Şimdi Ara

En iyi çay markası hangisi? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.478
Cevap
67
Favori
557.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Doğadan Gizli Bahçe" tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

westernblew den 3 farklı çay sipariş ettim. Kaçak çayın tadını sevmediğimden tirebolu hariç diğer tüm çeşitleri aldım. Deneyip yazarım buraya

Umarım memnun kalırsınız hocam, siparişiniz elinize geçti mi acaba ? İmzamdaki linke de beklerim hocam yorumlarını..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Siz içemezsiniz bu çayı afacanlar kaçak çay denir buna acı gelir bünyenize ama yinede paylaşayayım denemek isteyen olur,

En iyi çay markası hangisi?

+1 bizde bundan içiyoruz. antepli olduğunda belli oluyor hemen
  • Çaykur
  • quote:

Orijinalden alıntı: MalıArapFaiktenAlıyoduk

organik hemşin çayı

"HEMŞİN ÇAYI"nı tatmak isteyenler imzama bi göz atabilirsiniz
  • doguş filiz çay paketi siyah deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Westernblue, Tirebolu çayı var mı elinde? Varsa fiyatı nedir? İstanbul'a kargo ücreti ne kadar tutar 1 kg için (yaklaşık)?

Merhaba "lektem" hocam;

"ÇAYKUR'un 42 No lu Tirebolu Çay"ı var elimde. Yarım kiloluk ÇAYKUR un paketleri şeklinde satmaktayız. Fiyatı 30 liradır. Kaçak çaya alternatif olarak ÇAYKUR un ürettiği bir çaydır.

Selamlar..

30 lira mı? Ben bu çayı bizim mahalledeki markette buldum. Yarım kilosu 5,95'ten aldım. Orijinal Çaykur çay. Hologramlı. Karton kutu içinde ayrıca ambalajlamışlar. 30 lira bana ve sanırım forumdaki diğer herkese "fantastik" bir fiyat gibi gelmiştir sanırım.

• quote:

quote:

quote:

Westernblue, Tirebolu çayı var mı elinde? Varsa fiyatı nedir? İstanbul'a kargo ücreti ne kadar tutar 1 kg için (yaklaşık)?

Merhaba "lektem" hocam;

"ÇAYKUR'un 42 No lu Tirebolu Çay"ı var elimde. Yarım kiloluk ÇAYKUR un paketleri şeklinde satmaktayız. Fiyatı 30 liradır. Kaçak çaya alternatif olarak ÇAYKUR un ürettiği bir çaydır.

Selamlar..

30 lira mı? Ben bu çayı bizim mahalledeki markette buldum. Yarım kilosu 5,95'ten aldım. Orijinal Çaykur çay. Hologramlı. Karton kutu içinde ayrıca ambalajlamışlar. 30 lira bana ve sanırım forumdaki diğer herkese "fantastik" bir fiyat gibi gelmiştir sanırım.

Bizdede yarım kilosu 15 lira. Bu çayın liste fiyatı bile sizin dediğiniz rakamın kat be kat üzerinde bence başka bir çay olabilir yada taklit olabilir. ÇAYKURun liste fiyatları bellidir dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: ByMuRaT25

Çaykur

forever
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba "lektem" hocam;

Selamlar..

Bizdede yarım kilosu 15 lira. Bu çayın liste fiyatı bile sizin dediğiniz rakamın kat be kat üzerinde bence başka bir çay olabilir yada taklit olabilir. ÇAYKURun liste fiyatları bellidir dostum

Düşünün: Çaykur'un Turist'inden Filiz'ine, Organik Hemşin'inden Tomurcuk'una bütün ürünlerinin bulunduğu rafta
    market sahibinin benim ricam üzerine, bütün bu ürünleri tedarik ettiği toptancıya bildirmesi ile gelen, hologramlı, ambalajı gayet düzgün duran bir ürün...
    Nasıl taklit olabilir. Ayrıca çayı açınca temiz, çerçöpten arınmış bir karışım ve demleyince de güzel, biraz sert (sevdiğim gibi) kaliteli bir dem ve renk aldım. Sahte olduğunu düşündürecek hiçbir şey yok.

Çaykur'un kendi sitesindeki tavsiye edilen fiyat 8,29 TL. 6 lira değil tamam ama 15 lira da değil.
    Şurada da benim aldığım fiyata yakın:http://www.gurmeonline.com/default.asp?git=9&urun=1055

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanAkkor -- 20 Ocak 2012; 11:37:23 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba "lektem" hocam;

Selamlar..

