Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
21
Favori
75.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Güzeldi konunun işleyişinde biraz eksiklik olduğunu düşünsemde sonunda bir yere bağlayabildiler rezonans olayını gerçekten ilginç buldum bu konuyu işlemeleri baya değişik olmuş onun dışında ana karakterimiz biraz saf olsa da kendini sevdiriyor bir yerde bırakmayı düşünüp devam ediyorsunuz aksiyonu dramı dozunda izlemeye değer bir animeydi 8,5 civarı verilebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fullmetal Alchemist. Hâlâ izlemekteyim. Brothers şarkısı nedeniyle merak ettim ve resmen bağlandım.

Edit: İlk animem sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 28 Mayıs 2018; 17:38:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

KONUSU

Uzak bir gelecekte dünya mahvolmuş, insanlık hareketli kale şehir Plantation’u kurmuştur. Plantation’da Pilot olmak üzere yaratılmış çocuklar aynı zamanda kuş kafesi olarak bilinen Mistillteinn’da yaşamaktadırlar. Burada gökyüzündeki özgürlük ya da dış dünya hakkında hiçbir şey bilmeden hayatlarını sürdüren ve Franxx adı verilen robotların pilotluğunu yapan çocukların tek görevi Kyouryuu adı verilen devasa yaşam formlarıyla savaşmaktır. Bu çocuklar için Franxx’ler hayatlarının anlamıdır. Bir zamanlar dahi olarak bilinen Code:016 kod isimli Hiro, görevini yerine getiremeyip başarısız olduğunda varlığı anlamını yitirmiştir. Günün birinde Zero Two ismiyle kendini tanıtan ve başının iki yanında boynuzları bulunan gizemli bir kızla tanışır.

Anime çizim ve şarkı konusunda sizi üzmüyor, konusuda iyi ama çok dallan-dır-mamışlar. Onun dışında bazı bölümlerdeki gereksiz duygu patlamaları rahatsız edici. Burdaki yorumlardan tereddütle başlamıştım ama yorumları çok takmamak gerekmiş Belki 2018'in Re:Zero'su diyebiliriz.

8.5/10

Edit: Anime hala devam ediyor. Bitince nasıl olcak acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3EF6E5B67 -- 30 Mayıs 2018; 3:12:16 >

Flip Flappers

Bayadır anime izlemiyordum , seçenekler arasından beni pek cezbetmesede bu animeyi izlemeye karar verdim. Pişman mıyım kesinlikle hayır. Flip flappers adı oldukça garip bir anime anlamı takla atmak sanırım, aynı şekilde bu seri son zamanlarda japonlarda gördüğümüz küçük şirin kızlarla büyük ve anlamlı hikayeler anlatma modasına ait bir ürün. En yakın örnek olarak konuları farklı olsa da tarzları birbirine çok yakın olan Mahou Shoujo Madoka Magica serisini verebilirim ki ben bu animeyi madoka'dan daha çok sevdim arkadaşlar.

Pek bir ipucu vermek istemiyorum başta bu ne diyeceğiniz ama bölümler ilerledikçe o çocuksu ve hafif yanından git gide bir başyapıta döüşebilir. Duygusallık, rengarenk çizimler, hayatınızın 290 dakikasını boşa harcamayacağınız derinlikte hikayesi ile kesinlikle göz ardı edilmiş çok güzel animelerden birisiydi. Sonuna kadar öneriyorum ben çok beğendim ve silmeyeceğim animelerden biri olarak hard diskteki yerini haketti. ( 1 yıl sonra tekrar izleyeceğim herşeyi, beğendiğim )

10/8.5

• tada-kun wa koi wo shinai -- eğlenceli, romantik bir seriydi. ağır drama kaçmadan, sıkmadan bi solukta izlenebilecek çerezlik seriydi. hikayesi klişe de olsa, karakterleri sayesinde izletti. 8/10 bol keseden verdim.

