Şimdi Ara

bosh çamaşır makinesi elektrik gelmiyor yardım..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
33.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugun esim beyazlari atip programi ayarlayip birakmis eve geldigimizde makinenin kapagi acilmiyor hic bir isigi yanmiyor acma kapama tusuda tepki vermiyor camasirlar islak icinde.sorun ne olabilir arkadaslar 3-4 yilli makine eski de degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece50 -- 22 Kasım 2018; 22:10:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kontrol kartı gümlemiş heralde,
    kapağın elektrik yokken açılmaması tuhaf.
    muhtemelen kısa devre var bir devrede ve anakartı dahi gümletmiş, elektrik sorunudur hiçbir ışığı yanmıyorsa.rezistans gümlediği zaman aşırı yüksek akım nedeniyle bu şekilde kontrol kartını da yakarak gümlediği olur. uzman biri doğru teşhis koyarak kolayca tamir eder, ama diyelim siz kontrol kartını söktünüz tamir ettirdiniz taktınız, rezistans yüzünden gümediyse programda rezistans rölesi enerjize olduğunda yine aynı şekilde yeni taktığınız kart da gümler.

elektriği prizden kestiğiniz zaman kapağın açılabilmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyigun

kontrol kartı gümlemiş heralde,
    kapağın elektrik yokken açılmaması tuhaf.
    muhtemelen kısa devre var bir devrede ve anakartı dahi gümletmiş, elektrik sorunudur hiçbir ışığı yanmıyorsa.rezistans gümlediği zaman aşırı yüksek akım nedeniyle bu şekilde kontrol kartını da yakarak gümlediği olur. uzman biri doğru teşhis koyarak kolayca tamir eder, ama diyelim siz kontrol kartını söktünüz tamir ettirdiniz taktınız, rezistans yüzünden gümediyse programda rezistans rölesi enerjize olduğunda yine aynı şekilde yeni taktığınız kart da gümler.

elektriği prizden kestiğiniz zaman kapağın açılabilmesi lazım.

Maşallah ne güzel bilgi ne güzel Üslup

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadece50

bugun esim beyazlari atip programi ayarlayip birakmis eve geldigimizde makinenin kapagi acilmiyor hic bir isigi yanmiyor acma kapama tusuda tepki vermiyor camasirlar islak icinde.sorun ne olabilir arkadaslar 3-4 yilli makine eski de degil.

İlk başta makinenin prizini kontrol edin gerekirse başka prizlerde deneyin. Bsh ta makine kolay kolay hiç tepki vermeyecek kadar arıza yapmaz.

Eğer makine çalışmazsa pompa kapağının altındaki acil durum çubuğunu aşağı doğru çekip tutarak kapağı açabilirsiniz.

• gelişmelerden bizi de haberdar edin.
    ne oldu,
    nasıl halloldu..
  • hocam bir usta çağırdım anakartı söktü üstünde 1-2 devrede siyahlık vardı bunlar yanmış dedi.kart tamiri için götürdü haber bekliyorum.acaba voltajla ilgili bir problem olabilir mi elektrik hattını yenilemistim evin . camasır makinesini kullandıgım prizin voltajında bir sıkıntı yoktu acaba arada düsük ya da yüksek voltajmı geliyorda kartta sorun cıkardı 4 yıldır sorunsuz kullanıyordum eski tesisatım varken.
  • quote:

hocam bir usta çağırdım anakartı söktü üstünde 1-2 devrede siyahlık vardı bunlar yanmış dedi.kart tamiri için götürdü haber bekliyorum.acaba voltajla ilgili bir problem olabilir mi elektrik hattını yenilemistim evin . camasır makinesini kullandıgım prizin voltajında bir sıkıntı yoktu acaba arada düsük ya da yüksek voltajmı geliyorda kartta sorun cıkardı 4 yıldır sorunsuz kullanıyordum eski tesisatım varken.

Herşey mümkün.

Yüksek-düşük voltaj olabilir, şebekede frekans sapması olmuş olabilir.

Ya da Yen'i döşenen tesisatta hata olabilir. Elektrikçilerin işlerini iyi yaptıklarını düşünmeyin sakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

hocam bir usta çağırdım anakartı söktü üstünde 1-2 devrede siyahlık vardı bunlar yanmış dedi.kart tamiri için götürdü haber bekliyorum.acaba voltajla ilgili bir problem olabilir mi elektrik hattını yenilemistim evin . camasır makinesini kullandıgım prizin voltajında bir sıkıntı yoktu acaba arada düsük ya da yüksek voltajmı geliyorda kartta sorun cıkardı 4 yıldır sorunsuz kullanıyordum eski tesisatım varken.

Herşey mümkün.

Yüksek-düşük voltaj olabilir, şebekede frekans sapması olmuş olabilir.

Ya da Yen'i döşenen tesisatta hata olabilir. Elektrikçilerin işlerini iyi yaptıklarını düşünmeyin sakın.

Alıntıları Göster
    hocam prizde wolta olcumu 220 cikti bir problem gorunmedi ic baglantilarida kontrol edildi toprak fazlar dogru baglanmis geriye tek neden kaliyor 4 yillik makinenin anakarti yandi. para verip iyisini alalim diyoruz bosh marka alman uretim aliyoruz 4 yilda kartı yanıyor yazık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün aynı olayı ben de yaşadım. bosch WAE24463TR model bir çamaşır makinemız var.Eşim makine durmuş ışıkları yanmıyor kapak da açılmıyor dedi. Üstkapağı açıp soketlerden çıkan var mı diye baktım bir iki kurcaladım hiçbir değişiklik olmayınca kesin kart arızalanmıştır diye düşündüm. makinenın 3+4 toplam 7 yıl garantisi vardı servisi aradım durumu anlattım yarın 4-6 arası için randevu aldım sonra garantisi devam ediyor mu satın alım tarihini hatırlayamadım dedim.Cevap olarak geçen sene garantisinin bittiğini üzülerek öğrendim.Çamaşırlar makinede kaldı ve çıkaramadım.Yarın servis gelince 65 tl ödeyip kapağı açtırıp muhtemel kart arızası çıkacağından kart ücretini öğreneceğim.Ücret fazla çıkarsa yeni bir makine alacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.