin devamı nerde anlayabilmiş değilim !

Puanım 10/8

İlk yarı için 10/ 7.5
    İkinci yarı için 10/ 8.5
    Uzun animeler ilk 30-40 bölüm sonrasında açılıyor.O zamana kadar sıkabiliyor zaman zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 9 Mayıs 2018; 19:52:8 >

• Ookami to Koushinryou II

1.sezondan daha iyi bir devam sezonuna sahip ama 3.sezon gelmemiş zalımlar

Romantizm tam kıvamında verildiği zaman anime ne derece güzelleşebilir sorusunun cevabı resmen,izlemesi çok keyifliydi Holo karakterinin yarattığı sükseyi özellikle merak etmiştim ve kesinlikle abartılmıyor en azından son zamanlarda çıkan animelerde gördüğüm yapmacık kişiliklerden yakınırken Holo ve Lawrence çok çok iyilerdi 8 verecektim

9 puan fırlattım

Güncel olarak izlediklerime değinecek olursam

Nanatsu no Taizai - SANŞAYN çok güzel ilerliyor + olarak çiftler arası ilişkiler arttıkça daha fazla bağladı kendisine

Devils Line - Kör etti o göz renklendirmesi falan aman yarabbi düşman başına,şahsen bir cacık olacağını sanmıyorum ama başladım bir kere

Grancrest Senki - Yapımcılar kendi aralarında beyler hadi bi çorba yapalım demişler ve ortaya bu anime çıkmış

Tokyo Ghoul RE - Haise karakterini pek beğenmedim mangasını okuyup o kadar yüceltiyorlar o yüzden yorum yapmak istemiyorum bitmeden

HXH - 130'da park ettim duruyor şimdilik genel olarak yorumlarsam Kimera kısmına kadar pek beğendiğimi söyleyemem ama Kimera'da anime resmen sınıf atladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 9 Mayıs 2018; 19:15:20 >

Naoki Urasawa's Monster

"İnsan en çok, bilmediği şeyden korkar" sözünün gerçek bir anlam kazandığı animedir Monster. Tıp alanında çok başarılı bir doktorun, tıptaki etik kurallara uyması sonucunda ortaya çıkan seri cinayetler ve katliamlar ile bize tıptaki etik kurallarını sorgulatan seinen türü bir başyapıt.

Kurtardığı çocuğun, doktorumuzun başını belaya sokması ile birlikte, o çocuğu bulmak için uzun bir yolculuğa çıkan dokturumuz, bu işin aslında çok daha derine dayandığını öğrenmeye başlar.
    Konu; doğu Almanya'da Neo-nazi döneminde yaşanan çocuk yurtlarındaki işkence ve beyin yıkama deneylerinin ortaya çıkarılmasına kayarken, bir yandan da başkarakterimiz peşinde olduğu "şeytan"ı takip eder. Bu yolculuğun yanısıra doğu Almanya'ya ve Çekoslovakya'ya kaçak göçek giden Türkler ve diğer doğulu işçilerin ruhunuda yaşatıyor.
    Gittiği diğer ülkeler ve şehirleri gerçek hayattaki resimlerini kullanarak oraların tarihinide yaşamamızı sağlarken bir yandan da yeni ipuçları toplanmaya devam ediyor.

Birisine yardım ederken aslında çok büyük bir kötülüğe yol açmak... Hayır bir dakika! "Kötü dediğin nedir aslında? Gerçek kötü kim ya da ne, şeytan mı? Şeytan kim?" Gibi birçok başka soruyu da bize sordurtan felsefedeki Nihilizm'i andıran diyalogları ile hayatı sorgulatan bir animedir.

Puanım: 9.5/10

Animenin yavan bulduğum kısmı ise; olaylar her ne kadar birbirine bağlı işlenmiş olsa da yinede bazı tesadüfler ve serinin ilk yarısının çok yavaş ilerlemesi sonraki yarısında ise çok daha sürükleyici olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patatessiz patso -- 11 Mayıs 2018; 15:5:39 >

• No Game No Life Zero

Bir animenin filmi daha ne kadar başarılı olabilir hem de söz konusu oyundan bahsediliyorsa

Çok sağlamdı Madhouse umarım 2.sezonu devralır

Film bittikten sonra çalan şarkıyı ilk yayımlandığı zamanlarda çok dinlerdim,filmin etkisiyle tekrardan duymak ayrıca mutlu etti

Beklediğimden fazla duygu yüklüydü ama film olmuş be abi

10/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 16 Mayıs 2018; 14:25:2 >
  • P.M atamıyorum. Helal olsun. O kadar izlediyseniz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.