Şimdi Ara

en iyi hoperlör hangisi?amfisiz kullanıcam.bi yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
70
Cevap
0
Favori
2.127
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> en iyi hoperlör hangisi?amfisiz kullanıcam.bi yardım.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1559 Mesaj
    ooo, sen esnafın lafına bakarsan yandın

bir adamda tutturduydu, yok pioneer ile dandik bir markayı dediydi unuttum, aynı fabrikada üretiliyorlarmış, yok sesleri aynıymış.

yapma, yeme bizi dediysemde ısrar etti, orada bana test etti

hani biliyonuz nasıl test ediyorlar, 5 dakikada hoparlörün ne mal olduğunu anlıyor bu esnaf

onun malı güzeldir(hangisinden daha çok kar ediyorsa o güzel), diğerleri kötüdür. ve her zaman herşeyin muadili vardır ellerinde. ve hatta şu lafta garantidir; "aynını ben kullanıyorum, çok memnunum"
    |
    |

• Yüzbaşı
    813 Mesaj
    bende alpine SPS-13C2 13 cm lik hopörlör ü var , yüksek seslerde baslar kötüleşiyor ama tiz ses seviyesi mükemmel derecede tavsiye ederim...
    |
    |
    227 Mesaj
    ya şimdi bende böyle şeylerden anlamadığım için birşey diyemedim
    quote:

Orjinalden alıntı: msurucu

ooo, sen esnafın lafına bakarsan yandın

bir adamda tutturduydu, yok pioneer ile dandik bir markayı dediydi unuttum, aynı fabrikada üretiliyorlarmış, yok sesleri aynıymış.

yapma, yeme bizi dediysemde ısrar etti, orada bana test etti

hani biliyonuz nasıl test ediyorlar, 5 dakikada hoparlörün ne mal olduğunu anlıyor bu esnaf

onun malı güzeldir(hangisinden daha çok kar ediyorsa o güzel), diğerleri kötüdür. ve her zaman herşeyin muadili vardır ellerinde. ve hatta şu lafta garantidir; "aynını ben kullanıyorum, çok memnunum"
    |
    |

• Yarbay
    2003 Mesaj
    Ses sistemlerinde ucuz etin de pahalı etin de suyu kara çıkabiliyor modele göre. Alacağın aletin teknik özelliklerini iyi araştır.
    Yukarıdaki soruma cevap verebilir mi bilen bir arkadaş??
    Şu an 16cm boschmann 350 watt kullanıyorum çok güçlü, teyp kaldırmıyor ama sert bas sevmedigim için pioneer istiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: focuss050
    abi ya geçen oto elk gittim hoporlör alacam pioneer nasıl olur gibisinden sordum boş ver ben sana aynı işi gören daha ucuz hoperlör bulurum dedi salladı mı acep
    |
    |

Orjinalden alıntı: xeon82

Ses sistemlerinde ucuz etin de pahalı etin de suyu kara çıkabiliyor modele göre. Alacağın aletin teknik özelliklerini iyi araştır.
    Yukarıdaki soruma cevap verebilir mi bilen bir arkadaş??
    Şu an 16cm boschmann 350 watt kullanıyorum çok güçlü, teyp kaldırmıyor ama sert bas sevmedigim için pioneer istiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: focuss050
    abi ya geçen oto elk gittim hoporlör alacam pioneer nasıl olur gibisinden sordum boş ver ben sana aynı işi gören daha ucuz hoperlör bulurum dedi salladı mı acep

sorunu anlamadım tam
    |
    |

• Yarbay
    2003 Mesaj
    sorum bu mesajda değil birkaç mesaj yukarıda kaldı. neyse tekrar yazayım.
    Ben de 4 yollu olan pioneerdan almayı dusunuyorum, 110 a vereceklerdi teyp aldıgım yerde.
    Nasıldır iyi midir diye sormuştum.

