Şimdi Ara

en iyi motorlar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
3.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GM 5200cc ve 5700cc klasik motorlar da cok saglamdır... 5200 daha saglamdır...
  • TOYOTA AVENSİS D4D
  • benzinli motorlarda mercedes motoru.
    tek kelime ile mükemmel motorlar.

dizelde de mercedes ve vw motorları.
    bence dünyanın en iyi motorları.

tabiki honda da gayet uzun ömürlü ve sorunsuz motorlar yapıyor.
  • vw motoru ne yapar
  • quote:

Orjinalden alıntı: turbo_diesel

vw motoru ne yapar

1.9 dizel motorlar yapar. Dünyanın vergisini verirsin.

Golf VI'da kullanılacak common rail teknolojili 1.6 dizeli iple çekiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: special123456

quote:

Orjinalden alıntı: turbo_diesel

vw motoru ne yapar

1.9 dizel motorlar yapar. Dünyanın vergisini verirsin.

Golf VI'da kullanılacak common rail teknolojili 1.6 dizeli iple çekiyorum.

ne zaman gelecek?
    hepsi mi gececek mi?
  • yaw arkadaşlar vw bu 1,6 lt lik diesel motoru ne zaman çıkartacak?
    tarih olarak bilenler var mı ?

ben sırf o çıkacakmış diye kompakt sınıf araç almıyorum.beklemedeyim 1,9 tdi lar da malum gerek satın alırken ki yüksek ötv gerekse her yıl ödediğim yüksek vergiler yüzünden çok avantajlı değil.belki avrupalı için iyi bir seçenek ancak ülkedeki vergi sistemi malum.

almayı düşündüğüm araç golf...
  • her sene uluslararası yılın motoru yarışması düzenleniyor.
    2006nın en iyi motoru bmwnin m5 ve m6 dakullandığı v10 motoru seçilmiş.
    en iyi yeni motor da vwnin 1.4 litre turbo ve compressorlü 170 beygir motoru seçilmiş

2006da yapılan yarışmada seçilen motorlar burada
    http://www.ukintpress.com/engineoftheyear/categories04.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: bettyonpower

yaw arkadaşlar vw bu 1,6 lt lik diesel motoru ne zaman çıkartacak?

ben sırf o çıkacakmış diye kompakt sınıf araç almıyorum.beklemedeyim 1,9 tdi lar da malum gerek satın alırken ki yüksek ötv gerekse her yıl ödediğim yüksek vergiler yüzünden çok avantajlı değil.belki avrupalı için iyi bir seçenek ancak ülkedeki vergi sistemi malum.

aynı pozisyondayız. ben de bekliyorum aracımı değiştirmek için. 2008 ikinci yarısı geliyor 1.6 dizel golf. bayağı bekleyeceğiz
  • quote:

quote:

aynı pozisyondayız. ben de bekliyorum aracımı değiştirmek için. 2008 ikinci yarısı geliyor 1.6 dizel golf. bayağı bekleyeceğiz

yapma yaa baya da bi zaman varmış o zamana kadar herhalde golf ün yeni kasası çıkar.

bu motorlar tdi mi yoksa c.rail bir motor mu olacakmış ?

• quote:

quote:

quote:

yapma yaa baya da bi zaman varmış o zamana kadar herhalde golf ün yeni kasası çıkar.

bu motorlar tdi mi yoksa c.rail bir motor mu olacakmış ?

tabi ki yeni kasa golf'de olacak bu motor, golf VI'da. common rail teknoloji olacak ama logosu, adı yine tdi

• bende bu aralar megane almayı düşünüyordum 1.5 dci 100 hp aracı beğenmedim desem yalan olur ancak ben golf de de 1.6 gelecek dedikleri için almaktan vaz geçtim.golf ile aralarında bariz bir kalite ve tasarım farkı var bence

acaba bunula ilgili internette haber falan var mı bu motorların kaç hp olacağı ile ilgli teknik detaya yer verilmiş mi?

ben bir golf hayranıyım ve o sınıfta başka araç almayı da düşünmüyorum ama malum benzin fiyatları uçtu gitti ki şağı da inecekmiş gibi görünmüyor.
  • quote:

bende bu aralar megane almayı düşünüyordum 1.5 dci 100 hp aracı beğenmedim desem yalan olur ancak ben golf de de 1.6 gelecek dedikleri için almaktan vaz geçtim.golf ile aralarında bariz bir kalite ve tasarım farkı var bence

acaba bunula ilgili internette haber falan var mı bu motorların kaç hp olacağı ile ilgli teknik detaya yer verilmiş mi?

ben bir golf hayranıyım ve o sınıfta başka araç almayı da düşünmüyorum ama malum benzin fiyatları uçtu gitti ki şağı da inecekmiş gibi görünmüyor.

Bu forumda daha önce konuşuldu bu konu. Bir arama yaptırırsan karşına çıkar. Özellikleri filan belirtilmişti daha önceki konularda.

• bmw motorlarına pek uzun ömürlü demiyorlar.Ben görmedim ama çeşitli forumlarda yazılanları söylüyorum.Blok ta aliminyum olduğu için rektifiyede zor diyor ustalar
  • daha motor tasarım aşamasında.. sadece common rail olacağı belli..

2008 gibi gelecek Golf6 da kullanılacak
    quote:

quote:

bende bu aralar megane almayı düşünüyordum 1.5 dci 100 hp aracı beğenmedim desem yalan olur ancak ben golf de de 1.6 gelecek dedikleri için almaktan vaz geçtim.golf ile aralarında bariz bir kalite ve tasarım farkı var bence

Bu forumda daha önce konuşuldu bu konu. Bir arama yaptırırsan karşına çıkar. Özellikleri filan belirtilmişti daha önceki konularda.

• çıksada bende alsam.
    ne yalan söyliim bu çıkacak motorlu golf ü dört gözle bekliyorum.
  • yaw mercedesle bmwyi motor konusunda kesinlikle bir tutmayın, çok komik oluyor.. bmw seri ama ömürsüz motorlar yapar.. mercedese lafım yok, evladiyeliktir onlar çok daha sorunsuzdur..

ama uzun ömürlü yani sorunsuz motor diosan herzaman JAPON derim, özelliklede toyota..
  • ben yaklaşık on senedir formula 1 yarışlarını takip ederim honda,bmv,mercedes,jaguar,toyota motorlarının alev alev yandığını çok gördüm (en son yarışta toyota nın moturu yanıyordu ) ama ferrari nin motorunun arızalandığını hiç görmedim.
  • yaw sorum sorluktan çıktı.diorumki herkez vw motorunu övüyor gerçektende bu övgüyü hak ediyor mu?kaç bin yapar=?
  • quote:

Orjinalden alıntı: name159

ben yaklaşık on senedir formula 1 yarışlarını takip ederim honda,bmv,mercedes,jaguar,toyota motorlarının alev alev yandığını çok gördüm (en son yarışta toyota nın moturu yanıyordu ) ama ferrari nin motorunun arızalandığını hiç görmedim.

ferrarinin motorunun arızalandığını görebilmen için sadece busene F1 izlemen yeterliydi
    Ferrari 2 kez motor değiştirdi(normal kurallar harici)Ama Renault motoru hiç arızanladı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.