Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (182. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
93
Favori
358.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    7/10
    daha guzel anlatila bilirdi... :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün bitti..
     En son hangi kitabı okudunuz?
  • 7.5/10

• Platon - Sokrates'in Savunması
    8/10
    kitabın içerisindeki diyalogları farklı farklı değerlendirmek gerekiyor.ilk diyalog olan sokrates'in bir kahinle olan "dindarlık ve dine uygunluk" hakkındaki diyaloğu çok güzeldi.keza sokrates'in savunmasıda iyidi.fakat ondan sonraki öğrecisi kriton ile ve son gününde ziyarete gelenlerle yapılan diyaloglar benim açımdan tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu.sokrates'in karşısında kim olursa olsun verilen cevaplar hep aynıydı."söyliyecek sözüm yok sevgili dostum" "kuşkusuz haklısın" minvalinde cevaplardı.bu yüzden okurken hep beklediğim o farklı fikirlerin çarpışması olmadı. ama şunu da belirtmeliyimki sokratesin bazı diyalogları hem kendi düşüncesi hemde olabilecek çeşitli karşıt görüşleri içeriyordu.bu durum bi nebzede olsa hayal kırıklığımı giderdi.son olarak sokrates gerçekten imrenilecek bir zihine sahip bir filozof her ne kadar kitapta geçen birçok söylevine katılmasamda... felsefenin güzelliği bu olsa gerek
  • Artsüremli bir başlangıcın olduğu kitap kaza sonrası sefil hayatı 180 derece değişen bir kadının derin trajedisini hafif cinayetimsi bir aromayla aktarıyor. Çok iddialı bir kitap olmasa da ilginç konusu ve kalburüstü anlatımıyla okunabilir. Puanım 7.5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iztuzu -- 12 Nisan 2013; 22:02:33 >
  •  En son hangi kitabı okudunuz?
  • Fyodor Mihayloviç Dostoyevski - Beyaz Geceler
    7/10
    fazla bir beklentim yoktu ama buna rağmen az da olsa hayal kırıklığına uğradım.kitap ta yer alan iki öyküden ilki olan ve kitaba adını veren öykü "beyaz geceler" de hayalci bir "tip" in yanlızlığı ve bu yalnızlığın ortasında bir gece tesadüfen tanıştığı bir kızla geçen günleri anlatılıyor.ikinci öyküde ise kıskançlık duuygusu ibretlik bir şekilde verilmiş.ve bana mesaj verme kaygısı varmış gibi gelidi.bu açıdan aklıma tolstoy'un "İnsan Ne İle Yaşar" kitabını getirdi. ama yinede ilkinden daha iyi bir öyküydü.Öyküden biraz daha bahsedicek olursak "kürlü garip adam"ın karısını aldatırken basmaya çalışması ve bu süreçte başına gelen rezillikler diyebiliriz.daha önce dostoyevski okumamış olanlara pek önermem.onlardan ziyade dotoyevskiyi daha iyi tanıyan ve bir kaç eserini okumuş olanlara tavsiyemdir

Tavsiye etmem. Yerelleştirmeler sinir bozucu ve kitap tam bir kargaşa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No-One -- 13 Nisan 2013; 1:33:31 >
  • beyaz diş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüznü Şenlendiririm

herkese tavsiye ederim...

Kendimi bulmadığım tek bir başlık dahi olmadı kitapta. Keşke biraz daha fazla çeviri yapsaymış Sabahattin Eyüboğlu. Tam metini alayım diyorum ama çeviri şüpheye düşürüyor beni. Fransızcaya hakim olmak bir kenara 500 yıl öncesinde kullanılan kelime ve deyimleri de bilmek gerekiyor. Tam metin adı altında yayımlanan kitabı okuyan var ise yorum yapabilir mi acaba?
  • 150 sayfalık kitap Agatha Christie, Conan Doyle tarzında bir polisiye. Konusu çok ilginç, bu zamana kadar bu şekilde sunulan cinai roman okumamıştım. Beş kitabı olan yazarın dilimize çevrilen tek eseri bu ve tek basımı da 1974. Kitap 1945 yılında tamamlanmış ve o devrin izlerini taşıyor. Buraya kadar her şey güzel görünse de yazarın böyle marjinal bir olayı kendi üslubundaki acemilikten dolayı çok ustaca anlatamadığını düşünüyorum. Kitap bu tarzı sevenler için kesinlikle okunmalı fakat kitabı Agatha Christie, -hele- Carter Dickson kaleme alsaydı şaheser olabilirdi. Puanım 9.5/10
  • Beyaz Gemi-Cengiz Aytmatov

3 saatte bitirdim kitabı. Ölümün kaçınılmazlığını , o psikolojiy,toplumun kurallarını reddetmenin bedelini çok iyi anlatan bir kitap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrokenGoblet -- 14 Nisan 2013; 20:11:21 >

Kitap süper, bitirmiş olmak berbat. İletişime göre sayfa düzenindeki farklılık başta biraz garip geldi ama daha sonra alıştım.

Tadı damağımda kaldı dublörü ve korkma ben varı tekrar okuyabilirim bu ara

Güzel ama okunmasa da olur.
  • Yer aldından notlar'ı okudum. ilk 40 sayfa çok karışık geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

Yer aldından notlar'ı okudum. ilk 40 sayfa çok karışık geldi

Kişisel algılama da bir kaç kişi daha aynı şeyi söylemişti, nesi karışık geliyor anlam veremiyorum. O kadar popüler kültür kitaplarından sonra karışık gelmişte olabilir tabi. Sarmadıysa bırak derim. Kaldı ki bunu sevmeyen genelde diğer klasikleri de sevmez. Popüler Kültür forever
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

Yer aldından notlar'ı okudum. ilk 40 sayfa çok karışık geldi

Kişisel algılama da bir kaç kişi daha aynı şeyi söylemişti, nesi karışık geliyor anlam veremiyorum. O kadar popüler kültür kitaplarından sonra karışık gelmişte olabilir tabi. Sarmadıysa bırak derim. Kaldı ki bunu sevmeyen genelde diğer klasikleri de sevmez. Popüler Kültür forever

Bilmediğim bi hayli kelime var Bitirdim bitirdim de dediğim gibi biraz karışık geldi.

'Kaldı ki bunu sevmeyen genelde diğer klasikleri de sevmez'

Umarım öyle olmaz. Okumak istediğim 10'a yakın klasik var daha
  • 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.