Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (413. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
93
Favori
358.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     En son hangi kitabı okudunuz?
  • xaqlaaa kullanıcısına yanıt
    Filmini izlemiştim gerçekten güzeldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

7.5/10

Şu kitabın son 15 Sayfasında katile baktığım için hala kendime söverim, ben doktorun kardeşi diye bekliyordum doktor olması şaşırtmıştı

okumadıysan 10 küçük zenciyi öneririm değişik bir roman ama Agatha nın en sevdiğim romanı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

quote:

7.5/10

Şu kitabın son 15 Sayfasında katile baktığım için hala kendime söverim, ben doktorun kardeşi diye bekliyordum doktor olması şaşırtmıştı

okumadıysan 10 küçük zenciyi öneririm değişik bir roman ama Agatha nın en sevdiğim romanı

On küçük zenciden çok daha fazla zevk aldım, bir de bu kitap tüm zamanların en iyi polisiyesi seçilmiş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

quote:

7.5/10

On küçük zenciden çok daha fazla zevk aldım, bir de bu kitap tüm zamanların en iyi polisiyesi seçilmiş

• Albert Camus - Yabanci

Abartildigi kadar mukemmel bir kitap degil bence. Betimlemeler falan cok iyi olaylari birebir yasiyorsunuz ama ozellikle son kisimlari biraz sikici geldi bana. Betimlemeler gereksiz uzatilmis gibi. Ya ben okudugumu anlamadim ya da bu kitap cok siradan.

•  En son hangi kitabı okudunuz?

Söyleyecek pek fazla şey yok sanırsam futbola ilgi duyanlar okuyabilirler.Yazar Uruguaylı olduğu için daha çok Güney Amerika futboluna ve Dünya kupası tarihine değinmiş içinde vikipedi'den de okuyup öğrenebileceğiniz şeyler yok değil,ayrıca bazı yerlerde oyuncuların isimlerini de karıştırmış çevirmen de buna içerlemiş biraz.Sonuç olarak futbol meraklıları okuyabilir ama futbolla ilgili yazılmış en iyi kitap olduğu söylenemez bence.
  • https://i.hizliresim.com/vpzoaz.jpg

• Cesur Yeni Dünya.

Kitap kötü değil, fakat ben 1984 kadar etkilenmedim. biz(zamyatin) romanı kadar başarılı bir distopya. Puanım 7.6

Şu anda ise Bülbülü Öldürmek romanına başladım, ders çalışmam gerekiyordu kaptırdım kendimi 60 sayfa okumuşum.

Lise ders kitaplarında yüzeysel öğretilen ve üzerine onlarca belgesel izlediğim konuları biraz daha derinlemesine irdeleyen harika bir kitap. Öğrenmenin yaşı yoktur.

Basımıyla ve çevirisiyle ilgili yer yer sorunlarla karşılaşsam da kitabın çevirmesi zor bir kitap olduğunu da göz önünde bulundurmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarveyBullock

https://i.hizliresim.com/vpzoaz.jpg

Sina akşin'in kitabını önerir misin? Almayı düşünüyordum. Önerirsen sonraki siparişime ekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Annalise -- 3 Haziran 2017; 21:50:15 >
  • Evrimin İkonları - Jonathan Wells
    Konuya ilgili olan herkese tavsiye ederim, çok kaliteli bir çalışma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Annalise

quote:

Orijinalden alıntı: HarveyBullock

https://i.hizliresim.com/vpzoaz.jpg

Sina akşin'in kitabını önerir misin? Almayı düşünüyordum. Önerirsen sonraki siparişime ekleyeceğim.

Henüz okumadım ama içerik olarak gayet sağlam hocam bence alın,tek sorun kitabın boyutu biraz büyük

• Ha şöyle işte be... Fotoğrafı koyup gidenleri anlamıyorum. Bir kaç kelime de olsa bişey yazmalı. Konuya sadece kitap koymaya gelenler gelmiyor seçmeye gelenler de geliyor. Bazen seçmeye geliyorum tek kelime yok.

