Şimdi Ara

En İyi Kalitede Müzik Dinlemek Uygulamalı..(Winamp+Wasapi+Ffsox)) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
4
Favori
15.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Media Player Forever Yapın Adam Gibi Ayarları Üstüne Yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

müzikte sizlerde atlama yapıyor mu yada sekme takılma gibi bir şey

???
  • quote:

quote:

müzikte sizlerde atlama yapıyor mu yada sekme takılma gibi bir şey

???

buffer kaçlarda? maikonun output çıkışıyla resampleyi aynı rakam ver wasapi zorlanmaz..%99 a hiç olmaz..işemcini başka şeylerle yorsan bile.
    wmp den çok farklı diğer arkdaş yan yana dinlersin yapınca..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Ekim 2011; 12:15:47 >
  • buffer %90-99-100 arası çok hızlı değişiyor

ses kartından def: 24 bit 48khz ff de uygun olarak seçtim wasapide de dediğiniz yaptım buffer fullerde yine atlama yapıp yapmadığına bakıcam oyunda felanken uygulamalarla zorlarken atlama yapmasın yeter
  • Belirgin bir ses farkı oluyormu arkadaşlar olmadı eve dönünce bende deneyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind35

Belirgin bir ses farkı oluyormu arkadaşlar olmadı eve dönünce bende deneyim

olayı düzgün yaptıysan mutlaka farkedersin olay 3d boyut değil yada sesin çok yüksek çıkması gibi efect veya dsp değil çözüm kalitesi..
    bas tiz ve vocaller daha net duyulur basslar daha toktur..
    arkadaki efect veya enstrumanları daha ii duyarsın hatta hiç duymadığın sesler kulağına çarpar..
  • Ses kartı ne kadar iyiyse o kadar iyi oluyor sanırsam. Çünkü bende ciddi derecede fark etti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fraulein

Ses kartı ne kadar iyiyse o kadar iyi oluyor sanırsam. Çünkü bende ciddi derecede fark etti

insanda insana kulak farkı var müzik kulağı azsa doğal farkletmeye bilirler bi kısım arkdaş halen olayı dsp yada surround sanıyo yanılıyo olay şu windowsta kayba uğrayan 010101010101010101 leri :) kayba uğramadan bit perfect olarak yansıtmak google bit perfect yazın daha ii anlarsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 21 Ekim 2011; 13:53:41 >
  • Fark edilir biçimde arttı kalite. Paylaşım için teşekkürler.
  • bakalım
  • ben hernekadar ffsox un ayarlarının olduğu bölüme MP3 yazdıysamda mp3 çaldıramadım ve ayrıcada dediğiniz gibi yanlızca girdide ffsox ve çıktıda wasapi var diğerlirini kaldırdım ama mp3 çalmıyor. ne yapabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: feritergin

ben hernekadar ffsox un ayarlarının olduğu bölüme MP3 yazdıysamda mp3 çaldıramadım ve ayrıcada dediğiniz gibi yanlızca girdide ffsox ve çıktıda wasapi var diğerlirini kaldırdım ama mp3 çalmıyor. ne yapabilirim

Bendede öyle dosya uzantısını wma ya çeviriyorum çalıyo

Ayrıca ses kalitesi süper oldu teşekkür ederim
  • Herşeyi yaptım ama hiç bişe çalmıyor winamp.
    Aşağıdaki resimdeki yeşil yer bende yok yani %0 buffer gözüküyor.Bu ne demek ya
     En İyi Kalitede Müzik Dinlemek Uygulamalı..(Winamp+Wasapi+Ffsox))
  • quote:

ben hernekadar ffsox un ayarlarının olduğu bölüme MP3 yazdıysamda mp3 çaldıramadım ve ayrıcada dediğiniz gibi yanlızca girdide ffsox ve çıktıda wasapi var diğerlirini kaldırdım ama mp3 çalmıyor. ne yapabilirim

mp3 çalmıyo diyenler ya bunu atlamışsınızdır yada yalnış yapmışsınızıdr..
    kütüphaneyi güncellememşindir atlamışssındır
    http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win32/shared/
    yapılışı yukarda var
    tüm ses formantlarını çalar video dahil.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Ekim 2011; 16:22:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

yapılışı yukarda var

güncelledim en üsttekini indirip dediğin yere attım.Ama benim sorun ilk aşamalarda çıktı galiba.Bufferdeki yeşil yer bende gri.Yani sıfır galiba.Altta da %95 yazan yerde stop yazıyor.

• quote:

quote:

yapılışı yukarda var

Tamam şimdi hepsi çalışıyor güncellemyi es geçmişiz :) şimdi güncelledim .ape ve .dts dosyalarınıda manuel olarak yazdım hepsi çalışıyor teşekkür ederim. Yalnız buffer yüksek olursamı iyi yoksa düşük olursamı iyi onu anlamadım resample ayarını değiştirince buffer 70-80 lere düşüyor şuan 95-100 gibi

• quote:

quote:

quote:

yapılışı yukarda var

Tamam şimdi hepsi çalışıyor güncellemyi es geçmişiz :) şimdi güncelledim .ape ve .dts dosyalarınıda manuel olarak yazdım hepsi çalışıyor teşekkür ederim. Yalnız buffer yüksek olursamı iyi yoksa düşük olursamı iyi onu anlamadım resample ayarını değiştirince buffer 70-80 lere düşüyor şuan 95-100 gibi

output input khz in birse aynıysa tmm 95 buffer güzel olur %95 aldığına gore aynı...khz bir olcak olmassa in_foxdan ayarları denkleştircen bir yapıcan onu demek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Ekim 2011; 21:40:24 >

• hocam çok teşekkürler
    ses bayağı güzel oldu;
    özellikle insan sesleri çok netleşti teşekkür ederim
  • Ayarları yaptım bende herhangi bir değişiklik hissetmedim diğer media playerlarda deniyorum fark yok bence sizinki biraz pisikolojik :). Sistem edifer s530d
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind35

Ayarları yaptım bende herhangi bir değişiklik hissetmedim diğer media playerlarda deniyorum fark yok bence sizinki biraz pisikolojik :). Sistem edifer s530d

dricet sounda imakansız kalite alamazssın windows mixeridir sistemlede çok alaka yok google bit perfect yaz araştır daha ii anlarsın yüzeysel değilde dikkatli dinle aynı ses seviyesinde farklı ses te dinlerden sesi daha açık olan yanıltır çoğu insan yüksek ses yada ses 3d filan arıyo yada dsp piskolojik değil tecrübe ve kulak meselesi biraz...çoğu insanımız daha mp3 le flac farkını anlayamıyo doğal karşılıyorum boyle yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Ekim 2011; 13:46:52 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.