Referans olarak da bendekileri verebilirim. Boschmann 350watt var linkteki, çok güçlü, tizler güzel ama baslar çok sert. ben daha yumuşak basları tercih ediyorum. bunları pioneer ile değiştirmeyi düşünüyorum. nasıl olur?
    http://cgi.ebay.de/BM-Audio-ALX-662-Aludruckguss-165er-Koax-2-x-350Watt-3_W0QQitemZ230005592578QQihZ013QQcategoryZ38768QQssPageNameZWD1VQQrdZ1QQcmdZViewItem
    |
    |

• Teğmen
    221 Mesaj
    Pioneerdan şaşma derim
    |
    |
    tavsiye edilen markalar malum güzel markalar zaten piyasada bilinen markalar,burada önemli olan,senin teybin teknik özelliklerine uygun güçte haporlör alman,aracın da takacağın yer müsaitse komponent alamıyorsan elbetteki uyumlu bir oval daha iyi ses verir.oval istemezsen de mümkün olduğunca geniş çaplı yuvarlak almanı öneririm,ayrıca dediğim gibi teybine uygun güçte olsun eğer abartır aşırı güçte alırsan randıman alamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi de-ka -- 9 Kasım 2006; 23:22:35 >
    |
    |
    quote:

Ben de 4 yollu olan pioneerdan almayı dusunuyorum, 110 a vereceklerdi teyp aldıgım yerde.

Referans olarak da bendekileri verebilirim. Boschmann 350watt var linkteki, çok güçlü, tizler güzel ama baslar çok sert. ben daha yumuşak basları tercih ediyorum. bunları pioneer ile değiştirmeyi düşünüyorum. nasıl olur?
    http://cgi.ebay.de/BM-Audio-ALX-662-Aludruckguss-165er-Koax-2-x-350Watt-3_W0QQitemZ230005592578QQihZ013QQcategoryZ38768QQssPageNameZWD1VQQrdZ1QQcmdZViewItem
    |
    |

• Binbaşı
    1559 Mesaj
    quote:

şu an boschman kullanıyorsun sanırım. özellikleri;
    peak 350 Watt,93 dB 1w/m,60 - 21 000 Hz,175 Watt RMS

pioneer'ın teknik özellikleri ise;
    peak 360 Watt, 93 dB 1w/m,25-32.000 Hz,80 Watt RMS

güçlü bir anfin olsaydı şunları söylerdim;
    boschmannlar ile orta frekans bölgesinde doyurucu, yüksek frekans bölgesinde ise idare eder performans alırdın; pioneerlar ile ise hem orta düşük hem orta hem de yüksek frekans bölgesinde doyurucu bir ses alırdın. ama boschmanndan aldığın maksimum ses çıkış seviyesi pioneerınkinden yüksekte olacaktı.

ama aracın teybine takacaksan pioneerdan pişman olmayacaksın. çünkü çok yüksek frekanslarda ve düşük frekanslarda seni oldukça tatmin edecektir.

ancak bir subwoofer gibi bas bekleme ikisinden de.

hoparlörlerin gücüne bakarken de RMS değerleri dikkate almanı tavsiye ederim.

birde benden tavsiye, CD veya radyo dinlemedikten sonra boschmann ile pioneer arasındaki farkı çok fazla hissedemeyebilirsin, yani kaset dinleyeceksen değiştirmene gerek yok.
    ikinci bir tavsiye de anfi takmadan araçtan çok performans bekleme.

quote:

abi belki gülersinniz ama bu 4 yollu falan ne oluyo peki

4 yollu demek 4 farklı hoparlörün birleştirilmesi demek.

bu aynı hoparlör yuvasında olursa 4 yollu hoparlör denir. hoparlörler yapısı gereği duyduğumuz tüm frekans bölgesine eşit tepki veremezler. o yüzden frekans bölgesini bölüp, her hoparlörü kendine uygun aralıkta çalıştırırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrolsuz_guc -- 10 Kasım 2006; 9:20:02 >
    |
    |

• Yarbay
    2003 Mesaj
    Pioneer 2800MP ile kullanıyorum. Boschmann dedigin gibi cok guclu ama alt frekansları daha yogun istiyorum.
    Pioneer alırsam teypten amfisiz olarak aldıgım ses azalmaz degil mi? 80 wattın basları cılız kalmasın sonra boschmannın yanında.