sword art online alternative: gun gale online -- beklenti olmadan, çerezlik niyetine izlerseniz sıkıntı yok. sao 2. sezondan çok daha iyidir. bilgisayar oyunlarına meraklı olan bünyeme iyi geldi. 8/10 aldı benden.

hinamatsuri -- gintama kafasında kopuk, abzürt komedi. bayağı eğlenceli 9/10 verdim.

hakumei to mikochi (special) -- özlemişim bıcırık orman cücelerini. 2 kısa hikaye ekliyor seriye. 8.5/10 alır, ana seriye 9/10 vermiştim.

grancrest senki -- çerezlik seri, tarihteki her siyasi ve savaşı biraz fantazi sosuna bulayarak yemek yapmışlar. fazla beklentiye girmezseniz, yoklukta gidiyor. 7/10 verdim ama kolay kolay düşük vermeme huyumdan, bir de fazla beklentiyle izlemeyip, bazı bölümler sarınca kıyamadım.

Akagami no Shirayukihime

Ne zamandır vurdulu kırdılı ( aksiyonun Türkçesi :D ) anime film ve benzerlerinden sonra durağan kendi halinde bir seri bünyeme çok iyi geldi.

Anime ortaçağda geçiyor. Kızıl saçları olan bu saçlar yüzünden gerekli gereksiz herkesin ilgi odağı olan ve üstüne üstlük başına bir sürü bela açılan bir kızın hikayesine odaklanıyor. Bir gün prens kızıl saçlı kızı merak edip onu cariyesi yapmak istiyor ve bunun üzerine Shirayuki evini terkedip kendi istediği yaşamı kurmak adına yola düşüyor, bu yolda ise özel bir insanla karşılaşıyor...

Genel olarak oldukça naif izlerken insanı rahatlatan bir anime. Hiçbir olağanüstülük yok aksiyon sınırlı ve daha çok insan ilişkileri üzerine kurulu bir anime. İkinci sezonunda aksiyon dozajı artsa da yine de çizgisini koruyor. Bugünün dünyasında artık reyting çekmek için her zaman daha pis daha kötüyü ön plana çıkartmanın odak olduğu dönemde saf ve temiz bir ilişkiyi anlatması ve kötülükten çok iyiliği göstermesi hoşuma gitti. Seri boyunca genelde rakiplerimiz hiçbir zaman kötü insanlar değil kendince iyisini yapmak isteyen veya dünyadan soyutlandığı için ne yaptığını kestiremeyen tipler.Bu açıdan hani açıp kafayı dinlemek şöyle dingin bir zaman geçirmek için izleyebileceğiniz hoş bir seri olduğunu düşünüyorum.

Puan 10/7

Candy boy -Nonchalant talk of the certain twin sisters in daily life-

Açıkçası ağır bir Shoujo Ai* hayranıyım ve bu anime tam olarak kalbimin tam orta yerine geçirdi ve gitti. Mesut muyum? Kesinlikle. Konusu genel olarak birbirlerine romantik bir çekim yaşayan iki kız kardeşin gündelik hayatını anlatıyor. Yani demek istediğim öyle çok aksiyon yok, ekseriyetle sakin bir anime lakin bu iki kız kardeş arasında olan o bazı romantik anlar kalbimi ısıtmaya yetti, neden bilmiyorum. Bu da benim manyaklığım snaırım. Ayrıca çizimlerin tam 2008 - 2009 trendlerine birebir uyuyor olması (ve garip bir şekilde günümüz çizimlerinden daha kaliteli olması) beni vuran başka bir açı sanırım.

Kısacası; anime herkese göre değil, bayağı kısıtlı bir kitleye hitap ediyor lakin yine de özellikle shoujo ai / yuri sevenlerin kafasını dinlemesi için bir şans vermesini öneririm.