Şuan okuduğunuz kitap konusu güruhunu ise hiç hiç anlamıyorum,demek isterdim, ama anlıyorum. Tek amaçları kitap okuduklarını duyurmak olan bir çeşit görmemişler ordusu... Bir insan okuyor olduğu kitabı nasıl yorumlar, yorumlamadığı kitabı ise bu tip konulara neden koyar? Bu konuların amacı insanlara kitapları tanıtmak yahu! Bir kitabı okumak uzun sürdüğü için dayanamayıp daha bitirmeden gelip insanlara "ben kitap okuyorum" demek istedikleri, hava atma isteklerini karşıladıkları bir mecraya çevirdiler ama öyle olmamalı. O ahmak sürüsünün içinde sıkışıp kalmış olanlar o konuyu değil de bu konuyu kullansa da biz de "en son izlediğiniz film" konusunun bir zamanlar olduğu gibi kullanışlı bir konu kazansak.

Kitaba zamanın olunca göz atmayı düşünüyorum. Listeme aldım. Okuruz bir gün yorumları iyiyse... Teşekkürler...

Edit. Siz diye hitap etmişim yanlışlıkla düzelttim. Yanlış anlaşılma olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 4 Haziran 2017; 0:28:35 >
  • Fatih Döneminde Anadolu birliğini sağlamak isteyen Osmanlı,Akkoyunlu,Karakoyunlu,Karamanoğulları mücadelesi sırasında bir Kervansaray Ağasının maceraları.Tarihi romanlara ilgi duyanlar kervansarayların işleyişiyle ilgili bilgilenmek isteyenlere tavsiye ederin güzel bir eser.

Uzun bir süredir okunmayı bekliyordu. Bugün başladım kısa bir sürede bitirdim. Güzel bir öykü. Otobüs yolculuğunda vs okunmak için birebir.

Öncelikle kitabın hem çevirisinden hem de baskı kalitesinden hiç memnun olmadım. Kitaptan aldığım zevkin birkaç kademe düşmesine neden oldu. Neden daha özenli iş yapmıyorlar hiç anlamıyorum.

Teknik detayları geçersek okuduğum ilk biyografik kitap oldu. 2008 Federer - Nadal Wimbledon finalini merkezine alarak Nadal'ın tenis ve spor hayatında kısa bir yolculuğa çıkıyoruz. Bir sporcunun iç dünyasına bu kadar yakından tanık olmak, benim gibi sporla içli dışlı olan biri için az biraz tanıdık gelmekle beraber oldukça da etkiledi. En iyi olmanın ne getirdiği ve ne götürdüğü çok iyi anlaşılıyor.

İngilizcelerini bulmanın bile sorun olduğu sporcuların biyografik kitapları keşke daha fazla Türkçe'ye çevrilse de okuyabilsek.

Anıtkabir'de bulunan heykellerin ve kabartmaların kimler tarafından yapıldığını ve neyi anlatmak istedikleri(fotoğraflarıyla birlikte),Anıtkabir için seçilen yerin neden Rasattepe olduğunu,Atatürk'ün gömüleceği yer hakkındaki yanında bulunan kimselerle paylaştığı düşüncelerinin olduğu çok güzel bir kitap.Sanıyorum 1973 yılında yayınlanmış ilk olarak belki anlatılan bazı şeylerde değişiklik olabilir ister istemez restorasyon yapılmış olunabilir ama gitmeden önce mutlaka okunmalı bence.Çok memnun olduğum okuduğuma,Ruhu şad olsun Atamızın tekrardan ondan ve silah arkadaşlarından allah razı olsun.

Kesinlik üstüne + Kültür ve değer

Kesin bilgi var mı? Kuşku ne kadar ve ne zaman anlamlı? Herhangi bir şeyi bilmek mümkün mü? X yargısından neden şüphe etmeyeyim ki?
    Gibi sorular ve benzerleri sizin de zihninizi meşgul ediyorsa, Kesinlik Üstüne'yi kesinlikle okuyun. Bu gibi problemlere, Wittgenstein pek tabii olarak dil felsefesi bağlamında cevap veriyor.
    Kültür ve değer ise çoğunlukla sanat, sosyal ilişkiler vb. konular hakkında yazarın kişisel notlarından oluşturulmuş. Çok güzel noktalara değinilmiş bir çok yerde ama kitabın bu kısmını ilki kadar sevmedim.
    İki metin de Wittgenstein tarafından yayına hazırlanmamış.
    Bir bütün olarak bakarsak ilgilisi için müthiş bir kitap.

Belki de uzun zamandır okuduğun en güzel roman.
    Anlatım biçimi, detaylandırmalar efsaneydi. Bir çırpıda biti verdi. Bir kaç yerinde ağlattı. Kitaplığında olupta okumayan varsa ilk bunu okumaya başlamasını tavsiye ediyorum. (Filminden uzak durun ama)
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.