30 lira mı?Peheeyy 30 liraya ne çaylar var.Champion, istikan, ahmad tea...Ben yarımlık çaykur sarı paketten şaşmam ama ucuz birşey olsa bu çayı deneyebilirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkYNeT-06

Arkadaşlar izninizle bu konuyu tuttum ve sahip çıkmak istiyorum

çay deyince uzmanına yani bana danışabilirsiniz

bir Karadeniz'li olarak günde 15 bardak çay içen bir vaka olduğum için Türkiye il sınırları içerisinde üretilen
    ve satılan bütün marka çayların hepsini tek tek denemişliğim vardır

iyi bir çay demlemek için şahsi önerilerim

şahsen ben çayımı hergün günde 2 kez Semaverde demleyip içerim!
    özellikle kömür ateşinde yanarak semaver ocağında demlenen çayı içmenizi şiddetle tavsiye ederim ki
    evde ocakta yaptığınız veya dışarıda içtiğiniz en iyi çayı bile beğenmeme durumuna düşerek yahu ben hayatımda hiç çay içmemişim demekki dedirtiyor

benim en değerli ekipmanım onsuz çaya çay demem

tavsiye edebileceğim şu iki marka çay olarak en iyisidir. gerisi hikaye buna liptonda dahil!

ayrıca çaykurun tenekede bulunan tomurcuk çayını mutlaka almalısınız

nedenmi_? tomurcuk çayı normal demleyeceğiniz çaya lezzet katar ve içimi keyifli hale getirerek çayın sertliğini ve açılığını alır

alacağınız çay mutlaka yarım kiloluk paket olanını alın. ( kesinlikle 1 kilo olan paketi değil )

aldığınız yarım kiloluk paketi açın ve komple bir geniş derin temiz bir kaseye hepsini boşaltın

sonra ayrıca aldığınız tomurcuk çayın hepsini yarım kiloluk çayın içine boşaltıp kaşıkla veya elerinizle harmanlayın

sonra harmanladığınız çayı geri çay paketin içine doldurup azını iyice kapatıp saklayın

semaverde veya mutfakda ocakta çay demlemeye başladığınızda bu hazırladığınız paketten kullanabilirsiniz

ayrıca: üst demlik olarak kesinlikle kaliteli bir Porselen demlik kullanın
    çünkü porselende demlenen çayın tadı ve içimi daha lezzetli hale geliyor
    aleminyum , çelik , vs demliklerden uzak durun

ayrıca çayı demliğe koymadan önce demlik içine konulan ince tül şeklinde çay flitreleri satılıyor 1 ytl

bunuda ihmal etmeyin! yoksa ağzınıza gelen çay yaprakları sinirinizi bozabilir

flitre kuru olmalıdır ve flitreye koyduğunuz kuru çayı hafifçe çalkalayarak tozlardan arındırın
    sonra demliğe yerleştirin!
    sonra kaynamış suyu çok yavaşca demliğe aktarın ve kısık ateşte en az 15 dkk bekleyin

Hocam öyle güzel anlatmışsın ki..
    Bir trakyalı olarak en az karadenizli kadar severim çayı..

Hiç içmediğim gün en az 20 çay bardağı çay içerim.. Ve emin olun ki anllatıklarını okuduktan sonra ben çay içmiyorum dedim ve kalktım bir demlik daha koydum ocağa :)

Ellerinize sağlık..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba "lektem" hocam;

Selamlar..

Düşünün: Çaykur'un Turist'inden Filiz'ine, Organik Hemşin'inden Tomurcuk'una bütün ürünlerinin bulunduğu rafta
    market sahibinin benim ricam üzerine, bütün bu ürünleri tedarik ettiği toptancıya bildirmesi ile gelen, hologramlı, ambalajı gayet düzgün duran bir ürün...
    Nasıl taklit olabilir. Ayrıca çayı açınca temiz, çerçöpten arınmış bir karışım ve demleyince de güzel, biraz sert (sevdiğim gibi) kaliteli bir dem ve renk aldım. Sahte olduğunu düşündürecek hiçbir şey yok.

Çaykur'un kendi sitesindeki tavsiye edilen fiyat 8,29 TL. 6 lira değil tamam ama 15 lira da değil.
    Şurada da benim aldığım fiyata yakın:http://www.gurmeonline.com/default.asp?git=9&urun=1055

Bakın dediğim kapıya çıktı o fiyattan vermesi muhtemel değil demiştim dostum

• Kaçak çay.. üstüne tanımam 1 ufak termos bitiririm :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaçak
  •  En iyi çay markası hangisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cünübettin Döşükıllı

Kaçak çay.. üstüne tanımam 1 ufak termos bitiririm :)

Yani Seylan çayı mı yoksa Rize çayı gibi siyah çay mı?
  • Bal Küpü veya Çaykur
  • çay altı üstü çek üst demliğe yarıya kadar su 2 kaşık çay marka fark etmez 1 dk haşla 5 dk dinlendir iç paşa çayı.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.