Şimdi Ara

-EN İYİ OLED TV MODELLERİ TAVSİYE KONUSU-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
3.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu konumuzda piyasadaki en iyi OLED TV lerin artı/eksi, fiyat, boyut ve puanlarına göz atacağız.

LG C7

Boyut: 55" 65"
    Artılar: Sonsuz kontrast ile gerçek siyahlar, geniş bakış açısı, zengin ve doğal renkler, muhteşem oyun performansı
    Eksiler: Parlaklık seviyesi oynatılan içeriğe göre değişiyor, sabit görüntülerin ekranda çok uzun süre kalması sonucu oluşan geçici logo izlerinin düzelmesi biraz uzun sürebiliyor
    Fiyat: 55" 8499TL İstanbul Bilişim (Şuan stokta yok)

SONY A1

Boyut: 55" 65" 77"
    Artılar: Güzel kontrast ve renkler, göz alıcı dizayn, malzeme kalitesi, şaşırtıcı zenginlikte güçlü ses
    Eksiler: Eğimli ekranı, görüntü yeterince aydınlık değil HDR ayarını fullemeye yetmiyor, gecikme süresi daha iyi olabilirdi(34ms), Yüksek fiyat
    Fiyat: 55" 15.000TL 65" 20.000TL (77" TR de şuan satışta değil)

LG B7

Artılar: Eşsiz siyahlar ve kontrast, canlı ama doğru renkler, iyileştirilmiş gölge detayları (Image Retention) Fevkalade düşük gecikme süresi
    Eksiler: En iyi HDR kalitesi için yetersiz parlaklık, Türkiye de pahalı olması
    Fiyat: 55" 13,500TL 65" 17.000TL

PANASONIC EZ1002

Boyut: 65"
    Artılar: Profesyonel kalite renk doğruluğu, gerçek siyahlar ile çarpıcı gölge kalitesi, geniş bakış açısı, çok düşük gecikme süresi
    Eksiler: Dolby Vision desteği yok, aşırı yüksek fiyat
    Fiyat: 6000£ - 28.000TL (TR de satışta değil)

LG E7

Artılar: Eşsiz SDR ve güzel HDR resim kalitesi, çarpıcı tasarım, ses kalitesi
    Eksiler: Yüksek parlaklık seviyesinde biraz parazitli, en iyi LCD'ler kadar parlak değil, ucuz sayılmaz
    Fiyat: 55" 11.000TL(İstanbul Bilişim) 17.000TL (Media Markt) 65" 23.000TL

PHILIPS 901F

Boyut: 55"
    Artılar: Muhteşem tasarım, olağanüstü resim kalitesi, yeterli ses kalitesi
    Eksiler: Kullanımı karışık olabilir, 2016 model oled tv paneli kullanıyor, gecikme süresi biraz yüksek(30ms)
    Fiyat: 12.000TL (Media Markt- TeknoSA)

Kaynak: RTINGS, TRUSTEDREVIEWS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 11 Ağustos 2017; 16:23:13 >

• hocam piyasa dediniz ama bu modeller nerde satılıyor?
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Panasonic hariç hepsi satışta dostum mesajlarda belirttim nerelerde satıldıklarını Media Markt da ve online alışveriş sitelerinde hepsi mevcut.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben panasonic ve philips e hiçbir yerde denk gelmedim lg ve sony ler var piyasada genelde..
    Panasonic'in Türkiye yetkilisi Bosch onlar getirirse görebiliriz ancak Philips ise MediaMarkt ve TeknoSA da var sadece.

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    trabzondaki teknosada teşhiri yok stoktada varmı allah bilir lg ve sony kadar satılmıyorlar sanırım
    O bölgelerde bulamazsın dostum sadece İstanbul, Ankara ve İzmir'in bazı büyük mağazalarında ve online web sitesinde mevcut.

• LG'yi tek atarım. Yemişim Panasonic'in renk isabetini. Profesyonel kalibre ettikden sonra LG OLED ile gözle görülür hiç bi farkı kalmaz. Burda fiyatı bir ay içinde 1.000€ birden indirdiler. Şimdi 6.000€. Yanındaki LG B7 2.000€ ve resim kalitesi ayırd edilemez. Ayrıca LG de DV ve Technicolor HDR desteği var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    Toshiba da sahalara geri dönüyor. Vestel fabrikalarında Toshiba işbirliği ile üretilmiş ve Eylül de Avrupa da satışa çıkması bekleniyor. Söylentilere göre game mode da 14ms veriyormuş rip LG diyebilir miyiz?

http://www.hdtvtest.co.uk/news/toshiba-x97-201706014472.htm

• Ufak bir duzeltme yapayim bazi OLED TV lerde sorun olan tepki suresi (response time) degil de gecikme (input lag) degerleri. OLED TV lerdeki tepki suresi 0ms ya da yakin degerde.