Bölüm: 7
    Tür: Shoujo Ai, Günlük Yaşamdan Kesitler
    Yayınlanma Türü: ONA

• Periah kullanıcısına yanıt
    Ve sen sen. Evet sen. Mükemmel bir detaysın.
  • MadOtaku kullanıcısına yanıt
    Pek anlayamadım ne demek istedigini ama tesekkur ederim : )

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3EF6E5B67

KONUSU

Uzak bir gelecekte dünya mahvolmuş, insanlık hareketli kale şehir Plantation’u kurmuştur. Plantation’da Pilot olmak üzere yaratılmış çocuklar aynı zamanda kuş kafesi olarak bilinen Mistillteinn’da yaşamaktadırlar. Burada gökyüzündeki özgürlük ya da dış dünya hakkında hiçbir şey bilmeden hayatlarını sürdüren ve Franxx adı verilen robotların pilotluğunu yapan çocukların tek görevi Kyouryuu adı verilen devasa yaşam formlarıyla savaşmaktır. Bu çocuklar için Franxx’ler hayatlarının anlamıdır. Bir zamanlar dahi olarak bilinen Code:016 kod isimli Hiro, görevini yerine getiremeyip başarısız olduğunda varlığı anlamını yitirmiştir. Günün birinde Zero Two ismiyle kendini tanıtan ve başının iki yanında boynuzları bulunan gizemli bir kızla tanışır.

Anime çizim ve şarkı konusunda sizi üzmüyor, konusuda iyi ama çok dallan-dır-mamışlar. Onun dışında bazı bölümlerdeki gereksiz duygu patlamaları rahatsız edici. Burdaki yorumlardan tereddütle başlamıştım ama yorumları çok takmamak gerekmiş Belki 2018'in Re:Zero'su diyebiliriz.

8.5/10

Edit: Anime hala devam ediyor. Bitince nasıl olcak acaba
    Hocam bitiş sonrası düşünceleriniz ne?

Made in Abyss

Crunchyroll anime ödüllerinde yılın animesini alınca izleneceklere aldım, daha yeni döndüm bitirdim. Geç bile kalmışım.

Made in Abyss'in konusu şu şekilde: Dünyanın bir yerinde çok derin kilometrelerce çapta bir delik bulunuyor. Bu delikte ise daha önce görülmeyen yaratıklar, inanılmaz güçlere sahip eşyalar yer alıyor. İnsanlar bu deliği araştırmaya başlayınca delikten çıkarken ne kadar indiklerine bağlı olarak zarar gördüklerini farkediyorlar. Biz de bu deliğin dibine ulaşmaya çalışan küçük bir kızı takip ediyoruz.

Kişisel fikirlerim:
    Yaratıklar, eşyalar, hatta deliğin kendisi bile nefes kesecek güzellikte ve detayda. İzleyiciyi dünyaya bağlamak için elinden gelen herşeyi yapan, üşenmeyen bir anime. Zaman zaman gözlerimi kaçırmak istediğim kareler çıktı, zaman zaman sesli sesli wow dedirten sahneler. Bu anime beni kendine bağlamayı başardı ve hiçbir zaman bunu kapatıp başka birşey mi yapsam dedirtmedi. 13 bölümü bingeledim.

Skorum 10/10, sanat eseri.

• kingocd kullanıcısına yanıt
    animeye yeni başlayan biri için güzel bir seri ama 1 yıldan fazla izleyenler için o kadar güzel değil. klasik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3EF6E5B67 -- 25 Temmuz 2018; 15:53:42 >
  • TTGL fanboyu olarak dağıldım ben o son bölümlerde. 9/10dan 7/10a düştü benim için.
  • Periah kullanıcısına yanıt
    animeyi sevdiysen mangası devam etmekte ve mangada hikaye bazen giriftleşiyor bazen de kişiler arası ilişkileri odağına alıyor. mangasını daha çok seversin.
  • maxmania kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam ilerde bos vakit yaratabilirsem bakmak isterim ama insana gunde 24 saat yetmiyor biliyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 27 Temmuz 2018; 11:47:7 >
  • Golden Kamuy ile başlayayım onun konusuna yazmıştım fakat toplu şekilde izlediklerimi yazmak istediğimden buraya direkt kopyalayayım düşüncemi;

