Şimdi Ara

En sessiz çalışan buzdolabı markası hangisidir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
49.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar buzdolaplarında çıkan sürekli sesten çok rahatsız oluyorum. Malum evlerde 24 saat çalışan tek cihazdır onunda sessiz olması çok önemlidir.

Sizce en sessiz çalışan buzdolabı markası hangisidir?

• White-Westinghouse
    elektrolux
    amana
  • quote:

Orijinalden alıntı: SendemiBrütüs

White-Westinghouse
    elektrolux
    amana
    Ben BOSCH KOMBI NO FROST buzdolabı kullanıyorum. Gerçekten sessiz çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Ben BOSCH KOMBI NO FROST buzdolabı kullanıyorum. Gerçekten sessiz çalışıyor.

Alıntıları Göster
    siemenste de çalışırken ses yok ancak gece tak tuk diye nadir de olsa sesler geliyor, buz kırma eritme işlemi olduğunu söylediler ama tam olarak bilemiyorum neden olduğu. öyle rahatsız edici bir ses değil ama arada sırada geliyor mutfaktan tak diye bir ses

• siemens ve bosch buzdolapları nerde ne zaman ses yapacagı belli olmayan kalitesiz buzdolaplarıdırlar ve içlerindeki gaz ise nuhtan kalma gazladır tavsiye etmem.
  • Bende Arçelik 500 litre nofrost buzdolabı var oldukça sessiz. Embraco marka kompresörü var ve buz kırma sesi de yok. 100 litre Beko derin dondurucumdan da(TEE marka kompresörü var) sessiz çalıştığını söyleyebilirim.
  • quote:

siemens ve bosch buzdolapları nerde ne zaman ses yapacagı belli olmayan kalitesiz buzdolaplarıdırlar ve içlerindeki gaz ise nuhtan kalma gazladır tavsiye etmem.

Ali282 bu bütçeyle alakalı bir soru...

Bende alacağım dönemde araştırmalarımdan anladığım 1.500TL-1900TL arası Sharp en sessizlerden...

Sürekli çalışma esnasında uzun süreli ses çıkarmıyor, bende Mutfakta TV izlediğimden özellikle dikkat ettim. Dedikleri gibi her buzdolabında olduğu gibi gece buz kırma sesi var, su içmeye felan kalktığında duyarsın hani...

Arçelik ve Bosch üzerine ses problemleri üzerine burda çok fazla yazı okuyoruz,

Çok iyi bir bütçe ile ise kesinlikle en iyilerden olan Amana edinmek lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 9 Aralık 2009; 15:41:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Bende Arçelik 500 litre nofrost buzdolabı var oldukça sessiz. Embraco marka kompresörü var ve buz kırma sesi de yok. 100 litre Beko derin dondurucumdan da(TEE marka kompresörü var) sessiz çalıştığını söyleyebilirim.

arçelik buzdolaplar,
    vestelden,sienes-bocsh dan çok iyidirler.
  • quote:

quote:

Bende Arçelik 500 litre nofrost buzdolabı var oldukça sessiz. Embraco marka kompresörü var ve buz kırma sesi de yok. 100 litre Beko derin dondurucumdan da(TEE marka kompresörü var) sessiz çalıştığını söyleyebilirim.

arçelik buzdolaplar,

Yok artık !
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

quote:

quote:

arçelik buzdolaplar,

Yok artık !

var artık,

isterseniz candogana sorunuz,

siemens-bsch yerli montaj buzdolaplarının hepsi sorunludur ve yukarda ayzdıgım aynen geçerlidir,arçelik buzdolapalrının bzıları bu markalardan çok çok iyidirler.

• quote:

quote:

quote:

arçelik buzdolaplar,

Yok artık !

var artık,
    siemens-bsch yerli montaj buzdolaplarının hepsi sorunludur ve yukarda ayzdıgım aynen geçerlidir,arçelik buzdolapalrının bzıları bu markalardan çok çok iyidirler.

