Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (183. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
93
Favori
358.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

quote:

Yer aldından notlar'ı okudum. ilk 40 sayfa çok karışık geldi

Kişisel algılama da bir kaç kişi daha aynı şeyi söylemişti, nesi karışık geliyor anlam veremiyorum. O kadar popüler kültür kitaplarından sonra karışık gelmişte olabilir tabi. Sarmadıysa bırak derim. Kaldı ki bunu sevmeyen genelde diğer klasikleri de sevmez. Popüler Kültür forever

Bilmediğim bi hayli kelime var Bitirdim bitirdim de dediğim gibi biraz karışık geldi.

'Kaldı ki bunu sevmeyen genelde diğer klasikleri de sevmez'

Umarım öyle olmaz. Okumak istediğim 10'a yakın klasik var daha

Hangi yayından okudun bakalım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yer aldından notlar'ı okudum. ilk 40 sayfa çok karışık geldi

Kişisel algılama da bir kaç kişi daha aynı şeyi söylemişti, nesi karışık geliyor anlam veremiyorum. O kadar popüler kültür kitaplarından sonra karışık gelmişte olabilir tabi. Sarmadıysa bırak derim. Kaldı ki bunu sevmeyen genelde diğer klasikleri de sevmez. Popüler Kültür forever

Bilmediğim bi hayli kelime var Bitirdim bitirdim de dediğim gibi biraz karışık geldi.

'Kaldı ki bunu sevmeyen genelde diğer klasikleri de sevmez'

Umarım öyle olmaz. Okumak istediğim 10'a yakın klasik var daha

Hangi yayından okudun bakalım

Tabiki önerdiğiniz gibi iş bankası
  •  En son hangi kitabı okudunuz?
  • Walter Isaacson - Steve Jobs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • William Landay-Genetik Miras Asla Peşini Bırakmaz

Mükemmel bir suç hikayesiydi.Landay hukuk alanındaki tecrübesini sonuna kadar konuşturmuş.

Özellikle iddia ve savunma makamının birbirlerinin delillerini çürütmeye çalıştığı kısımları okurken
    çok zevk aldım.

551 sayfanın çok fazla olduğunu düşünürken sonlara doğru keşke daha uzun anlatılsaydı dedim.
    Hani bazı kitapların konusu çok ilginçtir ama yazar finaline gelince batırır, iyi bağlayamaz, güzelim
    konuyu mahveder; sırf sonunu saçmaladığı için.İşte bu kitap o kitapların tam tersi.Sıradan bir konusu
    var, sıkça anlatılan bir konuyu işliyor ama finali o kadar farklı, o kadar şok ediciydi ki böyle bir son
    aklımın ucundan bile geçmezdi.Fena değil diyebileceğim bir kitapken muhteşem finaliyle diğer yazarların
    klişe sonlarla biten kitaplarından sonra bu kitap en beğendiğim kitaplar arasında yerini aldı.

Okumanızı tavsiye ederim. 9/10

En son hangi kitabı okudunuz?
  • Ahmet Ümit Beyoğlu Rapsodisi 10 numaraydı tavsiye ederim!

• yaz babam yaz - Ahmet Nesin
  • Orhan Pamuk - Kara Kitap
    10/10

nerden başlayacağımı bilemediğim bir kitap daha.ama bu kitap başkalarına (en azından benim okuduklarım arasında)hiçbirine benzemiyor.

postmodern bir arayış romanı... bir aşk romanı...çok önemli sorular soran ve bunu çok yetkin bir edebi dille soran bir roman... kitap bitirildiğinde kitaplığa konmaması lazım bence.her zaman baş ucunda tutulması geren bir roman...

içinde öyle güzel hikayeler("boğazın suları çekildiği zaman" "bedii ustanın mankenler" "göz" "öpüş" "apartman karanlığı" cellat ve ağlayan yüz" "şehzadenin hikayesi" ... galiba bu gidişle tüm bölümleri yazıcam) varki açıp tekrar tekrar okunmalık.bu kitap okuduğum ilk orhan pamuk kitabıydı.bu kitabı okuduğuma hem çok seviniyorum hemde keşke okumasaydım diyorum. çünkü yazarın okumak istediğim bir çok kitabı var. ve ister istemez her okuduğum romanınını "kara kitap" la karşılaştırıcam.orhan pamuk un bunun üzerine çıkabilcek bir kitabı daha olduğunu yada yazıcağını düşünmüyorum ama dediğim gibi okuduğum ilk kitabıydı o yüzden bakarsınız daha iyi bir kitabı vardır kimbilir ?

orhan pamuk bu kitapla beni kendine o kadar hayran bıraktı ki.kitapçımdan yazarın ilk iki kitabını hemen aldım.
    tekrar kitaba gelicek olursak gerçekten üzerinde çok düşünülmesi gereken sorular soran bir kitap."insan kendi olabilirmi" gibi kitabın belkide temel taşını oluşturan bir soruyu bizlere soran bir kitap.gerçektende insan kendi olabilir mi ?

uzun bir süre kitap okumayacağım(dayanamaz iki güne "cevdet bey ve oğuları" na başlarım) galiba önce bu kitabı sindirmem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uGuR_OzTuRk -- 21 Nisan 2013; 23:44:37 >

güzeldi
  • Yusuf atılgan - anayurt oteli

• Murat menteş - Dublörün Dilemması
    7/10

hakkında o kadar çok yorum okudum ki... alırken baya bir ümitliydim ama beni hayal kırıklığına uğrattı.

evet eğlenceli idi ama komik miydi ? buna cevabım hayır olur.kitapta güldüğüm yer sayısı çok azdı.diyaloglar güzeldi ama altı çizilecek aforizmalar varmıydı ? buna da cevabım hayır olurdu.kanımca kitap hakkında tek kelimelik bir yorum yapılacak olsa "overrated" olurdu.

yazarın biçemine gelicek olursak kitabın arkasındaki yazarın biçemiyle ilgili yorumlardaki övgülerden dolayı bu konuda da hayal kırıklığına uğradım ama kitabın genelinde uğradığım hayal kırıklığından daha azdı.

tamam hiç mi iyi özelliği yok ? Evet var karakter isimleri çok ince düşünülmüştü.evet bazı karakterler çok iyiydi(nuh tufan ibrahim kurban habip hobo ...).evet kurgusu güzeldi.evet olaylar güzel bağlandı.ama hep bi ama vardı kitapta.

kitap hakındaki diğer yorumlar ile yaptığım yorum kıyaslandığında benimki çok acımasız gibi gelebilir.ama kitabı elime aldığımdaki beklentinin hayal kırıklığına dönüşmesinden dolayı bence tam ideal.
  • Yusuf Atılgan - Anayurt Oteli

Çok övdüler kitabı okuyayım dedim de sıkıcı gibiydi. Yer yer yükselen temposu olmasına karşın beğenmedim. Bir de zihnimi yordu okurken cümleleri kullanış biçimi,geriye dönüşler falan zor bir kitap.

Ama aynı yazarın Aylak Adam'ına bir şans vericem.
  • Kumarbaz . Tek kalan dostoyevski romanınida bitirdim.

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.