Golden Kamuy gerekliymiş gibi lanse edilen özünde gereksiz bölümlerle dolu bir animeydi

Karakterin o beğendiğim ciddi yapısı Asirpa ile karşılaştığı andan itibaren gitti,araya sıkıştırılan komik sahneler güzeldi ama bu anime için abes kaçıyordu

Ekipte Shiraishi'yi beğendim renk katıyordu

Asirpa karakterini baştan aşağı animeye yakıştıramadım kısa ve net şekilde belirteyim

2018'e farklı bir soluk olarak katıldı,özellikle mangasından dolayı bir beklenti içinde insanlar söz konusuydu,mangasını okumadığımdan onun hakkında yorum belirtemem ama animesinin yetersiz olduğu bariz

Bu puanlamayı izlediğim ilk sezon için veriyorum beni ötesi berisi bağlamaz,ne izlediysem onu puanlarım,bazı tipler vardır ama mangasında şöyle hede hödö oluyor diye malumunuz

Kaldı ki ben fazlasıyla Polyanna bir izleyiciyimdir

Puanım 7

Gin No Saji

Esas oğlanı kesinlikle çok beğendim bir şehirlinin çiftlikle tezatlığı ancak bu denli yansıtılabilirdi,sadece Hachiken üzerinde durmayıp diğer karakterlerin Hachiken ile sürekli etkileşim halinde olmasıyla tanıtılmasını ayrıca beğendim,bunu çok iyi yaydılar anime boyunca

Hachiken'in yumurtaya ve ete bakış açısı bile bir an izleyiciye durumu sorgulattırır,çocuksu bir ilerlemeden ziyade çiftlikte hayatın ne denli zor geçtiğini,rahatın karakterimize her saniye battığını direkt yansıtır ve şunu açık bir şekilde belirtiyor ''Çiftlik işinde hayvanlarla aranda bağ kurmayacaksın''

İzlerken çok keyif aldığım bu animede özellikle karakterlerin hikayeyi bu denli güzelleştirdikleri yapmacıklıktan uzak tamamiyle orjinal bir yapım olan Gin no Saji'yi son zamanlarda birbirinin kopyası olan animelerden sonra izlemek oldukça keyif vericiydi

İzleyin izlettirin

Puanım 8.5

Megalo Box

Uzun zamandır retro tarzını benimseyen animelere hasret kalmıştık,çıktığı zaman iyi ses getirdi hızlı bir başlangıç yaptı

İşte animenin düşüş noktası hızlı başlangıcından itibaren gerçekleşti çünkü bu anime bitince ''YARIM LAN BU'' dedirtiyor insana

Hikayesinde takıldığım nokta ise,kollarına makine bağlayıp dövüştükleri bu konsept ilk ilgimi çekmişti ama bölümler ilerledikçe Joe karakterinin aşırı derecede absürt olduğu ve direkt göze battığı aşikar

Ekibi kesinlikle beğenmedim,bu tarz animelerde en sevmediğim detaylardan birisi gereksiz çocuk detayıdır yaşını yansıtmayıp o yaşta boks hakkında ettiği laflarla iyice soğuttu

Final desen zaten anime tamamen orada patladı bu neydi lan dedirtiyor,madem böyle bir son yapacaksınız ne diye aceleye getirip animenin bu denli içine ettiniz diye sormak isterim

Çok büyük bir balondu ciddi anlamda retro tarzına sevdamdan 5 puan verdim onun bile fazla olduğunu düşünüyorum,çünkü bu anime EKSİK

