Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (483. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
93
Favori
358.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kitabın bazı bölümlerini anlamak (bence) çok zor. Bir de çok ayrıntı var, okurken karakterlerin özelliklerini ufak da olsa not alın. Onun dışında harika kitap. Hakkını vererek okuduğumu düşünmediğim için yapabilirsem ilerde bir daha okumak isterim.

Nihal Yalaza Taluy'un çevirisini anlatıldığı kadar başarılı bulamadım. Kötü demiyorum elbette ama garip gelen kısımları Ayşe Hacıhasanoğlu ve Ergin Altay'la karşılaştırdığımda Ayşe Hacıhasanoğlu bence çok daha iyi çevirmiş. Tabi kimin daha doğru çevirdiğini söyleyebilmek için Rusça bilmek gerekiyor ama madem bazıları Rusça bilmeden Nihal Yalaza Taluy'un oldukça başarılı çeviri yaptığını söylüyor, o zaman ben de Rusça bilmeden Ayşe Hacıhasanoğlu'nun çok daha başarılı çevirdiğini söyleme küstahlığını göstereyim.

• Gabriel Garcia Marquez- Yüzyıllık Yalnızlık

• Heat 2

• Martı Jonathan Livingston - Richard Bach

• Ecinniler - Dostoyevski

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ahmet Ümit - Kayıp Tanrılar Ülkesi
    İnanılmaz iyi kurgu var. Çok zamanım olmadığı için 4 günde 100 sayfaya yakın okumuştum. Bulduğum minik anlarda kitabı sıkıştırdım araya ama okudukça lan ne olacak hissi sardı fena. Sonra bir günüm tamamen boştu. Okudukça sardı merak duygum tavan yaptı. 5.günün sonunda bir günde yaklaşık 400 sayfa okumuş ve kitabı bitirmiştim. Bu his şahsi olarak bana Monte Kristo Kontu, Vakıf serisi, Da Vinci Şifresi gibi kitaplarda gelmişti. Polisiye kitapları ayrı bir dünya ya. Gizem, hafif gerginlik, cinayet varsa en leş kitap bile sarabilir gibi hissediyorum. Artık polisiye tarzı kitaplara başlamam gerek gibi. Kitap bir diğer ilgi alanım mitolojiyi de içerince benim için en iyi kitaplar arasına girdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim Büyük Çaresizliğimiz - Barış Bıçakçı.

Farklı bir kitaptı. Dili akıcıydı, hayatın içinden bir konuyu ele alıyordu ancak biraz dar bir çerçevede kaldı. Finali biraz buruktu. Okunur mu? Okunur.

En son hangi kitabı okudunuz?
  • Köprülüler - Ahmet Refik Altınay

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tolstoy'dan Anna Karenina kitabını okudum. Her duyguyu dibine kadar yaşattı. Özetini okumadım. 1065 sayfa oturdum okudum. Bi çok yeri gereksiz. Gereksiz yerler özet yapılsa karakterlerin ruh halleri hakkında bilgi edinmek daha hoş olabilirdi. Kimi yerde ipin ucu kaçıyor.

• Yaşar Kemal - İnce Memed

Uzun zamandır bu seriyi okumaya niyetlenip niyetlenip erteliyordum. Üstat Yaşar Kemal resmen şaheser yazmış bence. Daha detaylı yorumu mu seri bitince yapacağım ama 1. kitabı 1 günde okudum. Müthiş akıcı bir eser. Bence çok şanslıyız ki bu eseri çeviri görmeden okuyabiliyoruz. Kitap içinde geçen konuşmalar olsun o yörenin dili olsun fevkalade arkadaşlar. Herkesin okuması gereken bir eser kesinlikle. Bu kitabı okumak isteyenlere tavsiyem sizde hazır olunca okumanız olur.

Vay İnce Memed'im vay.

Çok alıntı yapılabilir ama ben en çok dokunan söz şu oldu kitapta.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    bir insan konuşmadı da içine gömüldü müydü, sonu felakettir.

En son hangi kitabı okudunuz?
  •  En son hangi kitabı okudunuz?

sayılıyor mu En son hangi kitabı okudunuz? 

• drcar kullanıcısına yanıt

küçükken peygamber efendimiz(s.a.v) kitabını okumasam alacağım kitap bu olurdu

• Prime'da Rings of Power'dan sonra Yüzük Kardeşliği'ni tekrar okudum.

• en son okuyup bitirdiğim kitap Şu çılgın Türkler.

• Stephen king christine
    Öneririm..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ha bir de murakami’nin bütün kitaplarını öneririm

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Konfüçyüs'ü okudum önermem.

• Albert Camus - Sisifos Söyleni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohol Oula -- 2 Ocak 2023; 16:52:36 >
  • Marcus aurelius mutlu bir hayat çok az şeye bağlıdır

Tavsiye ederim

•  En son hangi kitabı okudunuz?

Tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.