A1 OLED 1080p cozunurlukte ortalama 50ms (3.5 kare) degere sahipmis., 4K cozunurluk degerleri ise iyi (30ms - 2 kare). LG, gecen seneki OLED lerinde input lag i firmwarelerle 34ms civarina cekmisti, basta daha yuksekti. Belki Sony de yeni bir yazilimla bu degerleri iyilestirebilir.

Philips in 2. jenerasyon OLED TV si de cikti ama input lag ve color banding sorunu vardi sanirim.

Panasonic EZ1002 OLED ulkemize gelse incelemek isterdim, epey iyi yorumlar almis :)

Loewe nin de OLED TV sinin kutulamasini ve kasadaki hareket motorunu cok begendim. Sony A1 OLED de şık bir TV.

Toshiba OLED TV nin ncelemesini ben de bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 1 Ağustos 2017; 21:33:06 >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Tepki süresi gecikme süresi olarak düzeltildi hatırlatman için teşekkürler.

Listeye incelemeleri gelince Loewe ve Toshiba da eklenecek.

Rica ederim ;)

Toshiba belirtilen degerlere sahipse ve ulkemize de getirilirse f/p OLED TV olabilir.

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Vestel fabrikasında yapıldığına göre TR de kesin satışa çıkar hocam ama Vestelin ucuza satacağına pek inanasım gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Toshiba da sahalara geri dönüyor. Vestel fabrikalarında Toshiba işbirliği ile üretilmiş ve Eylül de Avrupa da satışa çıkması bekleniyor. Söylentilere göre game mode da 14ms veriyormuş rip LG diyebilir miyiz?

http://www.hdtvtest.co.uk/news/toshiba-x97-201706014472.htm

Olm HDR'sız OLED'i bu saatden sonra kim ne yapsın. Yemişim inputlag'ini. LG'nin değerleri zaten çok iyi düzeyde. Yalnız TV alacak olsam kesinlikle 2018'i beklerim zira 18 modellerde HDMI2.1 ile gelecek. Böylelikle 4:4:4+10bit/60hz HDR'ın dibine vurucam. XOX de HDMI2.1 geliyor yani VRR (Veriable Refresh Rate) Böylelikle oyunlardaki performans düşüşleri bile kolay kolay gözükmeyecek.

Bende 2018 modelleri almak istiyorum ama hem çıkmalarına daha çok var hemde o kadar bekleyebilir miyim bilmiyorum şurada 4K da akmamıza 3 ay kaldı One X de.

• quote:

Bende 2018 modelleri almak istiyorum ama hem çıkmalarına daha çok var hemde o kadar bekleyebilir miyim bilmiyorum şurada 4K da akmamıza 3 ay kaldı One X de.

Bence bekle,eğer sırf konsol için alıyorsan çünkü beklediğine kat kat değecek. Onca yıl High End Plazma kullandıkdan sonra,LED beni hiç mi hiç sarmadı. Ha TV'm kötümü,değil ama Ne bir Plazma ne de bir OLED asla olamaz. O yüzden 2018 de OLED'e geçicem. Yerinde olsam beklerim. Almışken. Gelecek garantili bir ürün al hem 18 modellerin HDR performansının mok daha iyi olacağı kesin

2018 modellerin çıkmasına ve TR ye gelmesine kafadan 1 yıl var daha hem geldiği zaman çok uçuk fiyattan gelirler birde fiyatının düşmesi bekle etti sana 1,5 yıl o zamana kadar One X de 1080p de mi sürüneceğim

• Bende oled tv almayı düşünüyorum lg nin yanlız 2 tane kulaklık takmak istiyorum kablolu veya kablosuz takabilirmiyim kablolu taktıgımda ses kalitesi dusuyormus 2tane y kablo ile taktıgımda kablosuz da wiriles biriside bulutut takılır mı acaba aynı anda ses gelirmi

• quote:

2018 modellerin çıkmasına ve TR ye gelmesine kafadan 1 yıl var daha hem geldiği zaman çok uçuk fiyattan gelirler birde fiyatının düşmesi bekle etti sana 1,5 yıl o zamana kadar One X de 1080p de mi sürüneceğim

Duruma bak

Ulkemize geleceginden de emin degilim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.