Bazı arçelikler bazı siemenslerden iyidir demedin ki, arçelik siemensten iyidir dedin.
    Her markanın iyisi kötüsü olur ama çoğu ürünü kötü olan markayı da çoğu ürünü iyi olan markanın üstüne çıkarmanız biraz "yok artık" lık olmuş
    Hem arçelik hem siemens kullandım ama eşdeğer fiyat aralığında yerli üretim de olsa siemens arçelikten her özellikte iyiydi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arçelik buzdolaplar,

Yok artık !

var artık,

Bazı arçelikler bazı siemenslerden iyidir demedin ki, arçelik siemensten iyidir dedin.
    Her markanın iyisi kötüsü olur ama çoğu ürünü kötü olan markayı da çoğu ürünü iyi olan markanın üstüne çıkarmanız biraz "yok artık" lık olmuş
    Hem arçelik hem siemens kullandım ama eşdeğer fiyat aralığında yerli üretim de olsa siemens arçelikten her özellikte iyiydi.

buzdolabında arçelik genelde siemens ve bosch grubundan üstündür ve daha iyidir,
    eger söz konusu çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi ise arçelik kötüdür bu konuda siemens olabilir

• quote:

buzdolabında arçelik genelde siemens ve bosch grubundan üstündür ve daha iyidir,
    eger söz konusu çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi ise arçelik kötüdür bu konuda siemens olabilir

Görüşünüze saygı duyuyorum ama tecrübelerim dolayısıyla size katılmıyorum.
    Saygılar.
  • quote:

quote:

Saygılar.

bende tecrübelerim doğrultusunda size katılmıyorum,

burada arçelikçi gibi görünmeyeyim eve sokmam ama siemens grubu işin içine girerse arçelik derim (sadece buzdolabında) yoksa ben amana, elelktolux,sharp,general kullanırım, samsung (buzdolabı) bile eve sokmam R134 gazlı oldugu için her modelinde hava perdesi olmadıgı için

• quote:

quote:

quote:

Saygılar.

bende tecrübelerim doğrultusunda size katılmıyorum,

burada arçelikçi gibi görünmeyeyim eve sokmam ama siemens grubu işin içine girerse arçelik derim (sadece buzdolabında) yoksa ben amana, elelktolux,sharp,general kullanırım, samsung (buzdolabı) bile eve sokmam R134 gazlı oldugu için her modelinde hava perdesi olmadıgı için

Alıntıları Göster
    Siemens kullandınız mı peki?
    Nasıl sorunları var genel olarak? Arçelik kullandınız mı ayrıca? Neye göre kıyaslıyorsunuz?
    Cidden merak ettim, tartışma olsun diye sormuyorum.

• quote:

Nasıl sorunları var genel olarak? Arçelik kullandınız mı ayrıca? Neye göre kıyaslıyorsunuz?

arçelik servisi ile akraba gibiyiz (çamaşır makinesi olayları yüzünden) ve kardeşimde var süper sessiz,
    siemens 40 yıllık arkadaşı kullanıyor ve bütün ailelerinde siemens var degişmeyen yerleri kalmadı,

-önce kapı kenarları aşırı ısınma sorunları başladı
    -daha sonra üst çalışıyor alt çalışmama sorunları başladı (servis tam 12 defa geldi)artık merkezi arayınca ilgilendiler tam olarak
    -kapılarda kapanma sorunları,
    -ses zaten standartbana göre aşırı ses
    -içte bulunan fanların sıkışma sorunları, eve gelen servis sıcak su isteyip içine döküyordu
    -kısa zamanda deforme olan kapı içleri
    -termostat arızaları 5 kere tam (bunuda merkeze şikayet ederek 8 ayda ancak çözdük)

ve aklma gelmeyen daha onlarca sorun,
    ama bu markanın kendi üretmedigi seriler güzel koreden gelenler onlara laf yok ama buzdolabında bu işi iyi yapanlar varken siemense verilen paraya yazık,
    mesela
    amana
    elektrolux
    liehber
    general elektrik
    sharp gerisi almaya degmez.

