Şimdi Ara

En İyi Görüntüye Sahip Hd Kanal Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben tvNET DİYORUM. Şaşırmamak elde değil, HD görüntüsü bir çok ulusal kanalı ikiye katlar,yoh artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz5454 -- 5 Aralık 2015; 1:03:52 >

• TRTHD tartisma bitmistir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris-tolar

TRTHD tartisma bitmistir.
    fox
    tv8
    ama yayınlanan içerikte kaliteli olmalı tabi
  • Fox
    Tv8
    Trt.hd
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Fox
    Tv8
    Trt.hd
    Gerçek hd lerin hesi güzel ancak içlerinde bazıları dahada güzel tabi burada kullanılan cihazlarda önem arz ediyor...

Bana göre en iyileri;

trt1,trthd,atv,showtv,fox,trtbelgesel,trtspor,aspor,ahaber,cnntürk,semerkant (kapanmasaydı smanyolu bugün ve kanaltürk de bana göre çok iyidi)

Sonrada diğer hd kanallar geliyor ama en iyileri bana göre bunlar diyebilirim

Hatta tüm hd kanlları yazsak herkes en beğendiklerine puan verse genelde en çok hangisi beğeniliyor ortaya çıkar nedersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Gerçek hd lerin hesi güzel ancak içlerinde bazıları dahada güzel tabi burada kullanılan cihazlarda önem arz ediyor...

Bana göre en iyileri;

trt1,trthd,atv,showtv,fox,trtbelgesel,trtspor,aspor,ahaber,cnntürk,semerkant (kapanmasaydı smanyolu bugün ve kanaltürk de bana göre çok iyidi)

Sonrada diğer hd kanallar geliyor ama en iyileri bana göre bunlar diyebilirim

Hatta tüm hd kanlları yazsak herkes en beğendiklerine puan verse genelde en çok hangisi beğeniliyor ortaya çıkar nedersiniz?

Alıntıları Göster
    www.digitalbitrate.com adlı bir site buldum. Ölçümler yapıyor sanırım. Turksatı seçin. Sonra Global all tv'yi seçin. Tüm kanallara ulaşabilirsiniz. Epey teknik bilgi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

www.digitalbitrate.com adlı bir site buldum. Ölçümler yapıyor sanırım. Turksatı seçin. Sonra Global all tv'yi seçin. Tüm kanallara ulaşabilirsiniz. Epey teknik bilgi var.

Alıntıları Göster
    bazı kanalların bitrateleri var trt kanalları en iyileri

http://www.turke****.com/satforum/showthread.php?t=739342#.VmGbntLhCUk

• Semerkanddı sanırım.ilk hd yayına geçenlerden biriydi.yayın içeriği tırt olsa da kalitesi çok iyi.trt hd ve atv de aynı şekil
  • Atv HD, Semerkand HD..
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Atv HD, Semerkand HD..
    Trt Belgesel de iyi geldi bana. Tv8 ve Fox iyi gerçekten.
  • mobilephone M kullanıcısına yanıt
    Arkadasa semerkand hd yorumu icin katiliyorum fakat, yayin icerigine yaptigi yoruma katilmiyorum. Eger duzgun bir sekilde izlese kanali, semerkandin dinimizi ne kadar iyi tanitmasini da gorurdu daha guzel bir yayin akisi olamaz zaten.

Konuyla alakali goruntu en iyi kanallar sirayla

1-Semerkand Hd
    2-TRT HD
    3-Atv Hd

Eger mcj mediasa hd kapatilmasaydi kosulsuz bir o olurdu. Cam gibi kanaldi.
  • Hd yayın yapmanin kanala artı bir maaliyeti mı?
  • Star ntvdpor fox show tv8 atv trt bunlar dierleri fiyasko kanald de iyi idare eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

Star ntvdpor fox show tv8 atv trt bunlar dierleri fiyasko kanald de iyi idare eder
    Semerkand HD cidden yüksek kalitede HD yayın yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: medetres

Semerkand HD cidden yüksek kalitede HD yayın yapıyor

Alıntıları Göster
    kanal d ve star gerçekten çok soft yayın yapıyor hd olarak

en iyi görüntüye sahip kanallar:fox,trt belgesel,trt spor,atv,show,aspor,ahaber ve hiç izlemesem de semerkand hd
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderux

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bir de ses konusu var DTS ses codec ini sadece TRTHD kullaniyor.
    ses konusunda diger butun kanallar çöp.