Boschmannları kullanmak icin de yanına alt frekansları verecek bir sub koysan birlikte yıkar ortamı. ama bagajım ufacık, malum VW polo.
    |
    |

Pioneer 2800MP ile kullanıyorum. Boschmann dedigin gibi cok guclu ama alt frekansları daha yogun istiyorum.
    Pioneer alırsam teypten amfisiz olarak aldıgım ses azalmaz degil mi? 80 wattın basları cılız kalmasın sonra boschmannın yanında.

Boschmannları kullanmak icin de yanına alt frekansları verecek bir sub koysan birlikte yıkar ortamı. ama bagajım ufacık, malum VW polo.

pioneer'ın basları daha iyi düşük güçte, seni tatmin edermi bilmem ama boschmannın düşük frekanstaki boşluğunu doldurur

ama benim tavsiyemi sorarsan küçük hacimde çalışan yeni sublar var. ön koltuğun altına kutuyla monte edilebiliyor, ve emin ol oturduğun yerden hoplatır seni
    |
    |

• Yarbay
    2003 Mesaj
    sub işi amfi vs derken pahalıya patlar. 110 ytl ye 350 watt pioneerdan alayım ben. 450 watt olana gerek yok degil mi amfisiz.. o da 150 idi
    |
    |

110luk olan iyi gelir, ama dikkat et çin malı olmasın
    |
    |
    burada bahsettiğin değerler maksimum müzik çıkış değerleridir,yani gerçek değerler değildir,yapacağın işlem şu kullanma klavuzundan veya servisten teybinin rms değerinden çıkışlarını öğreneceksin,bahsettiğin haporlörlerinde nominal çıkış değerlerine bakacaksın,yakın veya uygun olanını alacaksın,gereksiz yere para vermene luzum yok,aksi takdirde hem paran gider,hemde tam performans alamazsın.
    quote:

sub işi amfi vs derken pahalıya patlar. 110 ytl ye 350 watt pioneerdan alayım ben. 450 watt olana gerek yok degil mi amfisiz.. o da 150 idi
    |
    |
    |
    |
    teyp pioneer 4x50watt, hoparlorde teybi aldıgım yerdeydi, cin malı oldugunu nasıl anlarım. nerede uretilmiş olmalı aldıgım? aldıgım teyp digicom garantiliydi hoparlorler garantili degilse orjinalligini anlamam lazım bi sekilde...
    |
    |
    ama adamlar iyi taklit etmişse anlayamazsın tabii. aynı sahte para gibi düşün.

aldığın yer digicom bayisiyse gidipte sahtesini satmaz sanırım.

kullanılmış mal alıyorsan tizlere dikkatli bak ve ayrıca hoparlörü de kokla, yanık gibi kokuyor mu diye
    |
    |
    incelerim tipinden belli olur tabi dandikse de koklama olayına bir bakalım kokuyor mu.
    digicom bayisi değil dogubankta bir dukkan. garantili pioneer teyp de var kacak da aynı dukkanda
    hoparlor garantili degildir muhtemelen kacaktır.
    Kafamda 1 soru kaldı o da 16cm boschmannları cıkarınca yeni ovaller delige denkgelecek mi, acıklık kalırsa dandik gorunur. tabi bir de eskileri elden cıkarma olayı var kime satcan boschmannı kimse bilmez ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xeon82 -- 10 Kasım 2006; 17:43:04 >
    |
    |
    |
    |
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
üniversite
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.