Şimdi Ara

EN KOLAY BÖLÜM HANGİSİ(sayısalda(anket))

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

EN KOLAY BÖLÜM HANGİSİ(sayısalda(anket))

(En Son Oy Tarihi: 21.9.2021)
Giriş

• Mühendislik ve bilgisayar mühendisliği? Bilgisayar mühendisliği mühendislik değil mi?
    Bu arada öğretmenlikten başka şey işaretlenemez yukarıda, gereksiz bir anketimsi olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağlıkların pratiğinin de teoriğinin de pek kolay olduğunu düşünmüyorum.

Temel bilimler, mühendislikler falan yerine göre oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bilgisayar mühendisliği de kolay değil bence diğerleri kadar zor bir bölüm.

Mimarlığı pek bilmiyorum ama okuyan kimi görsem bıkmış usanmış duruyorlar  

Pilotajın da oldukça teorik yerleri var diye biliyorum, fazla kolay olmamalı.

Öğretmenliğe verdim ben.

• en kolayı makina mühendisliğidir kesinlikle. özellikle 2. 3. sınıflardaki teorik dersler ve 3. sınıftaki proje dersleri + 4. sınıftaki bitirme tezi. yüksek lisansı ve doktorası da çerez niyetine atılır.

• ankaratıplıya inat tıp fakültesi

• Hepsinin kendine göre bi zorluğu var ama aralarında en zorlarından ilk 3 te kesin mimarlık vardır.Tanıdıklarım proje yapacağım diye uyumuyor jüri sıkıntı.Çoğu gibi notları ezberleyip sınava girmiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mezuni -- 16 Ekim 2020; 18:52:31 >
  • Hiçbiri.

• pichbomber kullanıcısına yanıt

ben de tıp verdim

tıpın nesi zor ki sadece yapılması gereken ezberlemek başka bir şey yok

hafdi farmanın ilk konuları matematikti(o da sadece bizim okulda işletildi mat kısımları çoğu okulda değinilmemiş bile) dull ezber bunun neresi zor olacak ki  

• Bence diş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en kolayını bilmem ama zorlukta mimarlık 1.liğe oynar yazmayın gençler mimarlık pişmanlıktır  

• Einar Solberg kullanıcısına yanıt

Bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri ve elektrik mühendisliginden derslerin karışımı bir bölümdür. Türkiyede öğretilen bilgisayar bilimleri ağırlıklı bir yazılım geliştiriciligidir. Mühendislik değildir. İsim olarak mühendislik denmesine çok takılmayın. Bir makine mühendisi de yazılım mühendisi unvanı ile çalışabiliyor ama aslında sadece bir geliştirici falan. Yurtdisinda çoğu işveren bunun farkında ve tüm bölümlerden yazılım geliştiricisi alıyorlar. Lise diploması ile 6 aylık bootcamp lerde kurs alıp 4000 dolar ile çalışan ev hanımları falan var amerikada. Yani bu unvan olaylarını çok kafaya takmayın yazılıma yonelicekseniz. Bilgisayar veya elektronik muhendisliginden mezun olmak yazilim geliştiricinin bir tık daha işine yarayabilir, bilgisayar mimarisini bu bölümlerde iyice kavrayabilir. Bu da yazılım geliştiricisi için bir artıdir donanım gerektiren işlerde de çalışma kapısı açar.

• endüstri bence

• yenibirfikir Y kullanıcısına yanıt

çok haklısınız zaten çoğu ülkede sanırsma computer science olarak geçiyor

• Başta ismi görmedim.Sonra mühendislikle bilgisayar mühendisliğini ayırmasından ankaratıplı olduğunu anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Superational273 -- 16 Ekim 2020; 21:38:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUEST-078296

Bu mesaj silindi.

haftasonu tatilleri var ikinci çinko

• Şimdi tek tek değerlendirilelim.Öğretmenlik zor değil sadece kpss dert atanması sıkıntı.Tıp baya zor ama düzenli bir biçimde çalışırsan her şey rayında oluyor(aynı şey hukuk için de geçerli).Pc mühendisliğinde belli bir yerden sonra dersler gitgide ağırlaşıyor.Özellikle kodlama da olsun belirli temel bilimlere hakim olmanız gerekli.Sağlık bilimleri çok geniş bir alan ama ben sadece beslenme diyetetikten örnek vericem.Gerçekten kolay ders içerikleri çoğu fakülteye göre hafif kalıyor.Yemek felan yapıyorlar fakültede.Eczacılıkta çok fikrim yok yorum yapmayacağım.Temel bilimler zor çünkü çoğu şeyi ıcığına cıcığına kadar öğreniyorsun.Diş hekimliği bence zor.Çünkü pratik dersleri öğrenciyi zorluyor diye çoğu okuyan arkadaşımdan duyum aldım.Ama bunun da durumu tıp gibi düzenli çalışmayla olur.Pilotajı bilmiyorum.Mühendislikte mühendisliğine bağlı.Eğer makine,elektrik elektronik falansa gerçekten çok çok zor ve iyi bir ortalama yapmak için sosyal yaşamı bildiğin 0 laman gereken bölümler.Geldik en sona bence benim için en en en zor bölüm.Mimarlık.Çünkü maketleri yapması gerçekten zor ama asıl zor olan tarafı adil bir not değerlendirme sistemi yok tamamen jürinin insafına bağlısın.Haftalarca uğraştığın bir projeyi jüridekiler bakmadan not vermiyor ya da onca emek vererek yaptığınız şeyi bozabiliyor.Gerçekten çok sıkıntı bir durum.

NOT:Bu yazılanlar okuyan arkadaşlarım ve benim ortak görüşlerimdir.Herhangi bir şekilde hakaret etmeden fikrinizi belirtebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ice Platypus -- 17 Ekim 2020; 10:18:42 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.