Ses kalitesinide katarsak turksatta en kaliteli yayin yapan TRTHD oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris-tolar

Bir de ses konusu var DTS ses codec ini sadece TRTHD kullaniyor.
    ses konusunda diger butun kanallar çöp.

Ses kalitesinide katarsak turksatta en kaliteli yayin yapan TRTHD oluyor..

Alıntıları Göster
    kesinlikle vede kesinlikle TRT HD derim ben.he birde astra 19 daki alman kanallarının HD leri bizimkileri 5 e katlar...
  • Trt HD . Sırf kaliteden bakasın geliyor kanala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehitkamil -- 7 Aralık 2015; 9:05:59 >
  • 2 tip televizyon kullanan biri olarak Lcd tv ile led tv arasında çok fark var. Lcd tv de trt hd ortalama gözükürken evdeki daha büyük olmasına rağmen led tv de harika görünüyor. İki tv de vestel marka. Dolayısıyla tv den tvye değişiyor görüntü kalitesi.. Led tv ye bakarak en iyi hd kanallar trt hd ve atv bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

2 tip televizyon kullanan biri olarak Lcd tv ile led tv arasında çok fark var. Lcd tv de trt hd ortalama gözükürken evdeki daha büyük olmasına rağmen led tv de harika görünüyor. İki tv de vestel marka. Dolayısıyla tv den tvye değişiyor görüntü kalitesi.. Led tv ye bakarak en iyi hd kanallar trt hd ve atv bence..
    TV8 gibi duruyor. Ama henüz spor karşılaşması denk gelmediği için net bir şey diyemiyorum da. TRT de spor programı izlerken yayın kaliteli ama stüdyo yayını için geçerli maçlar sırasındaki yayınları pek beğenmedim zaten yayınlarında Full HD olmadığı da açık şekilde belli oluyor. Sanırım maçlar sırasında tüm kanallar HD yayın yapmakta. Full HD ise o vakit yayınları çok daha kötü diyeceğim çünkü bende 2010 Almanya da düzenlenen dünya kupasında atılan tüm gollerden oluşan Full HD bir video var görüntüsü ve videodaki çözünürlükle bizim ülkemizdeki yayınların çözünürlüğü arasında bariz fark var görünüyor.

Söz ettiğim video 1920 -1080 ve bizim kanalların maç yayınları sırasındaki çözünürlük o video ile karşılaştırınca 1280 - 720 gibi duruyor. Bu arada TRT 3 sporda dün yüzme yarışlarına baktım da özellikle yakın çekim yayınlarında hafif pikselleşmeler görünüyor. Kanalların yerli dizi ve film yayınları sırasında da yakın çekim sahnelerde HD uymayacak garip şekiller görünüyor oysa dün ve önceki akşam yabancı film yayınladıkları sırada bu şekilde bir tuhaflık görmedim. Hatta yabancı film yayınları sırasında sanki TV yayınından değilde bir media oynatıcıda HD film çalışıyormuş gibi kaliteli bir görüntü gördüm.

Yayınladıkları içeriklere göre yayın kalitesi kesinlikle değişiyor bunu fark ettim. Yalnız yerli yapımlarda çok kaliteli kamera sistemleri kullanmadıkları açık çünkü ışığın az olduğu sahnelerde yani gece sahnelerinde kalite düşüyor. Yüksek ISO ile fotoğraf çekildiğinde nasıl bir görüntü olur işte öyle bir görüntü ortaya çıkıyor.

Ama ülkemizdeki HD yayınların ve yapımların yurt dışına göre kalitesi düşük orası kesin.

Bu arada HD konusunda en kötü kanal galiba Habertürk. Stüdyo ortamında olan çekimleri bile HD gibi durmuyor. Kanalın logosu ve altyazı kısımları bile HD gibi durmuyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.