Şimdi Ara

en iyi hoperlör hangisi?amfisiz kullanıcam.bi yardım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
2.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet oval için. 40W RMS veriyor diyorsun ama benim teyp zaten 4x50W pioneer. Aslında baya iyi ses veriyor ama kolonlar daha ileriye gidecek gibi.
    Benim 4x80W RMS gibi birsey almam gerekmez mi minimum?
  • PM olarak da yolladım buraya da yazayım.
    4x50W bir ampli 2 tane 30cm wooferı çok rahatlıkla çalıştırmakta.
    Pioneer de olsa artık firmalar yalan etiketlerle ürün üretiyorlar.

Size en temiz örnek şunu verebilirim.
    Benim 2x75W bir HIFI amplim vardı ve 4 adet 30cm Pioneer wooferı kaldırıyordu. Bu ne anlama gelir artık siz hesap edersiniz.

Bir oval hoparlörün dayanacağı max. gerçek güç 100W civarındadır.
    Ama bu RMS güç anlamına gelmez.Ovaller RMS 30W felan anca gelirler.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• walla olabilir bende de 200w bir kenwood amfi var evde. (97de almıştım, zamanında uzerine dogru yazılıyordur herhalde)
    kitapçığında 2x80 yada 4x60 watt baglayın yazıyor. kendi yaptıgım 4 adet kolon var.
    kolonların wattını bilemiyorum cunku ikisinin wooferında yazmıyordu, diger ikisinin wooferı da BOTS zaten ne
    kadar guvenilir uzerinde yazana.
    pansiyonumuzun terasında (220m2) açık havada bile bangır bangır bagırtabiliryor ortalıgı.

Benim ovallerde 470gr kocaman mıknatıslar var, teybin kaldırmaması da dogal :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xeon82 -- 17 Kasım 2006; 17:53:03 >
  • beyler bızde 2000 polo classıc war....

cd calarım pıoneer deh- 4850 mp sımdı bıde hoparlor almayı dusunuyoz ... bu pıoner ts-6911 e baktık buyuk ıhtımalle ondan olcak... bızm arabanın eskı ondekı mıdler dandık ses cıkarıyo onları takınca seste cıddı bır fark olurmu...anlasılabılır...bıde o hoparlorler oval oldugundan arka tarafa sıgmayacak yanı yuvarlak degıl...
    arka hoparlor yerının ustunde bosluk war oraya yaptırsak cok kotu dururmu kesılcek ya o manadan...
    bide bas sesını eskı mıdlerden fazla alırmıyım....midlerin ozellıklerını bılmıyom....yapanlar warsa solesın...

herkeze tsk...
  • Öncelikle şunu söyleyim; Pıoneer yada JBL gibi büyük markalar yalan etiketle ürün satmazlar, satamazlar.
    4x50W üniteler maximum gücü yazarlar üstlerine. RMS yazmıyor ise RMS değildir yani

4x50W pıoneer konsolun RMS gücü 20-25W civarıdır.

Ben olsam Edison yada Alpin marka anfiden yüksek ses dinleyeceğime Pıoneer konsolun daha az yüksek ama kesinlikle daha kaliteli sesini dinlemeyi tercih ederdim.
  • Hocam bende de 2000 polo var, HB modeli. Öndeki ve kapıdaki hoparlörler ses kalitesi olarak güzel ama ses yetersiz kalıyor doğru, ses dengesiz olunca rahatsız ediyor, özellikle de araç hareket halindeyken. Ben Önce orjinal teyp ile arkaya 2 adet 16cm 2 yollu taktım ses çok değişti. Sonra teybi değiştirip pioneer aldım ses daha da iyi oldu. En son olarak da arkadaki 2 yollu hoparlörleri çıkarıp pioneer 4 yollu oval taktım. Baslarına diyecek yok, 4 yollu olunca önden gelen sesle birleşip tizler midler de çok dengelendi ses çok tatlı oldu tavsiye ederim. Yalnız ben 420watt modelini aldım sesi 20-25 arası açabiliyorum en fazla. Amfi taktırmayacaksan 350watt 4 yollu modelden alabilirsin, 420 ye gerek yok
    Arkayı kestim ben, arabayı uzun süre satmayı düşünmüyorum. satacak olursam da teybi çıkarıp orjinalini takacağım. Arkadaki pioneerları çıkarıp boşluğa da de 2 adet ucuz oval hoparlör takıldı mı ses sistemli araba olarak satılır. Sorun olacağını zannetmiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: ErdaLSS
    beyler bızde 2000 polo classıc war....
    cd calarım pıoneer deh- 4850 mp sımdı bıde hoparlor almayı dusunuyoz ... bu pıoner ts-6911 e baktık buyuk ıhtımalle ondan olcak... bızm arabanın eskı ondekı mıdler dandık ses cıkarıyo onları takınca seste cıddı bır fark olurmu...anlasılabılır...bıde o hoparlorler oval oldugundan arka tarafa sıgmayacak yanı yuvarlak degıl...
    arka hoparlor yerının ustunde bosluk war oraya yaptırsak cok kotu dururmu kesılcek ya o manadan...
    bide bas sesını eskı mıdlerden fazla alırmıyım....midlerin ozellıklerını bılmıyom....yapanlar warsa solesın...
    herkeze tsk...

• eğer amfisiz kullanıcaksan bence hiç gerek yok değiştirmeye öle çok büyük farklar olmaz bence.

eğer amfi ile bağlamayı düşünürsen focal, infinity, morel, dls gibi markaların comp'larına bakmanı öneririm.. kolay gelsin :)
  • tüm yorumlara teşekkürler arkadaşlar.
  • değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msurucu

Öncelikle şunu söyleyim; Pıoneer yada JBL gibi büyük markalar yalan etiketle ürün satmazlar, satamazlar.
    4x50W üniteler maximum gücü yazarlar üstlerine. RMS yazmıyor ise RMS değildir yani

4x50W pıoneer konsolun RMS gücü 20-25W civarıdır.

Ben olsam Edison yada Alpin marka anfiden yüksek ses dinleyeceğime Pıoneer konsolun daha az yüksek ama kesinlikle daha kaliteli sesini dinlemeyi tercih ederdim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.