Şimdi Ara

En İyi Kalitede Müzik Dinlemek Uygulamalı..(Winamp+Wasapi+Ffsox)) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
4
Favori
15.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

ben bi fark göremedim dediklerini yaptım ama :S

normal bi playerda aç bide winampla bide ona dinle bi ona geç bi buna tabi ilahi yada arebesk bayık tarz da pek anlaşılmaz biraz müzik kulağıda olucak....anlaman lazım daha çok detay duyarsın....

şimdi ayarladım tekrar yükleyip tekrar attım düzeldi evet detaylar arttı gibi ama sanki seste biraz bulanıklaştı gibime geliyor 320kbps tir tüm müzikler bende

yaptığından emin olmak için tüm input codecleri sil in_mp3.flac filan yani winampın orj inputlarını bazen insan kulağı yanılır bulanıklık imkazsız tam aksine kristal bi ses glir maikonun çalışıp çalışmadığına bak alttan..aimp yada basit bi player kur aynı ses seviyesinde aynı parçayı dinle olayı daha ii anlarsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ekim 2011; 15:24:11 >

• çalışıyor şuan kırmızı işareti var
    diğer plungleri silince mp3 çalmadı tekrar atmak zorunda kaldım

yanlız şöyle birşey farkettim şimdi ffox ta mp3 yazmıyor listede

FLAC;MKV;OGG;WAV;WEBM;WV bunlar var :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 18 Ekim 2011; 15:29:07 >
  • quote:

çalışıyor şuan kırmızı işareti var
    diğer plungleri silince mp3 çalmadı tekrar atmak zorunda kaldım

in_foxu yapamamışsın yani orj in_mp3 devrede ffsox libary günecelledinmi? eksik in_mp3 sil oyle uğraş..sağlam olsun..
    onemli yazan yeri oku...mp3 ekliycen orayaaa tabii.fotoma baksana.....ayarlı diye koyduk oraya...
    mp3lerdede kbs 900+ vurcak olunca anlarsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ekim 2011; 15:31:51 >
  • tmm hoca onuda ekledim zaten sırayla yaptım ama :S
  • quote:

tmm hoca onuda ekledim zaten sırayla yaptım ama :S

mp3ler 1000+ kbs yi goruyosa +mako buffer vuruyosa fotodaki gibi tamamdır şimdi dinle asıl :)...in_mp3 flac cart curtu temizle fox hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ekim 2011; 15:39:11 >
  • mako buffer yapıyorda in_xxx dediklerinizi silince winamp mp3 çalmıyor

Not işin komik yanını buldum :D

FLAC;MKV;OGG;WAV;WEBM;WV bunların yanına elle kendim ;MP3 ekledim ve mp3 çalmaya başladı :S şimdi 2300kbps lerde müzikler

ama bu seferde müziği ilerletemiyorum öyle bi durum var baştan sona çalıyor

Kalite arttı ama ilerletemiyorum müziği sizde de böylemi

onuda halletim winamp tan ffox un ayarlarına girin forceseek i işaretleyin parça ilerlete bilinir hale geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 18 Ekim 2011; 15:56:28 >
  • quote:

mako buffer yapıyorda in_xxx dediklerinizi silince winamp mp3 çalmıyor

Not işin komik yanını buldum :D

FLAC;MKV;OGG;WAV;WEBM;WV bunların yanına elle kendim ;MP3 ekledim ve mp3 çalmaya başladı :S şimdi 2300kbps lerde müzikler

ama bu seferde müziği ilerletemiyorum öyle bi durum var baştan sona çalıyor

Kalite arttı ama ilerletemiyorum müziği sizde de böylemi

onuda halletim winamp tan ffox un ayarlarına girin forceseek i işaretleyin parça ilerlete bilinir hale geliyor

kardeşim fotoyu koydum zaten orya niye bakmıyosunki gördüğünü yap işte nasıl şimdi far varmı? bişeyi unutmuşum ditheri kayıttan yürütmrden kapayın titreşimi surroundıda sinyal düz yalın kalite standartlarında gitsin...fotoyu koycam..ditheri zaten ffsox yapıyo çakışmasın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ekim 2011; 16:03:47 >