• quote:

quote:

arçelik servisi ile akraba gibiyiz (çamaşır makinesi olayları yüzünden) ve kardeşimde var süper sessiz,
    siemens 40 yıllık arkadaşı kullanıyor ve bütün ailelerinde siemens var degişmeyen yerleri kalmadı,

-önce kapı kenarları aşırı ısınma sorunları başladı
    -daha sonra üst çalışıyor alt çalışmama sorunları başladı (servis tam 12 defa geldi)artık merkezi arayınca ilgilendiler tam olarak
    -kapılarda kapanma sorunları,
    -ses zaten standartbana göre aşırı ses
    -içte bulunan fanların sıkışma sorunları, eve gelen servis sıcak su isteyip içine döküyordu
    -kısa zamanda deforme olan kapı içleri
    -termostat arızaları 5 kere tam (bunuda merkeze şikayet ederek 8 ayda ancak çözdük)

ve aklma gelmeyen daha onlarca sorun,
    ama bu markanın kendi üretmedigi seriler güzel koreden gelenler onlara laf yok ama buzdolabında bu işi iyi yapanlar varken siemense verilen paraya yazık,
    mesela
    amana
    elektrolux
    liehber
    general elektrik
    sharp gerisi almaya degmez.

Alıntıları Göster
    2 modele bakıp markayı nasıl yorumluyorsunuz böyle, anlam veremiyorum.
    6 yıldır siemens buzdolabımdan hiçbir şikayetim olmadı. gece gelen buz kırma sesi dışında bulunabilecek bir sorun yok. arçelik buzdolabımızda 3-4 günde kendinden geçen sebzeler siemenste 2 hafta taptaze kalıyor.
    ses olarak ortalama arçelik ile (annemler sürekli arçelik kullanıyorlar) kendi kullandığım siemens arasında dağlar var.
    bence biraz daha ürün inceleyin, ondan sonra kesin yorumlarda bulunun derim. çünkü sizin yorumlarınıza bakarak çok kişinin başı ağrıyabilir.
    bir arkadaşımda bosch buzdolabı var, o da çok memnun. ama tüm arçelik kullanan akrabalarımın (ki oldukça fazla) buzdolapları sınıfta kalacak cinsten.
    ben arçeliğin tüm ürünleri kötüdür demiyorum ama ortalama ürünleri ortalama siemens veya bosch ürünlerinden oldukça gerideler.
    bunu da üzülerek söylüyorum, çünkü türk markasının daha iyi olmasını çok isterdim ama ne yazık ki değiller.

general elektrik/amana gibi ürünler elbette farklı klasmanda ama insanların çoğunun alamayacağı ürünler.

bu arada sizin serviste veya kusura bakmayın ama arkadaşta problem varmış, bir servis 12 defa gelir de ürün değişimi yapılmaz mı hiç!

• quote:

6 yıldır siemens buzdolabımdan hiçbir şikayetim olmadı. gece gelen buz kırma sesi dışında bulunabilecek bir sorun yok. arçelik buzdolabımızda 3-4 günde kendinden geçen sebzeler siemenste 2 hafta taptaze kalıyor.
    ses olarak ortalama arçelik ile (annemler sürekli arçelik kullanıyorlar) kendi kullandığım siemens arasında dağlar var.
    bence biraz daha ürün inceleyin, ondan sonra kesin yorumlarda bulunun derim. çünkü sizin yorumlarınıza bakarak çok kişinin başı ağrıyabilir.
    bir arkadaşımda bosch buzdolabı var, o da çok memnun. ama tüm arçelik kullanan akrabalarımın (ki oldukça fazla) buzdolapları sınıfta kalacak cinsten.
    ben arçeliğin tüm ürünleri kötüdür demiyorum ama ortalama ürünleri ortalama siemens veya bosch ürünlerinden oldukça gerideler.
    bunu da üzülerek söylüyorum, çünkü türk markasının daha iyi olmasını çok isterdim ama ne yazık ki değiller.

general elektrik/amana gibi ürünler elbette farklı klasmanda ama insanların çoğunun alamayacağı ürünler.

bu arada sizin serviste veya kusura bakmayın ama arkadaşta problem varmış, bir servis 12 defa gelir de ürün değişimi yapılmaz mı hiç!