Tada-kun wa Koi wo Shinai

Odun ana karakter teması daha ne kadar işleyecek? romantizm ile komedi eşzamanlı ilerleyemez kaldı ki bu anime komik bile değildi

Romantizmden eser yoktu saçmalıklarla dolu,boş karakterlerden nasibini almış bir yapım

Akılda kalıcı en ufak yanı bile yok,ya arkadaşım zaten son zamanlarda düzgün romantizm çıkmaz olmuş bir de mezara bu animeyi ekledik hayırlı olsun

Miyano Mamoru'nun seslendirdiği karakter aşırı derecede rahatsız ediciydi,sürekli tiz seslere çıkıp sözde komik bir karakter izleniminden çok bizlerde kulak ağrısı bıraktı diyebilirim (Mamoru gibi bir seiyuu için kimse bu rolü ona yakıştırmaz izleyen hak verir)

Romantizm animelerinde komedi önplana geçebilir sonra durulup romantizme kendisini bırakabilir ama bu anime komik olmayan ilk yarısıyla yerini saçmalığın kollarına bıraktı

Aslında gayet iyi bile yazmışım bu anime hakkında,romantizm yapacaksanız böyle yapmayın arkadaşım boşuna heveslendirmeyin izleyicileri,yeni izleyici kitlesi bunu güzel sanıp pohpohluyor sonra önümüze bunun aynı çöpten versiyonlarını yansıtıyorsunuz

Puanım 4

Darling Franxx

2018'in en güzel endinglerine sahip,14.bölümdeki masalımsı anlatımı ve finali beğendiğim için 5 puan verdim
    Dünyaya geri dönselerdi 1 puanla geri yollardım

Yeterince uzun yazdığımdan bari bunu kısa tutayım,size bu animeyi hemen özetleyeceğim

HIRO:ZEROTSU!

002:DARLING!

HIRO:ZEROTSU!

002:DARLING!

GozLérdhéN yhaşLar aqhar

OW YE MEN KISS ME NOW

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 31 Ağustos 2018; 4:12:55 >

• My hero academia attack on titan tek kelimeyle mükemmeller

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Attack on Titan . Hayatım boyunca aktif olarak bu kadar uzun süre takip ettiğim tek şey .
  • Bu seferlik puanlama ve eleştiri yapmadan sadece kısaca üstlerinden geçeyim çünkü izleme listemi çorba etmiş bulunmaktayım

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu,Youtube'da bir yorum görmüştüm Overlord ve Konosuba karışımı gibi olduğuyla alakalı bu görüşe katılıyorum ama onlar kadar oturaklı olmadığı bariz

Tennis no ouji sama 13.bölümdeyim gerçi bu gidişle izlemeyeceğim gibi diğer spor türlerinden ziyade tenisi izlemesi keyifli değilmiş onu anladım

Baby Steps 2 sezonuda 1.5 günde bitirdim boş vaktim var diyerekten saçmalamış oldum en nihayetinde çünkü memnun ayrılsam hadi neyse,odamın bir duvarını ağlama duvarına çevireceğim

Hataraku Saibou 3 bölüm izledim park ettim (Beyazlar adamdır)

Boku no hero 2.sezonu halen bitiremedim en son 16'da çakıldım

Space Cobra başladım 10.bölümdeyim

Hana Yori Dango başladım bir arkadaşın tavsiyesiyle onu da izliyorum

Haikyuu tüm sezonları bitirdim en memnuniyetle ayrıldığım anime olabilir son zamanlarda izlediklerime göre yorumlarsam tabi

Diamond no Ace 32.bölümdeyim arkadaşın yetişmesini bekliyorum izlemesi keyifli bir anime

Son olarak gece 2 gibi Cross Game başladım ama o nasıl başlangıç bölümüdür yiğidim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 31 Ağustos 2018; 4:26:18 >

• Ao Sol kullanıcısına yanıt
    Hocam neden kendinizi banlıyorsunuz
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.