• fotoyu ekle nerdeyse onuda yapalım
    ben o fotoyu görmemiştim son iki foto daha yeni açıldı bende

parçalar 9000+12000 kbps çıkıyor :d yardır winamp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 18 Ekim 2011; 16:05:57 >
  • ekledim dahada detaylar varda mesala paylaşım modunuz kaç khzse(denetim masası sound kısmında ozallikler) inffoxdan aynı rakamı verince bufferınız dahada artar maikodan daha ii olur...zamanım olunca ekliycem..
  • onuda yaptım son eklediğinide baya bi fark oldu şimdi

winamp EQ göstergesinde sağdan son 5-6 çizgi hiç yerinden kımıldamıyor şimdi iptal oldular
  • Cidden fark ediyor. Mesela normalde sennheiser hd407 var bende. SES kartından sesi sonuna kadar açıyorum. Winamp'dan da yarısına kadar açabiliyordum. Winapmda sesi yarıdan yukarı çıkardığım zaman Bass vururken bozulmalar oluyordu. Z-5500'de böyle bir şey olmuyor tabiki. Kulaklığı kullanırken de Z-5500'e değil, direk x-fi ye bağlıyorum.. Bu ayarları yaptıktan sonra, Winampda sesi sona getirdiğimde bile bass'da bozulmalar yok. Daha tok ve güzel geliyor basslar. Tizlerde de sanki arkadan gelen sesler daha da belirginleşti.. Bariz fark yarattığı ortada
  • müziklerin dışında, 5+1 surround film sesleri hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi tavsiyelerini ? hangi program, hangi film formatı ? hangi ses ayarları vs ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

müziklerin dışında, 5+1 surround film sesleri hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi tavsiyelerini ? hangi program, hangi film formatı ? hangi ses ayarları vs ?

var bu işlere senelerimi harcadım..
    madvr hesaplama
    lav codec(10bit çözüm yapar)
    filmde ses kalitesi arıyosan reclock+lav audio
    bide mpc
    hepsini bi araştır süper kalite edersin wmp ye ve evr hesaplamaya gore...
    acemiler zorlanır tabi ilk once bi araştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Ekim 2011; 18:33:39 >
  • müzikte sizlerde atlama yapıyor mu yada sekme takılma gibi bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

müziklerin dışında, 5+1 surround film sesleri hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi tavsiyelerini ? hangi program, hangi film formatı ? hangi ses ayarları vs ?

var bu işlere senelerimi harcadım..
    madvr hesaplama
    lav codec(10bit çözüm yapar)
    filmde ses kalitesi arıyosan reclock+lav audio
    bide mpc
    hepsini bi araştır süper kalite edersin wmp ye ve evr hesaplamaya gore...
    acemiler zorlanır tabi ilk once bi araştır...

• Ses kalitesini gerçekten etkiledi, önceden enhancer kullanıyordum kendi kendine deaktif oldu. Muhtemelen enhancer'in eriştiği çekirdek ile bunun ki farklı olduğu için. -ki gerekte yok artık zaten enhancer'a test amaçlı deneyecektim.

Yalnız şöyle bir sorun var şarkıları ileri/geri saramıyorum. Ayrıca anlatım biraz düzensiz olmuş sanki, el atarsan çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xonar -- 19 Ekim 2011; 2:18:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xonar

Ses kalitesini gerçekten etkiledi, önceden enhancer kullanıyordum kendi kendine deaktif oldu. Muhtemelen enhancer'in eriştiği çekirdek ile bunun ki farklı olduğu için. -ki gerekte yok artık zaten enhancer'a test amaçlı deneyecektim.

Yalnız şöyle bir sorun var şarkıları ileri/geri saramıyorum. Ayrıca anlatım biraz düzensiz olmuş sanki, el atarsan çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Teşekkürler

FFSox un ayarlarına girip forceseek tikini işaretle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fraulein

quote:

Orijinalden alıntı: Xonar

Ses kalitesini gerçekten etkiledi, önceden enhancer kullanıyordum kendi kendine deaktif oldu. Muhtemelen enhancer'in eriştiği çekirdek ile bunun ki farklı olduğu için. -ki gerekte yok artık zaten enhancer'a test amaçlı deneyecektim.

FFSox un ayarlarına girip forceseek tikini işaretle

Sağol

• yarın denerim, mesajım dursun
  • Şimdi farkettim 80-90dk'lık setlerde belli bi yerden sonra başa atıyor. Atıyorum 75'ince dakikaya sarmak istediğimde parçayı, otomatik başa alıyor. Bunu nasıl aşabiliriz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.