2 modelemi kim dedi bunu siz kendinizde siemens var diye kendinizi avutuyorsunuz kusura bakmayınız,

başka buzdolaplarını arada hazır çalıştırılan magazalarda gidip inceleyin sonra burada siemens denilen garabeti övün,

binlerce buzdolabı inceledim siz gibi annemde var dedemde varlarla iş olmaz,

arkadaş sade vatandaş servis degil,tüketici yasası bilmez burada suç halkı kazıklayan sevislerde neden arkadaşım herşeyi bilmek zorundamı, zaten sonuna ben şikayet ettim düzeldi (şimdilik)

sadece buzdolabında arçelik alınır, geri arçeligin hiç bir şeyi eve sokulmaz burada arçelik markasını övmüyorum sadece başka marka bulamayanlar siemens alacaklarına arçelik alsınlar sadece buzdolabında,
    ve başı kimsenin yanmaz ben kimseye arçelik çamaşır yada bulaşık makinesi alın demiyorum,

tuna arkadaşda zaten candoganın yazılarını araştırmış bulmuş lütfen okuyunuz

• quote:

quote:

2 modelemi kim dedi bunu siz kendinizde siemens var diye kendinizi avutuyorsunuz kusura bakmayınız,

başka buzdolaplarını arada hazır çalıştırılan magazalarda gidip inceleyin sonra burada siemens denilen garabeti övün,

arkadaş sade vatandaş servis degil,tüketici yasası bilmez burada suç halkı kazıklayan sevislerde neden arkadaşım herşeyi bilmek zorundamı, zaten sonuna ben şikayet ettim düzeldi (şimdilik)

sadece buzdolabında arçelik alınır, geri arçeligin hiç bir şeyi eve sokulmaz burada arçelik markasını övmüyorum sadece başka marka bulamayanlar siemens alacaklarına arçelik alsınlar sadece buzdolabında,
    ve başı kimsenin yanmaz ben kimseye arçelik çamaşır yada bulaşık makinesi alın demiyorum,

Alıntıları Göster
    Yahu niye avutayım, buzdolabı dışında tüm beyaz eşyam arçelik ve bekarken arçelik buzdolabım vardı diyorum. Bir markayı kullanıyorum diye fanatiği asla olmam ama şikayetim yoksa, memnuniyetim varsa da söylerim bunu.
    quote:

Kendi kullandığım ürünleri mi bilmeyeceğim de annemde dedemde varlarla olmuyor diyorsun
    Senin dükkanda incelediğin ürünü ben akrabamda inceleyemeyeceğim ama sen kardeşinin buzdolabı iyi, 40 yıllık arkadaşının buzdolabı kötü diye örnek vereceksin
    Kullanmadığınız ürünler hakkında yorum yapıyorsunuz ve kullanmakla olmaz gibi konuşuyorsunuz.
    Çamaşır makinesi yapamayan arçelik buzdolabında neden iyi, bari onu söyleyin de anlayım nedenini. Bilmediğim bir neden var ise de birşeyler öğrenmiş olurum.

Ayrıca siemens servisi baştan sorunlu verdiğiniz örnekte, sonuna kadar katılıyorum, ama kullanıcı da hakkını aramalı, en azından siz uyarmışsınız da düzeltmişler.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yıllar önce alınan ürünlerle bugün satışta olan ürünleri kıyaslamamanızı tavsiye ederim...

Yıllar önce sorunsuz ve başarılı ürün üreten firmalar şuan ağır müşteri memnuniyetsizlikleriyle uğraşıyorlar...

Bu konular üzerine sizin gibi tartışmalı geçen çok dialog okuyoruz, bence önemli olan bunu anlamak...

Sizin tartışmanızın yararlı olacağı platform bence, Ürün Markası olduğu gibi ancak Ürün Kodu üzerinden sağlıklı olabilecektir...

Yazılarınızı okuyorum ellerinize sağlık...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.