Şimdi Ara

-EN İYİ OLED TV MODELLERİ TAVSİYE KONUSU- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
3.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    UHD Premium belki ek maliyet yaratiyordur, bu nedenle Toshiba OLED TV desteklemiyordur. Rekabetci fiyattan gelirse (mevcuttaki OLED TV lerden cok daha ucuz) yine de sansi var. Yakinima alabilirim HDR ile isi olmaz :)

2018 model TV uretimleri baslamis ya da yakin zamanda baslayacaktir. HDMI 2.1 standardi bu uretim partisine umarim yetisir. 8K 60Hz TV ler icin de yol aciliyor ayni zamanda :) 4K 60Hz 10bit 4.4.4 desteginin yaninda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 2 Ağustos 2017; 0:22:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sercansa12 S kullanıcısına yanıt
    Dahili destegin coklu kulaklik kullanim imkani olacagini sanmiyorum. Fakat 2016 OLED basliginda urun kullanicilarina danisabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

UHD Premium belki ek maliyet yaratiyordur, bu nedenle Toshiba OLED TV desteklemiyordur. Rekabetci fiyattan gelirse (mevcuttaki OLED TV lerden cok daha ucuz) yine de sansi var. Yakinima alabilirim HDR ile isi olmaz :)

2018 model TV uretimleri baslamis ya da yakin zamanda baslayacaktir. HDMI 2.1 standardi bu uretim partisine umarim yetisir. 8K 60Hz TV ler icin de yol aciliyor ayni zamanda :) 4K 60Hz 10bit 4.4.4 desteginin yaninda.

Hocam bayaaa oldu görüşmeyeli. Umarım sıhhatin,sağlığın yerindedir. Kanımca HDR olmadan pazarda yer edinmesi oldukça zor zira hem oyuncu hemde videofil kesminde HDR çok önemli rol arz ediyor artık. Mesela XOX oyunlarının bilfiil hepsi HDR destekli geliyor. Öte yandan artık UHD BD baya baya olgunlaştı. Her yeni filmin direk UHD versiyonuda çıkıyor.

İnsanlar gelecek garantili ürün almak istiyor artık. Ama cidden makul fiyatlarda gelirse mesela 1.000€ gibi belki en azından pazarda bi denge değişimine yol açabilir. Vestel'i tebrik ediyorum. Çok büyük bir adım Toshiba satınalımı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler iyiyim umarim sen de iyisindir. Selamlar ;)

Hersey fiyat politikasina bagli, dogru bir stratejiyle Toshiba OLED pazarda yer edinebilir. Toshiba bu TV lerin uretimi icin kendi muhendislerini de yonlendirmis yani ortak uretim anladigim kadariyla. Vestel icin ben de olumlu bir adim olarak gordum fakat TV bolumu komple satin alinmamisti galiba Avrupada Toshiba markasi uzerinden Vestelin kendi fabrikalarinda uretim icin anlasma saglanmisti. Sharp ve Hisense durumu gibi sanirim.

İyi aksamlar.

• Ne yazık ki oledler ülkemizde pahalı oldukları için insanların ilgisini çekemiyor.Elin amerikalısı ingilizi oledleri çok rahat alırken bizde sadece gelir düzeyi iyi insanlar alabiliyor.O yüzden bu forumda da oled konusuna çok fazla ilgi olmayacaktır.Ayrıca bir çok insan hala internetten 480p dizi izliyor o adam oled alsa ne olacak.Elin avrupalısı çok rahat 4k blu-ray filmini izliyor doğal olarak hayran kalıyor.Avforumda bir konu var, insanlar oled tvlerinde bluray fimlerini izlerken fotoğraflarını çekip atıyorlar ara sıra giriyorum o konuya ve hayran olmamak elde değil.
  • Valla ben de 5 sene önce aldığım lg nin bir tvsi var ve siyah gösterimi berbat ama öyle böyle değil.Eğer ortamda biraz ışık varsa karanlık sahneleri göremiyorsunuz.Last of us oynarken gündüz oynayamıyordum akşamı bekliyordum oynamk için.İşte bütçe olsa bi saniye durmam oled alırım da yok ne yazık ki.Geçen westworld 1.sezonu indirdim.Bölümlerin boyutu 6gb, şunu oled tvde izlemenin keyfi ayrıdır.Neyse bir gün alıcağız inşallah.
  • akengin69 A kullanıcısına yanıt
    3₺ lik iddaa kuponu yap zor maçlara tutarsa 10-15K veriyor oled paran çıktı işte hadi hayırlı olsun.

• akengin69 A kullanıcısına yanıt
    Kur etkisi, satin alim gucu ve saticilarin yuksek kâr marjlari malesef fiyatlar uzerinde olumsuz etkiye sahip.

Bu ulkelerde yasayanlarin 2.300TL ($, €) ye 2017 model 55" C7 OLED alma imkani bulunuyorken burada 15.000TL ye satiliyor. Sony de A1 OLED in fiyatini revize etmis sanirim, lansman ve sonrasinda C7 OLED den 1.000€ daha pahaliydi, simdiyse yurtdisi fiyatlari yakin gozukuyor. Sony 55" XE90 ise 1.500TL ($, €) burada indirimsiz 7.000TL, fiyat farki OLED TV lere gore daha az olmus en azindan :)

Fransadan gecen sene Samsung.fr araciligiyla onsiparisle S7 Edge tel aldim yaninda VR gozluk hediye ettiler ve taksit yaptik. O zamanki kurla fiyati kayit islemi dahil 2.500TL ye yurtdisinda yasayanlar icin 799TL (€) geldi burada hediyesiz 3.600TL ydi 1.5 sene gecti hala da oyle (resmi bayi fiyatlari). Avrupa fiyati su an 500TL (€) civarinda olmasi lazim bu telin, yani gunun kuru uzerinden TL ye cevrildiginde benim onsiparisle aldigim fiyata geliyor.

Malesef bu durum tum elektronik cihazlarda gecerli, temel ihtiyac olan gida fiyatlari da cok pahali oyle diyeyim.

İyi gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 2 Ağustos 2017; 12:59:55 >

• En iyi OLED TV'ler yarışması sonuçlanmış linkten bakabilirsiniz.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1502773165&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.